جمعه 26 اسفند 1390

حمایت از طرح‌های پژوهشی مذهبی بانوان در چهارمحال و بختیاری

• نوشته شده توسط: ramin h

سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد
حمایت از طرح‌های پژوهشی مذهبی بانوان در چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از حمایت از طرح‌های پ‍ژوهشی و کاربردی بانوان فعال و فرهیخته در عرصه دینی این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: حمایت از طرح‌های پژوهشی مذهبی بانوان در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام رحمت‌الله اروجی در نشست جمعیت بانوان فعال و فرهیخته در عرصه فرهنگ دینی استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: هم اکنون مطالعات کاربردی در بسیاری از طرح‌های فرهنگی نادیده گرفته می‌شود، زمان‌بندی در اجرا، مخاطب‌شناسی و بررسی بازخوردها از مهمترین شرایط موفقیت در اجرای طرح‌های پژوهشی عرصه فرهنگ دینی است.

وی داشتن روحیه جهادی و اخلاص در عمل را از دیگر شروط حضور و فعالیت در عرصه فرهنگ دینی دانست و افزود: تداوم فعالیت در عرصه فرهنگ دینی نیازمند هم‌گرایی و تفکر جمعی است.

اروجی خاطرنشان کرد: فرهنگ دینی فرهنگی است که پشتوانه آن جهان بینی دینی خواهد بود و جهان بینی، آن نگرشی است که تکلیف ما را نسبت به همه چیز معین کرده و در واقع روش و منش زندگی را تعیین می‌کند.

سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه فرهنگ دینی، فرهنگی پویا بوده و ایستا نیست، افزود: اگر گاهی این فرهنگ ایستا به نظر می‌رسد به این دلیل است که مطابق دستورات دین عمل نمی‌شود، اما بدون هیچ تردیدی باید گفت فرهنگ دینی به طور ذاتی پویا است و جمود و سکون برخلاف باطن دین است.

وی با تأکید بر نقش سازنده فرهنگ دینی در سطح جامعه، یادآور شد: اگر جامعه‌ای درصدد ترک برخی از مسائل بر آید، مسائل و موضوعاتی که ریشه در دین دارند آخرین مسائلی هستند که ترک می‌شوند چون عمیق‌تر رسوخ کرده‌اند.

انتهای پیام/ح20


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic