پنجشنبه 10 فروردین 1391

نروژ بودجه نظامی خود را افزایش می‌دهد

• نوشته شده توسط: ramin h

نروژ بودجه نظامی خود را افزایش می‌دهد

خبرگزاری فارس: دولت نروژ با انتشار گزارشی در خصوص نیازهای نظامی این کشور در 4 سال آینده میلادی از تصمیم خود برای افزایش 7 درصدی بودجه نظامی نروژ در سال 2013 میلادی خبر داد.

خبرگزاری فارس: نروژ بودجه نظامی خود را افزایش می‌دهد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "دیفنس نیوز"، دولت نروژ تصمیم دارد بودجه نظامی این کشور را با هدف بالا بردن قابلیت های عملیاتی نیروهای مسلح این کشور افزایش دهد.

بنا بر این گزارش، این افزایش بودجه نظامی شامل افزایش هزینه های دفاعی، به خدمت گرفتن نیروهای جدید در ارتش این کشور، مدرنیزه کردن جنگنده های ارتش و افزایش قابلیت های نیروهای دریایی و زمینی در نروژ است.

این گزارش افزود: دولت نروژ در گزارشی که در تاریخ 23 ماه مارس (4 فروردین) با انتشار بیانیه ای بر این افزایش بودجه تأکید کرده بود. در این گزارش نیازهای نظامی کشور نروژ از سال های 2013 تا 2016 آمده است.

بنا بر این گزارش، دولت نروژ در نظر دارد بودجه نظامی ارتش این کشور برای 4 سال آتی میلادی را به میزان 7 درصد افزایش دهد که این افزایش بودجه شامل پروژه های خرید جنگنده های اف-35 نیز می شود.

در حال حاضر بودجه نظامی نروژ برای سال جاری میلادی حدود 7 میلیارد دلار است و افزایش 7 درصدی در بودجه نظامی سال آتی میلادی اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/ن.ص


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic