پنجشنبه 10 فروردین 1391

آماده باش نیروهای آتش نشانی برای روز طبیعت

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیر عامل سازمان آتش نشانی زنجان و حومه خبر داد
آماده باش نیروهای آتش نشانی برای روز طبیعت

خبرگزاری فارس: مدیر عامل سازمان آتش نشانی زنجان و حومه از آماده باش نیروهای چهار پایگاه آتش نشانی زنجان برای روز طبیعت خبر داد.

خبرگزاری فارس: آماده باش نیروهای آتش نشانی برای روز طبیعت

حمید رضا یاختی فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به استقرار نیروهای آتش‌نشانی در ورودی‌ها و خروجی‌های شهر زنجان از آغاز مسافرت‌های نوروزی گفت: این آماده باش برای روز طبیعت هم ادامه می‌یابد.

وی از استقرار 20 دستگاه خودروی متعلق به سازمان آتش‌نشانی زنجان و حومه خبر داد و افزود: هشت دستگاه موتورسیکلت پیشرو هم در این روز آماده حضور در مناطق حادثه خیز خواهند بود.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی زنجان و حومه تعداد نیروهای سازمان آتش‌نشانی را 89 نفر اعلام کرد و گفت: این نیروها 10 نفر به صورت ستادی و 79 نفر نیروهای عملیاتی هستند که در روز طبیعت به صورت آماده باش در می‌آیند.

وی تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی طبق سال‌های گذشته در مناطق نزدیک به تفرجگاه‌های معروف استان مستقر می‌شوند تا در صورت بروز حوادث اقدام به امداد رسانی کنند.

یاختی‌فرد تاکید کرد: نیروهای آتش‌نشانی در همه محورهای منتهی به تفرجگاه‌ها از جمله تبریز، بیجار، تهم و همچنین مناطق خوش آب و هوا مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به معمول بودن روشن کردن آتش در روز طبیعت توسط گردشگران طبیعت ابراز امیدواری کرد، طبیعت گردان در روز طبیعت قبل از ترک محل اقدام به خاموش کردن آتش روشن شده کنند.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی زنجان و حومه تصریح کرد: اگر آتش‌های روشن شده خاموش نشوند با وزش باد شعله ور شده و موجب بروز آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها می‌شود.

وی از بروز بیش از 40 مورد آتش سوزی در روز طبیعت سال گذشته خبر داد و گفت: برخی از این آتش سوزی‌ها در روز طبیعت و به هنگام حضور گردشگران رخ داده و برخی هم پس از ترک محل اتفاق افتاده بود.

یاختی‌فرد با تاکید بر آمادگی نیروهای سازمان آتش‌نشانی برای مقابله با حوادث در روز طبیعت ابراز امیدواری کرد، مردم در این روز رعایت موارد ایمنی را کنند تا طبیعت آسیب نبیند.

انتهای پیام/س10


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic