چهارشنبه 26 بهمن 1390

ثبت‌نام 4 نماینده از تبریز برای انتخابات فدراسیون فوتبال

• نوشته شده توسط: ramin h

ثبت‌نام 4 نماینده از تبریز برای انتخابات فدراسیون فوتبال

خبرگزاری فارس: برای انتخابات فدراسیون فوتبال ایران چهار نماینده از تبریز ثبت‌نام کردند.

خبرگزاری فارس: ثبت‌نام 4 نماینده از تبریز برای انتخابات فدراسیون فوتبال

به گزارش خبرگزاری فارس، شهرام دبیری رئیس هیئت مدیره باشگاه ماشین‌سازی تبریز و باشگاه دبیری تبریز، محمدحسین جعفری مدیر باشگاه تراکتورسازی تبریز و جواد ششگلانی رئیس هیئت فوتبال آذربایجان با حضور در دبیرخانه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال برای عضویت در پست‌های انتخابی هیئت رئیسه فدراسیون ثبت‌نام کرد.

تاکنون 16 نفر برای این پست اعلام آمادگی کرده‌اند که شامل شهرام دبیری، غلامرضا بهروان، هادی آیت‌اللهی، محمدحسین جعفری، علی فتح‌الله‌زاده، مراد حاج جعفری، حیدر بهاروند، علیرضا رحیمی، جواد ششگلانی،  فریدون اصفهانیان، حبیب‌الله شیرازی، منصور قمر، عبدالرحمان شاه‌حسینی، ابرقویی‌نژاد، حسین عسگری و منوچهر بهمنی هستند. 

اما برای ریاست فدراسیون فوتبال نیز نام پنج نفر به عنوان کاندیدا به چشم می‌خورد، جمشید تقی‌زاده، علی کفاشیان، مهدی تاج، عزیز محمدی و محمدحسین قریب برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت‌نام کرده‌اند.

جمشید تقی‌زاده عضو هیئت مدیره باشگاه ماشین‌سازی تبریز و مدیرکل سابق تربیت‌بدنی آذربایجان‌ شرقی و تهران همچنین رئیس سابق فدراسیون ژیمناستیک ایران دیگر نماینده تبریز در انتخابات فدراسیون فوتبال ایران است.

انتخابات فدراسیون فوتبال روز 15 اسفند ماه برگزار شده و علاوه بر رئیس، اعضای هیئت رئیسه و نواب رئیس‌های فدراسیون در صورت کسب آرای لازم از مجمع، انتخاب خواهند شد.


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

در حاشیه عیدی کارمندان دولت!/ کارتون: محمد علی رجبی

• نوشته شده توسط: ramin h

[1]  
در حاشیه عیدی کارمندان دولت!/ کارتون: محمد علی رجبی
در حاشیه عیدی کارمندان دولت!/ کارتون: محمد علی رجبی

نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

افزایش مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی فارس

• نوشته شده توسط: ramin h

تا پایان سال جاری صورت می‌گیرد
افزایش مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی فارس

خبرگزاری فارس: با بهره‌برداری از دو مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی در محورهای مواصلاتی شیراز ـ اصفهان و شیراز ـ بوشهر تعداد این مجتمع‌ها به 20 مجتمع فعال می‌رسد.

خبرگزاری فارس: افزایش مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان فارس، احمد خواست خدایی مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان فارس اظهار داشت: اجرای فاز نخست دو مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی طلائیه (پاسارگاد) و سیدالشهدا (کازرون) آغاز شده است.

وی با بیان اینکه هر دو مجتمع با صرف هزینه‌ 21 میلیارد ریال در مدت سه سال توسط بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است، گفت: یک‌ میلیون و 104 هزار ریال توسط این اداره کل به صورت بلاعوض برای احداث رمپ‌های ورودی و خروجی این مجتمع‌ها هزینه شده است.

خواست خدایی همچنین با اشاره به اهمیت احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی در ارتقای سطح ضریب ایمنی در سفرها، کاهش سوانح جاده‌ای و آلودگی‌های زیست‌محیطی و ارائه خدمات به طور متمرکز به مسافران و رانندگان افزود: با احداث این مجتمع‌ها شاهد اشتغال‌زایی نیز هستیم، به گونه‌ای که در هر دو مجتمع بهره‌برداری شده در این ایام 21 فرصت شغلی (به طور مستقیم و غیر مستقیم) ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 73 موافقت اصولی برای احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی در محورهای مختلف و مواصلاتی این استان صادر شده است.

این مسئول در پایان گفت: 31 مجتمع در حال احداث و 17 مجتمع نیز در حال بهره‌برداری است و تلاش داریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوطه و بهره‌برداران طرح تا پایان سال جاری سه مجتمع دیگر در محورهای شیراز جهرم، جهرم لارستان و فیروزآباد عسلویه به بهره‌برداری رسانده که بر این اساس تعداد مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی فعال این استان به 20 مجتمع می‌رسد.


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

سالگرد انقلاب بحرین/ کارتون: سجاد جعفری

• نوشته شده توسط: ramin h

سالگرد انقلاب بحرین/ کارتون: سجاد جعفری
سالگرد انقلاب بحرین/ کارتون: سجاد جعفری

نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

مجتبی جباری بازیکن تیم فوتبال استقلال/ کارتون: جواد طریقی اکبرپور

• نوشته شده توسط: ramin h

[1]  
مجتبی جباری بازیکن تیم فوتبال استقلال/ کارتون: جواد طریقی اکبرپور
مجتبی جباری بازیکن تیم فوتبال استقلال/ کارتون: جواد طریقی اکبرپور

نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

درخشش ورزشکار نیروی انتظامی فارس

• نوشته شده توسط: ramin h

در مسابقات دو صحرانوردی نیروهای مسلح صورت گرفت
درخشش ورزشکار نیروی انتظامی فارس

خبرگزاری فارس: معاون آموزش و تربیت فرماندهی انتظامی فارس از کسب مقام نایب قهرمانی یکی از کارکنان انتظامی این استان در مسابقات دو صحرانوردی نیروهای مسلح فارس خبر داد.

خبرگزاری فارس: درخشش ورزشکار نیروی انتظامی فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس، رحیم نوری اظهار داشت: مسابقات دو صحرانوردی نیروهای مسلح در استان فارس با حضور قهرمانان و ورزشکاران شاغل در این نیروها مستقر در استان فارس برگزار شد و ورزشکاران نیروی انتظامی نیز در رده‌های مختلف در این مسابقات شرکت کردند.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی همواره تندرستی پرسنل خود را به عنوان یکی از راهبردهای سلامت روحی و جسمی آنان در نظر دارد و توجه به ورزش قهرمانی نیز از موضوعاتی است که در سطوح عالی فرماندهی نیروی انتظامی در استان فارس مورد توجه قرار دارد.

معاون آموزش و تربیت فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: اسماعیل جهانبازی به عنوان یکی از نمایندگان ورزشکار نیروی انتظامی در این مسابقات شرکت داشت که موفق شد در رده سنی بالای 30 سال در میان ورزشکاران شرکت کننده به مقام نایب قهرمانی برسد.

این مسئول همچنین از برگزاری مسابقه تیراندازی نیروهای مسلح فارس به میزبانی فرماندهی انتظامی این استان خبر داد.

نوری گفت: یک دوره مسابقه تیراندازی به مناسبت دهه مبارک فجر و میلاد مسعود پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) با شرکت تیم‌های تیراندازی نیروهای مسلح استان، به میزبانی فرماندهی انتظامی فارس برگزار شد.

وی اظهار داشت: این دوره از مسابقات، در قالب تیم‌های چهار نفره در دو رشته تفنگ بادی و تپانچه بادی در مجموعه ورزشی شهید دستغیب شیراز برگزار شد.

معاون آموزش و تربیت فرماندهی انتظامی فارس گفت: در رشته تفنگ بادی، محمدجواد مسعودی از تیم قرارگاه فرماندهی انتظامی، حمید هراتی از تیم مرکز پیاده ارتش، کامران غیبی از تیم مرکز پیاده ارتش به مقام‌های اول تا سوم رسیدند.

وی در ادامه گفت: در رشته تپانچه بادی نیز موحد پاسالاری از تیم قرارگاه فرماندهی انتظامی، ابوالقاسم رضایی از تیم قرارگاه فرماندهی انتظامی، بهزاد مظمی گودرزی از تیم مرکز پیاده ارتش موفق شدند به مقام‌های اول تا سوم برسند.

وی اضافه کرد: در مجموع دو رشته نیز تیم قرارگاه فرماندهی انتظامی با یک‌هزار و 27 امتیاز، تیم مرکز پیاده با 992 امتیاز و تیم نیروی انتظامی با 553 امتیاز توانستند مقام اول تا سوم را کسب کنند.

نوری در پایان گفت: سرداور و مسئول فنی برگزاری این دوره از مسابقات را محبوبه طباطبایی و داوری مسابقات را طاهره خشنود بر عهده داشتند.


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

دریوزگی مهاجرانی در دربار سعودی یادآور گدایی منافقین از صدام است

• نوشته شده توسط: ramin h

شیخ‌الاسلام با اشاره به حضور مهاجرانی در ضیافت دیکتاتور سعودی
دریوزگی مهاجرانی در دربار سعودی یادآور گدایی منافقین از صدام است

خبرگزاری فارس: مشاور امور بین الملل رئیس مجلس با اشاره به حضور علیرضا نوری‌زاده و عطا الله مهاجرانی در اجلاس الجنادریه، با بیان اینکه بهتر است این افراد از عاقبت گدایی منافیین از صدام حسین عبرت بگیرند، گفت: مدعیان دموکراسی، جیره‌خواران و نوکران دیکتاتورها شده‌اند.

خبرگزاری فارس: دریوزگی مهاجرانی در دربار سعودی یادآور گدایی منافقین از صدام است

حسین شیخ‌الاسلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اقدامات رژیم عربستان سعودی علیه ملت‌های منطقه گفت: رژیم عربستان فاشیست‌ترین رژیمی است که امروزه می‌توان در سطح جهان پیدا کرد، این رژیم نژادپرستی را علنی کرده و در این جهت صراحتاً گام بر می‌دارد.

وی افزود: اقدامات آل‌سعود تا جایی پیش رفته که امروزه این خانواده، کشور عربستان را نیز به نام خود کرده‌اند و نام این کشور را، به نام "عربستان سعودی" تغییر داده‌اند.

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس تصریح کرد: کسانی که در این خانواده متولد می‌شوند، دارای حقوق مادی و معنوی خاصی هستند، از طرفی سمت‌های سیاسی و مهم حکومتی عربستان نیز فقط به این خانواده تعلق دارد و هیچ کس نمی‌تواند این سمت‌ها را تصاحب کند.

شیخ الاسلام اضافه کرد: آل‌سعود حتی در جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه نیز علیه ملت‌های لبنان و فلسطین اقدام کرده و به طور غیر مستقیم کشتار مسلمانان لبنان و غزه را نیز تأیید کرد.

"به جز همه این موارد اعزام نیروهای سعودی به بحرین، دخالت در امور داخلی این کشور و سرکوب قیام ضد دیکتاتوری ملت بحرین نیز برگ دیگری از کارنامه جنایت‌بار آل‌سعود است."

وی در ادامه این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: با همه این عملکرد سیاه و همراه با خیانت‌کارانه خاندان سعودی و رژیم حاکم بر عربستان، در روزهای گذشته علیرضا نوری‌زاده و عطاء‌الله مهاجرانی که سوابق روشنی در کمک به رژیم انگلیس و همکاری با شبکه ضد ایرانی بی‌بی‌سی دارند، از حاکمان جنایت‌کار عربستان گدایی هم کرده‌اند.

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس ادامه داد: البته نوری‌زاده و مهاجرانی پیش از این نوکری خود به رژیم سلطنتی انگلیس را هم اثبات کرده بودند، ولی گدایی و دست درازی این فتنه‌گران در برابر رژیمی که قاتل مسلمانان بحرین و یمن است، وطن فروشی آشکار است.

شیخ‌الاسلام در پایان با بیان اینکه نوری‌زاده و مهاجرانی که مدعی آزادی، دموکراسی و حقوق‌بشر هستند، چطور توانستند جلوی پادشاه جنایت‌کار سعودی دست‌ دراز کنند، تأکید کرد: بهتر است که فتنه‌گران از عاقبت منافقین درس بگریند چرا که روزی مسعود رجوی و اعضای دیگر گروهک تروریستی منافقین با صدام حسین دیدار کرده و از وی گدایی کرده بودند، اما سرانجام پس از سال‌ها وطن‌فروشی به جز ذلت چیزی عاید آنها نشد.


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

مصطفی به جای حرف زدن ‌در جهت عزتمندی نظام تلاش می‌کرد

• نوشته شده توسط: ramin h

مادر شهید احمدی‌روشن:
مصطفی به جای حرف زدن ‌در جهت عزتمندی نظام تلاش می‌کرد

خبرگزاری فارس: مادر شهید احمدی روشن گفت: مصطفی احمدی روشن مصطفی به جای حرف زدن ‌در جهت عزتمندی نظام تلاش می‌کرد.

خبرگزاری فارس: مصطفی به جای حرف زدن ‌در جهت عزتمندی نظام تلاش می‌کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، صدیقه سالاریان ظهر امروز در جمع بسیجیان دانشجو در سپاه ناحیه امام صادق (ع) اصفهان با بیان اینکه وقتی در جمع شما بسیجیان هستم دگرگون می‌شوم، اظهار داشت: احساس می‌کنم پسرم در بین تک تک شما نشسته است.

وی با بیان اینکه به تربیت تک فرزند پسرم حساسیت خاصی داشتم، افزود: مصطفی نمونه بارز اخلاق حسنه هم در زندگی اجتماعی و هم در زندگی فردی بود.

مادر شهید احمدی روشن با بیان اینکه این شهید بزرگوار همچون کوهی استوار تکیه‌گاهی برای خواهران خود بود، تصریح کرد: فرزندم در دوران دبستان در کنار فرزندان شهید درس خواند و از همان موقع رفتار وی شهیدگونه بود به نحوی که همیشه آن را شهید زنده خطاب می‌کردیم.

وی با اشاره به اینکه مصطفی تک پسر و بسیار مورد توجه بود، بیان داشت: در تربیت مصطفی سعی کردم کوتاهی انجام ندهم چنانکه وی بارها و بارها  از اینکه آن را«مرد بار آورده بودم» تشکر کرد.

سالاریان بیان داشت: مصطفی ایمان و اعتقادی راسخ داشت و مهم‌تر از همه این که به آنچه اعتقاد داشت عمل می‌کرد؛ همیشه به جای حرف زدن به فکر عمل کردن و تلاش برای ساختن کشور در جهت عزتمندی نظام بود.

وی با اشاره به اینکه دشمن وارد جنگ در جبهه علم و فناوری از جمله جبهه هسته‌ای، شده است، ادامه داد: دشمن می‌بیند کسانی که جلوی وی ایستاده‌اند همان نسل سومی‌ها هستند و این نسل سوم است که علم و فناوری هسته‌ای را گسترش می‌دهد.

مادر شهید احمدی روشن بیان داشت:دشمن فکر می‌کند که با کشتن مصطفی احمدی روشن‌ها این کار متوقف می‌شود، آنها پیشرفت کار خودشان را در کشتن می‌بینند ولی خیال آنها باطل است و  ما می‌دانیم که با کشته شدن یک دانشمند، یک روح تازه‌ای در حرکت جوانان به وجود می‌آید.

وی تاکید: اگر یک نفر مثل احمدی روشن شهید شود، تعدادی زیادی از جوانان می‌آیند و برای تغییر رشته داوطلب می‌شوند تا راه او را ادامه بدهند.

به گزارش فارس، مصطفی احمدی روشن ۲۱ دی‌ماه سال ۹۰ در جریان پرتاب بمب ثانیه‌ای از سوی دو نفر موتورسوار به داخل خودرو به شهادت رسید.


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

برای تحول در مس به کرمان می‌آیم/ بلاژویچ می‌تواند بماند

• نوشته شده توسط: ramin h

ابراهیم قاسم‌پور:
برای تحول در مس به کرمان می‌آیم/ بلاژویچ می‌تواند بماند

خبرگزاری فارس: ابراهیم قاسم‌پور گفت: مس شرایط خوبی دارد و من برای ایجاد تحول در این تیم به کرمان می‌آیم.

خبرگزاری فارس: برای تحول در مس به کرمان می‌آیم/ بلاژویچ می‌تواند بماند

ابراهیم قاسم‌پور دقایقی پیش در گفت‌وگو تلفنی با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: طی صحبت‌هایی که با رئیس هیئت مدیره مس انجام دادم، برای پیوستن به مس توافق نهایی صورت گرفت و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، پس از دیدار مس و تراکتورسازی قرارداد خود را باشگاه مس انعقاد می‌کنم.

وی در پاسخ به سئوالی که آیا حضور دوباره در کرمان توافق نهایی را در پی دارد و یا همانند دفعه قبل در حد یک سفر باقی می‌ماند، گفت: دفعه پیش که برای مذاکره با مسئولان مس سرچشمه به کرمان سفر کردم شرایط فرق می‌کرد.

سرمربی سابق داماش گیلان ابراز داشت: مرحله قبل توان تیمی سرچشمه را پایین ارزیابی و احساس کردم نمی‌توانم برای این تیم کاری انجام دهم، اما شرایط مس کرمان متفاوت است و من می‌دانم که می‌توانم این تیم را متحول کنم.

قاسم‌پور که پیش از این هدایت دامش گیلان را بر عهده داشت، گفت: گاهی اوقات شرایطی اتفاق می‌افتد که غیر قابل پیش‌بینی هستند، مثل اتفاقاتی که در باشگاه دامش افتاد، اما من طبق برنامه‌ای که به مدیران مس ارائه کردم، توافق بر این شد اگر در این فصل نتایج خوبی گرفتیم در فصل دیگر هم در کرمان بمانم.

وی تصریح کرد: مس تیم خوبی است و استحقاق ماندن در این جای جدول را ندارد و پس از آن که توافق نهایی با مدیران مس صورت گرفت، برای پیشرفت مس برنامه‌های خود را اجرا می‌کنم.

قاسم‌پور در باره ادامه همکاری بلاژویچ در مس عنوان کرد: بلاژویچ مربی خوبی است، اما به دلیل آن که سنش بالا رفته است، من به وی پیشنهاد می‌دهم که به عنوان مدیر فنی در تیم بماند و نقطه نظرات خود را به ما بدهد، اما اجازه هیچ‌گونه دخالتی در امور فنی را به کسی نمی‌دهم


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

شهدا مظهر قدرت انقلاب اسلامی هستند

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیرکل بنیاد شهید قم:
شهدا مظهر قدرت انقلاب اسلامی هستند

خبرگزاری فارس: مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم گفت: شهدا با ایثار خویش به این مملکت و نظام اسلامی ابهت، عزت، افتخار و سربلندی بخشیدند.

خبرگزاری فارس: شهدا مظهر قدرت انقلاب اسلامی هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید قم، محمد کاظم پورامینی در مراسم تجلیل از مقام خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران نیروی انتظامی افزود: شهدا مظهر قدرت انقلاب اسلامی هستند ایشان با ایستادگی خویش دشمنان را به وحشت واداشتند و دنیای زور و زر را وادار به پذیرش شکست کردند.

وی اضافه کرد: رزمندگان اسلام با دست‌های خالی و با کمترین امکانات در برابر پیشرفته ترین تجهیزات دشمنان با نیروی ایمان، ایثار و شهادت طلبی ایستادند و توانستند پیروزی بیافرینند.

وی تاکید کرد: شهدا و ایثارگران مایه غرور تاریخ انقلاب اسلامی هستند امروز به برکت خونهای پاک آنان که امنیت و آرامش را به‌دنبال داشت به پیشرفت در عرصه‌های مختلف نایل شدیم.

پورامینی ادامه داد: شهدا به شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جامع عمل پوشاندند و امروز وظیفه ماست تا ادامه دهنده راه شهدا باشیم و عامل به وصایای ایشان تا بتوانیم رسالت آنان را ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: شهدا در طول انقلاب اسلامی در همین قم توانستند جرقه انقلابی را روشن سازند و در دوران هشت سال دفاع مقدس با اعزام به جبهه‌های حق علیه باطل در مقابل دشمنان اسلام بایستند و دشمن را بیرون برانند.

پورامینی افزود: این راه همچنان ادامه دارد و جوانان امروز نیز همانند دیروز با حضور در صحنه توانستند فتنه‌ها را نابود سازند و دشمنان را ناکام گذارند که از آن جمله حماسه 9 دی سال 88 است که با حضور همین جوانان بود و امروز با حضور این جوانان غیور، ایران اسلامی بر قله‌های افتخار در ابعاد مختلف علمی ایستاده است.

وی تاکید کرد: اکنون آزمون دیگری در راه است و آن انتخابات مجلس شورای اسلامی است، باید با تاسی به شهدا به تکلیف عمل کرد و این بار نیز با حضور حداکثری و انتخاب اصلح بتوانیم کشوری آباد و قدرتمند و مستقل داشته باشیم.


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

راهیابی کیک‌بوکسینگ‌کاران مازندرانی به اردوی تیم ملی

• نوشته شده توسط: ramin h

دبیر هیئت ورزش‌های رزمی مازندران خبر داد
راهیابی کیک‌بوکسینگ‌کاران مازندرانی به اردوی تیم ملی

خبرگزاری فارس: دبیر هیئت ورزش‌های رزمی مازندران از دعوت چهار کیک‌بوکسینگ‌کار مازندرانی به اردوی تیم ملی خبر داد.

خبرگزاری فارس: راهیابی کیک‌بوکسینگ‌کاران مازندرانی به اردوی تیم ملی

علیرضا قلیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی کیک‌بوکسینگ کشور انتخابی تیم ملی که در 11 وزن برگزار شد چهار نفر از ورزشکاران مازندران با موفقیت به اردوی تیم ملی کیک‌بوکسینگ کشور دعوت شدند.

قلیزاده با اشاره به دعوت‌شدگان کیک‌بوکسینگ‌کاران مازندرانی به اردوی تیم ملی خاطرنشان کرد: ابراهیم زاغ پشت، حسن رستمی، ایوب اکبرزاده و کامبیز باقرپور از مازندران به اردوی تیم ملی کشور دعوت شدند.

دبیر هیئت ورزش‌های رزمی مازندران در پایان یادآور شد: این رقابت‌ها با حضور 31 استان کشور و بیش از 300 ورزشکار به مدت دو روز در اصفهان برگزار شد.


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

تولد سالانه 400 نوزاد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در آذربایجان‌ شرقی

• نوشته شده توسط: ramin h

فوق تخصص قلب کودکان عنوان کرد
تولد سالانه 400 نوزاد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در آذربایجان‌ شرقی

خبرگزاری فارس: فوق تخصص قلب کودکان گفت: سالانه 400 نوزاد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی مادرزادی در استان متولد می‌شود که تعداد 150 نوزاد نیازمند اقدامات درمانی در ماه اول تولد هستند.

خبرگزاری فارس: تولد سالانه 400 نوزاد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در آذربایجان‌ شرقی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اکبر مولایی اظهار کرد: متاسفانه مادرانی که بارداری‌های پرخطر مانند ازدواج‌های فامیلی، بارداری در سنین بالا و یا پایین، مبتلایان به بیماری دیابت، مصرف‌کنندگان داروهای خاص در حین بارداری و افراد باسابقه بیماری‌های قلبی فامیلی، مستعد به دنیا آوردن نوزادان مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی هستند.

وی با اشاره به سرنوشت‌ساز بودن زمان در روند و بهبود این نوزادان، بر انجام تست اکوکاردیوگرفی جنینی از هفته 18-16 بارداری همچنین تشخیص سریع و به موقع پزشکان در معاینات اولیه تولد نوزاد تاکید کرده و یادآور شد: در صورت مشاهده نوزادانی با علائمی همچون اختلاف نبض اندام‌های بالایی و پایینی همچنین اختلاف اشباع اکسیژن خون شریانی در اندام‌های تحتانی و فوقانی و تنگی نفس را سریعاً باید به مراکز قلبی ارجاع دهند.

مولایی با اشاره به اینکه نوزادان دارای بیماری قلبی متولد شده در سایر بیمارستان‌ها تا تشخیص و مراجعه مدت زمان طولانی را سپری می‌کنند، افزود: با توجه به تجهیزات و ظرفیت‌های موجود در بیمارستان قلب و عروق شهید مدنی تبریز به عنوان بزرگ‌ترین مرکز قلب در شمالغرب کشور، با توسعه بخش NICU قلب کودکان، امکان بستری و درمان تعداد بیشتری از نوزادان در این مرکز فراهم شده است. 


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

آب آشامیدنی سالم به 9 روستای کوهرنگ رسید

• نوشته شده توسط: ramin h

با راه‌اندازی مجتمع آبرسانی میهه
آب آشامیدنی سالم به 9 روستای کوهرنگ رسید

خبرگزاری فارس: معاون طرح و توسعه شرکت آبفار چهارمحال و بختیاری گفت: با راه‌اندازی ایستگاه آبرسانی مجتمع میهه 9 روستای کوهرنگ از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‎مند شدند.

خبرگزاری فارس: آب آشامیدنی سالم به 9 روستای کوهرنگ رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، تورج احمدپور بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان آبفار کوهرنگ، اظهار داشت: مجتمع آبرسانی میهه از سال 88 در دستور کار قرار گرفت که با صرف اعتباری افزون بر 4 هزار و 800 میلیون ریال تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: با راه‌اندازی ایستگاه شماره دو مجتمع میهه 9 روستای اسمی آباد، حمزه آباد، قلعه خونکار، نادرآباد، قلعه سنگ، چهارموران علیا، زمان آباد، چهارموران سفلی و شهرک میهه دارای سیستم لوله کشی آب آشامیدنی شده و یک هزار و 430 نفر ساکن در این روستاها از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

احمد پور ادامه داد: احداث تجهیز و راه اندازی ایستگاه پمپاژ شماره دو، اتاق‌های برق، کلروپانسیون نگهبانی، اجرای 10 کیلومتر لوله گذاری شبکه توزیع آب، 12 کیلومتر لوله‌گذاری خط انتقال آب، احداث هشت باب مخازن ذخیره با گنجایش 750 مترمکعب ذخیره سازی آب از جمله اقداماتی است که در راستای بهره‌برداری از این مجتمع روستایی صورت گرفته است.

معاون طرح و توسعه شرکت آبفار چهارمحال و بختیاری تجهیز و راه اندازی دو دستگاه  الکترو پمپ را از دیگر این اقدامات عنوان کرد و گفت: فنس کشی و محوطه سازی، خرید و تملک زمین و نصب انشعاب خانگی از دیگر عملیات‌های اجرایی این شرکت در راستای تکمیل و راه‌اندازی این پروژه محسوب می‎شود.

وی اتمام احداث مخزن ذخیره آب با گنجایش 200 متر مکعب را از دیگر طرح‌های اجرایی در این شهرستان برشمرد و گفت: اجرای خط انتقال به طول 5 هزار و 800 متر در طرح آبرسانی به روستای 195 نفری قنبرسینی با صرف 375 میلیون ریال اعتبار از دیگر این طرح‌های آبرسانی در شهرستان کوهرنگ است.


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

"مصطفی" الگوی بسیار مناسبی برای همه جوانان است

• نوشته شده توسط: ramin h

خواهر شهید احمدی‌روشن:
"مصطفی" الگوی بسیار مناسبی برای همه جوانان است

خبرگزاری فارس: خواهر احمدی روشن گفت: برادر شهیدم مصطفی الگوی بسیار مناسبی برای همه جوانان است و من الگوی رفتاری آن را برای خودم سر مشق قرار می‌دهم.

خبرگزاری فارس: "مصطفی" الگوی بسیار مناسبی برای همه جوانان است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، خواهر شهید احمدی روشن ظهر امروز در جمع بسیجیان دانشجو در سپاه ناحیه امام صادق(ع) اصفهان با اشاره به اینکه از شهادت برادرم بسیار خوشحالم، اظهار داشت: فقدان مصطفی و غم از دست دادن و ندیدن او ما را اذیت می‌کند.

وی با بیان اینکه مصطفی الگوی من بود، افزود: من خواهر کوچک‌تر مصطفی و همیشه در صحبت‌های خود با دوستان از برادرم تعریف می‌کردم  و دوستانم همیشه از من سوال می‌کردند که مگر برادر تو چه خصوصیتی دارد که این قدر تعریف آن را می‌کنی.

احمدی روشن تصریح کرد: اکنون پس از شهادت برادرم همه دوستانم فهمیدند که برادر من که بوده است و من با کمال افتخار فایل احمدی روشن را یدک می‌کشم.

وی ادامه داد: مصطفی الگوی بسیار مناسبی برای همه جوانان است و من الگوی رفتاری آن را برای خودم سر مشق قرار می‌دهم.

خواهر شهید احمدی روشن بیان داشت: به توصیه برادرم بود که در رشته پلیمری ادامه تحصیل دادم و قصد دارم آرزوی برادرم که گرفتن دکترا است عمل کنم.

وی خطاب به همه بسیجیان گفت: من بسیجی نیستم اما درخواست می‌کنم از همه شما که همانند مصطفی جاذبه و با همه اقشار جوان جامعه هم صحبت باشید.

احمدی روشن تصریح کرد: بسیجی باید انعطاف‌پذیر باشد و حرف مخالف را بپذیرد و برادرم از این افرادی بود که با همه قشری دوست و شنوای حرف همه بود.

وی با تاکید به اینکه مصطفی همه خصوصیات یک انسان کامل را در سن 32 سالگی داشت، اضافه کرد: مصطفی در اوج انسانیت به شهادت رسید.

به گزارش فارس، شهید احمدی روشن دارای سه خواهر است خواهر بزرگ‌تر کارشناسی ارشد اصلاح نباتات از دانشگاه تربیت مدرس، خواهر بعدی کارشناسی ارشد اقتصاد و آخرین خواهر هم دانشجوی کارشناسی ارشد پلیمر در دانشگاه امیر کبیر است که ظهر امروز در جمع بسیجیان دانشجو در اصفهان از خانواده این شهید تجلیل شد.


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

تیم فوتسال بانوان آمل از راهیابی به مرحله کشوری بازماند

• نوشته شده توسط: ramin h

به دلیل حمایت نکردن مسئولان
تیم فوتسال بانوان آمل از راهیابی به مرحله کشوری بازماند

خبرگزاری فارس: نایب رئیس هیئت فوتبال آمل گفت: به دلیل عدم حمایت مسئولان و نداشتن اسپانسر برای دومین سال متوالی تیم فوتسال بانوان آمل از راهیابی به مرحله کشوری بازماند.

خبرگزاری فارس: تیم فوتسال بانوان آمل از راهیابی به مرحله کشوری بازماند

معظم ساروی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آمل بیان کرد: شهرستان آمل در بخش بانوان از استعداد خوبی در رشته‌های ورزشی به ویژه فوتسال برخوردار است که توجه خاصی به آن نمی‌شود.

وی با اشاره به مدال‌آوری بانوان آملی در رقابت‌های استانی تصریح کرد: دو سال آمل به مقام قهرمانی لیگ دسته اول مازندران دست پیدا می‌کند ولی به دلیل عدم حمایت مسئولان، نداشتن امکانات، مکان تمرین و نداشتن اسپانسر از راهیابی به مرحله کشوری بازمی‌ماند.

ساروی اضافه کرد: تجهیزات ورزشی خاصی برای این تیم در نظر گرفته نمی‌شود و حتی سالن ورزشی برای تمرین نداریم البته امیدواریم در این راستا مسئولان امر تربیت‌بدنی و اداره ورزش و جوانان بیشتر به بانوان توجه کنند.

نایب رئیس هیئت فوتبال آمل با اشاره به اینکه با توجه به وضع نامطلوب شرکت‌های بخش خصوصی کسی از این تیم حمایت و پشتیبانی مالی ندارد، یادآور شد: سال گذشته به جای آمل در مسابقات کشوری تیم تنکابن شرکت کرد و امسال نیز در مسابقات کشوری به جای این شهرستان، بابل حضور پیدا می‌کند.

ساروی با اشاره به عملکرد شهرستان آمل در بخش فوتبال و فوتسال بانوان بیان کرد: هم‌اکنون سه بازیکن آملی در اردوی انتخابی تیم ملی فوتسال بانوان به سر می‌برند و امسال این شهرستان میزبان مسابقات بانوان جوان مازندران بود.

وی ادامه داد: مسابقات آموزشگاه‌های فوتسال آمل، مسابقات جام رمضان بانوان در سالن کوثر، کلاس مربی‌گری درجه دو آسیا با حضور برترین‌های مازندران در این شهرستان انجام شد.

نایب رئیس هیئت فوتبال آمل با تاکید اینکه معاونت امور بانوان اداره ورزش و جوانان استان نیز باید برای پیشرفت ورزش بانوان در شهرستان‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشد، گفت: این عملکرد بانوان آملی در رشته فوتبال و فوتسال بدون حمایت و پشتیبانی مالی مسئولان صورت گرفت ولی وعده‌هایی در جلسات متعدد داده می‌شود که عملی نمی‌شود.


نظرات()

چهارشنبه 26 بهمن 1390

برگزاری آزمون ویژه پایگاه‌های 115کهگیلویه و بویراحمد

• نوشته شده توسط: ramin h

با حضور 40 نفر صورت گرفت
برگزاری آزمون ویژه پایگاه‌های 115کهگیلویه و بویراحمد

خبرگزاری فارس: آزمون ویژه کارکنان پایگاه‌های اورژانس 115 در سالن دکتر کنعانی دانشکده پزشکی یاسوج و با حضور 40 نفر از کارکنان مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری آزمون ویژه پایگاه‌های 115کهگیلویه و بویراحمد

ضیاء رسولی پیش از ظهر امروز در حاشیه برگزاری آزمون کارکنان پایگاه‌های 115 در استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار داشت: دانش فنی و تخصصی در پایگاه‌های اورژانس 115 از مهم‌ترین برنامه‌ها و اهداف این مرکز است که تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: وزارت بهداشت، سازمان سنجش آموزش کشور و معاونت اورژانس کشور با همکاری معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در برگزاری این آزمون مشارکت داشته‌اند.

وی بیان داشت: این آزمون به منظور فراهم کردن شرایط ارتقاء تحصیلی کارکنان دارای مدرک دیپلم طرح‌ریزی شده است.

رسولی ادامه تحصیل و رشد علمی نیروهای این مرکز امدادی را ضروری دانست و ادامه داد: در آزمون خاص کارکنان پایگاه‌های اورژانس 115 که سال گذشته نیز به همین منوال برگزار شد، 40 نفر از آقایان واجدین شرایط شرکت داشته که از این میان 10 نفر برگزیده می‌شوند و به صورت تکمیل ظرفیت در مقطع کاردانی رشته فوریت‌های پزشکی ادامه تحصیل خواهند داد.

رسولی یادآور شد: نتایج برگزیدگان این آزمون که به مدت یک ساعت برگزار شد در اسرع وقت به سازمان سنجش معرفی و از طریق این مرکز اعلام خواهد شد.

این مقام مسئول در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: افراد پذیرفته شده پس از انجام مصاحبه و معاینه می‌توانند با شروع ترم جدید، در کنار کار به تحصیل نیز بپردازند.

به گزارش فارس از یاسوج، آزمون ویژه کارکنان پایگاه‌های اورژانس 115 پیش از ظهر امروز در سالن دکتر کنعانی دانشکده پزشکی یاسوج با شرکت 40 نفر از کارکنان مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

6 ماه حبس قطعی برای علی‌اکبر جوانفکر

• نوشته شده توسط: ramin h

سخنگوی دستگاه قضایی کشور خبر داد
6 ماه حبس قطعی برای علی‌اکبر جوانفکر

خبرگزاری فارس: سخنگوی دستگاه قضایی گفت: در مرحله تجدیدنظر خواهی 6 ماه حبس برای علی‌اکبر جوانفکر قطعی شده است.

خبرگزاری فارس: 6 ماه حبس قطعی برای علی‌اکبر جوانفکر

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای رئیس دستگاه قضایی کشور عصر امروز در بخش دیگری از بیست و ششمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره اینکه سرانجام پرونده مدیر مسئول سابق روزنامه ایران در دستگاه قضا چه شده است، گفت: مدیر مسئول سابق روزنامه ایران تنها یک پرونده نداشت و پرونده‌های توأمانی داشت.

 

وی ادامه داد: در یکی از پرونده‌ها این فرد به حبس محکوم شده بود که سرانجام در جریان تجدید‌نظر حبس به مدت  6 ماه برای این فرد تأیید شد.

 

وی گفت: رسیدگی به سایر پرونده‌های این فرد ادامه دارد.

 

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه گزارش عملکرد دولت در برنامه چهارم توسعه از سوی مجلس به دستگاه قضایی رسیده است یا خیر و اگر رسیده درباره تخلفات دولت آیا رسیدگی آغاز شده است، گفت: هنوز این گزارش به دستگاه قضایی واصل نشده است.

 

محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: چندین گزارش از مجلس به دستگاه قضایی رسیده است اما روند رسیدگی به آنها در دستگاه قضایی همچنان ادامه دارد.

 

وی در پاسخ به این سؤال که در موضوع پرونده باغ قلهک نیز آیا شکایتی به دستگاه قضایی رسیده یا خیر ، گفت: در موضوع باغ قلهک هم یک گزارش به دستگاه قضایی رسیده و این در حالی است که در باب مترو هم شاهد ارائه یک گزارش به دستگاه قضایی بوده‌ایم.

 

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه عنوان شده برخی از نمایندگان مجلس به دلیل دست داشتن در پرونده فساد مالی اخیر از سوی مراجع ذی‌صلاح رد صلاحیت شده‌اند، گفت: تشخیص احراز صلاحیت یا عدم آن به عهده هیئت‌های اجرایی است.

 

وی گفت: اگر کسی متهم باشد الزاما این اتهام موجب رد صلاحیت وی نخواهد شد.

 

وی گفت: حتی محکومیت افراد هم در برخی از موارد موجب رد صلاحیت نیست.

 

دادستان کل کشور گفت: برخی ممکن است رد صلاحیت شوند اما این به معنای آن نخواهد بود که آن افراد محکومیت داشته‌اند یا در پرونده‌ای دست داشته‌اند بلکه می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد که باید از خود هیئت‌های اجرایی در این باره  بپرسید.

 

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا امکان دارد در پرونده فساد مالی اخیر تعداد دیگری از افراد به عنوان متهم دستگیر شوند، گفت: به طور قطع اگر مورد خاصی پیش بیاید افراد دیگری هم دستگیر می‌شوند.

 

وی ادامه داد: پرونده بسته نشده و رسیدگی به همه ابعاد آن ادامه دارد و طبیعی است که دستگیری دیگری هم داشته باشیم.

 

دادستان کل کشور درباره ارسال شدن یا نشدن گزارش کمیسیون اصل 90 به دستگاه قضایی  کشور گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم پس از قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 در مجلس قرار بود این گزارش به دستگاه قضایی ارجاع شود اما حداقل تا هفته گذشته این اتفاق نیفتاده و من اطلاعی از آن ندارم.

 

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای درباره سرنوشت خاوری و اخبار جدید درباره وی نیز گفت: اگر منظورتان این است که خاوری به کشور بازگردانده شده یا خیر باید بگویم هنوز این اتفاق نیفتاده است اما ما از اینترپل و سایر دستگاه‌های بین‌المللی موضوع را پیگیری می‌کنیم.

 

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره اینکه  28 نفر از اعضای هیئت مدیره کانون وکلا رد صلاحیت شده‌اند، گفت: رد صلاحیت‌ها و دلایل آنها صرفا به خود افراد اعلام می‌شود.

 

وی گفت: من حق بیان علت رد صلاحیت این افراد را ندارم و این افراد می‌توانند خودشان مراجعه کرده و دلیل رد صلاحیتشان را جویا شوند.

 

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره ابلاغ اجرای آزمایشی قانون مجازات اسلامی گفت: قانون مجازات اسلامی اصل هشتاد و پنجمی بوده است یعنی به صورت موقت و برای 3 سال اجرا خواهد شد.

 

وی گفت: اگر چیزی به شکل قانون درآید همه ما ملتزم هستیم تا آن را رعایت کنیم درباره این قانون هم دستگاه قضایی خود را موظف به رعایت اصول آن می‌داند.

 

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره این مطلب که پس از اجرای قانون لغو مجوز پرواز هواپیماهای توپولف عده‌ای از سرمایه‌گذاران در این بخش که از وام بانکی استفاده کرده بودند به عنوان بدهکاران بانکی شناخته شدند که این موضوع باعث شده حمایت از سرمایه‌گذاران با خدشه مواجه شود آیا شما در دادستانی کل کشور برای سامان دادن به این موضوع کاری انجام می‌دهید یا خیر ؟ گفت: ما به طور کلی در دو مقوله از سرمایه‌گذاری حمایت می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: در بخش اول اگر نیاز باشد توصیه‌ای انجام دهیم، توصیه می‌کنیم و در بخش دوم در آن جاهایی که به عنوان نماینده یا شخص خودمان حضور داریم تلاش می‌کنیم تا از سرمایه‌گذارانی که سالم عمل می‌کنند و روابط سالم اقتصادی دارند حمایت شود.

 

وی افزود: در بخش سیاست‌گذاری هم همیشه دنبال آن بوده‌ایم که قوانینی به تصویب برسد که از سرمایه‌گذاران فعال و سالم کمال حمایت شود.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

تأمین اعتبار برای تخریب و بازسازی مدارس فرسوده آبیک

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیر آموزش و پرورش آبیک تأکید کرد
تأمین اعتبار برای تخریب و بازسازی مدارس فرسوده آبیک

خبرگزاری فارس: مدیر آموزش و پرورش آبیک با اشاره به کمبود فضای آموزشی در این شهرستان، بر تحقق اعتبارات لازم برای تخریب و نوسازی مدارس فرسوده شهرستان آبیک تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: تأمین اعتبار برای تخریب و بازسازی مدارس فرسوده آبیک

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، احمد نوروزی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش، از قول مساعد اداره‌کل نوسازی مدارس استان قزوین در زمینه اختصاص اعتبار برای تخریب و بازسازی دو مدرسه امیرکبیر و امام سجاد (ع) که در یک محوطه قرار دارند طی دو سال اخیر خبر داد و اظهار کرد: این امر، تاکنون عملیاتی و اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: گرچه اداره‌کل نوسازی مدارس استان قزوین پیشنهاد مقاوم‌سازی داده ولی با توجه به نیاز به فضای آموزشی، تحقق اعتبارات تخریب و بازسازی را ضروری می‌دانیم.

این مسئول تصریح کرد: دو مدرسه مذکور بیش از 30 سال است که قدمت دارد لذا با توجه به کمبود فضای آموزشی، امیدواریم مسئولان استانی ذی‌ربط، تدابیر لازم را برای تحقق اعتبارات تخریب و بازسازی بیاندیشند.

مدیر آموزش و پرورش آبیک، افزایش اعتبارات بخش‌های عمرانی و اجرایی این اداره را ضروری برشمرد و افزود: از شهرداری می‌خواهیم که برای آموزش و پرورش مشخص کند اعتباراتی که به این اداره اختصاص می‌دهد نیم درصد از عوارض شهرداری است یا 5 درصد از عوارض شهرداری است چراکه اختصاص 120 میلیون ریال اعتبار طی یک سال برای آموزش و پرورش بسیار ناچیز است.

نوروزی از کمک 400 میلیون ریالی خیرین برای احداث مدرسه در روستای قشلاق خبر داد و افزود:  خیرین قول مساعد داده بودند که فنداسیون  مدرسه را پی‌ریزی کنند که تاکنون این امر تحقق نیافته چراکه با تحقق این امر، اداره‌کل نوسازی مدارس استان قزوین نسبت به اختصاص اعتبار برای احداث مدرسه اقدام خواهد کرد.

وی از تحویل دبیرستان شبانه‌روزی روستای زیاران از آستان قدس رضوی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با آستان قدس رضوی، رفع مشکل زمین برای احداث مدرسه در شهرک فردوس را در دستور کار داریم.

این مسئول، بر اجرایی شدن مصوبه هیئت دولت مبنی بر تخفیف عامل‌های انرژی در آموزش و پرورش و نیز تأمین اعتبار برای هوشمندسازی مدارس از سوی کلیه ادارات تأکید و خاطرنشان کرد: با تعامل و همکاری مسئولان، شاهد رشد و شکوفایی آموزش و پرورش خواهیم بود.

فرماندار آبیک نیز در ادامه جلسه با اشاره به  15 اسفند  روز درختکاری، تصریح کرد: حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی باید در مدارس فرهنگ‌سازی شود تا دانش‌آموزان به آگاهی و شناخت  کافی  دست یابند.

هوشنگ اعلایی ادامه داد: فلسفه درختکاری باید با محوریت روایات در جامعه نهادینه شود.

وی تصریح کرد: در ترویج فرهنگ درختکاری نباید فقط به هفته منابع طبیعی بسنده شود بلکه باید به‌عنوان ارزش اجتماعی تبدیل شود و مردم با ذوق و علاقه نسبت به کاشت و حراست درخت اقدام کنند.

گفتنی است، در این جلسه در خصوص برگزاری جشن نیکوکاری، کمک به دو دانش‌آموز بیمار نیازمند و کاشت درختان و گونه‌های مناسب در شهرستان آبیک بحث  و تبادل نظر شد.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

اعتراف ناتو به کشتن کودکان در عملیات هوایی اخیر در افغانستان

• نوشته شده توسط: ramin h

اعتراف ناتو به کشتن کودکان در عملیات هوایی اخیر در افغانستان

خبرگزاری فارس: فرماندهی نیروهای ناتو در افغانستان در بیانیه‌ای به کشته شدن کودکان در اثر حمله هوایی این نیرو به منطقه‌ای در افغانستان اعتراف کرد.

خبرگزاری فارس: اعتراف ناتو به کشتن کودکان در عملیات هوایی اخیر در افغانستان

 به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، در این حمله هوایی که روز چهارشنبه در نزدیکی روستای جیاوا در شرق ایالت کاپیسا رخ داد، چند کودک افغان کشته شدند، این در حالی بود که این حادثه بر افزایش تنش میان دولت افغانستان و سران ناتو در مورد کشته شدن مردم غیر نظامی افغانستان در اثر حمله ناتو بیش از پیش دامن زد. در شرایطی که این مسئله در پنج سال اخیر همواره مورد اختلاف دو طرف بوده است.

بر اساس این گزارش، فرماندهی ناتو در بیانیه خود در این زمینه مدعی شده است: نیروهای ناتو در این حمله که با هدف اجرای عملیات بر ضد یک گروه شورشی در منطقه انجام شده بود، به اشتباه موجب کشته شدن چند کودک شده اند.

ژنرال کارستن ژاکوبسن در این باره مدعی شده است: ارزیابی های ما در این مورد نه مورد تایید قرار می گیرد و نه رد می شود، چرا که حمله ما با یک اطمینان منطقی انجام شد. اگرچه کشته شدن کودکان و غیر نظامیان غیر مرتبط با گروه های مسلح یک تراژدی محسوب می شود.

مقامات دولت افغانستان تصاویر مربوط به اجساد هشت پسر بچه کشته شده در اثر حملات ناتو را که هفت نفر آنان بین شش تا 14 سال سن داشتند، به نمایش گذاشته اند. این کودکان در شرایطی مورد حمله قرار گرفته و کشته شده اند که در حال چوپانی در کوهستان‌های سرد و برفی بودند و تنها با هدف گرم شدن، آتشی روشن کرده بودند.

محمد طاهر صافی یکی از اعضای پارلمان افغانستان که از سوی حامد کرزی رییس جمهور برای تحقیق در این زمینه به منطقه اعزام شده است، در این باره می گوید: سوال این است که گناه این کودکان که کشته شدند، چه بود؟ ایا این کودکان حق زندگی نداشتند؟

وی در ادامه سخنان خود تصریح می کند: این حمله در شرایطی انجام شد که سربازان فرانسوی از اجرای عملیات هوایی در منطقه نزدیک این روستا منع شده بودند.

گفتنی است در پی افزایش تلفات غیر نظامیان در اثر حمله های ناتو، محبوبیت حامد کرزی در افغانستان به شدت کاهش یافته است.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

برنامه اجراهای دومین روز جشنواره موسیقی فجر

• نوشته شده توسط: ramin h

برنامه اجراهای دومین روز جشنواره موسیقی فجر

خبرگزاری فارس: بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، در دومین روز از برگزاری،‌ میزبان علاقمندان به عرصه موسیقی در بخش جوان و بانوان خواهد بود.

خبرگزاری فارس: برنامه اجراهای دومین روز جشنواره موسیقی فجر

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، در دومین روز از جشنواره، «تالار وحدت» ساعت 18:30 میزبان ارکستر «آرس نووا» به سرپرستی «قیطاسی» و ساعت 21 میزبان ارکستر سمفونیک تهران به رهبری «نادر مرتضی‌پور» خواهد بود.

بنابراین گزارش، «سالن رودکی» ساعت 10:30 سمینار آهنگسازی گیتار کلاسیک توسط «فرزین تهرانیان» برگزار می‌شود و سپس ساعت 18:30 گروه «کُر سمات» به سرپرستی «آزاده عظیمی» و «کُر ثمین» به سرپرستی «تیکران سوکیاسیان» و ساعت 21 رسیتال ویلن و پیانو کشور روسیه به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

تالار «ایوان شمس» با اجرای گروه «تریو کالین ولون» از سوئیس ساعت 18:30 و «رونین» از سوئیس و سوئد در ساعت 21 میزبان علاقمندان به موسیقی است.

«فرهنسگرای نیاوران» اجرای گروه «ژیوار» به سرپرستی و خوانندگی «ژیوار شیخ‌الاسلامی» در ساعت 16 برنامه اجرا خواهد کرد و «گیتار نوازی کلاسیک دانشجویان» ساعت 18:30 و تک‌نوازی گیتار «علیرضا تفقدی» و «حامد پورسایی» ساعت 21 برگزار خواهد شد.

«تئاتر شهر» با میزبانی گروه «سازینه» به سرپرستی «پیمان بزرگنیا» ساعت 20 همراه خواهد بود.

«فرهنگسرای ارسباران» نیز که مختص بخش نسل دیگر است ساعت 18:30 «ارکستر مجلسی چنگ» به سرپرستی «کاوه کشاورز» به روی صحنه می رود و ساعت 21 «شب کمانچه» به سرپرستی «سامر حبیبی»  به روی صحنه می‌رود.

«سالن اندیشه» ارکستر «پارس» «ناصر نظر» ساعت 18:30 در دومین روز جشنواره موسیقی به اجرای برنامه می پردازد.

«پژوهشکده فرهنگ و هنر» گروه «برزین مشهد» به سرپرستی «امیرحسین اسکندری» و «سیوار» به سرپرستی «مهدی حاجی‌قاسمی» ساعت 19 به روی صحنه خواهند رفت.

«سالن سوره حوزه هنری» ساعت 19 میزبان گروه «گندم» به سرپرستی «محمدکیا خسروی» و «بادی نوازان فجر» به سرپرستی «کاظم شرافتی» خواهد بود.

در بخش پاپ این دوره از جشنواره نیز «محسن یگانه» ساعت 18:15 و «بهنام صفوی» ساعت 21:45 در برج میلاد کنسرت خود را برگزار می‌کنند.

بخش نشست‌های تخصصی  بیست وهفتمین جشنواره موسیقی فجر در دومین روز کاری خود میزبان «مصطفی کمال پورتراب» درخانه هنرمندان است که به موضوع «ابداع نحوه ترکیب تقسیمات نامساوی ضربات و ریتم در موسیقی ایرانی» اختصاص یافته است که  ساعت 10:30 برگزار می شود.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

افزایش خشونت‌های جنسی بر ضد زنان عرب در سرزمین‌های اشغالی

• نوشته شده توسط: ramin h

افزایش خشونت‌های جنسی بر ضد زنان عرب در سرزمین‌های اشغالی

خبرگزاری فارس: یک روزنامه صهیونیستی گزارش داد که میزان آزار و اذیت جنسی زنان عرب ساکن سرزمین های اشغالی افزایش چشمگیر ۲۰ درصدی داشته است.

خبرگزاری فارس: افزایش خشونت‌های جنسی بر ضد زنان عرب در سرزمین‌های اشغالی

به گزارش فارس روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارش خود در این زمینه آورده است: گزارش‌‌ها نشان می‌دهد که میزان آزار و اذیت و تجاوز جنسی به زنان عرب ساکن سرزمین های اشغالی در سال 2012، 20 درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، بررسی های انجام شده حاکی از این است که میزان خشونت های جنسی بر ضد این زنان در سال 2011 نسبت به سال گذشته افزایش 20 درصدی را نشان می دهد. این در حالی است که 45 درصد از زنان مورد تجاوز قرار گرفته در سال گذشته اعلام کرده اند که برای نخستین بار مسئله مورد تجاوز قرار گرفتن خود را به دیگران گفته اند.

این بررسی ها که توسط مرکز کمک به قربانیان تجاوز و آزار و اذیت جنسی انجام شده است، نشان می دهد که اعراب در سرزمین های اشغالی به شدت در معرض اذیت و آزار قرار دارند و این در حالی است که زنان عرب به ویژه در معرض این آزار و اذیت‌ها هستند.

این گزارش در شرایطی منتشر شده است که قرار است امروز سمیناری در مورد موضوع خشونت بر ضد جامعه عرب در سرزمین های اشغالی به ویژه بر ضد زنان، با حضور کمیته تحقیق پارلمان رژیم صهیونیستی به ریاست احمد طیبی عضو این پارلمان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

احمد طیبی که ریاست این سمینار را بر عهده دارد، در این باره می گوید: خشونت، جنایت و قتل زنان عرب در سرزمین های اشغالی یکی از نگرانی های عمده ای که وجود دارد و این مسئله می تواند باعث آسیب رساندن به اصول اجتماعی جامعه اسرائیل شود.

در عین حال مرکز کمک به قربانیان تجاوز در سرزمین های اشغالی در گزارشی که در سال 2010 منتشر شده بود، این مسئله را مطرح کرده بود که در این سال تجاوز به 385 زن عرب گزارش شده است. این در حالی بود که در سال 2011 این میزان به 414 مورد رسید. همچنین خشونت های جنسی نیز از 178 مورد در سال 2010 به 229 مورد در سال 2011 افزایش یافته است. 17 نفر از این زنان نیز اقدام به درمان آسیب های ناشی از آزار و اذیت جنسی کرده اند.

در بخش پایانی این گزارش آمده است: از میان زنان قربانی خشونت های جنسی در سرزمین های اشغالی، تنها 39 درصد به پلیس شکایت کرده‌اند و این در شرایطی است که 75 درصد اعلام کرده اند شجاعت شکایت به پلیس را در این مورد نداشته اند.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

پکن تصمیمی برای خرید بدهی‌های اروپا ندارد

• نوشته شده توسط: ramin h

نخست وزیر چین:
پکن تصمیمی برای خرید بدهی‌های اروپا ندارد

خبرگزاری فارس: نخست وزیر چین در آستانه دیدار با مقامهای ارشد اروپایی تاکید کرد پکن هیچ تصمیم و تمایلی برای خریداری بدهی های اروپا ندارد.

خبرگزاری فارس: پکن تصمیمی برای خرید بدهی‌های اروپا ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس ون ژیابائو که قرار است فردا سه شنبه با مقامهای ارشد اروپایی یعنی هرمان ون رومپوی رییس اتحادیه اروپا و خوزه مانوئل باروسو رییس کمیسیون اروپا در شهر پکن دیدار و گفتگو کند تصریج کرد دولت چین تا کنون هیچ تعهدی برای خریداری بدهی های اروپا به هیچ مقام بین المللی نداده است .

اظهارات نخست وزیر چین در حالی است که تشدید بحران بدهی و کسری بودجه منطقه یورو به ضرر اقتصاد چین نیز خواهد بود و صادرات این کشور را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بر این اساس اتحادیه اروپا بزرگترین شریک تجاری چین به شمار می رود . وی افزود بهترین راهکار برای حل بحران بدهی و کسری بودحه منطقه یورو هماهنگی و همکاری بیشتر کشورهای اروپایی برای اجرای اصلاحات ساختاری است و چین در شرایط کنونی هیچ تصمیمی برای خریداری بدهی های اروپا ندارد .

رهبران اروپایی امیدوار هستند چین که بزرگترین ذخایر ارزی جهان را در اختیار دارد برای حل بحران بدهی منطقه یورو مشارکت کند . نخست وزیر چین ماه گذشته تاکید کرد پکن حاضر است در چارچوب برنامه های صندوق بین المللی پول برای حل بحران منطقه یورو کمک کند . وی افزود اتحادیه اروپا برای سالهای متمادی بزرگترین بازار صادراتی چین بوده است و نقش بزرگی را در صادرات فناوری های جدید به چین داشته است.

شرکتهای اروپایی بزرگ نیز سرمایه گذاری های زیادی را در بازار چین انجام داده اند . بهبود شرایط اقتصادی اروپا در واقع به نفع اقتصاد چین نیز خواهد بود . اظهارات این مقام چینی در حالی است که اقتصاد یونان در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است .


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

انتخابات شاخصه اصلی مردم‌سالاری دینی است

• نوشته شده توسط: ramin h

هادی سیاسی چهارمحال و بختیاری سپاه:
انتخابات شاخصه اصلی مردم‌سالاری دینی است

خبرگزاری فارس: یکی از هادیان سیاسی سپاه چهارمحال و بختیاری گفت: انتخابات شاخصه اصلی مردم‌سالاری دینی است.

خبرگزاری فارس: انتخابات شاخصه اصلی مردم‌سالاری دینی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، علیرضا اسماعیلی بعدازظهر امروز در نشست روشنگری بسیجیان پایگاه مقاومت وردنجان، اظهار داشت: عزت، اقتدار و استقلال در عرصه دیپلماسی از برکات انقلاب اسلامی برای ملت عزیز ایران است.

وی افزود: به یمن استقامت و پایداری رهبر معظم انقلاب و مردم بصیر کشورمان در برابر توطئه‌های استکبار جهانی، هر روز بر عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی افزوده می‌شود.

اسماعیلی به تبیین جایگاه و اهمیت نقش بسیج در جامعه پرداخت و گفت: بسیج ده‌ها میلیونی از آرمان‌های حضرت امام راحل(ره) است و در راستای بالندگی کشور در تمامی عرصه‌ها گام بر می‌دارد.

یکی از هادیان سیاسی سپاه افزود: حفاظت از دستاوردها و ارزش‌های انقلاب در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از وظایف ارتش بیست میلیونی بسیج است.

وی با اشاره به فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران، گفت: کسب رتبه‌های بالای علمی و اقتصادی به برکت روح انقلابی و تفکر بسیجی جوانان دانشمند این مرز و بوم حاصل می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی انتخابات را شاخصه اصلی مردم‌سالاری دینی برشمرد و گفت: حضور و مشارکت حداکثری در پای صندوق‌های رأی، بسیاری از توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان و بدخواهان نظام را خنثی می‌کند.

وی با بیان اینکه قانون‌مداری، عدالت‌محوری و حضور حداکثری از شاخص‌های اصلی انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی است، افزود: همه باید با اجرای صحیح قانون و عدالت قرار دادن در کارها شائبه‌ای که توسط دشمنان داخلی و خارجی در فتنه 88 ایجاد شده بود را از هم‌اکنون خنثی کنند و با تمام تلاش در زمینه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی فراهم آورند.

اسماعیلی با بیان اینکه انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: ملت آگاه و همیشه در صحنه ایران اسلامی با درک موقعیت، همیشه با بصیرت خاص خود تمامی نقشه‌های شوم دشمنان را برملا کرده‌اند.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

تشکیل کمیته مشترک ایران و عراق برای تامین آب شرب بصره

• نوشته شده توسط: ramin h

وزیر نیرو خبر داد
تشکیل کمیته مشترک ایران و عراق برای تامین آب شرب بصره

خبرگزاری فارس: وزیر نیرو با بیان اینکه میزان آب ورودی از ایران به عراق بین 8 تا 10 درصد نیازهای آبی این کشور است از تشکیل یک کمیته مشترک فنی بین ایران و عراق برای تامین آب شرب استان بصره عراق خبر داد.

خبرگزاری فارس: تشکیل کمیته مشترک ایران و عراق برای تامین آب شرب بصره

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ،مجید نامجو در حاشیه دیدار مشترک خود با وزیر منابع آب عراق در جمع خبرنگاران گفت: درخواست امروز طرف عراقی در نشست مشترک آن بود که مشکلات آبی بین دو کشور با همکاری دوجانبه حل شود.

نامجو  افزود:میزان آب ورودی از ایران به عراق  بین 8 تا 10 درصد نیازهای آبی این کشور است بنابراین در حد ظرفیت و توانی که در کشور وجود دارد و در چارچوب تفاهم نامه های فی مابین برای حل مشکلات عراق با این کشور همکاری خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد:در پایان نشست مشترک خود مقرر شد تا کمیته مشترکی متشکل از معاونان وزارتخانه های مرتبط دو کشور برای تامین آب شرب بصره تشکیل شود تا آب شرب بصره تامین شود.

وی با اعلام اینکه تا 20 روز آینده این تیم فنی از طرف ایران معرفی خواهد شد، گفت: بررسی مسائل فنی و بهداشتی رودخانه های دو کشور نیز در قالب تفاهمنامه ای پیگیری خواهد شد.

وزیر نیرو تاکید کرد:روش های تامین آب شرب بصره متفاوت است بطوریکه در گذشته از طریق بسته بندی و انتقال آب با کشتی به این شهر کمک می کردیم که این روند ادامه خواهد یافت.

وی گفت: تاکنون شرایط کشور به نحوی نبوده است که ایران بتواند فعالیتهای آبی گسترده ای را در عراق داشته باشد اما ما حاضر هستیم تا تیمهای فنی و مهندسی ایرانی در حوزه های مختلف آبی عراق از جمله بررسی وضعیت آلودگی رودخانه های مشترک را آغاز کنند.

نامجو اظهار داشت: قرار شد در صورت امکان به طرف عراقی تیم کارشناسی معرفی شود.

وی ادامه داد: در چارچوب قرارداد 1975 الجزایر که مورد تایید مراجع دو کشور است تا کنون 2 کمیته تشکیل شده و ظرفیت های خوبی برای حل مشکلات در حاشیه این تفاهمات وجود دارد.

نامجو در ارتباط با روند کنترل آلودگی های اروند رود، اظهار داشت: ایران برنامه وسیعی برای حذف آلودگی های اروند رود دارد.

وی با اشاره به استفاده از کمک های بانک جهانی برای ایجاد تصفیه خانه های فاضلاب در ایران، گفت: فاضلاب بصره و زه آب کشاورزی این شهر زمینه ایجاد آلودگی را در اروند رود فراهم کرده است.

وزیر منابع آب عراق:ترکیه آب را کالای اقتصادی می بیند و در حقابه عراق بد عمل می کند

مهند السعدی وزیر منابع آب عراق در حاشیه دیدار با وزیر نیرو در جمع خبرنگاران گفت: ایران می تواند در تامین آب شرب استان بصره به عراق کمک کند چرا که هم اکنون 42 رودخانه مشترک بین دو کشور وجود دارد که  امروز برای تامین حقوق دو کشور مذاکراتی انجام دادیم.

وی در خصوص اینکه در دیدار با وزیر نیروی ایران  چه مسائلی مورد بررسی قرار گرفت گفت:تیم همراه برای صحبت و مذاکره جهت امضای قرارداد به اینجا آمده و تاکنون نیز دیدارهای زیادی بین کمیسیونهای مشترک دو کشور برگزار شده است که تشکیل یک کمیته فرعی مشترک نیز از نتایج آن است.

السعدی افزود: شرکتهای ایرانی می توانند در زمینه های مختلف پروژه های آبیاری عراق اقدامات خود را انجام دهند و در این رابطه ما پیشنهادات خود را در خصوص مسائل آبیاری و همکاری های مشترک در اروند رود ادامه خواهیم داد.

وزیر منابع آب عراق تاکید کرد: برای بررسی موضوعات مشترک آبیاری و رودخانه های مشترک دو کشور و همچنین آگاهی یافتن از طرحهای ایران در این زمینه باید کمیته های مشترکی را تشکیل دهیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه ایران خود دارای کمبود آب است پس چگونه می تواند در تامین آب شرب استان بصره با آن کشور همکاری کند، گفت:درخواست ما از ایران مربوط به تامین آب شرب نیست بلکه برای حل مشکلات موجود بین دو کشور و همچنین وضعیت برداشت از رودخانه های مشترک است.

وی در پاسخ به این سوال که عراق با ترکیه نیز هم مرز است آیا این کشور حقابه عراق را به راحتی در اختیار این کشور قرار می دهد گفت: ترکیه در زمینه تامین حق آبه عراق بسیار بد عمل کرده و به آب به عنوان یک کالای اقتصادی نگاه می کند

وی اظهار داشت: متاسفانه کشور عراق هیچ گونه اختیاری برای برخورد با رفتارهای ترکیه ندارد.

وی افزود: هیچ موافقتنامه اجرایی بین عراق و ترکیه برای تامین حق آبه عراق وجود ندارد به همین دلیل در هیات دولت مصوبه ای وجود دارد که شورای عالی آب به ریاست نخست وزیر و 13 وزیر کابینه مرتبط با مسایل آب تشکیل شود.

به گفته وی ،در این کمیته تصمیمات استراتژیکی اتخاذ شد تا برای تامین حق آبه عراق به ترکیه فشار وارد کنیم.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

پل رابرتز: پول های واشنگتن در سال 2009 جنبش سبز را به وجود آورد

• نوشته شده توسط: ramin h

اعتراف جدید معاون وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا
پل رابرتز: پول های واشنگتن در سال 2009 جنبش سبز را به وجود آورد

خبرگزاری فارس: تحلیلگر برجسته آمریکایی از به کار رفتن پول های واشنگتن در خدمت منافع رژیم صهیونیستی خبر داد و حمایت از جنبش سبز در ایران را نیز از نمونه‌های آن ذکر کرد.

خبرگزاری فارس: پل رابرتز: پول های واشنگتن  در سال 2009 جنبش سبز را به وجود آورد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان ، «پل کریگ رابرتز» معاون وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا در مقاله‌ای که در وب سایت خویش منتشر کرد، اکثر تحرکات، هزینه‌ها و دخالت‌های آمریکا در جهان و به خصوص منطقه خاورمیانه را در جهت منافع رژیم اسرائیل ارزیابی کرد.

این تحلیلگر برجسته آمریکایی ضمن اشاره به استقرار ناوهای هواپیمابر آمریکا و کشتی‌های جنگی ناتو در خلیج فارس گفت: حضور آمریکا در خلیج فارس با هدف حمایت از اسرائیل بوده و سامانه‌های موشکی آمریکایی در کشورهای دست نشانده عربی از جمله امارات نیز وظیفه حفاظت از اسرائیل را بر عهده دارند.   

کریگ رابرتز ادامه داد: حمایت‌های پر هزینه آمریکا از اسرائیل در شرایطی صورت می‌گیرد که میلیونها آمریکایی خانه و کاشانه خود را از دست داده و در بحران شدید اقتصادی به سر می‌برند.

وی همچنین گفت: پولهای واشنگتن که از مالیات‌های مردم آمریکا بدست می‌آید صرف براندازی در کشورهای مخالف منافع اسرائیل از جمله ایران می‌شوند.

معاون وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا ضمن اشاره به نارضایتی رژیم صهیونیستی از به قدرت رسیدن پوتین در روسیه افزود: همانگونه که امروز واشنگتن سعی دارد با صرف هزینه‌های گزاف ده‌ها هزار روس را برای مخالفت با پوتین در روسیه به خیابانها بکشد، در سال 2009 نیز همین پول های واشنگتن بود که حرکتی اعتراضی موسوم به "جنبش سبز" را در ایران به راه انداخت.

این تحلیلگر آمریکایی ادامه داد: دولت‌های ایران و روسیه، منافع اسرائیل را به خطر می‌اندازند و همین امر سبب شده که آمریکا مجبور باشد برای مبارزه با این کشورها هزینه‌های گزافی صرف کند.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

«گلچهره» به بوستون می‌رود

• نوشته شده توسط: ramin h

«گلچهره» به بوستون می‌رود

خبرگزاری فارس: فیلم سینمایی «گلچهره» به کارگردانی وحید موسائیان در بخش مسابقه دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوستون به نمایش در می‌آید.

خبرگزاری فارس: «گلچهره» به بوستون می‌رود

به گزارش خبرگزاری فارس، «گلچهره» که از آثار موفق سینمای ایران در عرصه بین‌الملل به شمار می‌روند و پیشتر در جشنواره‌های ‌متعددی حضور داشته و جوایزی از جمله جایزه بین الادیان جشنواره فیلم فجر، جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کیش، جایزه بزرگ جشنواره باتومی گرجستان و جایزه «رز قرمز» جشنواره جیپور هند را برای سینمای ایرا ن به ارمغان آوره است، در بخش رقابتی این رویداد سینمایی به روی پرده خواهد رفت.

در این فیلم مسعود رایگان، لادن مستوفی، هدایت هاشمی ، افشین هاشمی و حسین محب اهری نقش آفرینی می‌کنند.

فیلم سینمایی «گلچهره» روایتگر داستان اشرف خان صاحب سینمای کابل است که پس سقوط دولت کمونیستی نجیب الله و تسلط مجاهدین بر کابل می خواهد سینمایش را باز سازی کند اما یکپارچگی دولت دیری نمی پاید و جنگ های داخلی بار دیگر از خرابه های کابل سر برمی آورد و این جنگ به فیلمخانه ملی افغانستان نیز راه می یابد، جایی که تاریخ تصویری یک ملت در آن نهفته است.

دهمین جشنواره بین المللی فیلم بوستون از 24 فروردین تا 2 اردیبهشت ماه (13 تا 22 آوریل) سال آینده در آمریکا برگزار می‌شود.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

استقبال اتحادیه اروپا از اعزام نیروهای حافظ صلح به سوریه

• نوشته شده توسط: ramin h

استقبال اتحادیه اروپا از اعزام نیروهای حافظ صلح به سوریه

خبرگزاری فارس: بدنبال توافق کشورهای اتحادیه عرب در رابطه با برقراری تماس با مخالفان سوری و کسب مجوز از سازمان ملل برای اعزام نیروهای حافظ صلح به دمشق، اتحادیه اروپا حمایت خود را از طرح پیشنهادی اتحادیه عرب اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: استقبال اتحادیه اروپا از اعزام نیروهای حافظ صلح به سوریه

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا امروز ضمن پشتیبانی از طرح اتحادیه عرب مبنی بر مجوز سازمان ملل برای اعزام تیمی از نیروهای حافظ صلح به سوریه، از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا در راستای متوقف کردن خشونت های سوریه وارد عمل شود.

"مایکل مان" سخنگوی "کاترین اشتون" رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد: ما از این تصمیم گیری های جسورانه و تعهد شفاف و رهبری و مدیریتی که اتحادیه عرب در راستای حل بحران سوریه در پیش گرفته است، استقبال می کنیم.

سخنگوی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در قالب بیانیه ای اعلام کرد: اولین هدف اتحادیه اروپا توقف سریع کشتارها در سوریه است و بنابراین ما از هرگونه ابتکاری که بتواند در راستای رسیدن به این هدف کمک کننده باشد از جمله حضور قوی تر اتحادیه عرب در خاک سوریه مطابق با سازمان ملل برای تحقق آتش بس و پایان خشونت ها در سوریه، تا حد زیادی پشتیبانی می کنیم.

سخنگوی اشتون در ادامه بیانیه خود با اشاره به اینکه اتحادیه عرب بار دیگر درخواست قاطعانه تجدیدنظر شورای امنیت سازمان ملل را مطرح کرد،‌ نوشت: ما درخواست های قاطعانه خود را از تمام اعضای شورای امنیت در راستای داشتن اقدامی سازنده و عمل کردن با احساس مسئولیت در این لحظه بسیار حساس دوباره آغاز می کنیم.

حمایت اتحادیه اروپا از طرح پیشنهادی اتحادیه عرب درباره سوریه در شرایطی گزارش می شود که اتحادیه عرب روز گذشته در راستای برقراری تماس با گروه های مخالف سوری و درخواست از سازمان ملل برای شکل دهی به نیروهای حافظ صلح مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب و اعزام این نیروها به سوریه به توافق رسیدند.

"یوسف احمد" نماینده دائم سوریه در اتحادیه عرب نیز در واکنش به این طرح اعلام کرده است که کشورش این طرح را کاملا رد می‌کند و این تصمیم نشان می‌دهد که کار مشترک اعراب به تاراج رفته و اراده اتحادیه عرب درباره سوریه جعلی و دروغ است.

احمد با اشاره به عربستان و قطر تصریح کرده است: این تصمیم دیوانگی و سرخوردگی آن دسته از دولت‌های عربی را نشان می‌دهد که اخیرا در شورای امنیت در راستای جلب حمایت کشورهای خارجی برای دخالت در سوریه و گدایی کردن تحریم‌های بیشتر برای مردم این کشور شکست خوردند.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

تحصن خبرنگاران یمنی در مقابل سفارت آمریکا در صنعاء

• نوشته شده توسط: ramin h

/جدیدترین تحولات یمن/
تحصن خبرنگاران یمنی در مقابل سفارت آمریکا در صنعاء

خبرگزاری فارس: خبرنگاران یمنی در اعتراض به دخالت‌های پیاپی سفیر آمریکا در امور داخلی کشورشان، در مقابل سفارت آمریکا در پایتخت این‌کشور تحصن کردند و تهدید کردند که این تحصن‌ها را هفتگی خواهند کرد.

خبرگزاری فارس: تحصن خبرنگاران یمنی در مقابل سفارت آمریکا در صنعاء

حمایت دیکتاتور یمن از انتخابات صوری این کشور، تحصن روزنامه‌نگاران یمنی برای نخستین بار در مقابل سفارت آمریکا در صنعاء، درگیری‌ در میدان "التغییر" پایتخت، هشدار درباره بحران بی آبی در صنعاء و اعلام آمادگی "علی محسن الاحمر" برای کناره‌گیری از قدرت پس از برگزاری انتخابات از جدیدترین تحولات یمن است.

حمایت صالح از انتخابات ریاست‌جمهوری صوری یمن

پایگاه خبری "مارب پرس" نوشت: "علی عبدالله صالح" رئیس جمهور فرمایشی یمن دیروز در راستای تلاش صنعاء برای مهم جلوه دادن انتخابات صوری ریاست جمهوری در 21 فوریه آتی، گفت: یمن در حال سپری کردن مرحله تاریخی بسیار مهمی است.

وی در سرمقاله روزنامه "المیثاق" گفت: انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری یک گام اساسی برای انتقال مسالمت‌آمیز قدرت است.

صالح همچنین از اعضای حزب کنگره ملی، احزاب ائتلاف ملی، طرفداران آنها و تمام فرزندان ملت یمن خواست که حضور پررنگی در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری داشته باشند.

نخستین تحصن روزنامه‌نگاران در مقابل سفارت آمریکا در صنعاء

"مارب پرس" نوشت: " عبدالاله حیدر" روزنامه‌نگار یمنی که به اتهام ارتباط با القاعده از سوی دستگاه امنیتی یمن دستگیر شده اعلام کرده است که اگر ظزف 48 ساعت آینده آزاد نشود، اقدام به اعتصاب غذا و آب می‌کند.

برادر حیدر پس از ملاقات با برادرش از این تصمیم او خبر داد.

روزنامه‌نگاران یمنی برای نخستین بار در مقابل سفارت آمریکا تحصن و به اظهارات سفیر آمریکا درباره عبدالاله حیدر اعتراض کردند.

آنها دخالت سفیر آمریکا در امور داخلی یمن و ممانعت از آزادی حیدری را محکوم کردند.

سفیر آمریکا مدعی شده بود که حیدر به خاطر یک موضوع جنایی دستگیر شده است و موضوع او آزادی بیان نیست.

"مروان دماج" دبیرکل اتحادیه روزنامه‌نگاران یمن ضمن محکوم کردن اظهارات سفیر واشنگتن در صنعاء گفت که آنها قصد دارند بطور هفتگی در مقابل سفارت آمریکا تحصن کنند.

درگیری‌های خشونت بار در میدان "التغییر" صنعاء

دیروز میدان "التغییر" صنعاء بار دیگر عرصه درگیری‌های خشونت‌بار بود. نیروهای لشگر یک زرهی جدا شده از ارتش یمن به فرماندهی "علی محسن الاحمر" با تعدادی از افراد مسلح حاضر در میدان تحصن درگیر شدند. به گفته برخی این افراد مسلح از عناصر کمیته‌های امنیتی و مجموعه‌های حزبی زیر نظر حزب اصلاح یمن بودند.

به گفته شاهدان عینی، میدان التغییر دیروز شاهد هرج و مرج شدیدی بود و طی تبادل آتش میان نیروهای الاحمر و نیروهای حزب اصلاح، چندین نفر کشته و زخمی شدند.

سفیر آمریکا: اطلاعاتی درباره بازگشت صالح به یمن پیش از انتخابات در دست نیست

روزنامه "امارات الیوم" به نقل از "گیرالد فایرستاین" سفیر آمریکا در یمن نوشت که هیچ اطلاعاتی درباره بازگشت "علی عبدالله صالح" به یمن پیش از برگزاری انتخابات در دست نیست.

وی تاکید کرد: من هیچ اطلاعی در این‌باره ندارم و آنچه که من در یمن انجام می‌دهم برای اجرای طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس است.

این در حالی است که رسانه‌های مختلف اعلام کرده بودند که صالح 18 ماه جاری و پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در 21 فوریه (دوم اسفند) به کشور بازخواهد گشت.

صنعاء در آستانه تبدیل شدن به اولین شهر بدون آب جهان

رویترز نوشت: کارشناسان درباره مشکل کم آبی صنعاء هشدار می‌دهند و اعلام می‌کنند که در صورت تداوم وضعیت موجود و عدم حل و فصل این مشکل، صنعاء نخستین شهر بدون آب جهان خواهد بود.

بر اساس این گزارش، مشکل کم آبی پایتخت یمن به اندازه‌ای جدی است که ساکنان این شهر آب مورد نیاز خود را از منبع‌های آبی عمومی شهر تامین می‌کنند.

یمن اصلاحاتی را درباره قوانین مربوط به آب انجام داده است اما کارشناسان معتقدند که دولت در اجرای این قوانین و اقدام برخی مبنی بر حفاری‌ چاه‌های مختلف به منظور تامین آب برای امور کشاورزی، سهل انگاری کرده است و همین امر موجب بحرانی شدن وضعیت آب پایتخت شده است.

سرتیپ "علی محسن" پس از انتخابات خود را بازنشسته می‌کند

روزنامه سعودی "الوطن" تاکید کرد که منابع آگاه نزدیک به "علی محسن الاحمر" فرمانده لشگر یک زرهی و فرمانده منطقه شمالی و غربی یمن تاکید کرده‌اند که وی قصد دارد، پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 21 فوریه جاری (2 اسفند) از پست خود استعفا دهد.

این منابع تاکید کردند که این تصمیم الاحمر در راستای اجرای تعهدات اعلامی‌اش در آغاز بحران جاری در یمن است. وی متعهد شده بود که به محض کناره‌گیری صالح از قدرت، خود نیز از پستش کناره‌گیری کند.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

تهدید سناتورهای آمریکا به مخالفت با طرح بودجه اوباما

• نوشته شده توسط: ramin h

تهدید سناتورهای آمریکا به مخالفت با طرح بودجه اوباما

خبرگزاری فارس: سناتورهای کنگره آمریکا امسال نیز همانند سال گذشته میلادی تهدید کردند که با لایحه بودجه پیشنهادی "باراک اوباما" برای سال ۲۰۱۳ نیز مخالفت خواهند کرد.

خبرگزاری فارس: تهدید سناتورهای آمریکا به مخالفت با طرح بودجه اوباما

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "ای بی سی" آمریکا، "میچ مک‌کانل" رهبر اقلیت سنا اعلام کرد: من اطمینان کامل دارم که سناتورهای دموکرات در کنگره از طرح بودجه "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا برای سال ۲۰۱۳ حمایت نخواهند کرد.

بنا بر این گزارش، قرار است باراک اوباما لایحه بودجه سال ۲۰۱۳ آمریکا را امروز دوشنبه ارائه دهد.

سناتور مک‌کانل در ادامه اظهارات خود اعلام کرد امسال نیز دقیقا همان کاری را انجام خواهد داد که سال گذشته در هنگام تلاش سنا برای تصویب بودجه سال ۲۰۱۲ انجام داده بود و با لایحه بودجه پیشنهادی اوباما مخالفت خواهد کرد.

وی در گفت‌وگو با برنامه "فیس د نیشن" شبکه سی بی اس گفت: من سال گذشته بودجه‌ پیشنهادی اوباما را در سنا مطرح کردم، اما از آنجایی که دموکرات‌ها نمی‌خواستند طرح خود را برای بودجه سال گذشته ارائه دهند و در عین حال از این لایحه نیز حمایت نمی‌کردند، بودجه پیشنهادی ۹۷ به هیچ شکست خورد.

این سناتور جمهوریخواه ادامه داد: سناتورهای دموکرات امسال نیز با این لایحه مخالفت خواهند کرد.

این گزارش تأکید کرد: در اصل کنگره آمریکا هر ساله لایحه بودجه‌ای را تصویب می‌کند، اما در حقیقت امر شکاف موجود میان اعضای کنگره باعث شده است تا این لایحه بودجه‌ای که در ظاهر تصویب می‌شود، در عمل بی‌فایده بوده و هر از چندگاهی لوایح موقت بودجه مورد تصویب قرار گیرد.


نظرات()

دوشنبه 24 بهمن 1390

نشست خبری مظلومی و برانکو جمعه برگزار می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

نشست خبری مظلومی و برانکو جمعه برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: نشست نشست خبری سرمربیان تیم‌های استقلال و الاتفاق جمعه هفته جاری برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: نشست خبری مظلومی و برانکو جمعه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، نشست هماهنگی مسئولین به منظور برگزاری دیدار استقلال ایران و الاتفاق عربستان با حضور مهدی محمد نبی دبیر فدراسیون در محل روابط عمومی فدراسیون برگزار شد.

در این دیدار که روز شنبه 29 بهمن ماه ساعت 17:20  در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد، تیم داوری از ازبکستان آن را قضاوت خواهند کرد و کنفرانس مطبوعاتی این بازی روز جمعه ساعت 11 در سالن اجتماعات سازمان لیگ برتر برگزار می شود و مظلومی و برانکو پاسخگوی خبرنگاران خواهند بود.

هماهنگ کننده این بازی محمدرضا کسرایی و هماهنگ کننده رسانه ای آن سیامک ابی زاده هستند.

بر همین اساس تیم استقلال درهتل المپیک و تیم الاتفاق در هتل اسپیناس اسکان خواهند داشت.

ضمن اینکه داوران این بازی در هتل استقلال اقامت دارند.


نظرات()

  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic