دوشنبه 29 اسفند 1390

بازگشت باشکوه نابغه / فدرر باز هم قهرمان شد

• نوشته شده توسط: ramin h

رقابت‌های تنیس ایندین ‌ولز
بازگشت باشکوه نابغه / فدرر باز هم قهرمان شد

خبرگزاری فارس: مرد شماره 3 تنیس جهان قهرمان رقابت‌های اینیدن ولز آمریکا در این رشته شد.

خبرگزاری فارس: بازگشت باشکوه نابغه / فدرر باز هم قهرمان شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، فینال رقابت‌های 1000 امتیازی تنیس اینیدن ولز آمریکا بامداد امروز با قهرمانی نابغه تنیس جهان و یکی از پرافتخارترین بازیکنان این رشته ورزشی همراه شد.

راجر فدرر، اسطوره 31 ساله سوئیسی که آرام آرام به سن بازنشستگی نزدیک می‌شود، پس از اینکه در سال‌های نه چندان دور جایگاه شماره یک جهان را از دست داد، روند پر فراز و نشیبی را سپری کرده و پس از افتادن به سراشیبی سقوط تا نزول به رده سوم تنیس جهان نیز پیش رفت. با این حال فدرر با اینکه دهه سوم عمرش را هم سپری کرده است در رقابت‌های اخیر همچنان شاداب و پرنشاط مقابل حریفان ظاهر شده و عناوین قهرمانی دیگری را به موزه افتخاراتش اضافه می‌کند.

فدرر که در سال‌های 2004 تا 2006 در اوج قدرت اینیدن ولز را فتح کرده بود، امسال و در یک بازگشت باشکوه برای چهارمین بار این عنوان را به دست آورد تا افتخاراتش دست نیافتنی‌تر شود.

بر همین اساس و در دیدار فینال رقابت‌های معتبر تنیس اینیدن ولز آمریکا راجر فدرر مقابل جان ایسنر از کشور میزبان کار سختی برای قهرمانی نداشت هرچند که هر دو بازیکن در مرحله نیمه نهایی از دو حریف سرسخت عبور کرده بودند. ایسنر با خلق یک شگفتی نواک جوکوویچ صربستانی را از پیش رو برداشته بود و فدرر نیز در یک دیدار همیشه سنتی مقابل رافائل نادال به برتری رسیده بود.

در نهایت دیدار فینال نیز با برتری 2 بر صفر فدرر با نتایج 7 بر 6 و 6 بر 3 همراه شد تا نابغه تنیس با بازگشت به روزهای اوج، یک عنوان قهرمانی دیگر را تاجگذاری کرده باشد.

انتهای پیام/آ


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic