شنبه 27 اسفند 1390

نتایج مرحله منطقه‌ای المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران اعلام شد

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیر آموزش عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران:
نتایج مرحله منطقه‌ای المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران اعلام شد

خبرگزاری فارس: مدیر آموزش عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: نتایج مرحله منطقه‌ای المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران اعلام شد.

خبرگزاری فارس: نتایج مرحله منطقه‌ای المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران اعلام شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، فاطمه رجبی با اشاره به اینکه مرحله منطقه‌ای المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران پنج اسفندماه در مراکز آزمون سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: این رقابت علمی در میان طلاب مقطع سطح دو (کارشناسی) در شش گروه برگزار شد.

وی تعدادی از این گروه‌ها را شامل طلاب پایه دو، سه و چهار ذکر کرد و افزود: طلاب پایه پنجم نیز در سه رشته ادبیات عرب، فقه و اصول و فلسفه و کلام به رقابت پرداختند.

مدیر آموزش عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اینکه در مرحله منطقه‌ای المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران افراد با کسب حداقل امتیاز 65 از 100 به مرحله کشوری راه می‌یابند، یادآور شد: در مرحله منطقه‌ای، در پایه دوم، از میان 709 شرکت‌ کننده، 85 نفر به مرحله کشوری راه یافتند، در پایه سوم از 608 شرکت‌کننده 34 نفر، در پایه چهارم از میان 343 شرکت ‌کننده 21 نفر، در رشته ادبیات عرب پایه پنجم از میان 80 شرکت‌کننده 11 نفر، در رشته فقه و اصول پایه پنجم از میان 192 شرکت‌ کننده 16 نفر و در رشته فلسفه و کلام پایه پنجم از میان 111 شرکت‌کننده هشت نفر به مرحله کشوری راه یافتند.

وی زمان برگزاری مرحله کشوری این المپیاد را هشتم اردیبهشت ‌ماه سال آینده و مکان آن را شهر قم عنوان کرد.

رجبی گفت: نفرات برگزیده پایه پنجم این المپیاد از شرکت در آزمون کتبی رشته مرتبط سطح سه (کارشناسی ارشد) معاف خواهند بود.

وی هدف از برگزاری المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران را ایجاد رقابت علمی و سازنده میان طلاب و کشف استعدادهای نخبه و علمی در مدارس علمیه خواهران برشمرد.

انتهای پیام/ی30


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات