یکشنبه 6 فروردین 1391

برگزاری سوگواره تعزیه کرمان در از 27 فروردین

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس حوزه هنری استان کرمان خبر داد
برگزاری سوگواره تعزیه کرمان در از 27 فروردین

خبرگزاری فارس: رئیس حوزه هنری استان کرمان گفت: نوزدهمین سوگواره تعزیه استان کرمان از 27 فروردین ماه جاری آغاز می‌شود و تا ششم اردیبهشت ماه ادامه دارد.

خبرگزاری فارس: برگزاری سوگواره تعزیه کرمان در از 27 فروردین

عباس سالاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: حوزه هنری استان کرمان فراخوان نوزدهمین سوگواره تعزیه استان کرمان را منتشر کرد و بر اساس آن آخرین مهلت ارسال تعزیه‌نامه به این سوگواره 10 فروردین ماه سال جاری است.

وی با بیان اینکه برگزاری سوگواره‌های تعزیه نقش موثری در ترویج این هنر دینی و مذهبی در استان کرمان دارد، تصریح کرد: حوزه هنری استان کرمان ردیف بودجه بسیار خوبی را برای تعزیه اختصاص داده است.

سالاری با اشاره به اینکه تعزیه استان کرمان از روند رو به رشدی برخوردار است، ابراز داشت: حوزه هنری استان کرمان از برگزاری سوگواره‌های تعزیه در این خطه حمایت مالی و معنوی می‌کند.

وی تعهد اخلاقی، اخلاص و دین‌مداری را پیش نیاز ورود به عرصه تعزیه دانست و تصریح کرد: نباید به داشته‌های موجود تکیه کرد، زیرا نسل امروز نیازمند انجام کار پژوهشی در عرصه تعزیه است.

رئیس حوزه هنری استان کرمان عنوان کرد: حضور جوانان و نوجوانان در گروه‌های تعزیه بیانگر علاقه این نسل به تنها هنر دینی و نمایشی مذهبی جهان اسلام است.

این مسئول با بیان اینکه نتایج بازخوانی تعزیه‌نامه‌های نوزدهمین سوگواره تعزیه استان کرمان در 18 فروردین ماه سال جاری اعلام و بازبینی مجالس تعزیه 18 تا 25 فروردین ماه انجام می‌شود، تصریح کرد: هر گروه تعزیه می‌تواند، فقط یک تعزیه‌نامه به دبیرخانه سوگواره ارسال کند.

سالاری زمان برگزاری نوزدهمین سوگواره تعزیه استان کرمان را از 27 فروردین تا ششم اردیبهشت ماه سال جاری ذکر کرد و اذعان داشت: گروه‌های تعزیه استان در صورت تمایل به حضور در سوگواره تا 10 فروردین ماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه سوگواره واقع در خیابان امام خمینی (ره) کوچه شماره هشت، حوزه هنری استان کرمان، دبیرخانه سوگواره تعزیه ارسال کنند.

انتهای پیام/ن۲۰


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات