یکشنبه 6 فروردین 1391

نرم‌افزار فرهنگ معراج یک رونمایی شد

• نوشته شده توسط: ramin h

با حضور امام جمعه کاکی
نرم‌افزار فرهنگ معراج یک رونمایی شد

خبرگزاری فارس: در مراسمی با حضور امام جمعه کاکی از نرم‌افزار معراج یک مربوط به موسسه تفکر پویا رونمایی شد.

خبرگزاری فارس: نرم‌افزار فرهنگ معراج یک رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتی حجت‌الاسلام محمد محمدی امام جمعه کاکی صبح امروز در این آیین گفت: لایه‌های پنهان جنگ نرم، جنگ امروز، شهدای جهاد علمی و اطلس جهادی و... است.

امام جمعه کاکی تصریح کرد: جنگ نرم مسئله نوینی نبوده و از سابقه تاریخی برخوردار است بدان صورت که در ابتدا چهره ساده‌ای داشته یعنی به صورت شایعه‌پراکنی، دروغ و اهانت بوده؛ اما با گذشت زمان و تحولات و پیچیدگی‌های روزافزون اجتماعی، این رویکرد نیز پیشرفت کرده و از پیچیدگی، ظرافت و تاثیرگذاری بیشتری برخوردار گشته است.

مدیر مؤسسه تفکر پویا ادامه داد: حال این تفکر که حمله رسانه‌های مخالف به جبهه جمهوری اسلامی ایران در جنگ نرم 1388 آغاز شده تفکری کاملاً خام و عبث است.

محمدی اضافه کرد: جنگ نرم به هرگونه اقدام روانی و تبلیغاتی گفته می‌شود که هدف آن جامعه یا گروه و عمده تفاوت آن با جنگ سخت عدم درگیری و استفاده از سلاح نظامی است، زیرا در جنگ نرم از سلاح‌های تبلیغاتی، اعتقادی استفاده می‌شود.

امام جمعه کاکی متذکر شد: از آنجایی که دشمن بر اساس تجربه دریافته است که تغییر نظام و افکار عمومی دیگر به هیچ عنوان به روش‌هایی از قبیل جنگ نظامی و زور تحقق نمی‌یابد به طراحی جنگ نرم و اشاعه تفکر لیبرال دموکراسی پرداخته و بدان دلیل که این نوع جنگ هنوز هم تا حدودی در میان مردم ناشناخته است و اکثراً به خطرات این جریان واقف نیستند.

انتهای پیام/ن20/د1000


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic