سه شنبه 21 شهریور 1391

بساط کتاب‌فروش‌های بدون مجوز در مصر جمع شد+ عکس

• نوشته شده توسط: ramin h

بساط کتاب‌فروش‌های بدون مجوز در مصر جمع شد+ عکس

خبرگزاری فارس: مسئولان شهرداری اسکندریه مصر روز جمعه در اقدامی ضربتی، کیوسک‌ها و بساطی‌های غیر قانونی کتاب در خیابان دانیال نبی را جمع آوری کردند.

خبرگزاری فارس: بساط کتاب‌فروش‌های بدون مجوز در مصر جمع شد+ عکس

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اهرام آنلاین، Almond  مسئولان شهرداری اسکندریه مصر روز جمعه در اقدامی ضربتی، کیوسک‌ها و بساطی‌های غیر قانونی کتاب در خیابان دانیال نبی را جمع آوری کردند.

این روزها دولت مصر برای بهبود وضع ترافیک در شهرهای مصر، کمپینی را برای مقابله با دست‌‌فروش‌های مصری در خیابان‌ها به راه انداخته و دلیل آن را کاهش ترافیک در خیابان‌ها عنوان کرده است.

از این رو ماموران شهرداری شهر اسکندریه مصر، روز جمعه نزدیک به 8 کیوسک کتاب فروشی را در خیابان دانیال نبی را جمع‌‌آوری و کتابهای آنها را در خیابان پراکنده کردند.

اما برخی از اهالی فرهنگ مصر این اقدام دولت انقلابی مرسی و اخوان المسلمین را حمله به فرهنگ در این کشور قلمداد کرده‌اند. حتی برخی از فعالان حوزه فرهنگ در مصر خواستار برپایی اعتراض نسبت به این اقدام دولت شده‌اند.

آنها عنوان کرده‌اند که جمع‌آوری بساطی‌های راسته خیابان دانیال نبی «حمله به کتاب و فرهنگ» است زیرا دولت در این اقدام تنها به هشت کیوسک حمله کرده و این در حالی است که نزدیک به 40 کیوسک کتابفروشی در این خیابان حضور دارند.

اما مخالفان این دیدگاه معتقدند که دولت تنها به جمع‌آوری کتاب‌فروشی‌های بدون مجوز اقدام کرده و به دیگر کتابفروشی‌هایی که در این راسته قرار دارند و دارای مجوز هستند کاری نداشته است.


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic