یکشنبه 6 فروردین 1391

روند توسعه ریگان سیر صعودی دارد

• نوشته شده توسط: ramin h

فرماندار ریگان:
روند توسعه ریگان سیر صعودی دارد

خبرگزاری فارس: فرماندار ریگان گفت: طی سال گذشته روند توسعه شهرستان ریگان سیر صعودی داشته است.

خبرگزاری فارس: روند توسعه ریگان سیر صعودی دارد

محمد برزنگ امروز در گفت‌وگو با خبر‌نگار فارس در ریگان به تشریح اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته طی یک سال گذشته برای توسعه و پیشرفت شهرستان ریگان اظهار داشت: روند توسعه شهرستان ریگان طی یک سال گذشته سیر صعودی داشته است.

وی افزود: با کمک و همکاری مدیران کل استان، پیگیری مستمر ادارات ریگان و با در اختیار قرار دادن اعتبارات به این شهرستان این امر موجب پیشرفت‌هایی در زمینه‌های مختلف این شهرستان شده است.

برزنگ ادامه داد: با توجه به زلزله‌خیز بودن شهرستان و وقوع چند زمین‌لرزه در سال گذشته بیش از 4 هزار و 100 واحد مسکونی مقاوم با اعتبار‌ی بالغ بر 4 میلیارد تومان در شهرستان احداث و یا در حال ساخت است.

وی تصریح کرد: 30 کیلومتر را‌ه با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد تومان از سال گذشته در ریگان در حال ساخت است.

برزنگ عنوان کرد: همچنین پل بزرگ امام علی (ع) شهرستان ریگان که سال گذشته بر اثر زلزله دچار خسارت شدید شده بود، جایگزین و آماده بهر‌ه‌برداری است.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به اینکه 45 مدرسه غیر ‌استاندار در ریگان جان بیش از 4 هزار و 500 دانش‌آموز را تهدید می‌کرد با پیگیری‌های صورت گرفته 20 واحد آموزشی مقاوم در این شهرستان در حال ساخت و تعدادی آماده بهره‌برداری است.

فرماندار ریگان با اشاره به راه‌اندازی دانشگاه پیام‌نور ریگان گفت: این دانشگاه با مشکل ساختمان مواجه بود که با اعتبار یک میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است.

وی ابراز داشت: با توجه به خشکسالی‌های پی‌در‌پی و اُفت آب سفره‌های زیرزمینی، آبیاری تحت فشار در دستور کار قرار گرفت، همچنین لایروبی قنات‌ها با اعتبار یک میلیارد تومان در سال گذشته انجام شد.

این مسئول افزود: برای صرفه‌جویی در آب و جلوگیری از هدر رفت آن با توجه به بافت شنی منطقه 30 کیلومتر لوله‌گذاری برای مزارع و باغ‌های کشاورزی در سال گذشته اجرا شد.

برزنگ عنوان کرد: طی سال گذشته چهار باب خانه بهداشت در روستاهای محروم شهرستان با اعتباری بالغ بر 140 میلیون تومان ساخته شد.

فرماندار ریگان خاطرنشان کرد: همچنین ساختمان مرکز بهداشتی درمانی شلتوک‌آباد با اعتبار 240 میلیون تومان در سال گذشته به بهر‌ه‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: شهرداری ریگان نیز برای ارائه خدمات به مردم فعالیت‌های خوبی انجام داده و امیدواریم با تخصیص اعتبارات بیشتر شاهد جهشی در‌ عمران و آبادانی شهر باشیم.

این مسئول در پایان اذعان داشت: سال جاری طرح بزرگ آبیاری قطره‌ای و تحت فشار فضاهای سبز ریگان با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان توسط شهرداری انجام می‌شود.

انتهای پیام/ن۲۰


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic