یکشنبه 6 فروردین 1391

بازدید مسافران از کلوت‌های شهداد چشمگیر است

• نوشته شده توسط: ramin h

با توجه به امکانات لازم در کمپ کویری شهداد
بازدید مسافران از کلوت‌های شهداد چشمگیر است

خبرگزاری فارس: سخنگوی ستاد تسهیلات نوروزی استان کرمان گفت: با توجه به امکانات لازم در کمپ کویری شهداد بازدید مسافران از کلوت‌های شهداد چشمگیر است.

خبرگزاری فارس: بازدید مسافران از کلوت‌های شهداد چشمگیر است

محمد مهدی افضلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به بازدید مسافران نوروزی از کلوت‌های شهداد اظهار داشت: 22 هزار و 150 مسافر نوروزی از 28 اسفند ماه سال گذشته تا پنجم فروردین ماه امسال از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری کلوت‌های شهداد دیدن کردند.

افضلی از اسکان شبانه 2 هزار و 200 نفر از این تعداد در کمپ کویری شهداد خبر داد و خاطرنشان کرد: برنامه‌های شتر سواری و اسب سواری از جمله برنامه‌های قابل اجرا در کمپ‌های کویری شهداد است.

وی از تجهیز کمپ شهداد به رستوران خبر داد و گفت: این کمپ در نوروز سال جاری به نمازخانه و وضوخانه مجهز شده است.

سخنگوی ستاد تسهیلات نوروزی استان کرمان به راه‌اندازی یگان حفاظت کمپ کویری شهداد اشاره و بیان داشت: در حال حاضر شش نیروی یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به طور شبانه‌روزی در این کمپ مستقر هستند.

وی با بیان اینکه بیشتر مسافران نوروزی کلوت‌های شهداد از استان‌های تهران، اصفهان، فارس و خراسان رضوی هستند، تصریح کرد: در این ایام نزدیک به 100 گردشگر خارجی نیز از مجموعه کلوت‌های شهداد بازدید کرده‌اند.

به گزارش فارس،کلوت‌های شهداد با مساحت بیش از 11 هزار کیلومتر مربع در فاصله 45 کیلومتری شمال شرق شهداد در استان کرمان قرار دارند.

کلوت‌های شهداد یک عارضه طبیعی بکر، زیبا و دیدنی هستند که بر اثر فرسایش طی سال‌های طولانی در دل کویر لوت شکل گرفته‌اند.

انتهای پیام/خ۲۰


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic