جمعه 26 اسفند 1390

نماز جماعت در 82 بقعه متبرکه خراسان‌رضوی برگزار می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی:
نماز جماعت در 82 بقعه متبرکه خراسان‌رضوی برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی گفت: نماز جماعت در 82 بقعه متبرکه این استان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: نماز جماعت در 82 بقعه متبرکه خراسان‌رضوی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد حجت‌الاسلام حجت‌ گنابادی‌نژاد ‌در همایش نیایش در محل بقعه امام‌زاده سلطان غیاث‌الدین‌محمد(ع) (گنبد خشتی) برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر از 143 بقعه متبرکه در خراسان‌رضوی بیش از 80 بقعه نمازهای یومیه را با جماعت برپا می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی افزود: در همین راستا از 82 بقعه مزبور 11 بقعه سه وعده در روز و 72 بقعه دو وعده در روز اقدام به برگزاری نماز جماعت می‌کنند.

وی تصریح کرد: هم‌چنین بقاع‌ متبرکه دیگر نیز با یک برنامه‌ریزی مدون اقدام به برگزاری نماز جماعت می‌کنند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل ‌شدن بقاع‌ متبرکه به قطب‌های فرهنگی ادامه داد: در طول 20 سال گذشته رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به اجلاس سراسری نماز ابلاغ پیام می‌کنند که همین موضوع بیانگر اهمیت ایشان به این مطلب است.

گنابادی‌نژاد گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعات در ارتباط با نماز نیز فرمایشات مقام معظم رهبری است.

وی تأکید کرد: خاستگاه اصلی این انجام وظیفه التزام قلبی و معرفتی به نماز و هم‌چنین جذب حداکثری در این زمینه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌‌رضوی اظهار داشت: تدوین و تنظیم یک برنامه اجرایی مناسب، جامع و کامل در ‌ارتباط‌ با نماز بسیاری از مشکلات در این زمینه را مرتفع می‌کند.

وی با بیان اینکه ذکر الهی بسترساز آرامش در بقاع متبرکه است، خاطرنشان کرد: اقامه نماز تجدید میثاق پیوسته با امامت و ولایت به حساب می‌آید.

گنابادی‌نژاد افزود: امام خمینی(ره) نیز امام‌زادگان را به اماکنی برای به آرامش رسیدن مردم دانسته‌اند.

وی گفت: اگر در یک امام‌زاده بسیاری از خدمات مختلف به جز نماز ارائه شود، ما به وظیفه خود به هیچ‌وجه به خوبی عمل نکرده‌ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی با تأکید بر اینکه نباید در موضوع نماز کوتاهی و قصوری صورت گیرد، افزود: امام حسین(ع) در کوران جنگ با لشکریان یزید از اقامه نماز خود دست بر نداشت.

وی ادامه داد: واقعیت کربلا موضوعاتی چون اهدای خون، ایثارگری، فدایی شدن سیدالشهدا، بندگی خدا و دفاع از حریم امامت و ولایت بود.

انتهای پیام/ش10/ط4000


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات