پنجشنبه 10 فروردین 1391

هلال احمر اصفهان 674 نفر را نجات داده است

• نوشته شده توسط: ramin h

از آغاز طرح ملی امداد و نجات تا روز دهم فروردین ماه
هلال احمر اصفهان 674 نفر را نجات داده است

خبرگزاری فارس: معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: از ابتدای آغاز طرح امداد و نجات نوروزی تا روز دهم فروردین ماه به 685 نفر حادثه دیده کمک‌رسانی شده است و 674 نفر نیز توسط امدادگران هلال احمر نجات یافته‌اند.

خبرگزاری فارس: هلال احمر اصفهان 674 نفر  را نجات داده است

حیدر علی خانبازی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، بابیان اینکه طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال 90 از تاریخ 25 اسفند سال 90 آغاز و تا پایان روز 15 فروردین ماه سال 91 ادامه دارد، اظهار داشت: تا اواسط روز دهم فروردین‌ماه 91، امدادگران هلال احمر 142 مورد حادثه را در استان اصفهان پوشش داده‌اند.

وی در ارتباط با نیروی انسانی به کار گرفته شده از سوی هلال احمر برای امداد و نجات در جاده‌های استان اصفهان گفت: 100 نفر از پرسنل جمعیت هلال احمر استان برای انجام طرح ملی امداد و نجات به خدمت رسانی به مسافران نوروزی مشغول هستند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان افزود: همچنین آمار نیروهای امدادی داوطلب جمعیت هلال احمر استان اصفهان از آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال 90 تاکنون بالغ بر 500 نفر بوده است.

وی در ارتباط با تجهیزات و امکانات به کار گرفته شده از سوی هلال احمر استان برای انجام این طرح گفت: یک دستگاه چرخ بال MIL 171، 13 دستگاه خودرو نجات، 23 ست نجات، 15 دستگاه اطفای حریق، 23 دستگاه وانت کمک دار و 32 دستگاه آمبولانس به کمک نیروهای امداد و نجات هلال احمر آمده‌اند.

خانبازی با اشاره به اینکه تاکنون 127 نفر از افراد درمانده و بی‌سرپناه که بر اثر حوادث رانندگی در جاده‌ها دچار مشکل شده بودند، اسکان اضطراری یافتند، گفت: اقلام امدادی همچون پتو، والور، نان، خرما، کنسرو و آب معدنی در اختیار افرادی که در پایگاه‌های هلال احمر اسکان اضطراری پیدا می‌کنند، قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از ابتدای آغاز طرح امداد و نجات نوروزی تا روز دهم فروردین ماه به 685 نفر حادثه دیده کمک‌رسانی شده است و 674 نفر نیز توسط امدادگران هلال احمر نجات یافته‌اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: در میان حوادث امدادگران هلال احمر در سطح استان تاکنون 124 مصدوم را به مراکز درمانی انتقال داده و 263 نفر را به صورت سرپایی درمان کرده‌اند.

وی یادآور شد: همچنین 25 مورد رهاسازی افراد از خودرو و 11 مورد انجام عملیات اطفای حریق را امدادگران هلال احمر در استان اصفهان انجام داده‌اند.

خانبازی گفت: 240 مورد نیز تاکنون مراجعه حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای در سطح استان داشته‌ایم.

انتهای پیام/س10


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات