شنبه 27 اسفند 1390

سرانه روحانیت نسبت به جمعیت مشخص نیست

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه:
سرانه روحانیت نسبت به جمعیت مشخص نیست

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور گفت: سرانه روحانیت نسبت به جمعیت ما به طور دقیق تعیین نشده و نتوانستیم ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها را تعیین کنیم.

خبرگزاری فارس: سرانه روحانیت نسبت به جمعیت مشخص نیست

حجت‌الاسلام حسن ربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: در مجموع ما نسبت به نیازها در مورد سرانه روحانیت عقب هستیم که باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

ربانی ادامه داد: در واقع این مرکز خدمات برای جبران برخی از حداقل‌های حقوق شهروندی روحانیت تلاش می‌کند و هم‌اکنون نیز به دنبال این است تا حداقل‌ها را به جامعه روحانیت ارائه دهد.

این مسئول خاطرنشان کرد: روحانیت انتظار و توقع بسیاری از مسئولان ندارد و معتقدیم باید حداقل حقوق شهروندی آنان مانند مابقی افراد جامعه رعایت شود.

وی گفت: در مورد بیمه تأمین اجتماعی روحانیون از مسئولان درخواست داریم توجه ویژه بر روی این موضوع داشته باشند و امیدواریم با همکاری مسئولان به این حداقل‌ها توجه شود.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه تصریح کرد: طرح‌های مناسبی برای روحانیون در دست اجرا است و امیدواریم این تلاش‌ها به نتیجه رسیده و زیرساخت‌های آموزشی فرهنگی، اخلاقی و تربیتی نیز بیش از پیش فراهم شود.

ربانی همچنین بیان داشت: برای ایجاد زیرساخت‌ها نیز قدم‌هایی برداشته شده که امیدواریم با حمایت مسئولان به نتیجه برسیم.

انتهای پیام/ح20/گ2000


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات