پنجشنبه 7 مهر 1390

حضور16 هزار نفر در سالن و تشویق علی دایی

• نوشته شده توسط: ramin h

/والیبال جام ملت های آسیا - تهران/
حضور16 هزار نفر در سالن و تشویق علی دایی

خبرگزاری فارس: بیش از دو هزار علاقمند والیبال به دلیل تکمیل ظرفیت سالن 12 هزار نفری آزادی در بیرون این سالن هستند.

خبرگزاری فارس: حضور16 هزار نفر در سالن و تشویق علی دایی

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، دیدار رده بندی شانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از ساعت 16 امروز بین دو تیم استرالیا و کره جنوبی آغاز شد که تا کنون این بازی با نتیجه یک بر یک در جریان است.

* استقبال از بازی های امروز به حدی است که دو ساعت قبل از بازی ایران و چین که برای قهرمانی با هم مبارزه خواهند کرد، ظرفیت سالن پر شده، اما به دلیل ازدحام همچنان هواداران به سالن می روند.

* مسئولان حراست سالن که دیگر توانایی مقابله با این جمعیت را نداشتند تمام در ها را باز کردند تا مردم وارد سالن شوند.

* پخش آهنگ های مهیج در جریان بازی استرالیا و کره جنوبی موجب ایجاد هیجان بین تماشاگران می شود.

* برخی از تماشاگران طبق روال اخیر که در مکان های ورزشی علی دایی مورد تشویق قرار می گیرد، بازهم سرمربی راه آهن را حمایت کردند.

* همچنین بیش از دو هزار نفر نیز به دلیل نبود فضا در سالن در بیرون از سالن هستند. در داخل سالن 12 هزار نفری نیز بیش از 16 هزار تماشاگر حضور دارند.

دیدار تیم های ایران و چین از ساعت 18:30 دقیقه آغاز می شود.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000731

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

پارلمان آلمان طرح افزایش کمک‌های مالی به یورو را تصویب کرد

• نوشته شده توسط: ramin h

تلاش آلمان برای پایان بحران مالی در اروپا
پارلمان آلمان طرح افزایش کمک‌های مالی به یورو را تصویب کرد

خبرگزاری فارس: پارلمان آلمان با وجود اینکه اقتصاد این کشور خود گرفتار مشکلات عدیده ناشی از بحران مالی است، طرح افزایش کمک به اقتصاد یورو تا مرز 211 میلیارد را تصویب کرد.

خبرگزاری فارس: پارلمان آلمان طرح افزایش کمک‌های مالی به یورو را تصویب کرد

به گزارش مانیتورینگ فارس، پارلمان آلمان با اکثریت آرا با طرح اعطای کمک‌های بیشتر و افزایش اقدامات برای ایجاد ثبات در منطقه یورو موافقت کرد.

با توجه به کمک 211 میلیارد یورو آلمان حجم کمک‌های منطقه یورو به کشورهای بحران زده هم اکنون به 440 میلیارد یورو رسیده است.

شبکه الجزیره در گزارشی اعلام کرد که تصمیم پارلمان آلمان منجر به افزایش ارزش یورو در برابر دلار شد و شاخص بورس‌های معتبر نیز شاهد رشد بوده است.

بنابر گزارش‌ها از بین 611 نماینده پارلمان آلمان 523 نفر با این طرح موافقت کردند و 85 نفر نیز به این طرح رای منفی دادند.

طرح کمک به کشورهای ضعیف منطقه یورو که توسط آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در تابستان سال جاری ارائه شد که در چارچوب برخی اصلاحات با عنوان "چترنجات اروپایی" اعمال می‌شود.

پیش از این سهم آلمان از کمک‌های اتحادیه اروپا به کشورهای اروپایی 123 میلیارد بوده است که اکنون این رقم تقریبا دوبرابر شده است.

پیش از این نظرسنجی نشان داده بود که مردم آلمان با این طرح مخالف هستند و این طرح را بر خلاف منافع ملی کشورشان می‌دانستند.

این در شرایطی است که آلمان به عنوان قدرت شماره یک اقتصاد اروپا خود با مشکلات فراوانی درپی بحران مالی دست به گریبان است که افزایش بیکاری و اخراج هزاران کارگر صنعتی نمونه‌ای از آن است.

از سوی دیگر روزنامه‌های غربی اعلام کرده‌اند که مقامات دولت آلمان درباره چگونگی مواجه با بحران یورو با یکدیگر اختلاف نظر دارند؛ برای مثال مرکل و "ولفگانگ شویبله" وزیر دارایی در زمینه چگونگی مقابله با بحران یورو با "فیلیپ روسلر" وزیر اقتصاد و "هورست زیهوفر" رئیس حزب سوسیال مسیحی دچار اختلاف نظر هستند.

انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000724

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

پارلمان اروپا: درخواست عضویت کشور فلسطین در سازمان ملل "قانونی" است

• نوشته شده توسط: ramin h

پارلمان اروپا: درخواست عضویت کشور فلسطین در سازمان ملل "قانونی" است

خبرگزاری فارس: پارلمان اروپا درخواست ارائه شده از سوی تشکیلات خودگردان برای عضویت کشور فلسطین در سازمان ملل را "قانونی" ارزیابی کرد.

خبرگزاری فارس: پارلمان اروپا: درخواست عضویت کشور فلسطین در سازمان ملل "قانونی" است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پارلمان اروپا امروز با صدور قطعنامه‌ای که به تصویب اکثریت اعضای آن رسید، اعلام کرد: «درخواست ارائه شده از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین برای عضویت کشور فلسطین در سازمان ملل درخواستی "قانونی" است و ما از اسرائیل می‌خواهیم که ساخت‌وسازها و گسترش شهرک‌سازی‌های خود را متوقف کند.»

در این قطعنامه همچنین آمده است: «پارلمان اروپا از 27 دولت اروپائی عضو اتحادیه اروپا می‌خواهد موضعی واحد را در قبال درخواست قانونی مردم فلسطین برای عضویت فلسطین در قالب یک کشور در سازمان ملل اتخاذ کنند. ما همچنین از اسرائیل می‌خواهیم که به تمامی ساخت‌وسازها و گسترش شهرک‌سازی‌های خود در قدس شرقی پایان دهد.»

"محمود عباس" رئیس تشکیات خودگردان فلسطین هفته گذشته درخواست عضویت کشور فلسطین در سازمان ملل را به مجمع عمومی این سازمان ارائه داد.

بر اساس این گزارش، اعضای اتحادیه اروپا در خصوص به رسمیت شناختن استقلال فلسطین با یکدیگر اختلاف دارند و تاکنون موضع رسمی در قبال درخواست عباس اتخاذ نکرده‌اند.

"جرزی بوزک" رئیس پارلمان اروپا در پی تصویب این قطعنامه اعلام کرد: «پارلمان اروپا درخواست قانونی فلسطین برای عضویت دائم در سازمان ملل را به رسمیت می‌شناسد و آن را تأیید می‌کند و بار دیگر تعهد خود در خصوص راه‌حل تشکیل دو کشور اسرائیل و فلسطین در صلح و امنیت را اعلام می‌کنیم.»

برای موافقت با عضویت یک کشور در سازمان ملل موافقت 9 عضو از مجموع 15 عضو شورای امنیت نیاز است به شرط آنکه 5 عضو دائمی این شورا(آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه) آن را وتو نکنند.

انتهای پیام/ر.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000739

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

خاتمی: «ولایتمداری» پیام وصیت‌‌نامه اغلب شهداست

• نوشته شده توسط: ramin h

گزارش فارس از شانزدهمین آیین نکوداشت شهدای منطقه 18 تهران؛
خاتمی: «ولایتمداری» پیام وصیت‌‌نامه اغلب شهداست

خبرگزاری فارس: آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه شهدا در وصیت نامه خود ولایتمداری را یادآور شده‌اند، گفت: امام را تنها نگذارید» پیامی است که بیشتر شهدا در وصیت نامه خود متذکر شده‌اند.

خبرگزاری فارس: خاتمی: «ولایتمداری» پیام وصیت‌‌نامه اغلب شهداست

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در شانزدهمین آیین نکوداشت شهدای منطقه 18 که در شهرک گل‌شهر برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: مجلس شهدا دارای پیام استقلال و امنیت است و مردم با حضورشان در اینگونه مراسم‌ها نشان می‌دهند که قدرشناس شهدا هستند و آنها را فراموش نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه خانواده‌ شهدا نور چشم ملت هستند، گفت: شما مردم این نور چشم‌ها را تکریم کنید و خانواده شهدا هم با پیروی از راه شهدای خود بر عزت این انقلاب و اسلامی بیفزایند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دشمن در صدد صید خانواده شهداست، تصریح کرد: خانواده شهدا مواظب باشند چرا که فریب آنها توسط دشمنان فتح‌الفتوح آنها محسوب می‌شود و دشمنان انقلاب و نظام در کمین‌اند تا خانواده شهدا نقطه‌ ضعفی بگیرند.

عضو شورای خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئولین فکر نکنند جنگ تمام شده است، خاطر نشان کرد: مسئولینی که می‌گویند جنگ تمام شده است یا جنگ را ندیده‌اند یا نسل دومی هستند و جنگ را درک نکرده‌اند؛ چرا که درباره شهادت با بی‌میلی صحبت می‌کنند، رزمنده و عملیات را نمی‌فهمند و تصورشان این است که رزمنده برای یک سفر توریستی به کردستان یا جبهه‌های جنوبی رفته است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه مردم به وظیفه‌شان عمل می‌کنند و تکریم ویژه‌ای نسبت به خانواده شهدا دارند، اظهار داشت:‌ برگزاری چنین جلساتی برای شهدا نوعی پاسداری و تکریم این ارزش‌ها است و با این ارزش‌ها، انقلاب اسلامی ماندگار می‌شود.

وی با اشاره به دیدار روز گذشته مقام معظم رهبری با جانبازان قطع نخاعی گفت: تکریم فرهنگ ایثار و شهادت و جانبازی کاری بود که دیروز مقام معظم رهبری در دیدار با جانبازان انجام دادند و این کار نمادین ما را متوجه می‌سازد که مسئولان یاد بگیرند چگونه با جانبازان رفتار کنند تا تکریم فرهنگ ایثار گسترش یابد.

آیت‌الله خاتمی روح فرهنگ شهادت را «ولایتمداری» دانست و تصریح کرد: اگر وصیتنامه شهدا را بررسی کنیم می‌بینیم کمتر شهیدی است که نگفته باشد «امام را تنها نگذارید» این یعنی ولایتمداری که باید این روح ادامه یابد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه افزود: با حضور در این مجلس با شهدای عزیز پیمان می‌بندیم که تا آخرین قطره خون ولایتمدار باقی بمانیم.

عضو شورای خبرگان رهبری با بیان اینکه همه مسئولان نظام با «ولایت» محک می‌خورند، خاطر نشان کرد: مردم پای صندوق رأی می‌آیند و رئیس جمهور را انتخاب می‌کنند و تا زمانی که مقام معظم رهبری حکم رئیس جمهور را تنفیذ نکرده باشد، رئیس جمهور مشروع و رسمی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مصوبات مجلس شورای اسلامی با حضور 6 فقیه در شورای نگهبان مصوب و اعتباردار می‌شود، عنوان کرد: محبوبیت همه مسئولان به میزان همراهی آنها با ولایت است و مردم به همان مقدار به آنها احترام می‌گذارند؛ این در حقیقت پیام شهیدان است.

آیت‌الله خاتمی با یادآوری اینکه برجسته‌ترین تکریم فرهنگ ایثار و شهادت «ولایتمداری» است، گفت: رمز اینکه حادثه عاشورا همچون خورشیدی می‌درخشد وجود فرهنگ عشق به ولایت و عشق به سالار شهیدان امام حسین(ع) است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000744

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

جامعه باید هرچه بیشتر از آثار مطهری بهره مند شود

• نوشته شده توسط: ramin h

فرزند شهید مطهری:
جامعه باید هرچه بیشتر از آثار مطهری بهره مند شود

خبرگزاری فارس: معاون پژوهشی بنیاد علمی فرهنگی شهید مرتضی مطهری آشنایی با مبانی و اندیشه‌های شهید مطهری را برای جامعه به ویژه نسل جوان مفید ارزیابی کرد.

خبرگزاری فارس: جامعه باید هرچه بیشتر از آثار مطهری بهره مند شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام محمد مطهری ظهر امروز در سومین همایش راهیان مطهر که در مجتمع فرهنگی نور برگزار شدT در سخنانی سست نبودن در کارهای نیک و خوب را نعمت بزرگی خواند و اظهار کرد: اینکه انسان از روی اختیار به دنبال انجام کاری باشد مفید است و اگر آن عمل خوب و مطلوب باشد، مفیدتر است.
وی با بیان اینکه اگر انسان اهل سعی و تلاش باشد مورد هدایت و حمایت خداوند تعالی نیز قرار می‌گیرد، ادامه داد: زمانی که انسان انجام عملی را از روی اختیار انتخاب کرد، باید دیگران را نیز در انجام آن عمل سهیم کرده و به هدایت اطرافیان خود همت گمارد.
معاون پژوهشی بنیاد علمی فرهنگی شهید مرتضی مطهری گفت: فردی که با کتاب‌های شهید مطهری مانوس باشد می‌تواند در بخش‌های مختلف از آن بهره‌مند شوند و دیگران را نیز از آن متنعم سازد.
‌مطهری خاطرنشان کرد: روش ایجاد اعتماد نسبت به دین، روش نقد علمی، روش آسیب‌شناسی مشکلات جامعه، برخورد با جوانان، روش زندگی، مطالعه و‌... از مباحثی است که می‌توان در آثار این شهید بزرگوار جست‌وجو کرد و یافت.
وی افزود: اینکه فرد خود با آثار علامه شهید مانوس شده و در تلاش است تا دیگران را نیز از این نعمت‌ها برخوردار سازد و آنها را به مطالعه و تفکر در این آثار ترغیب سازد نعمت بزرگی است.
فرزند شهید مرتضی مطهری در سخنانی با اشاره به ضرورت آشنایی با اندیشه‌های شهید مطهری تصریح کرد: قلب انسان به گونه‌ای است که اگر از خدا پر نشود شیطان آن را پر می‌کند و در واقع هر مقدار از وجود انسان که خدایی نباشد، شیطانی است.
معاون پژوهشی بنیاد علمی فرهنگی شهید مرتضی مطهری گفت: همچنان که ظرف قلب انسان چنین است ظرف فکر نیز چنین بوده و اگر اندیشه‌ها و افکار درست در آن قرار نگیرد اندیشه‌ها و تفکرات مختلف به آن منتقل می‌شود.
‌مطهری خاطرنشان کرد: اگر فکر و اندیشه با اصول و حقایق ارزشمند آشنا نشود از اندیشه‌های نادرست پر می‌شود.
وی در ادامه تصریح کرد: مسئولان کانون‌ها نباید از عدم حضور اعضا در ادامه مسیر آشنایی با آثار شهید مطهری دلسرد شوند چراکه حجم آثار زیاد است و نباید از ریزش افراد سست شد.
فرزند شهید مرتضی مطهری با اشاره به رفع شبهات، وظیفه اصلی افراد را آشنایی با مبانی و اندیشه‌های شهید بزرگوار عنوان کرد و افزود: شبهات را نیز باید پاسخ گفت اما وظیفه اصلی ما در کانون‌ها این است که بنیادهای فکری خود را بسازیم.
معاون پژوهشی بنیاد علمی فرهنگی شهید مرتضی مطهری با اشاره به روش مطالعه مورد نظر شهید مطهری تصریح کرد: روش مطالعه نباید به‌گونه‌ای باشد که فرد کتابی را مطالعه کرده و پس از مدتی مطالب آن را از یاد ببرد، شهید مطهری در این زمینه از روش یادداشت‌برداری بهره می‌گرفت.
وی در ادامه به یکی از ویژگی‌های شهید مطهری اشاره و عنوان کرد: این شهید بزرگوار در رابطه با وضعیت عمومی و فکری افراد مختلف دغدغه‌مند بود.
انتهای پیام/ج20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000492

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

استقبال بی‌نظیر مردم آزادشهر و رامیان از جشن عاطفه‌ها

• نوشته شده توسط: ramin h

همزمان با سراسر کشور انجام شد؛
استقبال بی‌نظیر مردم آزادشهر و رامیان از جشن عاطفه‌ها

خبرگزاری فارس: همزمان با سراسر کشور جشن عاطفه‌ها در شهرستان‌های آزادشهر و رامیان با استقبال خوب مردمی هم همراه است.

خبرگزاری فارس: استقبال بی‌نظیر مردم آزادشهر و رامیان از جشن عاطفه‌ها

 به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، در شهرستان رامیان و در ساعات اولیه امروز قاسم سمیعی فرماندار شهرستان به اتفاق سایر مدیران دستگاه‌های اجرائی با حضور در پایگاه جذب کمک‌های مردمی مستقر در فلکه مرکزی شهر اقدام به اهدا کمک‌های نقدی کردند.
قاسم سمیعی با تمجید از فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان رامیان و شهر خان‌به‌بین و با بیان رضایت از همکاری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رامیان و بسیج و پایگاه‌های مقاومت ابراز امیدواری کرد: استقبال خوب مردم باعث شود بخشی از نیازهای کودکان و نوجوانان بی‌بضاعت در مسیر تحصیل حل شود.
در شهرستان آزادشهر هم مسئولان دولتی پابه پای مردم در جشن شرکت کرده و اقدام به اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود به نفع دانش‌آموزان نیازمند کردند.
همچنین رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آزادشهر در حاشیه برگزاری جشن عاطفه‌ها در شهرستان آزادشهر به خبرنگاران گفت: مردم شهرستان آزادشهر 58 میلیون ریال برای کمک به کشور سومالی کمک کردند و انتظار است در جشن امروز هم با استقبال خوب دست دانش‌آموزان نیازمند را بگیرند .
مهدی نظری خاطرنشان کرد: کمک‌های حامیان هم به دانش‌آموزان و دانشجویان بی‌سرپرست اهدا خواهد شد.
مردم شهرهای خان‌به‌بین، دلند، نگین‌شهر و نوده‌خاندوز هم در کنار اهالی روستاهای بخش‌های مرکزی دو شهرستان و مناطق فندرسک و چشمه‌ساران با حضور در پایگاه‌های جذب کمک‌های مردمی مستقر در مساجد و مدارس اقدام به کمک‌رسانی به دانش آموزان نیازمند کردند.
انتهای پیام‌/ش30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000662

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

تنها به برگزاری نمایشگاه نباید اکتفا کرد

• نوشته شده توسط: ramin h

عضو شورای شهر مشهد:
تنها به برگزاری نمایشگاه نباید اکتفا کرد

خبرگزاری فارس:عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اگر چه فعالیت‌های فرهنگی صورت گرفته تاکنون روند مثبتی را دنبال می‌کرده اما در تداوم این روند تنها به برگزاری یک یا دو نمایشگاه و نوشتن چند کتاب نباید اکتفا کرد.

خبرگزاری فارس: تنها به برگزاری نمایشگاه نباید اکتفا کرد

غلامرضا بصیری‌پور در گفت‌گو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: باید با برنامه‌ریزی به سراغ سوژه‌های ناب دفاع مقدس به ویژه آزادگان و جانبازان برویم و قبل از آنکه خیلی دیر شود، پای صحبت آنان بنشینیم.
وی در ادامه بیان کرد: قلم به دست شدن و نوشتن فی‌نفسه کار باارزشی است و نگاشتن، آن هم در حوزه دفاع مقدس می‌تواند ارزشمندی این کار را چند برابر کند.
وی با تاکید بر ضرورت حمایت نهادها و ارگان‌های دخیل در امر نویسندگی و چاپ کتاب دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در صورتی که کتابی با ارزش‌های اسلامی همسو باشد و به ترویج شعائر دینی و فرهنگ دفاع مقدس بپردازد، بر همه واجب است تا آن نویسنده و کتاب را مورد حمایت قرار دهند.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص مهم‌ترین اقدامات شورا در این خصوص گفت: عمده کار شورا بررسی طرح‌هایی است که به صحن علنی می‌آید، در این زمینه هم شهرداری باید وارد عمل شود و با ارائه طرح‌های خود کارهای فرهنگی را در عرصه دفاع مقدس مطرح کند و قطعا شورا نیز همکاری‌های لازم را خواهد داشت.
انتهای پیام/صا30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000223

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

تاکید اردوغان بر تدوین قانون اساسی جدید ترکیه

• نوشته شده توسط: ramin h

تاکید اردوغان بر تدوین قانون اساسی جدید ترکیه

خبرگزاری فارس: نخست وزیر ترکیه قبل از عزیمت به کشور مقدونیه در فرودگاه آنکارا و در گفتگو با خبرنگاران بر تدوین پیش نویس قانون اساسی جدید ترکیه ظرف کمتر از مدت یک سال تاکید کرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه بوگون ترکیه، رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه که برای دیداری رسمی از کشور مقدونیه عازم این کشور شد، قبل از عزیمت به این سفر در فرودگاه آنکارا و در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران به تشریح موضوعات مختلف پرداخت.

اردوغان در مورد تصمیم حزب صلح و دموکراسی ترکیه، که به عنوان شاخه سیاسی گروه تروریستی پ ک ک شناخته می شود، در زمینه بازگشت به مجلس ترکیه و مشارکت در روند قانونگذاری در این کشور و اینکه آیا این حزب در روند تهیه و تدوین قانون اساسی ترکیه جای خواهد گرفت یا نه، اظهار داشت که در  صورتی که نمایندگان این حزب به مجلس آمده و سوگند یاد کرده و گروه پارلمانی خود را تشکیل دهند، هیات نمایندگی حزب حاکم با آنها نیز وارد تماس خواهد شد و آنها نیز می توانند در این روند مشارکت کنند.

اردوغان با تاکید بر اینکه وقت آن رسیده که ترکیه دارای یک قانون اساسی غیرنظامی شود در ادامه ابراز امیدواری کرد که کار تهیه و تدوین پیش نویس این قانون ظرف کمتر از مدت یک سال به پایان برسد.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه بنا به دعوت نیکلا گرووسکی نخست وزیر مقدونیه به این کشور سفر کرد و در فرودگاه اسکوپ از سوی همتای مقدونیه ای خود و سایر مقامات این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

اردوغان و گرووسکی بلافاصله بعد از مراسم استقبال مذاکرات دوجانبه خود را آغاز کردند.

نخست وزیر ترکیه در این سفر علاوه بر همتای خود با رئیس جمهور و رئیس مجلس مقدونیه نیز دیدار می کند.

انتهای پیام/یمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000588

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

استقبال حماس از درخواست گفت‌وگوی عباس

• نوشته شده توسط: ramin h

استقبال حماس از درخواست گفت‌وگوی عباس

خبرگزاری فارس: جنبش حماس از درخواست رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به منظور گفت‌وگو درباره اوضاع فلسطین بویژه موضوع آشتی ملی استقبال کرد.

خبرگزاری فارس: استقبال حماس از درخواست گفت‌وگوی عباس

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "فلسطین الیوم"، "موسی ابومرزوق" معاون رئیس دفتر سیاسی حماس گفت که درخواست"محمود عباس" برای گفت‌وگوهای عمیق با حماس بیانگر 2 مسئله است.
 
وی افزود: مسئله نخست اینکه این اظهارات وی نشان می‌دهد که گفت‌وگوهایی که پیش از ستپامبر انجام شد، وقت تلف کردن بوده است و دوم اینکه این درخواست وی جنبه مثبت دارد و آن اینکه از طریق گفت‌وگوهای مسئولانه به اوضاع داخلی فلسطین سروسامان داده شود و این بهترین گزینه است و ما در جنبش حماس بارها این را تاکید کرده‌ایم.
 
وی تصریح کرد که وحدت ملت و یکی شدن صفوف آن مسئله اساسی است که برای مقابله با دشمنان ملت اجتناب‌ناپذیر و شرط لازم برای پیروزی است.
 
ابومرزوق همچنین اظهار داشت: دل بستن به هر قدرتی صرف‌نظر از ماهیت آن بی‌نیازی به بار نمی‌آورد و به همین دلیل ما از گفت‌وگو برای رسیدن به توافق در راستای خدمت به ملت فلسطین استقبال می‌کنیم.
 
عباس چند روز پیش در راه بازگشت از نیویورک که برای ایراد سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و ارائه درخواست عضویت فلسطین در سازمان ملل به آنجا سفر کرده بود، تاکید کرد که با جنبش حماس گفت‌وگوهای عمیق و فراگیری را در خصوص اوضاع فلسطین بویژه آشتی ملی انجام خواهند داد.
 
انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000563

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

مسئولان به مشکلات آتش نشانان جانباز رسیدگی کنند

• نوشته شده توسط: ramin h

یک آتش نشان جانباز در گفت‌وگو با فارس:
مسئولان به مشکلات آتش نشانان جانباز رسیدگی کنند

خبرگزاری فارس: یک آتش نشان جانباز 70 درصد گفت‌: از مسئولان تقاضا دارم به مشکلات آتش نشانان جانباز رسیدگی کنند، امکانات مناسبی در اختیار این افراد قرار نمی‌گیرد.

خبرگزاری فارس: مسئولان به مشکلات آتش نشانان جانباز رسیدگی کنند

علی پیرمراد یکی از جانبازان آتش نشان است، او در آبان سال 1380 دریک عملیات اطفاء حریق 70 درصد از بدنش آتش گرفت و سالهاست که سوختگی صورتش هنوز درمان نشده است.وی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره نحوه استخدام در سازمان آتش‌ نشانی و جانباز شدنش، گفت: در سال 1365 توسط یکی از دوستانم پس از قبولی در آزمون به استخدام سازمان آتش نشانی درآمدم.

وی ادامه داد: در آبان سال 1380 حادثه نشت گازی در یکی از برج‌های منطقه شهران به آتش‌نشانی اعلام شد که پس از اعزام در حال تخلیه کرن ساختمان بودیم که گاز منفجر شد و بنده با دونفر از همکارانم مجروح و یک نفر نیز به شهادت رسید.

پیرمراد یادآور شد: پس از این حادثه دیگر اجازه کار عملیاتی به بنده داده نشد و درحال حاضر کارهای دفتر در ایستگاه 12 آتش نشانی انجام می‌دهم.

این آتش نشان جانباز می‌گوید: بنده 70 درصد مجروح شدم. از ناحیه دست، پا، گردن و کل اجزای صورتم سوخته‌اند که تا حدودی بازسازی شده است.

وی یادآور شد: چندین بار از سوی سازمان آتش نشانی به خارج از کشور برای درمان اعزام شدم و مقداری بهبود پیدا کردم.

پیرمراد درباره انتظاراتش از سازمان آتش نشانی اظهار داشت:‌ بچه‌های آتش‌نشانی به خصوص کادر عملیات زحمت بسیاری می‌کشند و همیشه این احتمال وجود دارد که دیگر به خانه برنگردند.

این آتش نشان جانباز یادآور شد: از مسئولان درخواست دارم اگر مشکلی برای آتش نشانان پیش آمد واقعاً رسیدگی ‌کنند.

وی افزود: اگر ما جانباز به حساب می‌آئیم تسهیلاتی مانند جانبازان جنگ به ما هم بدهند.

پیرمراد ضمن تشکر از همسرش اظهار داشت: با این وضعیتی که بنده دارم همسرم بهترین پرستارم هست و تا کنون برای بنده بسیار زحمت کشیده،مدیون همسرم هستم

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر به گذشته بازگردید آیا باز هم این شغل را انتخاب می‌کردید، گفت: شغلم را دوست دارم و مطمئناً باز این شغل را انتخاب خواهم کرد.
انتهای پیام /  منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000595

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و کار معین

• نوشته شده توسط: ramin h

درخواست کارکنان دادگستری از رئیس دستگاه قضا:
تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و کار معین

خبرگزاری فارس: نماینده کارکنان دادگستری زنجان گفت: یکی از درخواست‌های کارکنان دادگستری تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و کار معین است.

خبرگزاری فارس: تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و کار معین

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، اسماعیل صادقی‌ در دیدار قضات، کارکنان دستگاه قضایی و مسئولان شوراهای حل اختلاف استان زنجان با رئیس قوه قضائیه در سالن همایش‌های بین‌المللی بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان از صدور کارت طلایی کارکنان تقدیر تشکر و اظهار کرد: توجه به امکانات رفاهی کارکنان با توجه به شرایط سخت کاری در دادگستری، تعیین تکلیف نیروهای کار معین و شرکتی حل مشکل مسکن کارکنان دادگستری را از جمله درخواست‌های کارکنان دادگستری استان زنجان است.
در ادامه نماینده قضات درخواست‌های قضات استان زنجان را با آیت‌الله آملی لاریجانی مطرح کرد.
محمدی گفت: دادن فرصت‌های علمی و مطالعاتی برای قضات در راستای تقویت منابع انسانی و اجرای مطلوب عدالت، امکان ادامه تحصیل قضات به صورت مجازی، تقویت اعزام قضات به کشورهای مختلف برای استفاده از تجربیات سایر کشورها با رویکرد بومی‌سازی، توجه به بازنشستگی قضات، تغییر نگرش شوراها از رویکرد صدور حکم به صلح و سازش، توانمند‌سازی افراد شاغل در شوراها و توجه به امکانات رفاهی قضات را از خواسته‌های قضات استان زنجان است.
انتهای پیام/ج30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000110

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

حوادث در تبریز بیش از 200 فوتی و مصدوم گرفت

• نوشته شده توسط: ramin h

در 6 ماهه نخست امسال؛
حوادث در تبریز بیش از 200 فوتی و مصدوم گرفت

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با بیان اینکه یک‌هزار و 400 عملیات در شش ماهه امسال صورت گرفت، گفت: این حوادث 18 فوتی و 200 مصدوم داشته است.

خبرگزاری فارس: حوادث در تبریز بیش از 200 فوتی و مصدوم گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، انوشیروان کرمانی‌نژاد، ظهر امروز در گفت‌‌و‌گو با خبرنگاران با اعلام اینکه عمده حوادث شهر تبریز به جز آتش‌سوزی در مناطق مسکونی، تجاری و صنعتی شامل تصادفات رانندگی و گرفتار شدن در آسانسورها است بر استفاده از سیستم‌های بالابر مناسب با تعداد واحدهای مجتمع‌های مسکونی و رسیدگی مداوم بر وضعیت فنی این سیستم‌ها تاکید دارد.
وی، ارتقای فرهنگ عمومی زندگی را مهم‌ترین اصل در پیشگیری از حوادث دانست و اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی تبریز در حد امکانات و اعتبارات نسبت به ارائه آموزش‌های عمومی در خصوص رفتارهای پیشگیرانه و مقابله‌ای با حوادث احتمالی از طریق رسانه‌ها و نشریات، برگزاری نمایشگاه‌ها و اجرای مانورهای امداد و نجات اقدام می‌کند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تبریز همچنین به آموزش‌های درون سازمانی به منظور حفظ آمادگی و ارتقای توان امداد رسانی نیروهای آتش نشانی اشاره کرد و گفت: در راستای ارتقای سطح علمی نیروها، دانشکده جامع علمی کاربردی آتش‌نشانی راه‌اندازی شده و در حال حاضر 100 دانشجو در سه رشته ایمنی حریق، امداد و نجات و ایمنی ساختمان در مقطع کاردانی در این مرکز آموزش می‌بینند.
کرمانی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود از تصمیم برای راه‌اندازی رشته مهندسی ایمنی در این مرکز خبر داد و افزود: آمادگی لازم برای آموزش‌های برون سازمانی به مهدهای کودک‌ و ادارات و دستگاه‌های متقاضی وجود دارد.
کرمانی‌نژاد از راه‌اندازی نوزدهمین ایستگاه آتش نشانی شهر تبریز همزمان با روز آتش نشانی و ایمنی امسال خبر داد و گفت: تا پایان سال ‌جاری بیستمین ایستگاه نیز راه‌اندازی می‌شود.
وی به اجرای یک‌هزار و 400 عملیات توسط نیروهای 18 ایستگاه فعال شهر تبریز در شش ماهه امسال اشاره کرد و بیان کرد: این حوادث 18 فوتی و 200 مصدوم داشته است.
کرمانی‌نژاد اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن شهر تبریز روی گسل‌های زلزله و خطرپذیری بالای آن، سه واحد ایستگاه سیار آتش نشانی نیز راه‌اندازی شده تا در مواقع بحرانی از امکانات این ایستگاه‌ها استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه پنج سال قبل این شهر دارای هفت ایستگاه آتش نشانی بود از همراهی و مساعدت شهرداری و شورای شهر تبریز در ارتقای توان تجهیزاتی آتش نشانی قدردانی کرد و گفت: امسال 200 نیروی جدید هم از طریق آزمون شهرداری‌ها به توان پرسنلی سازمان اضافه می‌شود.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به اینکه برج آتش‌نشانی تبریز اولین برج آتش نشانی کشور است، گفت: ارتقای ایمنی شهر در دستور کار این سازمان قرار دارد.
انتهای پیام،/صا20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000558

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

شهید «علی‌محمد ترابنده» در قطعه 26 گلزار شهدا آرام گرفت

• نوشته شده توسط: ramin h

بازگشت بعد از 28 سال انتظار؛
شهید «علی‌محمد ترابنده» در قطعه 26 گلزار شهدا آرام گرفت

خبرگزاری فارس: پیکر شهید «علی‌محمد ترابنده» فرمانده اطلاعات عملیات لشگر 27 محمد رسول الله (ص) در دوران دفاع مقدس پس از 28 سال تفحص شد و امروز پس از تشییع در قطعه 26 گلزار شهدای بهشت زهرا (س) آرام گرفت.

خبرگزاری فارس: شهید «علی‌محمد ترابنده» در قطعه 26 گلزار شهدا آرام گرفت

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، شهید «علی‌محمد ترابنده» از شهدای اطلاعات عملیات لشگر 27 محمد رسول الله(ص) است که در منطقه «فکه» و عملیات «والفجر مقدماتی» به شهادت رسید.
پیکر مطهر این شهید 31 ساله پس از 28 سال دوری به آغوش خانواده بازگشت و امروز پس از قرائت زیارت عاشورا در معراج شهدا از مقابل منزلش در خیابان جامی تهران بر شانه‌های امت شهیدپرور تشییع شد و سپس در قطعه 26 گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000524

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

برپایی تظاهرات ضد آمریکایی در لاهور پاکستان

• نوشته شده توسط: ramin h

برپایی تظاهرات ضد آمریکایی در لاهور پاکستان

خبرگزاری فارس: صدها تن از مردم پاکستان در اعتراض به سیاست‌های آمریکا، در شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب تظاهرات کردند.

خبرگزاری فارس: برپایی تظاهرات ضد آمریکایی در لاهور پاکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در لاهور، مردم شهر لاهور  با سر دادن شعار "مرگ بر آمریکا" تا جلوی درب کنسولگری آمریکا در این شهر تظاهرات کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات در حالی که پرچم پاکستان و پلاکارهایی با شعارهای ضد آمریکایی در دست داشتند در مخالفت با تهدیدات آمریکا شعار دادند.

این افراد خواهان ارائه پاسخ مناسب به تهدیدات آمریکا و نیز عدم اتخاذ سیاست‌هایی در راستای اهداف آمریکا بودند.

سید "محمد حبیب عرفانی" از رهبران دینی لاهور نیز در جمع تظاهرکنندگان گفت که آنان با مردم آمریکا مخالف نیستند بلکه با سیاست‌های دولت آمریکا و توطئه‌های آنان بر ضد مسلمانان مخالفند.

وی ضمن انتقاد از تهدیدات دولت آمریکا بر ضد پاکستان، از حزب حاکم پاکستان خواست تا از تله آمریکا رها شده و طبق آرمان‌های ملت عمل کند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا مسئول کشتار غیرنظامیان از طریق حمله هواپیماهای بدون سرنشین است گفت ما در مواقع نیاز همچنان از ارتش و دولت پاکستان حمایت خواهیم کرد.

دیروز تظاهرات ضد آمریکایی نیز در شهر کراچی پاکستان برگزار شد که تظاهرکنندگان با شعار "پاکستان به پا خیز" و "مرگ بر آمریکا" به تهدیدات آمریکایی‌ها واکنش نشان دادند.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هفته گذشته در اظهاراتی، سازمان اطلاعاتی پاکستان (آی اس آی) را به ارتباط با شبکه حقانی (از پیروان طالبان) متهم کرد.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000278

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

نشست روسیه و ناتو تنها در صورت توافق درباره سپرموشکی برگزار می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

سفیر روسیه در بروکسل:
نشست روسیه و ناتو تنها در صورت توافق درباره سپرموشکی برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: نماینده دائم روسیه در ناتو اعلام کرد که اگر ناتو و بخصوص آمریکا راه حل قابل توافقی در زمینه سامانه دفاع ضد موشکی اروپایی پیدا نکنند، نشست آتی سران روسیه و ناتو برگزار نخواهد شد.

خبرگزاری فارس: نشست روسیه و ناتو تنها در صورت توافق درباره سپرموشکی برگزار می‌شود

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "دمیتری راگوزین" نماینده دائم روسیه در مقر ناتو در پایان نشست شورای روسیه-ناتو در سطح سفرای دو طرف در بروکسل اعلام کرد که نشست سران روسیه و ناتو که باید در ماه مه سال 2012 در شیکاگو برگزار شود، تنها در شرایطی تحقق پیدا خواهد کرد، اگر ناتو و بخصوص آمریکا راه حل قابل توافقی در زمینه سامانه دفاع ضد موشکی در اروپا پیدا نکند.
 
به گفته راگوزین، شرکای روسیه در ناتو و آمریکا باید این مسئله را درک کنند که باید راه حلی واقعی و سازش کارانه‌ای که به روسیه احترام گذاشته و نگرانی‌های این کشور را مورد توجه قرار ندهد، در خصوص سپر موشکی پیدا کنند.
 
لازم به ذکر است که "آندرس فوگ راسموسنگ دبیر کل ناتو پیش از این یادآور شده بود که انتظار دارد تا در نشست سران روسیه-ناتو در تاریخ 21-20 ماه مه در شیکاگو طرفین در خصوص همکاری در زمینه ایجاد سامانه دفاع ضد موشکی اروپایی به توافق دست یابند.  
 
سفیر روسیه در ناتو  به نوبه خود تاکید کرد که اگر قصد راسموسن تلاش برای شکست روسیه در مذاکرات مربوط به سپر موشکی باشد، این مسئله هرگز اتفاق نخواهد افتاد. مقامات مسکو می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که توان بالقوه سامانه دفاع ضد موشکی آمریکا تهدیدی برای نیروهای راهبردی هسته‌ای روسیه نخواهد داشت.
 
این در حالی است که روز سه شنبه "آناتولی آنتونوف" معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که پیشرفتی در مذاکرات روسیه و آمریکا در خصوص سامانه دفاع ضد موشکی حاصل نشده و آمریکایی‌ها بدون توجه به نگرانی‌های روسیه به تحقق طرح‌های خود در این زمینه ادامه می‌دهند.
 
ژنرال آنتونوف تاکید کرد که این نظریه که این سامانه دفاع ضد موشکی ناتو است که در اروپا در حال ایجاد است، نظریه‌ای اشتباه است. در واقع این آمریکایی‌ها هستند که در حال تحقق طرح خود برای ایجاد سپر موشکی در اروپا می‌باشند و متاسفانه تحقق این طرح به مراتب سریعتر از مذاکرات مربوط به این مسئله بین روسیه، آمریکا و ناتو است.
 
این مقام بلندپایه نظامی روس تاکید کرد: روسیه آمادگی آن را دارد که در زمینه سپر موشکی به توافق برسد، ولی این مسئله باید در نتیجه مذاکرات عاقلانه صورت بگیرد و مسلما خط قرمزی در رابطه با تامین امنیت روسیه وجود دارد که امکان ندارد، سازشی در این زمینه از جانب ما صورت بگیرد.
 
انتهای پیام/آ.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000420

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

2 تبعه خارجی مظنون به اعمال تروریستی در افغانستان دستگیر شدند

• نوشته شده توسط: ramin h

2 تبعه خارجی مظنون به اعمال تروریستی در افغانستان دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: مقامات محلی ولایت قندهار از دستگیری 7 شبه نظامی طالبان و 2 تبعه خارجی مظنون به اعمال تروریستی خبر دادند.

خبرگزاری فارس: 2 تبعه خارجی مظنون به اعمال تروریستی در افغانستان دستگیر شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی والی قندهار با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این شبه نظامیان طالبان شب گذشته در عملیات پاکسازی نیروهای پلیس ملی افغان در فرمانداری "پنجوایی"دستگیر شدند.

بر اساس این اطلاعیه، از نزد افراد دستگیر شده مقدار زیادی اسلحه سبک و سنگین نیز به دست آمده است.

در این اطلاعیه آمده است: 2 تبعه پاکستانی دستگیر شده، اهل "کویته" پاکستان هستند که از نزد آنان مدارکی دال بر فعالیت‌های تروریستی به دست آمده است.

ولایت قندهار که در جنوب افغانستان قرار دارد و هم مرز با پاکستان است.

این ولایت یکی از ناامن‏ترین ولایت‏های افغانستان به شمار ‌می‌رود.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000364

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

هفته هشتم لیگ برتر تنیس در ۳ استان پیگیری می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

هفته هشتم لیگ برتر تنیس در ۳ استان پیگیری می‌شود

خبرگزاری فارس: هفته هشتم دهمین دوره مسابقات لیگ برتر تنیس کشور (جام خلیج فارس) با ۳دیدار در ۳ استان پیگیری خواهد شد.

خبرگزاری فارس: هفته هشتم لیگ برتر تنیس در ۳ استان پیگیری می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تنیس، در یکی از این 3 دیدار فردا توسعه و عمران کرمانشاه در مجموعه ورزشی آزادی میزبان صبا طب شیراز خواهد بود.
سرداوری این مسابقه را امین مهدویان از کرمان بر عهده دارد.

در دیگر دیدار سیمین سپاهان اصفهان در مجموعه ورزشی سهند مهمان عرشیا دارو تبریز است که این مسابقه را حمید رضایی داوری خواهد کرد.

دیدار تیم های پیکان تهران و نیرو نشاط تهران نیز سه‌شنبه ۱۲ مهرماه به میزبانی نیرو نشاط تهران در باشگاه شهرک قدس و سرداوری بهمن عباسی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000533

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

كاهش 18 درصدی وقوع سرقت منزل و مغازه در پایتخت

• نوشته شده توسط: ramin h

معاون عملیات پلیس پایتخت خبر داد:
كاهش 18 درصدی وقوع سرقت منزل و مغازه در پایتخت

خبرگزاری فارس: معاون عملیات پلیس پایتخت از کاهش وقوع 18 درصدی سرقت منزل و مغازه در تهران طی 6 ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل خبر داد.

خبرگزاری فارس: كاهش 18 درصدی وقوع سرقت منزل و مغازه در پایتخت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ کریمی گفت: باید به هشدارهای پلیسی در زمینه پیشگیری از سرقت توجه بیشتری را مبذول داشت.
 
وی در ادامه با ارائه هشدارهای انتظامی در خصوص پیشگیری از سرقت منزل بیان داشت: شهروندان توجه داشته باشند که نزد افراد بیگانه از میزان دارایی و اموالی که در منزل نگه می‌دارند، سخنی نگویند.
 
این مقام مسئول اظهار داشت: همواره تصویری از کلیه اسناد از قبیل سند منزل ، خودرو ، شناسنامه و گواهینامه تهیه و در محل امن نگهداری شود.
 
معاون عملیات پلیس پایتخت تأکید کرد: در رابطه با احراز هویت و شناسایی کامل کسانی که به عنوان کارگر، تعمیر‌کار، خریدار یا اجاره ملک به منزل یا محل کار مراجعه می‌کنند‌، دقت و توجه کافی شود.
 
وی به مقوله فالگیرها نیز اشاره کرد و گفت: حتماً به اعضای خانواده خود، نیت‌های پلید بعضی از فالگیرها و دعانویس‌ها را هشدار داده تا مراقب نوع ارتباط با این افراد باشند.
 
کریمی با اشاره به آگهی فروش منازل در روزنامه بیان داشت:  بعضی مواقع مالک، منزل خود را جهت فروش یا اجاره در روزنامه آگهی می‌کند که سارقان به این بهانه‌، وارد منزل شده و مبادرت به سرقت می‌کنند.
 
وی در خاتمه از شهروندان پایتخت‌نشین خواست تا توصیه‌های پلیسی را جدی بگیرند تا زمینه برای ارتکاب جرم سارقان به وجود نیاید و با این کار پلیس را در انجام مأموریت‌های محوله‌اش در ایجاد محیطی امن یاری کنند. 
 انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000219

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

روسیه توافق با غرب در مورد قطعنامه مربوط به سوریه را بعید ندانست

• نوشته شده توسط: ramin h

روسیه توافق با غرب در مورد قطعنامه مربوط به سوریه را بعید ندانست

خبرگزاری فارس: نماینده دائم روسیه در سازمان ملل بعد از مباحثات مربوط به دو قطعنامه پیشنهادی غرب و روسیه در خصوص سوریه، بعید ندانست که اعضای شورای امنیت در مورد قطعنامه‌ای در جهت توقف خشونت‌ها در این کشور به توافق برسند.

خبرگزاری فارس: روسیه توافق با غرب در مورد قطعنامه مربوط به سوریه را بعید ندانست

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد بعد از مباحثات دو ساعته در خصوص دو پیش نویس قطعنامه مربوط به سوریه، یکی ارائه شده از سوی کشورهای اروپایی و دیگری ارائه شده از سوی روسیه، اعلام کرد که مقامات مسکو بعید نمی‌دانند که شورای امنیت بتواند با موفقیت در خصوص یک پیش نویس قطعنامه در جهت توقف خشونت‌ها در سوریه به توافق برسد.
 
چورکین گفت: اگر شورای امنیت واقعا اتفاق نظر دارد و این شورا باید راهی پیدا کند تا خشونت‌ها در سوریه متوقف شوند، در آن صورت ما باید بتوانیم در خصوص یک قطعنامه مشترک به توافق برسیم.
 
روسیه پیش از این مخالفت خود با پیش نویس قطعنامه پیشنهادی کشورهای غربی در مورد سوریه اعلام کرده بود که ممکن است با توجه به تجربه بدست آمده در خصوص لیبی، راه را برای حمله نظامی به این کشور هموار کند.
 
نماینده روسیه در سازمان ملل افزود: مسئله مهم آن است که از هدف اصلی که توقف خشونت‌ها و آغاز مذاکرات سیاسی که منجر به انجام اصلاحات، سرو سامان گرفتن اوضاع و رضایت خاطر مردم سوریه خواهد شد، فاصله نگیریم.
 
چورکین در پاسخ به این سئوال خبرنگاران که آیا بالاخره قطعنامه‌ای در مورد سوریه در شورای امنیت تصویب خواهد شد، گفت: اگر ما دارای متن خوبی باشیم، در آن صورت ممکن است قطعنامه سریعا تصویب شود و اگر مشکلی داشتیم، به کار خود ادامه خواهیم داد. مسئله مهم آن است که سریع کار شود و البته این نکته هم بسیار مهم است که اشتباهی صورت نگیرد و علامت ارسالی از سوی شورای امنیت کاملا شفاف و واضح باشد.
 
روز گذشته نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل نیز اعلام کرده بود که اعضای شورای امنیت ممکن است تا روز جمعه در خصوص قطعنامه مربوط به سوریه به توافق برسند.
 
انتهای پیام/آ.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000188

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

لیست مفسدان اقتصادی رئیس جمهور بیشتر یك كار تبلیغاتی بود

• نوشته شده توسط: ramin h

تکرار/ رئیس قوه قضاییه در جمع مسئولان استان زنجان:
لیست مفسدان اقتصادی رئیس جمهور بیشتر یك كار تبلیغاتی بود

خبرگزاری فارس: رئیس قوه قضاییه گفت: لیست سیصد و چند نفره‌ای که از سوی رئیس جمهور به عنوان مفسدان اقتصادی به دستگاه قضایی ارائه شده بیشتر شبیه یک کار تبلیغاتی بود زیرا بیشتر افراد این لیست پیش از این محاکمه شده‌اند یا پرونده‌شان در جریان رسیدگی است.

خبرگزاری فارس: لیست مفسدان اقتصادی رئیس جمهور بیشتر یك كار تبلیغاتی بود

به گزارش خبرنگار قضایی فارس اعزامی به زنجان، آیت‌‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه شورای اداری این استان با اشاره به ویژگی‌های برتر نظام مقدس جمهوری اسلامی به موضوع ولایت فقیه و تبعیت از آن اشاره کرد.

وی با اشاره به این مطلب که ولایت فقیه به معنای خاص از مسلمات نظام جمهوری اسلامی است، گفت: کسانی که در مقام تضعیف ولایت هستند چه نظری و چه عملی نمی‌توانند ادعای کمک به نظام اسلامی را داشته باشند.

آملی لاریجانی تصریح کرد: نظام ما براساس اعتقادات مذهبی شکل گرفته است و باید به صداهایی که از گوشه‌ و کنار شنیده می‌شود، حساس بود و ارزش‌های دینی را ترویج داده و آن را به عنوان یک ارزش قلمداد کنیم.

رئیس قوه قضاییه به اصل موضوع امر به معروف و نهی از منکر و لزوم برنامه‌ریزی برای آن اشاره کرد و گفت: همه دستگاههای مسئول اعم از حوزه‌های علمیه، وزارت ارشاد و دیگر دستگاهها باید مسئولیت خودشان را در این راستا اجرا کنند.

وی افزود:‌در نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمانی وزیر ارشاد گفته بود ترویج ارزشهای الهی و اسلامی به ما ربطی ندارد و این نشان‌دهنده آن است که گاهی مسئولین برخلاف خطوط ترسیم شده عمل می‌کنند که باید به این نکته توجه ویژه داشت.

آملی لاریجانی با اشاره به این مطلب که مردم ولی‌نعمتان ما هستند و آنها باعث سرکار آمدن مسئولان شده‌‌اند، گفت: مردم انتظارات به حقی دارند و ما اگر به وظایف خودمان عمل نکنیم دچار خطای عظیمی شده‌ایم. زیرا این نظام نظامی است که با خون شهدا و با هزینه بالا بنا شده است و ما نباید آن را تخریب کنیم.

وی گفت: استحکام نظام به رضایتمندی مردم ربط دارد و اگر این رضایت نباشد مقبولیت آن زیر سؤال می‌رود. متأسفانه برخی از مسئولان وظایف و مسئولیت‌های خود را فراموش می‌کنند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به این مطلب که مردم انتظارات زیادی از قوه قضاییه دارند که البته بخشی از آنها غیر قابل برطرف کردن است، گفت: به حق‌ترین خواسته‌ مردم این است که اگر در جایی به آنها ظلمی شد مطمئن باشند که دستگاهی وجود دارد که به حق و عدل حکم می‌کند و حق آنها را می‌گیرد.

رئیس قوه قضاییه به سطح وسیع نظارت بر کار قضات اشاره کرد و گفت: هرچند که به واسطه برخی از مصلحت‌های موجود نمی‌توانیم برخوردهایی که با قضات متخلف می‌شود را رسانه‌ای کنیم زیرا باید حرمت دستگاه قضایی را حفظ کنیم اما بدانید که انتظارات مردم از ما به‌حق است.

آملی لاریجانی به بحث مفاسد اقتصادی و برخوردهای دستگاه قضا با مفسدان اشاره کرد و گفت: برخوردهای ما قاطع است و انشاءالله از این به بعد نیز قاطع خواهد ماند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه به موضوع لیست  300 و چند نفره مفسدان اقتصادی که از سوی ریاست جمهوری به دستگاه قضایی فرستاده شده اشاره کرد و گفت: متأسفانه این لیست تنها یک کار تبلیغاتی بود زیرا بسیاری از این افرادی که نامشان در لیست بود یا پیش از این پرونده‌هایشان مختومه شده بود و یا در حال رسیدگی بود در حالی که ما توقع‌مان از ریاست جمهوری این بود که لیستی که ارائه می‌دهند لیست قابل توجه و کارشناسی‌ شده‌ای باشد.

وی به پرونده فساد اقتصادی اخیر و شروع فعالیت دستگاه قضایی درباره این پرونده در تاریخ 15 مردادماه اشاره کرد و گفت: یک فرد با احداث 39 شرکت اقدام به یک فساد اقتصادی کلان کرد که خوشبختانه با ورود به موقع دادگستری استان خوزستان رسیدگی کاملی در حال انجام است در حالی که بدانید این پرونده از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار است.

آملی لاریجانی تصریح کرد: به طور قطع وقوع چنین فساد بزرگی تنها از جانب یک نفر میسر نیست و قطعاً کمک‌هایی از جوانب مختلف به متهم این پرونده شده است تا موفق شده چنین جرمی را مرتکب شود. چگونه است که برای دادن 2 میلیون تومان وام هزاران ضمانت مختلف گرفته می‌شود اما فردی پیدا می‌شود که میلیاردها تومان را با لباس‌ها و چهره‌های مختلف بدون هیچ پشتوانه ضمانتی می‌‌گیرد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه در برخورد با این مسئله و پرونده همچون گذشته قاطعانه برخورد خواهیم کرد و تمام کسانی که به متهمان پرونده کمک کردند را به جرم‌شان رسیدگی می‌کنیم، گفت: در این راستا هیچ خط قرمزی را نمی‌پذیریم و گوش‌مان بدهکار هیچ توصیه‌ای نیست هر کس تخلفی کرده باید پاسخگو باشد و بدانید که از این پس تخریب‌های زیادی شروع می‌شود. اما مسئله مفاسد اقتصادی چیزی نیست که بخواهیم از آن بگذریم.

وی گفت: ممکن است مردم با فقر و مشکلات مالی کنار بیایند و چیزی نگویند اما قطعاً مردم با ظلم نمی‌سازند و اگر از دولتمردان برخورد قاطع ببینند این باعث استحکام نظام می‌شود. سرپوش گذاشتن بر چنین جرایمی قدرت نیست بلکه برخورد قاطعانه با این گونه جرایم نشانه قدرت نظام است.

آملی لاریجانی گفت: برای آنکه این پرونده به سامان مناسبی برسد و در مسیر قانونی آن رسیدگی شود باید از اظهارنظرهای بی‌اساس پرهیز کرد زیرا ما قصد نداریم به امنیت اقتصادی مردم لطمه وارد کنیم. به همین دلیل روزنامه‌ها و جرائد نباید هر مطلبی را منتشر کنند که مبادا ضربه‌ای به امنیت اقتصادی مردم بخورد.

وی همچنین درباره انتظاراتی که مردم از قوه مجریه دارند، گفت: بحث هدفمندی یارانه‌ها کار بسیار خوبی بود که دولت با جرأت تمام آن را به اجرا درآورد. البته مشکلاتی هم در این زمینه وجود دارد ولی زحمات فراوان دولت را نادیده نمی‌گیریم.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: درست است که دولت زحمت می‌کشد اما این صحیح نیست که کاری را نصفه و نیمه انجام دهیم در قانون وظایفی به عهده دولت گذاشته شده است که یکی از این وظایف رسیدگی به وضع صنایع است. گران بودن حامل‌های انرژی پس از هدفمندی یارانه‌ها بار سنگینی را به دوش کارخانه‌ها گذاشته است که باید برای صاحبان صنایع چاره‌ای اندیشیده شود تا مبادا با برچیده شدن کارخانه‌ها مشکل بیکاری به وجود آید.

آملی لاریجانی گفت:‌ امیدواریم دولت با تلاش خودش این کمبودها را برطرف کند و این در حالی است که  مردم از قوه مقننه نیز توقعات بزرگی دارند.

وی تصریح کرد: مردم از مجلس و نمایندگان توقع دارند قوانینی شفاف و صحیح به تصویب برسانند.

رئیس قوه قضاییه همچنین به موضوع لزوم همکاری و همفکری اجزای مختلف نظام اشاره کرد و گفت:‌ صحیح نیست که اختلافات موجود در سطوح بالای مسئولان به میان مردم برده شود و باید تلاش کنیم با همدلی و همفکری وحدت و آرامش را به میان مسئولان و مردم منتقل کنیم.

آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع استوار بودن نظام جمهوری اسلامی براساس اخلاق و اصول اسلامی اشاره کرد و گفت: کمتر نظامی در دنیا وجود دارد که بر اصول اخلاقی و اسلامی بنا شده باشد و این مهم محقق نشده است مگر با مجاهدت‌های فراوان.

وی گفت: در دنیا کم نیست نظام‌هایی که بعد از طی مراحلی روی کار آمده‌اند و وسعت بزرگی را نیز داشته‌اند اما موفق نبودند زیرا با صرف تغییر نظام‌ها نمی‌توان به موفقیت آن‌ها نظام امیدوار بود بلکه نظام‌هایی موفق هستند که بر ارزش‌های اخلاقی و اسلامی پایبند باشند.

رئیس قوه قضاییه همچنین به الگو قرار گرفتن نظام جمهوری اسلامی برای کشورهای منطقه در چند ماه اخیر اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم این الگو بودن و استواری نظام مستمر باشد باید شعارها و اصول اولیه نظام را زنده نگه داریم تا آن حرکت عظیم جهادی همچنان حفظ شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000178

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

بیداری ملت ها به عنوان ثمره حركت جانبازان به طوفانی علیه مستكبران تبدیل می شود

• نوشته شده توسط: ramin h

احمدینژاد در همایش تجلیل از جانبازان قطع نخاعی:
بیداری ملت ها به عنوان ثمره حركت جانبازان به طوفانی علیه مستكبران تبدیل می شود

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور بازگشت به مسیر خداپرستی، انبیای الهی و انسانیت را تنها راه نجات مستکبران عالم دانست و گفت: بیداری امروز ملت های جهان به واسطه ایثارگری جانبازان، به طوفانی عظیم علیه ظلم و ستم مستکبران تبدیل خواهد شد.

خبرگزاری فارس: بیداری ملت ها به عنوان ثمره حركت جانبازان به طوفانی علیه مستكبران تبدیل می شود

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد چهارشنبه شب در اولین همایش تجلیل از جانبازان قطع نخاعی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و با بیان اینکه عزت و بیداری ملت ها حاصل جانبازی و ایثارگری است، اظهار داشت: کسانی که امروز طعم عدالت، آزادی و سعادت را در جهان می چشند مدیون ایثارگران و جانبازان می باشند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه جانبازان کرامت بشریت را در حالی احیاء کردند که زیر چرخهای سرمایه داری و کمونیست در حال له شدن بود، افزود: دشمنان بشریت بر پایه محاسبات مادی باور کرده بودندکه می توانند برای همیشه راه پیامبران و انسانیت را حذف کنند اما به لطف خدا، روح قدسی که به واسطه ایثارگری ملت ایران در بشریت دمیده شده، همه ملت ها را بیدار کرده است.

احمدی نژاد با اشاره به سفر اخیر خود به نیویورک و دیدار با گروه های مختلف از جامعه آمریکا تاکید کرد: امروز در قلب آمریکا نیز مردم علیه نظام سلطه فریاد می زنند و همه ملت های جهان برای قیام جهانی آماده هستند.
رییس جمهور با بیان اینکه امروز ملت های عالم همراه ملت ایران هستند، تصریح کرد: هجمه رسانه ای و تبلیغاتی غرب علیه ملت و انقلاب ایران که بی وقفه ادامه دارد، هیچ اثری نخواهد داشت.

احمدی نژاد با یاد آوری شرایط کشور در 30 سال قبل، خاطر نشان کرد: روزی دشمن با همه قدرت نظامی، سیاسی و تبلیغی در کنار مرزهای ایران بود اما امروز دشمنان بشریت، در خانه خودشان هم از آثار انقلاب و حرکت ملت ایران در امان نیستند.

احمدی نژاد گفت: ملت ایران و به ویژه جانبازان در اوج مظلومیت، پرچم عزت و کرامت انسانی را حفظ کردند و این پرچم به فضل الهی بر فراز همه کاخ های مستکبران جهان برافراشته خواهد شد.

رییس جمهور در ادامه سخنان خود با بیان ارزش بسیار والای دنیوی و اخروی ایثار گری جانبازان، این مجاهدت را کار بسیار بزرگی دانست و تصریح کرد: جانبازان افتخاری جاویدان برای همه ملت ها هستند و هر جانباز مدال افتخاری بر سینه بشریت است.

رییس جمهور دوستی و زندگی با جانبازان را بزرگترین افتخار برای خود و همه انسان ها دانست و گفت: امروز به نمایندگی از ملت ایران و همه آزادیخواهان جهان نشان ایثار به جانبازان سرافراز تقدیم می شود.

رییس جمهور جانبازان را معطر به عطر شهادت معرفی و خاطر نشان کرد: معرفی راه عزت و کرامت و قدرشناسی ملت ایران از جمله اهداف اهدای نشان ایثار به جانبازان است.

احمدی نژاد با قدردانی ویژه از خانواده های جانبازان تاکید کرد: درست است که هر لحظه شهید شدن افتخاری بسیار بزرگ برای جانبازان است اما حتی می توان مدعی شد که جانبازان در ثواب و اجر خانواده های خود شریک هستند.

رییس جمهور با اظهار امیدواری برای استقرار همیشگی راه روشن تعالی در برابر ملت ایران و ملت های جهان گفت: تحقق وعده الهی نزدیک است و به فضل الهی جانبازان امام زمان(عج) را یاری خواهند کرد.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین جایگاه و ارزش جانبازی و ایثارگری تصریح کرد: شهادت نقطه اوج ایثار و جانبازی، جاری کردن شهادت در روح و رگهای جامعه است.

رییس جمهور ایثارگری و جانبازی را رمز رسیدن به قله های تعالی بر شمرد و گفت: سوخت، موتور و جوهر حرکت انسان، ایثارگری است.

احمدی نژاد با بیان اینکه در مسیر اصلاح جامعه، ایثار و فداکاری امر ضروری و ماندگار است افزود: کسانی که حاضرند در مسیر ایثارگری همه وجود خود را تقدیم کنند، همه قله ها را یکجا فتح و سقف پرواز و تعالی انسان را مشخص می کنند.

رییس جمهور صحنه کربلا را نقطه اوج ایثار دانست و افزود: خدا را سپاسگذاریم که در انقلاب اسلامی انسانهای فراوانی به قله رسیدند و برای همه الگو شدند.

احمدی نژاد اظهار داشت: جانبازانی که از مرز خاک و جان عبور کردند؛ روی ویچلرها و تخت ها صبور و آرام اما در دلی طوفانی هستند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000241

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

رسوایی استفاده از گاز فلفل علیه زنان، پلیس نیویورك را به واكنش واداشت

• نوشته شده توسط: ramin h

ادامه اعتراضات در وال‌استریت؛
رسوایی استفاده از گاز فلفل علیه زنان، پلیس نیویورك را به واكنش واداشت

خبرگزاری فارس: پلیس نیویورک اعلام کرده که در خصوص اقدام یک افسر پلیس در پاشیدن گاز فلفل به صورت 4 زن معترض در وال‌استریت تحقیق خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: رسوایی استفاده از گاز فلفل علیه زنان، پلیس نیویورك را به واكنش واداشت

به گزارش فارس به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی راوستوری، پس از آنکه ویدئوهای استفاده از گاز فلفل علیه 4 زن معترض در برابر ساختمان وال‌استریت سر و صدای فراوانی را در بین آمریکایی‌ها ایجاد کرد، پلیس نیویورک مجبور به واکنش شد. 
   
بنابراین گزارش، "ریموند دابلیو کلی"، کمیسر پلیس نیویورک روز گذشته در خصوص این رسوایی ابراز داشت که "دفتر بازرسی داخلی" پلیس آمریکا در حال تحقیق از "آنتونی بولوگنا"، افسر پلیسی است که در جریان اعتراضات موسوم به "تصرف وال‌استریت" دست به اسپری کردن گاز فلفل بر روی صورت چند زن جوان کرده است.
 
بنابراین گزارش، روز 24 سپتامبر، چهار زن معترض در خیابان دوازدهم شرقی منطقه وال‌استریت در تورهای نارنجی پلیس محصور شدند و بدون آنکه هیچ عمل تحریک‌آمیزی انجام دهند با گاز فلفل مورد حمله قرار گرفتند. ویدوئوهای این اقدام پلیس نیویورک در سطحی گسترده در شبکه اینترنت پخش شد. 
 
"کلی" با وجود اذعان به انجام این عمل از سوی پلیس نیویورک بار دیگر تظاهرکنندگان وال‌استریت را به برپا کردن آشوب و مسدود کردن ترافیک متهم کرد. در عین حال بازرس "روی تی. ریچتر" نیز در دفاع از افسر مرتکب جرم مدعی شد که این کار با هدف جلوگیری از آسیب به نیروهای تحت امر بولوگنا انجام شده بود. وی همچنین مدعی است که استفاده محدود از گاز فلفل خطری را ایجاد نمی‌کند.
 
صدها تن از تظاهرکنندگان آمریکایی در اعتراض به فساد و حرص و طمع سرمایه‌داران این کشور از 13 روز پیش در برابر وال‌الستریت، نبض اقتصاد آمریکا و نظام سرمایه‌داری جهانی دست به تظاهرات زده‌اند. این افراد ضمن اعتراض به سیاست‌های رژیم امپریالیستی آمریکا، با الهام از انقلاب مصر، دست به تحصن در برابر وال‌استریت زده‌اند. 

پلیس آمریکا تاکنون بین هشتاد تا صد تظاهرکننده آمریکایی را بازداشت کرده است.

انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000142

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

رهبر گروه تروریستی "لشکر جهنگوی" پاكستان بازداشت شد

• نوشته شده توسط: ramin h

رهبر گروه تروریستی "لشکر جهنگوی" پاكستان بازداشت شد

خبرگزاری فارس: پلیس پاکستان شب گذشته یکی از رهبران لشکر جهنگوی که ماه جولای از زندان آزاد شده بود را مجددا دستگیر کرد.

خبرگزاری فارس: رهبر گروه تروریستی "لشکر جهنگوی" پاكستان بازداشت شد

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های پاکستانی، "ملک اسحاق" از رهبران و موسسان گروه تروریستی "لشکر جهنگوی" در منزلش و پس از یک بازداشت خانگی 10 روزه دستگیر شد.

به گفته منابع رسمی، ملک اسحاق به جرم درگیری‌های فرقه‌ای تا 30 روز دیگر در بازداشت بوده ممکن است مدت بازداشت وی تا 3 ماه دیگر ادامه داشته باشد.

اسحاق متهم به کشتار مردم از جمله شیعیان و یک دیپلمات ایرانی بود اما به خاطر اینکه اعلام شد شواهد کافی علیه وی وجود ندارد به قید ضمانت از زندان آزاد شد و پرونده وی به دادگاه نرفت.

وی پس از آزادی از زندان، سخنرانی‌های متعددی داشت که نشان‌دهنده ادامه جهت‌گیری‌های خصمانه وی بر ضد شیعیان بود.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900706000668

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

کاکا: فلورنتینو از من راضی است

• نوشته شده توسط: ramin h

با روند موجود در مادرید می مانم
کاکا: فلورنتینو از من راضی است

خبرگزاری فارس: بازیکن برزیلی رئال مادرید به خبرنگاران و هواداران مادریدی گفت: فلورنتینو از من راضی است و با روند موجود در مادرید می مانم.

خبرگزاری فارس: کاکا: فلورنتینو از من راضی است

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از مارکا اسپانیا، کاکا که در بازی اخیر رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده و بازی بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشته است روحیه خوبی کسب کرده و قصد ماندن در قلعه سیمانی مادریدی‌ها را دارد.

وی تصریح کرد: مدیریت، مربی و همه بازیکنان از درخشش من خوشحال‌ هستند و خود من نیز احساس خوبی دارم، فوتبال حرفه‌ای یعنی همین و گاهی با یک گل زده همه چیز فراموش می‌شود، وکیل من حق دارد از نیمکت‌نشینی‌های طولانی مدت من نگران و ناراحت باشند؛ اما این من هستم که باید خود را به ترکیب اصلی تیم تحمیل کنم.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000402

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

تولید 30 مستند کوتاه ویژه معرفی شهدای اطلاعات امنیت

• نوشته شده توسط: ramin h

در گردهمایی «دختران صبر» عنوان شد؛
تولید 30 مستند کوتاه ویژه معرفی شهدای اطلاعات امنیت

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد بزرگداشت شهدای اطلاعات امنیت سپاه در گردهمایی «دختران صبر» از تولید 30 فیلم مستند پیرامون معرفی شهدای اطلاعات امنیت خبر داد.

خبرگزاری فارس: تولید 30 مستند کوتاه ویژه معرفی شهدای اطلاعات امنیت

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، همزمان با سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) و در ایام بزرگداشت سی‌ویکمین سالروز دفاع مقدس، مراسم جشن دختران شهدای اسوه اطلاعات امنیت کشور برگزار ‌شد.

در این مراسم که از ساعت 8 صبح امروز آغاز شده و تا بعد ازظهر ادامه خواهد داشت، دختران شهدا به همراه خانواده معظم شهدا و ایثارگران اطلاعات امنیت کشور حضور دارند؛ در این مراسم دمیرچی از مشاوران امور دختران و بانوان به گفت‌وگوی اختصاصی با هر یک از حاضران می‌پردازد.

سردار حسن شیرازی‌زاده عضو انجمن سپاس و دبیر ستاد بزرگداشت شهدای اطلاعات امنیت سپاه در این مراسم ضمن بزرگداشت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و تبریک این روز به فرزندان شهیدان به عنوان «دختران صبر» اظهار داشت: این مراسم با هدف تکریم و بزرگداشت و تجلیل از خانواده معظم شهدای اطلاعات امنیت سپاه به ویژه دختران شهدای اسوه این سازمان برگزار شده است.

وی ضمن دعوت از خانواده شهدا برای عضویت در انجمن سپاس، ادامه داد: گروه‌های تحقیق استانی انجمن سپاس در ادامه فعالیت‌های خود به جمع‌آوری، تدوین و تکمیل پرونده بیش از 3 هزار شهید اطلاعات امنیت در سطح کشور پرداخته است.

سردار شیرازی‌زاده خاطرنشان کرد: برای معرفی شهدای مظلوم و گمنام اطلاعات امنیت تاکنون 30 فیلم مستند ساخته شده و کتاب‌هایی نیز در دست انتشار است.

به گزارش توانا، گردهمایی یک روزه فرهنگی، ورزشی و تفریحی دختران شهدای اطلاعات امنیت کشور به همت انجمن سپاس و در ادامه ویژه برنامه‌های ستاد بزرگداشت شهدای اطلاعات امنیت در سال 90 اجرا ‌شده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000437

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

تشکیل شرکت بورس انرژی تا پایان آذرماه امسال

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران خبر داد:
تشکیل شرکت بورس انرژی تا پایان آذرماه امسال

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از تشکیل شرکت بورس انرژی تا پایان آذرماه امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: تشکیل شرکت بورس انرژی تا پایان آذرماه امسال

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، "میرفتاح فتاح قره باغ"گفت: ارزش کل سهام مربوط به شرکت بورس انرژی 200 میلیارد ریال است که تاکنون 160 میلیارد ریال آن پذیره نویسی شده است.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: در زمان حاضر بیش از 80 درصد از پذیره نویسی شرکت بورس انرژی انجام گرفته است.
وی اضافه کرد: این میزان پذیره نویسی انجام گرفته مربوط به نهادهای مالی، بانکی و موسسه های مرتبط بخش برق است.
فتاح قره باغ تصریح کرد: همچنین 20 درصد سهام پیش از تشکیل شرکت بورس انرژی عرضه عمومی می شود و مردم عادی نیز می توانند این سهام را خریداری کنند.
وی درخصوص نام گذاری این شرکت با عنوان شرکت بورس انرژی گفت: پیشنهاد اولیه ما تشکیل بورس برق بود که با نظر سازمان بورس اوراق بهادار و شورای بورس، در نهایت شرکت بورس انرژی مورد تایید قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ایجاد رقابت سالم، کاریابی، واقعی شدن قیمت برق و تاثیر گذاری مثبت در حوزه مالی برق را از مزیت های مهم تشکیل بورس انرژی دانست.انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000448

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

برگزاری همایش"خاورمیانه عاری از صهیونیسم" با حضور دانش‌آموزان جهان اسلام

• نوشته شده توسط: ramin h

10 مهرماه در تهران صورت می‌گیرد؛
برگزاری همایش"خاورمیانه عاری از صهیونیسم" با حضور دانش‌آموزان جهان اسلام

خبرگزاری فارس: همایش بین‌المللی «بیداری اسلامی؛ خاورمیانه عاری از صهیونیسم» با حضور دانش‌آموزانی از ایران و دیگر کشورهای مسلمان، یکشنبه 10 مهرماه 90 در تهران برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش"خاورمیانه عاری از صهیونیسم" با حضور دانش‌آموزان جهان اسلام

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»،‌ همایش بین‌المللی «بیداری اسلامی؛ خاورمیانه عاری از صهیونیسم» با حضور 700 میهمان خارجی و داخلی، یکشنبه 10 مهرماه 90 در تهران برگزار می‌کند.

این همایش با همکاری «جمعیت دفاع از ملت فلسطین» و «اتحادیه دانش‌آموزان مخالف اشغالگری» به مناسبت نهم مهرماه سالروز شهادت «محمد الدّوره» و روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود. 

20 نفر از دانش‌آموزان شرکت‌کننده از کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای مخالف اشغالگری و 500 دانش‌آموز «پیشتاز» با لباس‌های ویژه و نشان «القدس لنا» در قالب کارگروه در جمع اندیشمندان، مسئولان و میهمانان همایش نقطه نظرات خود را ابراز می‌کنند.

هدف از برپایی این همایش بین‌المللی، همدردی و همراهی با دانش‌آموزان مظلوم فلسطین است که در جریان آن نمایندگان دانش‌آموزان کشورهای اسلامی به تأسی از ملت‌ مسلمان ایران و مقاومت نستوه ملت فلسطین، با دانش‌آموزان فلسطینی که مقاومت در جریان بیداری اسلامی را سرلوحه خود قرار داده‌اند، پیمان‌نامه‌ امضا می‌کنند.

از دیگر برنامه‌های جانبی این همایش می‌توان به برپایی نمایشگاه عکس و ایستگاه «رمی جمرات» خواهد بود که شرکت‌کنندگان به صورت نمادین به ماکت صهیونیسم سنگ پرتاب می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش‌آموزان، وزیر آموزش و پرورش به عنوان سخنران اصلی و مصطفی رحماندوست به عنوان دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین و نیز 20 دانش‌آموز منتخب از کشورهای مخالف اشغالگری در این همایش به سخنرانی می‌پردازند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000384

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

برپایی چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی جراحی مغز با حضور پروفسور سمیعی

• نوشته شده توسط: ramin h

برپایی چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی جراحی مغز با حضور پروفسور سمیعی

خبرگزاری فارس: چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی جراحی مغز و اعصاب با حضور پروفسور سمیعی، رئیس انجمن بین المللی جراحی قاعده جمجمه در بیمارستان میلاد برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برپایی چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی جراحی مغز با حضور پروفسور سمیعی

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، پروفسور مجید سمیعی در چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی جراحی مغز و اعصاب در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این کنگره برای چهارمین سال متوالی است که در بیمارستان میلاد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در هر کنگره سعی شده است که سوژه‌های مختلف و تازه‌های علم جراحی علوم اعصاب را با سخنرانی چند دانشمند از کشورهای مختلف بررسی کنیم.

پرفسور سمیعی بیان داشت: از مسائلی که امروزه در علم جراحی رونق گرفته است موضوع آندوسکوپی است که توانسته کمک بسیار بزرگی به جراحان مغز و اعصاب کند.

وی یادآور شد: جراحان مغز و اعصاب وقتی تحت میکروسکوپ عمل می‌کنند به راحتی می‌توانند اجزاء مختلف را مشاهده و نسبت به درمان بهتر بیماران اقدام کنند.

پروفسور سمیعی درباره ضربه‌های مغزی بیان داشت: در این باره سعی شده است اکیپی متخصص جمع‌آوری شود و از روش‌های مختلف برای تشخیص و معالجه بیماران ضربه مغزی استفاده کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مواد مخدر چطور می‌تواند به سلول‌های مغزی آسیب برساند گفت: مغز همانطور که خیلی پیچیده است ساده نیز هست، یکصد میلیارد سلول در مغز وجود دارد که ارتباط برقرار می‌کنند، مواد مخدر موجب می‌شود که این سلول‌ها به مرور زمان توانایی ارتباط برقرار کردن را از دست بدهند.

وی درباره بیماری سردرد اظهار داشت: بیماری سردرد مسئله خیلی پیچیده‌ای است و علت اینکه این بیماری مداوا نمی‌شود این است که مسائل بسیار زیادی وجود دارد که موجب سردرد می‌شود که هنوز توسط تمامی پزشکان شناخته نشده است.

پرفسور سمیعی بیان داشت: در گذشته بیماری داشتم که 20 سال سردرد داشت و پس از این زمان علت سردرد این بیمار مشخص شد.

وی درباره انتخاب بیماران برای جراحی، خاطر نشان کرد: هنوز بیمارانی که در این سفر جراحی خواهم کرد مشخص نشده‌اند و امروز در این باره تصمیم می‌گیریم.

به گزارش فارس، چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی جراحی مغز و اعصاب با همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، صندوق تأمین اجتماعی، بیمارستان فوق تخصصی میلاد و مرکز جراحی مغز و اعصاب هانوفر آلمان از 7 لغایت 9 مهر برگزار می‌شود.

این سمپوزیوم با حضور و سخنرانی 20 نفر از پزشکان فوق تخصصی جراحی مغز و اعصاب از کشورهای آمریکا، اروپا و سایر کشورهای معتبر علمی و همچنین با شرکت جراحان مغز و اعصاب کشور برگزار شد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000413

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

افزایش هشت درصدی توزیع نفت در شهریور ماه

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان‌ خبر داد:
افزایش هشت درصدی توزیع نفت در شهریور ماه

خبرگزاری فارس: مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد توزیع نفت در شهریور ماه سال جاری افزایش یافته است.

خبرگزاری فارس: افزایش هشت درصدی توزیع نفت در شهریور ماه

علی عباسی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون برنامه ریزی مناسبی برای استقبال از فصل زمستان و  توزیع مناسب نفت سفید بر اساس کالا برگ‌های انجام شده است.
وی با بیان اینکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد توزیع نفت در شهریورماه سال جاری افزایش داشته است، افزود: با وجود گاز رسانی‌ به برخی روستاهای استان، توزیع نقت برای خدمات‌رسانی مطلوب به مردم استان افزایش می‌یابد.
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان‌ تصریح کرد: موجودی مخازن نفت استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد و در این مهم مشکلی نداریم.
وی خاطرنشان کرد: از مردم استان درخواست می‌شود با خرید به موقع، از محصولات نفتی به نحو مطلوب استفاده کنند.
عباسی تصریح کرد: کالا برگ‌های اعلام شده  در تاریخ مورد نظر ارائه می‌شود و در غیر این صورت دریافت سهمیه با مشکل مواجه می‌شود.
وی با بیان اینکه به 98 درصد روستاهای استان گاز رسانی شده است، گفت: در شهرستان طارم نیز با وجود گاز، نفت را توزیع می‌کنیم.
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان‌ با اشاره به اینکه علمک گاز رسانی به شهرستان ماهنشان متصل شده است، خاطرنشان کرد: به مناطقی که محروم از نعمت گاز طبیعی هستند، به میزان مناسب نفت توزیع می‌کنیم.
وی، خاطر نشان کرد: در شهرستان ایجرود نیز با وجود اینکه شهروندان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند نفت سفید توزیع می‌شود.
عباسی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان زنجان متذکر شد: برنامه‌های شرکت به صورت روتین در شش ماهه دوم سال نیز با جدیت هر چه تمام پیگیری می‌شود.
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان‌ ارائه خدمات لازم به مشتریان و توزیع و ارسال فرآورده‌های نفتی به نقاط مختلف استان را از برنامه‌های سال جاری این شرکت عنوان کرد.
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان‌ خاطرنشان کرد: ذخیره‌سازی برای فصل سرد سال انجام شده و در فصل زمستان به روستاهای استان تزریق می‌شود.
انتهای پیام/غ20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900706001002

نظرات()

پنجشنبه 7 مهر 1390

ضرورت فراهم سازی فضای مناسب و به دور از تبعیض برای حضور دختران

• نوشته شده توسط: ramin h

سازمان بسیج زنان بیانیه صادر کرد
ضرورت فراهم سازی فضای مناسب و به دور از تبعیض برای حضور دختران

خبرگزاری فارس: بسیج جامعه زنان با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز دختر با تبریک این روز به تمام دختران ایرانی خواستار فضاسازی مناسب و به دور از تبعیض برای حضور دختران در عرصه‌‌های مختلف شد.

خبرگزاری فارس: ضرورت فراهم سازی فضای مناسب  و به دور از تبعیض برای حضور دختران

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» در بیانیه سازمان بسیج زنان به مناسبت روز ملی دختران با تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر به تمام دختران ایرانی آمده است: نامیدن روز ولادت این حضرت به عنوان روز ملی دختر نشاندهنده دیدگاه والای نظام جمهوری اسلامی ایران به دختران و تبیین جایگاه و نقش آنان در حکومت اسلامی است.

این بیانیه می‌افزاید: سازمان بسیج جامعه زنان با تاسی از شیوه رفتاری و عملی حضرت معصومه(س) این روز را مغتنم شمرده و دختران مسلمان را به شناخت هر چه بیشتر رفتار و کمالات انسانی ایشان دعوت می‌کند.

بسیج جامعه زنان با صدور این بیانیه از مسئولان کشور خواسته است تا با فضاسازی مناسب و در نظر داشتن شئونات اسلامی به دور از تبعیض، زمینه حضور دختران در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، شغلی و سینمایی را فراهم آورند.

این بیانیه می‌افزاید: دختران امروز مادران فردای ایران اسلامی هستند و نقش بسیار حساسی در تعیین سرنوشت فرهنگی و فکری جامعه دارند؛ برخورداری از امنیت اجتماعی و خانوادگی که آنان را به جایگاه منزلت زن مسلمان و مقام والای مادری نزدیک کند از نیازهای دختران است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000386

نظرات()

  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3  
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic