یکشنبه 6 فروردین 1391

توزیع بسته‌های فرهنگی برای زوار در شلمچه

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیر یادمان شلمچه خبر داد
توزیع بسته‌های فرهنگی برای زوار در شلمچه

خبرگزاری فارس: مدیر یادمان شلمچه از توزیع بسته‌های فرهنگی برای زوار در مرز شلمچه خبر داد.

خبرگزاری فارس: توزیع بسته‌های فرهنگی برای زوار در شلمچه

مهدی کشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: حضور در مناطق عملیاتی و تبدیل شدن آن به یک رسم همیشگی در آغاز سال نو نزد ما ایرانیان از منطقه شلمچه آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه در شلمچه جوانان فراوانی از وطن برای دفاع از خاک کشور، به شهادت رسیدند، افزود: در طول سفر کاروان‌های راهیان نور از سراسر کشور، منطقه عملیاتی شلمچه به عنوان کانون اصلی راهیان نور مطرح است به گونه‌ای که روزانه بیش از 30 هزار نفر وارد این نقطه می‌شوند.

مدیر یادمان شلمچه تصریح کرد: معروفیت شلمچه نه به علت تعداد بالای شهدایش که به این علت است که رزمندگانی که در خلال عملیات مختلف از جمله کربلا وارد این نقطه می‌شدند، دانستند که رفتن آنها بازگشتی ندارد زیرا این نقطه کاملاً در تیررس دشمن بود ولی باید فتح می‌شد.

وی بیان کرد: همین امر باعث شده شلمچه جایگاهی خاص نزد راهیان نور پیدا کند به گونه‌ای که روزانه 30 هزار نفر از اعضای کاروان‌های راهیان نور از یادمان شهدای شلمچه دیدن می‌کنند.

کشوری خاطرنشان کرد: به منظور خدمات‌‌رسانی به زوار شهدای شلمچه با راه‌اندازی ایستگاه صلواتی علاوه بر توزیع آب آشامیدنی بهداشتی و مواد غذایی، بسته های فرهنگی، کتاب،‌ جزوه و عکس شهدا بین زوار توزیع می‌شود.

به گفته وی این منطقه به لحاظ داشتن حال و هوای دفاع مقدس و درگیر بودن با جنگ تحمیلی هشت ساله با عراق همواره میزبان کاروان‌های راهیان نور است.

مدیر یادمان شلمچه با اشاره به ابعاد جغرافیایی این منطقه عنوان کرد:  شلمچه از ضلع غربی خرمشهر شروع می‌شود و تا عمق خاک عراق به پیش می‌رود.

وی افزود: خط مرزی، این منطقه را به دو قسمت شلمچه ایران و شلمچه عراق تقسیم کرده و از شمال به «حسینیه» از جنوب به ‌اروند رود، از شرق به خرمشهر و از غرب به خط مرزی ایران و عراق محدود می‌شود.

کشوری در پایان گفت: منطقه عمومی شلمچه از ضلع غربی خرمشهر شروع می‌شود و تا عمق خاک عراق پیش می‌رود.

انتهای پیام/س10


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic