جمعه 26 اسفند 1390

پاسداری از محیط زیست وظیفه فراتر از حقوق طبیعی است

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل:
پاسداری از محیط زیست وظیفه فراتر از حقوق طبیعی است

خبرگزاری فارس: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: پاسداری و صیانت از محیط زیست وظیفه فراتر از حقوق فردی و جمعی است و همه باید به صیانت از این حق گردن نهیم.

خبرگزاری فارس: پاسداری از محیط زیست وظیفه فراتر از حقوق طبیعی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علی حمیدی در آخرین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان در اردبیل اظهار داشت: محیط زیست سالم، آرامش‌بخش و کم تنش موهبت الهی است که خداوند نصیب ملت ایران کرده که همه باید آن را قدر دانسته و در پاسداری و نگهداشت آن همتی جمعی داشته باشند.

وی با اشاره به آغاز سفرهای نوروزی و حضور مردم در طبیعت و فضاهای طبیعی تصریح کرد: نباید این حضور بستر نگرانی در محیط زیست را فراهم آورد و یا سعی شود با تخریب محیط زیست برخی‌ها به اهداف و مقصد خود برسد.

حمیدی خاطر نشان کرد: عموم مردم برای حضور در تفرجگاه‌های طبیعی و فضاهای عمومی باید با اجتناب از بر هم زدن تعادل و توازن طبیعت از تخریب محیط زیست، کندن بوته‌ها و شکستن شاخه‌ها و برگ درختان به هر نحوه ممکن پرهیز کنند.

وی یکی از بهترین راه‌های پاسداری از محیط زیست سالم را جمع‌آوری زباله در کیسه‌های مخصوص و دفع مناسب آن اعلام کرد و ادامه داد: اگر هر شهروند به این وظیفه و رسالت خود درست و دقیق عمل کند نه تنها محیط زیست آلوده نمی‌شود بلکه زباله‌ها در فضاهای عمومی رهاسازی نمی‌شود.

این مسئول از فعالیت تمام گشت‌ها و تیم‌های کنترلی این اداره کل در ایام نوروز در صیانت از محیط زیست خبر داد و اضافه کرد: انتظار می‌رود مردم محیط‌بانان و همیاران محیط زیست را در این زمینه کمک کنند.

رهاسازی ماهی قرمز در طبیعت جفا است

وی خطاب به تمام هموطنانی که اقدام به خرید ماهی قرمز کردند، گفت: رهاسازی ماهیان زینتی قرمز رنگ که در ایام عید استفاده می‌شود در فضاها و محیط‌های طبیعی و منابع آبی جفا در حق سلامت آنها است.

به گزارش فارس، مدیرکل محیط زیست استان اردبیل افزود: با توجه به تجربیات سال‌های قبل در زمینه اقدام برخی از افراد سودجو در خرید و فروش گونه‌های جانوری مختلف سعی می‌کنیم تا با کنترل‌ها و نظارت‌های شدید از خرید و فروش این جانوران پرهیز شود.

حمیدی از شهروندان خواست از خرید و فروش جانوران وحشی و همچنین گونه‌های لاک‌پشت برکه‌ای، سمندر و مار و ماهی قرمز در اماکن عمومی و میادین میوه و تره‌بار پرهیز کنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به ممنوعیت خرید و فروش و نگهداری جانوران وحشی هر کس مبادرت به این کار بکند طبق مقررات و قوانین محیط زیست با او برخورد می‌شود.

انتهای پیام/ش10


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات