یکشنبه 25 تیر 1391

ممبینی، جهانبازی، حاجی پور و مظفری‌زاده فعلا نمی‌توانند در لیگ برتر قضاوت كنند

• نوشته شده توسط: ramin h

غیاثی به ایسنا خبر داد

ممبینی، جهانبازی، حاجی پور و مظفری‌زاده فعلا نمی‌توانند در لیگ برتر قضاوت كنند

» سرویس: ورزشی - فوتبال، فوتسال

رضا غیاثی گفت: داورانی كه در تست آمادگی جسمانی پذیرفته نشده و یا تست نداده‌اند، فعلا نمی‌توانند در لیگ برتر قضاوت كنند.

عضو كمیته‌ داوران فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این كه ملاك قضاوت داوران در لیگ برتر گذراندن تست آمادگی جسمانی است، گفت: ید الله جهانبازی، البرز حاجی پور، هدایت ممبینی، ساعدی، حاجی ملك، اسدی و سیفی آذر نتوانستند تست آمادگی جسمانی را با موفقیت پشت سر بگذارند. همچنین سیعد مظفری زاده به دلیل جراحی پای خود اصلا در تست شركت نكرد.

وی ادامه داد: داورانی كه از آنها نام بردم، نمی‌توانند فعلا در لیگ برتر قضاوت كنند تا وقتی كه دوباره در تست شركت كنند و قبول شوند. این داوران می‌توانند در تست داوران لیگ یك كه در حاشیه كلاس توجیهی آنها در اوایل شهریور ماه برگزار می‌شود، شركت كنند و در صورت قبولی دوباره در لیگ برتر سوت بزنند.

غیاثی در ادامه و در واكنش به مطالب منتشر شده در خصوص این كه چرا حسین عسگری به تنهایی آموزش داوران را در كلاس توجیهی داوران لیگ برتر بر عهده گرفته و از مدرسان داوری ایران استفاده نشده است، گفت: این كلاس توجیهی است و با كلاس‌های آموزش داوران فرق می‌كند. در این كلاس كه پیش از شروع فصل برگزار می‌شود، قرار است كه درخواست‌های مسئولان كمیته‌ داوران و دپارتمان داوری از داوران مطرح شود و این مساله ایجاب می‌كند كه مسئولان دپارتمان و كمیته‌ داوری كلاس را اداره كنند.

وی ادامه داد: در كلاس توجیهی اخیر، دكتر نوشادی بدنسازی داوران را بر عهده داشت، دكتر جعفریان آموزش‌های لازم در بحث تغذیه را به آنها داد و دكتر تجاری، روانشناسی داوران را عهده دار بود. حسین عسگری هم آموزش داوران را بر عهده گرفته بود كه در این كار من و آقای اصفهانیان با حضور در كلاس ها به وی كمك می‌كردیم.


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات