دوشنبه 21 شهریور 1390

جلفا نیازمند توجه جدی در مسائل فرهنگی است

• نوشته شده توسط: ramin h

با اشاره به تردد روزانه 5 هزار نفر از مرز جلفا؛
جلفا نیازمند توجه جدی در مسائل فرهنگی است

خبرگزاری فارس: مدیرکل کتابخانه‌های آذربایجان‌شرقی با اشاره به تردد روزانه 5 هزار نفر از مرز جلفا گفت: این شهرستان نیازمند توجه بیشتری به مسائل فرهنگی است.

خبرگزاری فارس: جلفا نیازمند توجه جدی در مسائل فرهنگی است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، حسن خدایی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی جلفا، سیه‌رود و هادیشهر با اشاره به موقعیت جغرافیایی این شهرستان اظهار افزود: شهرستان جلفا به عنوان پل ارتباطی کشورهای آسیای میانه از جایگاه فرهنگ و سیاسی قابل توجهی برخوردار است.
وی با اشاره به تردد روزانه 5 هزار نفر از مرز جلفا افزود: این شهرستان نیازمند توجه بیشتری به مسائل فرهنگی است چرا که توریست‌ها و تجار کشورهای مختلف از جمله حوزه آسیای میانه از این شهرستان به صورت مرتب در رفت و آمد هستند که این امر فرصت بسیار مغتنمی برای معرفی فرهنگ ناب ایران اسلامی به جهانیان است و به همین دلیل سرمایه‌گذاری در این منطقه ضرورت بیشتری برای توجه را ایجاب می‌کند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با صحه گذاردن به مسئله حساسیت منطقه گفت: تلاش برای ارتقا فرهنگ و انتقال فرهنگ ناب اسلامی به اقصی نقاط جهان وظیفه‌ای همگانی است و با همدلی و همسویی تلاش‌های همه خادمان صدیق نظام میسر خواهد شد و خوشبختانه ظرفیت فرهنگی بسیار مناسبی در منطقه جلفا موجود است.
وی با اشاره به دیدار اخیر کتابداران کتابخانه‌های عمومی و بزرگ کشور با رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: معظم‌له در این دیدار ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را وظیفه‌ای همگانی عنوان کردند که این فرمایش نشانگر جایگاه والای کتاب در ارتقا فرهنگ است.
خدایی با اشاره به سند نهضت مطالعه مفید افزود: این سند که با عضویت 17 دستگاه به اجرا درمی‌آید گامی بسیار موثر در ترویج فرهنگ مطالعه مفید خواهد بود.
وی اظهار امیدواری کرد با اجرای موفق فازهای استانی و شهرستانی این نهضت بتوانیم گام موثر در اجرایی شدن این سند برداریم.
محمد حسینی‌اقدم رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جلفا نیز با ارائه گزارشی از وضعیت فعلی کتابخانه‌های شهرستان و اقدامات و فعالیت‌های انجام یافته گفت: این شهرستان در حال حاضر دارای دو باب کتابخانه عمومی است که ان‌شاءالله با بهره‌برداری از کتابخانه عمومی سیه‌رود این تعداد به سه باب افزایش خواهد یافت.
وی افزود: کتابخانه‌های عمومی جلفا در حال حاضر با 2 هزار نفر عضو دارای 42 هزار و 104 نسخه کتاب است.
در ادامه این جلسه، شهرداران شهرستان، بخشداران و اعضای انجمن‌ها به طرح دیدگاه‌ها و مسائل پرداختند.
 پس از اتمام جلسه، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به همراه بخشدار سیه‌رود و تنی چند از اعضای انجمن از کتابخانه عمومی سیه‌رود بازدید کرود. 
کتابخانه عمومی سیه‌رود از مصوبات دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهور به استان بوده که در حال طی مراحل پایانی برای آغاز بهره‌برداری است.
انتهای پیام/ص30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900621000902

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic