جمعه 12 اسفند 1390

توان: حضور پرشور مردم پای صندوق‎‌های رای سبب اقتدار نظام می‎شود

• نوشته شده توسط: ramin h

از گلستان تا بهارستان - 231
توان: حضور پرشور مردم پای صندوق‎‌های رای سبب اقتدار نظام می‎شود

خبرگزاری فارس: عضو ستاد انتخابات استان گلستان گفت: حضور پرشور مردم پای صندوق‎‌های رای سبب اقتدار نظام می‎شود و هر چه این مشارکت بیشتر باشد به اقتدار ایران افزوده خواهد شد.

خبرگزاری فارس: توان: حضور پرشور مردم پای صندوق‎‌های رای سبب اقتدار نظام می‎شود

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، فریدون توان صبح امروز در ستاد انتخابات استان در گفت‎وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: حضور مردم در انتخابات یک تکلیف شرعی است و همانند نماز اول وقت، بافضیلت است.

وی تصریح کرد: حدود 3 هزار نفر نیروی اجرایی در این مرحله از انتخابات در گلستان مشغول فعالیت هستند و تعداد خودروهایی که در اختیار ستادهای انتخابات استان قرار گرفته نیز تعداد 2 هزار و 553 دستگاه است.

مسئول کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات استان گلستان اضافه کرد: اقلام دیگری که در شعبات انتخابات وجود دارد شامل یک هزار و 289 دستگاه چاپگر، یک هزار و 311 دستگاه کامپیوتر، و 12 هزار و 272 نفر نیروهای ستادی در استان روند انتخابات را سرعت می‎بخشند.

توان با بیان اینکه این دوره از انتخابات از حساسیت ویژه‎ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: مردم باید با لبیک به فرامین رهبری یک تو دهنی محکم به دشمنان نظام و انقلاب می‎زنند، لذا باید حضور خود را با اهمیت بدانند و یقیناً با مشارکت حداکثری خود حماسه‎ای بزرگ خلق خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در بحث امنیت تاکنون مشکلی نداشته‎ایم، متذکر شد: با تدابیری که از ماه‎ها قبل اندیشیده شده راهکارهای امنیتی مناسب اتخاذ شد که به شکرانه الهی تمام صندوق‎های اخذ رای در زمان مناسب در جایگاه خود قرار گرفتند و روند انتخابات به خوبی پیش می‎رود.

مسئول کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات استان گلستان اذعان داشت: امیدوارم بیش از 70 درصد مردم در استان گلستان مشارکت جدی داشته باشند تا گلستان از رتبه پنجمی که در دوره‎های قبل به دست آورده به رتبه‎های بالاتری دست پیدا کند.

توان در پایان به ویژگی‎های یک نماینده اصلح اشاره کرد و متذکر شد: نمایندگان باید افرادی اصلح، ساده‎زیست، پایبند به ولایت، نظام و قانون اساسی باشند.

انتهای پیام/ن۲۰


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

امروز جهان شاهد حماسه‌ای دیگر خواهد بود

• نوشته شده توسط: ramin h

استاندار خوزستان:
امروز جهان شاهد حماسه‌ای دیگر خواهد بود

خبرگزاری فارس: استاندار خوزستان با اشاره به حضور بانشاط مردم در انتخابات گفت: امروز پس از حماسه ملی 22 بهمن جهان شاهد حماسه‌ای دیگر خواهد بود.

خبرگزاری فارس: امروز جهان شاهد حماسه‌ای دیگر خواهد بود

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سید جعفر حجازی پیش از ظهر امروز در بازدید از شعبه اخذ رای شماره 192 واقع در مسجد جواد‌الائمه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در زمینه حضور مردم از مسئولان جلو‌تر و پیشتاز هستند و به تکلیف قانونی و انقلابی خود آگاهند و هر‌گاه دشمن تلاش کرده با تهدید و تحریم مردم را نسبت به انقلاب اسلامی نا‌امید کند، مردم عکس آن را ثابت کرده‌اند.

وی گفت: براساس گزارشات رسیده، در برخی شهرهای کوچک قبل از ساعت 8 و پیش از گشایش شعب اخذ رای، صف‌های رای دهندگان تشکیل شد که حاکی از استقبال بسیار خوب مردم و حضور آن‌ها در این حماسه ملی است.

به گفته نماینده عالی دولت در استان خوزستان، 70 هزار نفر در قالب عوامل اجرایی، نظارتی و بازرسی کار برگزاری انتخابات را به انجام می‌رسانند و تا این لحظه گزارشی مبنی بر مشکل در شعب به ستاد انتخابات استان نرسیده است.

وی گفت: مردم استحضار دارند که هر چه پیش می‌رویم سیستم انتخابات به سمت رایانه‌ای شدن پیش می‌رود و تمام مراحل به جز مرحله آخر که اکنون دستی است، به صورت رایانه‌ای انجام می‌شود.

حجازی یادآور شد: آماده کردن این تجهیزات، زیرساخت‌ها و ارتباطات مخابراتی از ماه‌ها پیش از برگزاری انتخابات آغاز شده و موفق شدیم همه بخش‌ها حتی در دورافتاده‌ترین مناطق استان را زیر پوشش انتخابات رایانه‌ای قرار دهیم.

استاندار خوزستان صیانت از آرای مردم را مهم دانست و گفت: با هماهنگی به وجود آمده میان ستاد انتخابات استان، هیئت نظارت و بازرسی قول می‌دهیم از تک تک آرای مردم صیانت کنیم و مراقبت لازم را انجام دهیم.

وی همچنین امنیت انتخابات را یادآور شد و افزود: در نقاط مختلف امنیت صندوق‌ها و شعب اخذ رای با همکاری نیروی انتظامی و بسیج تامین شده و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

حجازی درباره آمادگی ستاد انتخابات استان برای تمدید زمان برگزاری انتخابات در صورت تشخیص وزارت کشور گفت: شرکت در انتخابات و رای دادن کاری ثواب است و توصیه ما به مردم فهیم و مومن استان این است که این کار خیر و ثواب را به تاخیر نیندازند اما در هر صورت چنانچه نیاز به تمدید زمان رای گیری باشد، این امکان در خوزستان نیز وجود دارد.

انتهای پیام/غ10


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

تکلیف تعطیلی مدارس شعب اخذ رای در البرز

• نوشته شده توسط: ramin h

شامگاه امشب اعلام می‌شود
تکلیف تعطیلی مدارس شعب اخذ رای در البرز

خبرگزاری فارس: مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: تکلیف تعطیلی و یا دایر بودن مدارسی که امروز در استان البرز از آنها به عنوان شعبه اخذ رای استفاده شده است، شامگاه امشب مشخص می‌شود.

خبرگزاری فارس: تکلیف تعطیلی مدارس شعب اخذ رای در البرز

اکبر حلیمی مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: همواره در زمان برگزاری رقابت‌های انتخاباتی، آموزش و پرورش همکاری بسیار نزدیکی با ستادهای انتخابات در سراسر کشور دارد.

وی تصریح کرد: در امر برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز آموزش و پرورش البرز تعامل و همراهی خوبی با هیئت‌های اجرایی و نظارت در این استان داشته است.

این مسئول ادامه داد: از آنجایی که اکثر فرهنگیان، معلمان آموزش و پرورش و اولیای مدارس جزو افراد امین، صادق و مورد اعتماد استان البرز هستند، امروز بسیاری از کارکنان و ماموران این اداره کل به عنوان اعضای هیئت‌های اجرایی و نظارت در انتخابات به انجام وظیفه پرداختند. از سوی دیگر بسیاری از مدارس در استان البرز به عنوان شعبه اخذ رای اعلام و در حال حاضر مردم با حضور در این مدارس رای خود را به صندوق‌ها می‌اندازند.

وی تصریح کرد: طبیعی است که پس از پایان انتخابات، فعالیت شعب اخذ رای به اتمام نرسیده و کار شمارش آرا و انتقال اسناد و صندوق‌ها بر اساس قانون باید انجام شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز اعلام کرد:‌ زمان پایان نهایی فعالیت حوزه‌های رای‌گیری با توجه به میزان حضور مردم در هر شعبه متفاوت است، به همین دلیل ما نمی‌توانیم در مورد همه این مدارس به یک صورت تصمیم‌گیری کنیم.

حلیمی اظهار داشت: اولویت ما دایر بودن مدارس و حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس است تا آسیبی به روند تحصیل آنها وارد نشود.

وی ادامه داد: به هر حال در این زمینه امشب جلسه‌ای داشته و با بررسی شرایط مدارسی که به عنوان حوزه‌های رای‌گیری فعال بودند، درباره دایر و یا تعطیل بودن این مدارس تصمیم‌گیری می‌کنیم.در صورتی که مدارس فوق و یا تعدادی از آنها تعطیل باشند،‌ اطلاع‌رسانی لازم به مردم انجام خواهد شد.

انتهای پیام/خ۲۰


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

ساخت اردوگاه‌های آموزشی و امدادی جوانان هلال احمر در تمام استان‌های کشور

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس سازمان جوانان هلال احمر در گفت‌وگو با فارس خبر داد
ساخت اردوگاه‌های آموزشی و امدادی جوانان هلال احمر در تمام استان‌های کشور

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از ساخت اردوگاه‌های آموزشی، فرهنگی و امدادی برای جوانان تمام استان‌های کشور خبرداد.

خبرگزاری فارس: ساخت اردوگاه‌های آموزشی و امدادی جوانان هلال احمر در تمام استان‌های کشور

محمد جواد جعفریان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به تکمیل 11 اردوگاه آموزشی، فرهنگی و امدادی جوانان هلال احمر که تا 70 درصد فرآیند ساخت و ساز آن در برخی استان‌های کشور در سال 90 صورت پذیرفته است اظهار داشت: سازمان جوانان هلال احمر در تلاش است تا در سال 91 نیز کلنگ ساخت 10 اردوگاه دیگر را نیز در استان‌های کشور به زمین زده شود.

وی با اشاره به ساخت اردوگاه جوانان هلال احمر در کشور تاجیکستان بعنوان نخستین اردوگاه بین‌المللی جوانان کشورمان افزود: در حال حاضر ساخت اردوگاه‌های سازمان جوانان هلال احمر در استان‌های گلستان، اصفهان، خراسان جنوبی، خوزستان، خراسان رضوی، کرمانشاه، اردبیل، سمنان و البرز در حال تشکیل است.

جعفری خاطرنشان کرد: این اردوگاه‌ها در زمینه‌های ملکی جمعیت هلال احمر براساس نیاز و تعداد اعضا در استان‌های کشور صورت می‌پذیرد و سعی بر آن داریم تا در تمام استان‌های کشور (31 استان) اردوگاه‌های آموزشی، فرهنگی و امدادی برای جوانان کشور ساخته شود.

انتهای پیام/

 


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

اذعان رویترز به مردمی بودن مسئولان ایرانی

• نوشته شده توسط: ramin h

بازتاب انتخابات مجلس شورای اسلامی-9
اذعان رویترز به مردمی بودن مسئولان ایرانی

خبرگزاری فارس: خبرگزاری رویترز در بازتاب انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی ایران در خصوص مشارکت مردم ایران در این انتخابات و حضور پربار مردم تأکید کرد که هنوز مسئولان ایرانی از محبوبیت و حمایت مردم خود برخوردارند.

خبرگزاری فارس: اذعان رویترز به مردمی بودن مسئولان ایرانی

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز با اشاره به انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی که از صبح امروز آغاز شد، از احتمال حضور تعداد زیادی از مردم در این انتخابات خبر داد و نوشت که هنوز سیاستمدارانی چون "محمود احمدی‌نژاد" رئیس‌جمهوری ایران از حمایت قشر ضعیف جامعه برخوردار هستند.

انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 بامداد امروز آغاز شده است. 48 میلیون نفر در این انتخابات واجد شرایط رای دادن هستند.

انتهای پیام/ف.ص

 

 


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

رشید: ستاد انتخابات از سال گذشته در خراسان‌جنوبی تشکیل شده است

• نوشته شده توسط: ramin h

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/-335
رشید: ستاد انتخابات از سال گذشته در خراسان‌جنوبی تشکیل شده است

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان‌جنوبی گفت: از حدود یک سال گذشته ستاد انتخابات مجلس نهم در استان شکل گرفت.

خبرگزاری فارس: رشید: ستاد انتخابات از سال گذشته در خراسان‌جنوبی تشکیل شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند،‌ قهرمان رشید دقایقی پیش در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: تلاش‌ها و اقدامات بسیاری در بعد کمی و کیفی در کمیته‌های شش‌گانه صورت گرفته و امروز همه چیز برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در استان آماده است.

وی اظهار داشت: برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن انتخابات مجلس نهم دوره‌های آموزشی و توجیهی مختلف برای کلیه عوامل اجرایی در رده‌های مختلف اجرایی نیز برگزار شده است.

استاندار خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: به لطف خدا و اهتمام تمامی دست‌اندرکاران امر انتخابات زمینه و بستر مناسب برای حضور فراگیر مردم در انتخابات فراهم شده است.

رشید با بیان اینکه همه در این انتخابات مسئول هستند، افزود: تمامی رده‌های مختلف اجرایی در برگزاری مطلوب و مناسب این انتخابات مسئول هستند و هر کس مسئولیت بیشتری داشته باشد به طور یقین وظیفه سنگین‌تر و خطیرتری بر دوش خواهد داشت.

رشید یادآور شد: در حال حاضر 120 شبکه فارسی زبان ماهواره‌ای بسیج شده‌اند تا مردم را مأیوس کرده و شرکت در انتخابات را کمرنگ جلوه دهند.

وی، سالم‌ترین و بهترین انتخابات را در ایران دانست و ادامه داد: انتخابات در ایران نسبت به سایر کشورها از اهمیت بالایی برخوردار و دارای جایگاه خاصی است.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تمام هجمه‌های دشمن و تحریم‌ها نشان از برگزاری انتخاباتی سخت و مهم در ایران است، گفت: باید مردم و مسئولان تلاش و آمادگی مضاعفی نسبت به گذشته داشته باشند تا بتوان نسبت به توطئه‌های آنان برنامه‌ریزی و اقدام لازم را انجام داد.

رشید به موضوع حضور هدفمند منافقان در کشورهای همسایه برای فشار به انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: منافقان و دشمنان در صدد هستند تا حضور مردم در انتخابات را کمرنگ جلوه دهند.

استاندار خراسان‌جنوبی انتخاب اصلح را در این انتخابات مهم دانست و افزود: همان‌طور که رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی بارها فرموده‌اند، انتخاب اصلح مهم است اما در این برهه حساس و سرنوشت‌ساز از انقلاب اسلامی حضور فراگیر و گسترده مردم مهم‌تر است و امید است که مردم یک بار دیگر با حضور پرشکوه در عرصه انتخابات سیلی محکم‌تری بر چهره نظام سلطه بزنند.

انتهای پیام/ح20


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

ملت ایران با آگاهی پای صندوق‏ها می‎‏روند

• نوشته شده توسط: ramin h

امام جمعه دامغان:
ملت ایران با آگاهی پای صندوق‏ها می‎‏روند

خبرگزاری فارس: امام جمعه دامغان تاکید کرد: ملت ایران اسلامی امروز با آگاهی کامل پای صندوق‏های اخذ رای می‎‏روند.

خبرگزاری فارس: ملت ایران با آگاهی پای صندوق‏ها می‎‏روند

به گزارش خبرگزاری فارس از دامغان، حجت‏الاسلام و المسلمین سیدمحمود ترابی صبح امروز پس از حضور در شعبه ثابت شماره سه شهری مستقر در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) دامغان رای خود را به صورت رایانه‏ای ثبت کرد و در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در دامغان اظهار داشت: ملت ایران امروز و هم‏زمان با 12 اسفند با حضور در پای صندوق‏های اخذ رای حماسه‏ای دیگر را خلق خواهند کرد.

وی افزود: ملت ایران، مردمی بیدار و آگاه بوده و با آگاهی خود در پای صندوق‏های اخذ رای حاضر می‏شوند.

امام جمعه دامغان افزود: مردم ایران اسلامی با این حضور خود توطئه‏های دشمنان را نقش بر آب می‌کنند.

ترابی گفت: امیدواریم ملت ایران به ویژه مردم استان سمنان و شهرستان دامغان در این آزمون بزرگ به خوبی شرکت کنند و وظیفه خود را با انتخاب کاندیدای مورد نظر انجام دهند.

به گزارش فارس؛ برای برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان دامغان، 94 شعبه اخذ رای در سطح این شهرستان پیش‏بینی شده که از این تعداد، شش شعبه اخذ رای ویژه خواهران است.

در شهرستان دامغان، 10 نفر کاندیدای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شدند که از این تعداد، یک نفر انصراف خود را از حضور در عرصه انتخابات کتبا به فرمانداری این شهرستان اعلام کرد.

انتهای پیام/س10


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

محاکمه ضارب فروزش به اردیبهشت سال آینده موکول شد

• نوشته شده توسط: ramin h

با اعلام دادگاه کیفری
محاکمه ضارب فروزش به اردیبهشت سال آینده موکول شد

خبرگزاری فارس: محاکمه ضارب روحانی ناهی از منکر از سوی دادگاه کیفری استان تهران به اردیبهشت سال آینده موکول شد.

خبرگزاری فارس: محاکمه ضارب فروزش به اردیبهشت سال آینده موکول شد

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، طبق اعلام شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران، جلسه محاکمه ضارب فرزاد فروزش روحانی ناهی از منکر، در تاریخ ۱۸ اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود.

مدتی قبل پزشکی قانونی پاسخ استعلام دادگاه کیفری استان تهران درباره قصاص چشم ضارب فرزاد فروزش را اعلام کرد.

براساس نظریه پزشکی قانونی، چشمان ضارب فروزش کاملا سالم بوده و قابلیت اجرای حکم قصاص چشم را دارد.

اما در این نظریه پزشکی قانونی یک ابهام وجود دارد و آن این است که با توجه به اینکه چشم فروزش به طور 100 درصد نابینا نشده است، امکان دارد که در زمان اجرای حکم قصاص، رعایت تساوی نشود.

حال،‌ باید منتظر ماند تا جلسه محاکمه برگزار شود و دید که با توجه به درخواست شاکی، قاضی چه حکمی صادر خواهد کرد.

حجت‌الاسلام فرزاد فروزش امام جماعت دانشگاه علوم پزشکی تهران شامگاه 16 خرداد امسال در جریان نهی از منکر از سوی چند نفر مورد حمله قرار گرفت که در جریان این اتفاق بینایی چشم راستش را از دست داد.

انتهای پیام/


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

پرداخت روپیه به جای دلار در روابط تجاری هند و ایران آغاز شد

• نوشته شده توسط: ramin h

پرداخت روپیه به جای دلار در روابط تجاری هند و ایران آغاز شد

خبرگزاری فارس: دولت هند و منابع تجاری این کشور اعلام کردند که ایران به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به روابط تجاری دو کشور به دلیل تحریم‌ها، پرداخت روپیه به جای دلار را به صادرکنندگان هندی آغاز کرد.

خبرگزاری فارس: پرداخت روپیه به جای دلار در روابط تجاری هند و ایران آغاز شد

به گزارش فارس به نقل از رویترز، ایران در اولین اقدام، حدود سه میلیارد دلار از واردات خود را به صادرکنندگان هندی با روپیه پرداخت کرد.

منابع هندی همچنین اعلام کردند که صادرکنندگان هندی مبالغ دریافتی خود را از طریق بانک "پارسیان" که یک حساب ویژه با بانک UCO هند باز کرده است دریافت می‌کنند.

توافق در مورد پرداخت روپیه به جای دلار در مذاکرات دو روز اخیر هیات ایرانی و مقامات تجاری و مالی هند بدست آمد.

"رفیق احمد" رئیس فدراسیون صادرکنندگان هندی گفت: این مکانیزم به منظور راه حلی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به روابط تجاری بین هند و ایران تدارک دیده شده است.

شرکتهای واردکننده هند نیز ۱۱ میلیارد دلار از مبلغ واردات نفت خود را از طریق "هال بانک" ترکیه به ایران پرداخت کردند.

هند دومین مصرف کننده بزرگ نفت ایران بعد از چین است و حدود ۱۲ درصد از واردات نفت هند از طریق ایران تامین می‌شود.

دولت هند از همراهی با آمریکا و اتحادیه اروپا برای تحریم نهادها و موسسات مالی ایران خودداری کرده است.

دولت هند همچنین از اعزام هیاتی بلند پایه به ایران طی روزهای ۱۰ تا ۱۴ مارس به منظور ارتقای مراودات تجاری با ایران خبر داد.

انتهای پیام/م.ص


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

اعزام 80 طبسی به مناطق هشت سال دفاع مقدس

• نوشته شده توسط: ramin h

پس از شرکت در رأی‌گیری انجام شد
اعزام 80 طبسی به مناطق هشت سال دفاع مقدس

خبرگزاری فارس: 80 نفر از اهالی طبس پس از حضور دسته جمعی در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند.

خبرگزاری فارس: اعزام 80 طبسی به مناطق هشت سال دفاع مقدس

به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، صبح امروز حدود 80 نفر از مردم شهرستان طبس در قالب دو کاروان جداگانه راهی مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در استان خوزستان شدند.

براین اساس 40 نفر از کارکنان شرکت زغالسنگ پروده طبس به همت پایگاه مقاومت بسیج الحدید مستقر در این شرکت، پس از شرکت در رأی‌گیری و بدرقه امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان طبس، عازم این سفر معنوی شدند.

همچنین حدود 40 از دانشجویان دانشگاه پیام نور طبس نیز با همکاری پایگاه مقاومت بسیج این دانشگاه در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کرده و به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند.

این تعداد در قالب دو دستگاه اتوبوس که هر اتوبوس دارای یک مسئول و یک راوی است، در مدت چهار روز از یادمان‌های هشت سال دفاع مقدس در استان خوزستان از جمله طلائیه، هویزه، دهلاویه، اروندکنار، خرمشهر و شلمچه بازدید خواهند کرد.

دشمنان اسلام و نظام اسلامی در جریان جنگ نرم به دنبال تضعیف روحیه ملت ایران هستند که برگزاری اردوهای راهیان نور در راستای مقابله با جنگ نرم دشمن و انتقال روحیه ایثار و شهادت به مردم به ویژه نسل جوان و آشنایی آن‌ها با دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس تأثیر بسزایی دارد.

انتهای پیام/خ۳۰


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

«طعم شیرین عسل» داستان‌های گلستان و بوستان را روایت می‌کند

• نوشته شده توسط: ramin h

«طعم شیرین عسل» داستان‌های گلستان و بوستان را روایت می‌کند

خبرگزاری فارس:سریال 22 قسمتی انیمیشن «طعم شیرین عسل» با محوریت ‌و داستان‌های بوستان و گلستان سعدی ساخته می‌شود.

خبرگزاری فارس: «طعم شیرین عسل» داستان‌های گلستان و بوستان را روایت می‌کند

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، تا‌کنون دو قسمت از سریال انیمیشن «طعم شیرین عسل» تولید شده است و پیش‌بینی می‌شود که طی 10 ماه آینده تولید این سریال به طور کامل به پایان برسد.

سریال «طعم شیرین عسل» یکی ‌از تولیدات انیمیشن مرکز صباست که محمد‌رضا عابدی و علی جعفری کارگردانی آن را بر عهده دارند.

این سریال‌ در 22 قسمت 7 دقیقه‌ای با طراحی‌های ایرانی – مینیاتوری تولید می‌شود.

به گزارش فارس، تمامی کاراکتر‌های «طعم شیرین عسل» تلفیقی از مینیاتور و نقاشی ایرانی سبک قاجاریه بوده که به فرهنگ گذشته ایرانی نزدیک است. کاراکتر‌های این اثر برگرفته از شخصیت‌ها و داستان‌های بوستان و گلستان سعدی حاوی نکات پند‌آموز برای مخاطبان است.

 

عوامل این سریال انیمیشنی عبارتند از: کارگردانان: محمد‌رضا عابدی و علی جعفری، طراح کاراکتر: مانی وطن‌دوست،‌ طراح بک راند: یاشار تفنده‌رو، گرافیست: مهرنوش روحانی، سوپروایزر: علی جعفری، انیماتوران: ‌ابوالفضل جعفری، مژده نیکخواه، ‌نیما غضنفری، محمود یعقوبی،‌ مجری طرح: محمد‌رضا باد‌کوبه، مدیر تولید: حسن بادکوبه‌، تهیه‌کننده: مرکز پویا‌نمایی صبا.

انتهای پیام/ی


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

اقتدار نظام در صحنه‌‌های بین‌المللی تشدید می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

روحانی اهل سنت کردستان:
اقتدار نظام در صحنه‌‌های بین‌المللی تشدید می‌شود

خبرگزاری فارس: به گفته یکی از علمای اهل سنت کردستان؛ مشارکت حداکثری مردم در انتخابات امروز اقتدار نظام اسلامی در صحنه‌های بین‌المللی را تشدید می‌کند.

خبرگزاری فارس: اقتدار نظام در صحنه‌‌های بین‌المللی تشدید می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج ماموستا اقبال بهمنی صبح امروز در حاشیه رای‌گیری در یکی از محل‌های اخذ رای شهر سنندج، اظهار داشت: با توجه به اینکه نظام جمهوری اسلامی نظام مردم‌سالار و دموکراسی مردمی است و در آن دستورات و احکام الهی حاکم است بنا بر این شرکت بیشتر مردم موجب اقتدار بیشتر نظام در صحنه‌های بین المللی می‌شود.

وی افزود: از آنجا که نظام جمهوری اسلامی نظامی مردمی است انتخابات و راهپیمایی که در آن نیازمند مشارکت مردم باشد ملت بزرگ ایران همراه نظام اسلامی هستند و موجب اقتدار ملی و مذهبی نظام اسلامی می‌شوند.

امام جمعه شهر موچش در ادامه با اشاره به حضور پرشور مردم شهر سنندج در دقایق ساعت‌های رای‌گیری، بیان کرد: مردم انقلابی استان کردستان همیشه در صحنه‌های مختلف انتخابات و راهپیمایی‌ها همگامی و همراهی خود را به نظام جمهوری اسلامی اثبات کرده‌اند.

ماموستا بهمنی اضافه کرد: امروز با توجه به بارش برف و باران اما مردم شهر سنندج پرشورتر از همیشه در نخستین ساعت‌های رای‌گیری در محل‌های اخذ رای حاضر شدند و در صف‌های طولانی در زیر برف و باران منتظر انداختن آرای خود هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مبنای دین اسلام بر اساس شریعت پیامبر اکرم (ص) است، اضافه کرد: طبق تاکیدات آیات قرآنی به ریسمان الهی چنگ بزنید و یکی از این ریسمان‌های خداوند مشورت کردن است.

امام جمعه شهر موچش با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی یکی از نمادهای بارز اتحاد و همبستگی ملت ایران است، تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی نمایندگان از قومیت‌های مختلف کرد، لر، بلوچ، گیلکی، ترک، عرب و فارس، نمایندگان اهل سنت و تشیع و حتی اقلیت‌های مذهبی کشورمان شامل مسیحی و یهودی حضور دارند.

ماموستا بهمنی در پایان خاطرنشان کرد: تمام آحاد جامعه باید در انتخابات شرکت کنند چون ضرر رای ندادن متوجه خود فرد می‌شود و یک رای هم می‌تواند در تعیین سرنوشت افراد جامعه تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام/غ10


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

حضور پرشور مردم در شعب اخذ رای حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا

• نوشته شده توسط: ramin h

در ساعات اولیه صبح صورت گرفت
حضور پرشور مردم در شعب اخذ رای حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا

خبرگزاری فارس: مردم حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا از ساعات اولیه روز همپای دیگر مردم این استان و کشور در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند.

خبرگزاری فارس: حضور پرشور مردم در شعب اخذ رای حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، مردان و زنان دیار آریوبرزن این‌بار نیز مانند دوره‌های گذشته انتخابات به محل شعب اخذ رای رفتند تا یک بار دیگر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، آری بگویند.

بر پایه این گزارش بسیاری از مردم از ساعت هفت صبح در پشت درهای بسته ماندند تا مسئولان برگزاری انتخابات زمان اعلام رای‌گیری را در ساعت هشت صبح اعلام کردند و مردم موفق به حضور در شعب رای‌گیری شدند.

در گفت‌وگوی خبرنگار فارس با مردم حاضر در صفوف رای‌گیری، همه افراد متفق‌القول بر حضور حداکثری در انتخابات تاکید داشتند و معتقد بودند که این حضور تیری است به قلب دشمن که به دستور مقام معظم رهبری وظیفه و تکلیفی است برای همه رهروان خون شهدا.

با این حضور پر شور مردم که برای رای دادن بی‌تابی می‌کنند، پیش‌بینی می‌شود که مشارکت مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به مرز 100 درصد برسد.

استان کهگیلویه و بویراحمد در چند دور گذشته انتخابات بیشترین مشارکت را در پای صندوق‌های رای داشته‌ است.

به گزارش فارس، مردم این استان برای انتخاب سه نماینده از میان 19 نامزد تایید صلاحیت شده آرای خود را در سراسر این استان به 643 صندوق اخذ رای می‌ریزند.

انتهای پیام/صا20


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

هنگام شمارش آرا سربلند هستیم

• نوشته شده توسط: ramin h

معاون استاندار کرمان:
هنگام شمارش آرا سربلند هستیم

خبرگزاری فارس: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کرمان گفت: با این حضور، هنگام شمارش آرا سربلند هستیم.

خبرگزاری فارس: هنگام شمارش آرا سربلند هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، کریم مهرشاد صبح امروز در جمع خبرنگاران با تقدیر از حضور مردم سراسر استان کرمان در پای صندوق‌های رأی اظهار داشت: با این حضور، هنگام شمارش آرا سربلند هستیم.

وی بیان داشت: جمعیت قابل توجهی از ساعت‌های ابتدایی آغاز رأی‌گیری در صف‌های متعدد حضور دارند و امیدواریم که دیگر همشهریان نیز هرچه سریع‌تر حاضر شده و رأی خود را به صندوق بیندازند.

مهرشاد با تقدیر از ملت ایران برای خلق حماسه 9 دی و 22 بهمن افزود: این حضور چشم دشمنان انقلاب و اسلام را کور کرد.

وی تصریح کرد: با اطلاعات حاصله از سراسر استان، استقبال مردم بسیار خوب بوده است و این انتخابات به دلیل اینکه بعد از فتنه 88 برگزار می‌شود، تفاوت زیادی نسبت به دوره‌های قبل دارد.

مهرشاد گفت: دشمنان به واسطه این مسئله سعی در آن دارند تا حضور مردم را پای صندوق‌های رأی کاهش دهند و با شعارهای پوشالی خود این مسئله را القا کنند.

وی اذعان داشت: اما ملت ایران با حضورگسترده خود این فتنه را خنثی کردند و همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، هرچه آرا بیشتر و حضور حداکثری باشد، موجب مصونیت نظام می‌شود.

انتهای پیام/غ20


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

کنفدراسیون فوتبال آسیا: برای روشن شدن موضوع در کنار فیفا هستیم

• نوشته شده توسط: ramin h

نتیجه مشکوک اندونزی و بحرین زیر ذره‌بین AFC و FIFA
کنفدراسیون فوتبال آسیا: برای روشن شدن موضوع در کنار فیفا هستیم

خبرگزاری فارس: مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا در بیانیه‌ای به مسئولین فیفا اطمینان دادند که در زمینه بررسی دیدار بحرین و اندونزی همکاری خواهند کرد.

خبرگزاری فارس: کنفدراسیون فوتبال آسیا: برای روشن شدن موضوع در کنار فیفا هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس، کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در پروژه تحقیق درباره دیدار اندونزی و بحرین در کنار فیفا خواهد بود و هرگونه اطلاعاتی که به سود تحقیقات فیفا باشد در اختیار این سازمان بین المللی قرار خواهد داد.

 غیبت بن‌همام و دوستی مقامات تازه قدرت گرفته AFC این بار به ضرر فوتبال کشورهای عربی خواهد بود و دو کشور اندونزی و بحرین باید پاسخگوی نتیجه مشکوک ۱۰ بر صفر باشند.

در این بیانیه آمده است: از تحقیقات فیفا پشتیبانی کامل خواهیم داشت و فیفا شاهد همکاری نزدیک و کمک‌های اطلاعاتی ما خواهد بود.

بحرین در حالی می‌توانست از گروه پنجم رقابت‌ها صعود کند که برای از بین رفتن فاصله تفاضل 9 گل با تیم قطر، خود به پیروزی پرگل مقابل اندونزی و از سوی دیگر شکست قطر مقابل ایران نیاز داشت که البته بحرین نیمی از راه صعود را با برتری 10 بر صفر پیمود اما نیمه دیگر مسیر صعود با گل دقایق پایانی قطری‌ها مقابل کشورمان مسدود شد.

انتهای پیام/


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

صندوق‌های سیار آرا برای افراد نا‌توان اختصاص دارد

• نوشته شده توسط: ramin h

مسئول صندوق‌های سیار شهرستان اصفهان:
صندوق‌های سیار آرا برای افراد نا‌توان اختصاص دارد

خبرگزاری فارس: مسئول صندوق‌های سیار شهرستان اصفهان گفت: صندوق‌های سیار نیز برای بیماران، افراد حاضر در پادگان‌ها و سایر افراد نا‌توان برای حضور در پای صندوق‌های ثابت رأی اختصاص دارد.

خبرگزاری فارس: صندوق‌های سیار آرا برای افراد نا‌توان اختصاص دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمد حسین موسوی دقایقی پیش در کنار صندوق سیار 454 در میدان امام (ره) اظهار داشت: حضور چشمگیر مردم شهید‌پرور اصفهان در پای صندوق‌های اخذ رأی در نخستین دقایق رأی‌گیری برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی قابل مشاهده است.

وی با اشاره به وجود صندوق‌های ثابت و سیار رأی‌گیری در سطح شهرستان اصفهان برای اخذ آرای مردم اضافه کرد: صندوق‌های ثابت در مکانی ثابت هستند و رأی‌دهندگان با حضور خود در پای این صندوق‌ها رأی خود را در آنها می‌اندازند.

مسئول صندوق‌های سیار شهرستان اصفهان تصریح کرد: صندوق‌های سیار اخذ رأی نیز برای افرادی که قادر به حضور در پای صندوق‌های رأی نیستند در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه صندوق‌های سیار نیز برای بیماران، افراد حاضر در پادگان‌ها و سایر افراد نا‌توان برای حضور در پای صندوق‌های رأی اختصاص دارد، ادامه داد: مسئولان این صندوق‌ها نیز با حضور در مکان‌های این افراد رأی آنها را اخذ می‌کنند.

موسوی با اشاره به اینکه صندوق سیار 454 نیز در میدان امام (ره) مستقر شده است، تاکید کرد: تعدادی از افراد نیز شاید به خاطر حضور در نماز جمعه  نتوانند در پای صندوق‌های رأی حاضر شوند و به این دلیل صندوق سیاری برای این افراد در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه ستاد تلفن‌های ثابت صندوق‌های سیار در هلال‌احمر واقع در خیابان کاشانی است، بیان داشت: شماره‌های ستاد پیش از این توسط رسانه‌ها به مردم اعلام شده است و سایر افرادی که نمی‌توانند در پای صندوق‌های رأی حاضر شوند می‌توانند با شماره همراه 09133149160 از خدمات صندوق‌های سیار استفاده کنند.

انتهای پیام/خ۳۰


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

هر برگ رای تیری بر پیکره دشمنان است

• نوشته شده توسط: ramin h

بخشدار سعدآباد:
هر برگ رای تیری بر پیکره دشمنان است

خبرگزاری فارس: بخشدار سعدآباد گفت: هر برگ رای تیری بر پیکره دشمنان است.

خبرگزاری فارس: هر برگ رای تیری بر پیکره دشمنان است

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان، غلامرضا وفایی صبح امروز در حاشیه برگزاری انتخابات در بخش سعدآباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت در این انتخابات در واقع لبیک به ندای مقام معظم رهبری و تبعیت از ولایت فقیه است.

 

وی افزود: چشم دشمنان به این انتخابات دوخته شده و هر برگ رای تیری بر پیکره دشمنان است و تاکنون شاهد حضوری خوب و منظم از مردم در نقاط مختلف استان بوشهر و شهرستان دشتستان هستیم.

 

بخشدار سعدآباد خاطرنشان کرد: عوامل اجرایی و نظارت با همکاری خوب و تعاملی که با مردم دارند در سالم‌سازی و آرامش فضای انتخاباتی بسیار تاثیرگذار هستند و امیدوار هستیم این روند تا انتهای زمان رای‌گیری و شمارش آرا تداوم داشته باشد.

 

وفایی از حضور مردم در 29 شعبه اخذ رأی در سعدآباد خبر داد و تصریح کرد: به منظور برگزاری انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی در بخش سعدآباد در مجموع 29 شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شده که از این تعداد 14 شعبه شهری و 15 شعبه روستایی و 3 شعبه سیار است.

 

بخشدار سعدآباد از مشارکت یک‌هزار و 100 نفر در برگزاری انتخابات مجلس در سعدآباد خبر داد و گفت: تعداد افراد اعم از هیئت اجرایی، نظارت و تدارکات جمعا یک‌هزار و 100 نفر است که هم‌اکنون با همه توان در امر برگزاری انتخابات مشارکت دارند.

 

وفایی اذعان داشت: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و بانشاط فراهم شده و همه مسئولان و مردم و معتمدان محلی از تمام امکانات برای نظم و امنیت انتخابات انجام وظیفه می‌کنند.

 

وی افزود: به فضل خدا روز 12 اسفندماه 90 در تاریخ انقلاب به عنوان یک روز بزرگ و بی‌نظیر ماندگار خواهد شد و دشمنان را مایوس خواهیم کرد.

انتهای پیام/صا10


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

قاضی انتخابات در شهرستان‌های کرمان مستقر است

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس کل دادگستری کرمان:
قاضی انتخابات در شهرستان‌های کرمان مستقر است

خبرگزاری فارس: رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: قاضی انتخابات در همه شهرستان‌های استان کرمان مستقر است.

خبرگزاری فارس: قاضی انتخابات در شهرستان‌های کرمان مستقر است

حجت‌الاسلام علی توکلی دقایقی پیش در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات شهرستان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: با اقداماتی که از روزهای قبل صورت گرفته است، تمام برنامه‌ها بر روی روال پیش می‌رود.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم استان کرمان از ساعت‌های نخستین امروز در پای صندوق‌های رای گفت: امیدواریم، بتوانیم، قدردان حضور گسترده مردم در انتخابات باشیم.

توکلی عنوان کرد: فرمانداری کرمان برنامه‌ریزی‌های مناسبی را در زمینه پشتیبانی و استقرار نیروها در حوزه‌های انتخابیه انجام داده است و آمادگی کامل در ستاد انتخابات این شهرستان وجود دارد.

وی از حضور قاضی انتخابات در محل فرمانداری و استانداری کرمان خبر داد و بیان داشت: در شهر کرمان دو نفر و در هر شهرستان نیز یک نفر به صورت ویژه به تخلفات انتخاباتی رسیدگی می‌کنند.

توکلی شلوغی شعبه‌های رای‌گیری را حاکی از بصیرت مردم دانست و گفت: این امر نشان‌گر این است که مردم رای دادن را به ساعت‌های پایانی موکول نکرده‌اند، زیرا این حضور بیانگر اقتدار ملت ایران است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان از مردمی که تا این ساعت توفیق رای دادن را پیدا نکرده‌اند، خواست هر چه سریع‌تر به صندوق‌های اخذ رای مراجعه کنند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام علی توکلی رئیس کل دادگستری استان کرمان و یدالله موحد دادستان عمومی و انقلاب کرمان با حضور در ستاد انتخابات شهرستان کرمان در جریان روند برنامه‌های این ستاد قرار گرفتند.

انتهای پیام/غ20


نظرات()

جمعه 12 اسفند 1390

هیچ‏ مشکلی در انتخابات رایانه‏ای دامغان وجود ندارد

• نوشته شده توسط: ramin h

فرماندار دامغان:
هیچ‏ مشکلی در انتخابات رایانه‏ای دامغان وجود ندارد

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان دامغان اعلام کرد: به یاری خداوند متعال و همراهی مردم، هیچ‏ مشکلی در برگزاری انتخابات رایانه‏ای در دامغان وجود ندارد.

خبرگزاری فارس: هیچ‏ مشکلی در انتخابات رایانه‏ای دامغان وجود ندارد

مرتضی علی‏آبادی صبح امروز پس از حضور در شعبه ثابت شماره سه شهری مستقر در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) دامغان رای خود را به صورت رایانه‏ای ثبت کرد و سپس در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در دامغان اظهار داشت: تمام مقدمات برای برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان دامغان فراهم است و هیچ‏گونه مشکلی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: برای برگزاری انتخابات امروز در شهرستان دامغان، 94 شعبه اخذ رای ثابت و سیار پیش‏بینی شده است.

رئیس هیئت اجرایی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان دامغان تصریح کرد: از این تعداد شعبه اخذ رای، شش شعبه ویژه خواهران است.

علی‏آبادی یادآور شد: انتخابات در شهرستان دامغان به صورت تمام الکترونیک در حال برگزاری است و هیچ‏گونه مشکلی در روند برگزاری انتخابات و اخذ رای از واجدان شرایط وجود ندارد.

فرماندار شهرستان دامغان گفت: امیدواریم مردم شهرستان دامغان در ساعات اولیه اخذ رای با حضور در پای صندوق‏ها بتوانند رای دهند.

در شهرستان دامغان، 10 نفر کاندیدای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شدند که از این تعداد، یک نفر انصراف خود را از حضور در عرصه انتخابات کتبا به فرمانداری این شهرستان اعلام کرد.

انتهای پیام/س20


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic