پنجشنبه 14 مهر 1390

تیم واترپلوی جوانان ایران تیم قزاقستان را از پیش رو برداشت

• نوشته شده توسط: ramin h

/مسابقات قهرمانی رده‌های سنی آسیا-اندونزی/
تیم واترپلوی جوانان ایران تیم قزاقستان را از پیش رو برداشت

خبرگزاری فارس: تیم ملی واترپلوی جوانان دومین بازی خود مقابل تیم قزاقستان را در رقابت‌های قهرمانی رده های سنی آسیا در اندونزی با پیروزی پشت سر گذاشت.

خبرگزاری فارس: تیم واترپلوی جوانان ایران تیم قزاقستان را از پیش رو برداشت

به گزارش خبرگزاری فارس، مسابقات قهرمانی رده‌در رشته واترپلو رده سنی جوانان از شب گذشته در اندونزی آغاز شده است.
تیم ایران پس از برد نخستین بازی خود مقابل تیم هند امروز (پنجشنبه) دومین دیدار خود مقابل تیم قزاقستان را با نتیجه 10 بر 7 به پایان برد.
تیم جوانان ایران فردا مقابل تیم سریلانکا قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000667

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

تاریخ ایران را می‌دانم/قول می‌دهم مردم تویسرکان از بن بست خارج شوند

• نوشته شده توسط: ramin h

احمدی‌نژاد در جمع مردم تویسرکان:
تاریخ ایران را می‌دانم/قول می‌دهم مردم تویسرکان از بن بست خارج شوند

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور به مردم تویسرکان قول داد که دولت امشب تصمیماتی میگیرد تا تویسرکان از بن‌بست خارج شود.

خبرگزاری فارس: تاریخ ایران را می‌دانم/قول می‌دهم مردم تویسرکان از بن بست خارج شوند

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به استان همدان، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور طی سخنانی در جمع مردم شهرستان تویسرکان با بیان اینکه تجلی توحید و ایمان به خداوند در زندگی انسان محبت به دیگران است، گفت: معمولا زمانی که دشمن افراد عادی زمین میخورد، آن فرد خوشحال می‌شود در حالی که امیرالمومنین علی (ع) بر جنازه دشمنش که علیه او قیام کرده بود،‌غصه می‌خورد که این به خاطر مهربانی است.
امیرالمومنین می‌فرماید چرا اینقدر سقوط کرده‌ای در حالی که می‌توانستی یک انسان شایسته باشی.

وی ادامه داد: خاصیت ایمان به خداوند و توحید نرم شدن دل انسان است که در این صورت محبت در دل پر می‌شود و حقیقت انسانی انسان بروز می‌کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ادعاها زیاد است و برخی‌ها جانماز آب می‌کشند درباره معیار سنجش ادعاها تصریح کرد: معیار سنجش ادعاها این است که ببینیم آیا فردی در دلش نسبت به دیگران عشق و محبت دارد.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: مشکلات در طول تاریخ از انسان‌هایی است که دلشان خالی از محبت است.

وی اظهار داشت: به هر نسبت که دل انسان از محبت خالی شود جای آن را کینه خواهد گرفت و به همان اندازه انسان از انسانیت به خدا دور می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه انسانیت به ظواهر نیست اظهار داشت: آدم‌هایی را داریم که 80 سال روزی 5 بار نماز را در خانه خدا اقامه کرده و قرآن را حفظ هستند اما دلشان خالی از محبت خلق خداست. پس ای کاش حداقل 80 سال را صفا می‌کردند و از دنیا بهره‌ می‌بردند که در این صورت حداقل کاری انجام داده بودند.

احمدی‌نژاد فلسفه ولایت را محبت عنوان و تصریح کرد: امروز دنیا گرفتار انسان‌های دور از محبت است که می‌بینیم یک میلیون انسان را در عراق و افغانستان به خاک وخون می‌کشند و به جای عذرخواهی طلبکار هستند چرا که دل‌هایشان سخت شده و از انسانیت بویی نبردند.

وی تاکید کرد: به لطف خدا مردم تویسرکان و ملت ایران در سایه عشق به پیامبر (ص) مردمی مهربان هستند که قلب‌هایشان سرشار از مهربانی به انسان‌ها و خوبی‌هاست.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم ساختن ایران تاکید کرد و اظهار داشت: انسان مهربان محال است مشکلات دیگران را ببیند و بی‌تفاوت باشد و آنها موجودی‌شان را با دیگران تقسیم می‌کنند.

احمدی‌نژاد بر لزوم ساختن ایران بر عشق و محبت تاکید و در خصوص مشکل بیکاری یادآور شد: باید از همه دست به دست هم بدهیم و با یک حرکت انقلابی بیکاری را از این سرزمین ریشه‌کن کرده و برای تمام جوانان شغل مناسب ایجاد کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از سخت‌ترین لحظات برای بنده زمانی است که یک جوان آماده کار است اما فرصت کار در اختیار ندارد، اظهار داشت: ما با وسیع کردن امکانات آماده‌ایم و دولت در خدمت شماست بنابر این باید دست به دست هم بدهیم و در همه کشور به خصوص در تویسرکان برای همه جوانان اشتغال ایجاد کنیم.

احمدی‌نژاد در ادامه درخصوص وظایف دولت در قبال مردم گفت: امام جمعه که از دوستان قدیمی بنده هستند فرمودند تویسرکان باید از بن‌بست خارج شود و بنده به ایشان قول دادم امشب در دولت تصمیماتی خواهیم داشت تا تویسرکان از بن‌بست خارج شود.

وی پشتیبانی،‌ حمایت، ارائه تسهیلات و فراهم کردن زیرساخت‌ها را از جمله وظایف دولت برشمرد و گفت: هر کسی بخواهد در تویسرکان سرمایه‌گذاری کند دولت در این سرمایه‌گذاری او را کمک خواهد کرد تا ایجاد کارخانه در این شهرستان آغاز شود.

وی خطاب به تویسرکانی‌ها نیز تاکید کرد: شما نیز آستین همت را بالا بزنید و حرکت کنید و شهرستان خود را بسازید و بر بام عزت و پیشرفت ایران بنشانید.

رئیس جمهور همچنین خطاب به مردم تویسرکان اظهار داشت: در انجام این ماموریت مراقب وسوسه شیطان باشید که القا ناامیدی و ناتوانی می‌کند.

احمدی‌نژاد گفت: بنده به عنوان کوچک شما، تاریخ ایران را می‌دانم و ایران را دیده‌ام و گواهی می‌دهم مردم ایران به ویژه جوانان تویسرکانی قادرند ایران و شهر خود را بسازند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000622

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

نمایش سنگ‌بست به روی صحنه رفت

• نوشته شده توسط: ramin h

همزمان با هشتمین جشنواره تئاتر رضوی؛
نمایش سنگ‌بست به روی صحنه رفت

خبرگزاری فارس: نمایش سنگ‌بست در هشتمین جشنواره تئاتر رضوی در تالار گلشن بجنورد به روی صحنه رفت.

خبرگزاری فارس: نمایش سنگ‌بست به روی صحنه رفت

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد این نمایشنامه که بعد از ظهر امروز به اجرا درآمد داستان مربوط به دهه 40 و در مکانی به نام سنگ‌بست در نزیکی مشهد است که طی آن راننده‌ای که در شب 28 صفر قصد سفر به مشهد را داشته در بین راه تصادف کرده و موجب مرگ فردی می‌شود.
همسر این فرد نیز به دنبال رهایی همسرش از زندان به امام‌رضا(ع) متوسل می‌شود. نمایش سنگ‌بست را محمدمهدی خاتمی نویسندگی و کارگردانی کرده است.
در این اثر نمایشی محمد الهی، غلامرضا عارف‌نژاد، احمد طاخونچی، عباس کاظمیان، محمد محمدزاده، عرفان حسن‌زاده، کرم جشنی، شهره مکرمی و راضیه ایرانی ایفای نقش می‌کنند.
این اثر نمایشی به مدت 75 دقیقه برای داوران و علاقه‌مندان به نمایش درآمده که با استقبال و تشویق‌های ممتد حاضران مواجه شد.
در هشمتین جشنواره سراسری تئاتر رضوی 8 گروه نمایشی از استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، تهران، اردبیل و آذربایجان شرقی شرکت دارند.
داوری این جشنواره را ایرج راد، اصغر همت برعهده دارند.
براساس برنامه قرار است تا اختتامیه این جشنواره پنجشبه‌شب در تالار فرهیختگان بجنورد برگزار شود.
انتهای پیام/ر30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000642

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

عضویت بیش از 90 هزار دانش‌آموز زنجانی در بسیج دانش‌آموزی

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان خبر داد:
عضویت بیش از 90 هزار دانش‌آموز زنجانی در بسیج دانش‌آموزی

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان از عضویت بیش از 90 هزار دانش‌آموز در سازمان بسیج دانش‌آموزی استان زنجان خبر داد.

خبرگزاری فارس: عضویت بیش از 90 هزار دانش‌آموز زنجانی در بسیج دانش‌آموزی

 به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علیرضا مولایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر 9 هزار دانش‌آموز دختر و 10 هزار دانش‌آموز پسر در مقطع ابتدایی سازمان بسیج دانش‌آموزی عضو بوده و فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه 35 هزار نفر از دانش‌آموزان مقطع راهنمایی در سازمان بسیج دانش‌آموزی عضو هستند، افزود: این تعداد 60 درصد کل دانش‌آموزان استان را تشکیل می‌دهد.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان از عضویت 36 هزار و 500 دانش‌آموزان مقطع دبیرستان در سازمان بسیج دانش‌آموزی خبر داد و بیان کرد: 63 درصد کل دانش‌آموزان استان عضو این تشکل هستند.
وی با اشاره به اینکه 2 هزار باب مدرسه در استان وجود دارد،خاطرنشان کرد: 986 باب مدرسه ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان در سازمان بسیج دانش‌آموزی استان عضو هستند.
مولایی با بیان اینکه از 12 هزار فرهنگی، 8 هزار فرهنگی در سازمان بسیج فرهنگیان استان عضو هستند، گفت: فرهنگیان در کنار دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام می‌شوند.
وی تصریح کرد: سازمان بسیج فرهنگیان و دانش‌آموزان برنامه‌های مختلفی را در راستای تقویت بنیه این قشر عظیم جامعه داشته و برنامه‌ریزی‌های مختلفی را انجام می‌دهد.
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان تقویت بنیه اعتقادی دانش‌آموزان و فرهنگیان را از برنامه‌های سازمان برشمرد و گفت: در راستای تقویت بنیه اعتقادی دانش‌آموزان و فرهنگیان جلسات پاسخ به شبهات دینی، برپایی نماز جماعت به ویژه در مدارس شبانه‌روزی و اعزام کاروان‌های راهیان نور از برنامه‌های این سازمان است.
وی تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان و فرهنگیان را از دیگر برنامه‌های شاخص سازمان دانست و یادآور شد: آزمون‌های مختلف کنکور، المپیاد، پیشرفت تحصیلی و طرح آیه‌های تمدن از دیگر برنامه‌های سازمان در این راستا است.
مولایی برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری را از برنامه‌های سال جاری اعلام کرد و ادامه داد: برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، قرآنی و هنری در مقاطع مختلف از برنامه‌های سازمان است.
وی تقویت بنیه دفاعی دانش‌آموزان را در قالب برنامه‌های مختلف از جمله اعزام کاروان‌های راهیان نور را از دیگر برنامه‌های سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان عنوان کرد.
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه بخش تئوری درس آمادگی دفاعی دانش‌آموزان دوم دبیرستان به عهده آموزش و پرورش است، گفت: آموزش‌های نظامی این درس در قالب اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.
وی حفظ انسجام تشکیلاتی را از اهداف سازمان برشمرد و خاطرنشان کرد: در این راستا با برنامه‌ریزی‌های مختلف صبحگاه و نشست‌های سیاسی برای دانش‌آموزان در راستای حفظ انسجام تشکیلاتی سازمان برگزار می‌شود.
مولایی حمایت از نخبگان را از دیگر برنامه‌های سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان اعلام کرد و افزود: این سازمان از مخترعان، نخبگان و مبتکران با توجه به اعتبارات موجود حمایت می‌کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود  اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و آشنایی دانش‌آموزان با رشادت‌های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس را از اهداف اجرای این برنامه عنوان کرد و یادآور شد: در این سفر چهار روزه دانش‌آموزان از مناطق مختلف عملیاتی بازدید می‌کنند.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان اذعان داشت: با اجرای این برنامه، دانش‌آموزان از نزدیک با گوشه‌ای از زوایای پنهان جنگ تحمیلی آشنا شوند.
وی با اشاره به این که بر اساس پیش‌بینی‌های به عمل آمده در سال تحصیلی 91-90، دانش‌آموزان دختر نیز درقالب درس آمادگی دفاعی، به مناطق جنگی اعزام شوند، تصریح کرد: این اردوها با استفاده از بسترهای قانونی موجود برگزار شده و دانش‌آموزان داوطلبانه می‌توانند در کاروان‌های راهیان نور شرکت کنند.
مولایی با تاکید بر اینکه حضور در مناطق جنگی، تاثیرات روحی و روانی مثبتی برای دانش‌آموزان به همراه دارد، افزود: با توجه به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی دراین سفرها، قطعا تاثیرات مثبت آن چشمگیر است.
وی با بیان اینکه اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی برای آموزش درس آمادگی دفاعی به هیچ عنوان اجباری نیست، بیان کرد: نخستین کاروان دانش‌آموزان استان از امروز عازم این مناطق می‌شوند.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به تشویق اولیای دانش‌آموزان برای حضور آنان در کاروان‌های راهیان نور خاطرنشان کرد: تاثیرگذاری این کاروان‌ها موجب توجه جدی اولیا به این مقوله شده است.
وی یادآورشد: با حضور اقشار مختلف مردم در این مناطق دانش‌آموزان با حماسه‌های رزمندگان اسلام آشنا شده و با همراهی سرداران این دوران با دانش‌آموزان با دلاورمردی‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس آشنا می‌شوند.
مولایی اجرای هر برنامه‌ای را دارای هویت خاص دانست و تصریح کرد: اردوهای راهیان نور از برنامه‌های معنوی و جهادی کشور است که با برنامه‌ریزی‌های مطلوبی و اجرای برنامه‌های شاخص تاثیرات خوبی در جامعه دارد.
انتهای پیام/ح10منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000514

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

هیرمند بالاترین ضریب امنیتی را دارا است

• نوشته شده توسط: ramin h

فرماندار هیرمند:
هیرمند بالاترین ضریب امنیتی را دارا است

خبرگزاری فارس: فرماندار هیرمند گفت: شهرستان هیرمند با وجود دارا بودن بیشترین مرز مشترک با افغانستان، از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است.

خبرگزاری فارس: هیرمند بالاترین ضریب امنیتی را دارا است

به گزارش خبرگزاری فارس از هیرمند، محمد گمرکی‌زاده پیش از ظهر امروز در دیدار با فرمانده و پرسنل انتظامی شهرستان هیرمند به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: با توجه به اینکه از عمر شهرستان هیرمند سه سال می‌گذرد و اکثر ادارات در شهرستان مستقر شده‌اند،نیروی انتظامی این شهرستان از مهمترین نهادهای خدماتی است.
وی افزود: تأمین امنیت همه ادارات و ارگان‌ها و عموم مردم بر عهده نیروی انتظامی است.
فرماندار هیرمند بیان کرد: خوشبختانه در این راستا، نیروی انتظامی با مردم و شوراها ارتباط تنگاتنگ و خیلی خوبی برقرار کرده است.
گمرکی‌زاده ادامه داد: به دلیل برقراری ارتباط و همکاری و تعامل مردم با نیروی انتظامی، اکنون شهرستان هیرمند از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است.
در جلسه کمیته اجرایی بسیج دانش‌آموزی شهرستان هیرمند پیرامون اعزام دانش‌آموزان بسیجی سال دوم دبیرستان به مناطق عملیاتی جنوب مقرر شد که بیش از 500 دانش‌آموز اعزام شوند.
در این جلسه مقرر شد؛ از 21 مهرماه امسال بیش از 500 دانش‌آموز در قالب دو کاروان به مناطق جنگی با هدف آشنایی بیشتر و بهتر با رشادت‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس اعزام شوند.
انتهای پیام/ح30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000495

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

اولادی این بار تصادف کرد

• نوشته شده توسط: ramin h

تداوم بدشانسی‌های مهاجم پرسپولیس
اولادی این بار تصادف کرد

خبرگزاری فارس: مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس در مسیر تمرین دچار سانحه رانندگی شد.

خبرگزاری فارس: اولادی این بار تصادف کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، مهرداد اولادی مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس پس از حضورش در این تیم با بدشانسی‌های متفاوتی دست و پنجه کرده که آخرین آن به مصدومیت شدید روز گذشته‌اش در تمرین پرسپولیس برای چندمین بار بود. 
این بار مهرداد اولادی در مسیر تمرین دچار تصادف شد اما مشکل جدی برای وی به وجود نیامد. 
اولادی که از این اتفاق به شدت ناراحت است، این موضوع را با کادر فنی و روانشناس تیم در میان گذاشت.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000511

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

مشکلات ترمز ضد قفل پژو 206 به مرکز استاندار گزارش شده است

• نوشته شده توسط: ramin h

فرمانده پلیس راهور ناجا:
مشکلات ترمز ضد قفل پژو 206 به مرکز استاندار گزارش شده است

خبرگزاری فارس: فرمانده پلیس راهور ناجا با بیان اینکه نظارت بر کیفیت خودروها برعهده سازمان استاندار است گفت: نمونه‌هایی از مشکلات ترمز ضد قفل پژو 206 تیپ 6 آن به تولید کننده گزارش شده و پیگیری موضوع برای رفع مشکل هستم.

خبرگزاری فارس: مشکلات ترمز ضد قفل پژو 206 به مرکز استاندار گزارش شده است

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،‌ سردار اسکندر مومنی در حاشیه دیدار مردمی پلیس راهبر در جمع خبرنگاران گفت: براساس ماده 14 قانون جدید راهنمایی و رانندگی کارشناسی سوانح با 3 محور عوامل انسانی، و ایمنی و نهایتاً خودرو صورت می‌گیرد که اگر کارشناسی نشان دهد که راه یا خودرو مقصر بوده‌اند خودروساز یا مسئولان راه جزء متخلفان محسوب خواهند شد.

وی در ادامه اظهار داشت: براساس کارشناس‌ی‌های صورت گرفته بیش از 300 دستگاه در سوانح ایجاد شده نقش موثر داشته‌اند لذا برای این دستگاه‌ها پرونده تشکیل و به محاکم قضایی ارجاع داده شده‌اند.

وی ادامه داد: همه خودروهای سال 90 باید مجهز به کیسه هوا و ترمز ضد قفل باشند که اگر خودرویی فاقد این موارد بود در هنگام تصادف خودرو ساز به عنوان متخلف شناخته شده و باید جریمه پرداخت کنند.
 
فرمانده پلیس راهور ناجا با اشاره به اجرایی شدن بندهای دیگری از قانون جدید راهنمایی و رانندگی طی ماه آینده گفت: برخی از مفاد این قانون نیاز به آیین‌نامه و تدوین داشت که هم اکنون آئین‌نامه‌ها در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شده و نهایتاً منتظر تصویب هیئت وزیران هستیم.
 
وی در پایان اظهار داشت: جدیت، صداقت و سلامت در کار از اولویت‌های پلیس راهور بوده و ما در دیدارهای مردمی به دنبال حل مشکلات مردم در حیطه قانونی هستیم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000409

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

تجمع اعتراضی دانشجویان مقابل سفارت سوئیس آغاز شد

• نوشته شده توسط: ramin h

در اعتراض به سرکوب قیام وال استریت؛
تجمع اعتراضی دانشجویان مقابل سفارت سوئیس آغاز شد

خبرگزاری فارس: تجمع اعتراضی دانشجویان انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در مقابل سفارت سوئیس شروع شد.

خبرگزاری فارس: تجمع اعتراضی دانشجویان مقابل سفارت سوئیس آغاز شد

به گزارش خبرنگارحوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، تجمع اعتراضی دانشجویان انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در مقابل سفارت سوئیس شروع شد.

این تجمع در پی سرکوب معترضین و تظاهر کنندگان خیابان وال استریت در نیویورک آمریکا انجام می شود؛ هر لحظه بر میزان حاضرین افزرایش می یابد.

گفتنی است روز سه­‌شنبه تظاهرکنندگان در خیابان وال استریت شهر نیویورک بر آن­چه حرص و آز موسسات مالی و تأثیرات مخرب مراکز اقتصادی امریکا بر وضعیت کنونی این کشور می‌دانستند، تأکید کردند.

جمعیت خشمگین که در منطقه اقتصادی منهتن نیویورک تجمع کرده بودند ضمن محکوم کردن سیاست‌­های اقتصادی آمریکا و تزریق مالی وال استریت برای نجات بانک‌ها از ورشکستگی، انعکاس خواسته‌های خود را خواستار شدند.

فعالان ضد صنوف سرمایه‌داری همچنین در این تجمع اعتراضی که به "اشغال وال استریت" موسوم است، هر روزه به سوی ساختمان بورس اوراق بهادار نیویورک راهپیمایی کرده‌­اند.

یکی از معترضان شرکت کننده در این راهپیمایی دراین­‌باره به خبرنگار پرس تی ‌­وی گفت: "مایلم قوانینی را که به بانک­‌ها اجازه داده است از روی حرص و آز وام­‌های پرمخاطره بدهند و هم خود و هم زندگی اجتماعی افراد را به خطر بیاندازند ببینم."

گزارش‌­ها حاکی است، تظاهرکنندگان در فضای میان منطقه بسیار ثروتمند وال استریت و بخش­هایی که در اثر بحران مالی با مشکلات پیچیده‌­ای مواجه شده­‌اند تجمع کرده و هدف اصلی خود را وادار کردن رئیس جمهور آمریکا، باراک اوباما به تشکیل کمیته‌­ای برای پایان دادن به تأثیر پول­‌های سرمایه­‌داران بر سیاست‌­های واشنگتن اعلام کرده‌اند.

گفته می‌­شود، به دلیل دخالت خشونت­ بار پلیس، تا کنون دست‌کم 80 تن بازداشت و ده‌ها معترض دیگر مجروح شده­‌اند؛ با این حال تظاهرکنندگان اعلام کرده‌­اند، تا تحقق خواسته‌هایشان به تجمعات ادامه خواهند داد.

در روز شنبه در یورش پلیس به صف معترضان، نیروهای امنیتی چندین نفر را بر کف پیاده روها محاصره کرده و به آنان اسپری فلفل پاشیده‌اند.

این درحالی است که تظاهرکنندگان با ارسال تصاویر و عکس‌­هایی از صحنه‌­هایی که آن را رفتار خشونت ­آمیز پلیس می‌­نامند، در تلاشند تا صدای جنبش اعتراضی ضددولتی خود را به گوش همگان برسانند.

فعالان معرض اعلام کرده­‌اند که خشونت پلیس عزم آنان را برای رسیدن به اهداف و خواسته‌­های خود راسخ‌­تر کرده است.

پلیس نیویورک نیز برای پیشگیری از تسری اعتراضات به دیگر نقاط شهر برخی خیابان‌ها را مسدود و نیروهای امنیتی را در سطح شهر مستقر کرده است.

برخی از معترضان ایده اشغال وال استریت را منشا گرفته از اعتراضات ضددولتی ماه‌های اخیر و "بیداری اسلامی" در خاورمیانه دانسته‌اند
که تعداد زیادی از دانشجویان در آن حضور پیدا کرده‌اند.

اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال می‌شود ...
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000467

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

نماینده تایلند قهرمان شد/برزوزاده در جایگاه چهارم ایستاد

• نوشته شده توسط: ramin h

/مسابقات موتوکراس آسیا - تهران/
نماینده تایلند قهرمان شد/برزوزاده در جایگاه چهارم ایستاد

خبرگزاری فارس: اولین مرحله از چهارمین راند مسابقات موتورکراس آسیا در کلاس 125 سی سی با قهرمانی نماینده ایران و قرار گرفتن برزوزاده در مکان چهارم این پیکارها به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: نماینده تایلند قهرمان شد/برزوزاده در جایگاه چهارم ایستاد

به گزارش خبرگزاری فارس، اولین مرحله از چهارمین راند مسابقات آسیایی موتورکراس در کلاس 125 سی سی با حضور 7 کشور دقایقی پیش به پایان رسید و نمایندگان ایران نتوانستند مکانی بهتر از چهارم را کسب کنند.
در این رقابت آمون تپ لیپ از تایلند قهرمان شد، تومویا ژاپنی در جایگاه دوم ایستاد و آرونگ کات دیگر موتورسوار تایلندی رده سوم را به خود اختصاص داد.

علی برزوزاده کراس کار ایران جایگاه چهارم را کسب کرد و علیرضا پرورش در مکان پنجم ایستاد.

مرحله دوم چهارمین راند این قمسابقات عصر امروز برگزار می‌شود.
مجموع امتیازات دو مرحله کراس‌کاران قهرمان آسیا در کلاس 125 سی سی را مشخص می‌کند.
انتهای پیام/آ منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000473

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

رژیم غذایی مناسب نواقص مادرزادی در نوزادان را از بین می برد

• نوشته شده توسط: ramin h

رژیم غذایی مناسب نواقص مادرزادی در نوزادان را از بین می برد

خبرگزاری فارس: زنانی که رژیم غذایی بهتر دارند کمتر احتمال دارد تا کودکانی مبتلا به نارسایی های مادرزادی به دنیا بیاورند.

خبرگزاری فارس: رژیم غذایی مناسب نواقص مادرزادی در نوزادان را از بین می برد

به گزارش خبرگزاری فارس، محققان دریافتند زمانیکه مادران رژیم غذایی
مدیترانه ای منظم یا هرم غذایی مناسبی را پیگیری کنند احتمال تولد کودکانی با
مشکلات مغزی و نخاعی کمتر است.

به گفته سوزان کارمیکال از دانشگاه استنفورد بسیاری از معایب تولد شامل
نواقص تونلهای عصبی در اوایل بارداری رخ می دهند حتی قبل از اینکه زنان بدانند
باردار هستند. این پیامها برای زنانی که احتمال بارداری دارند بسیار مهم است.

وی افزود که برای این زنان دست کم این است که باید تنوع غذایی زیادی
داشته باشند شامل بسیاری میوه ها و سبزیجات و حبوبات و مکملهای ویتامینی حاوی اسید
فولیک.

به نوشته رویترز تحقیقات نشان داده که کمبود فولیت در دوران بارداری
میت واند منجر به نواقص مغزی و نخاعی شود و همچنین به زنان باردار توصیه می شود تا
قبل از تولد ویتامینهای دارای اسید فولیک و آهن مصرف کنند.

تحقیقات آنها با استفاده از داده های تحقیق ملی پیشگیری از نواقص
مادرزادی به مقایسه 3400 زن دارای فرزند مبتلا به معایب تونل عصبی هنگام تولد و
6100 زن دیگری که فرزندان آنها دارای این نقص نبودند پرداخت.

بر اساس نتایج احتمال تولد چنین فرزندانی در مادرانی که رژیم غذایی مناسبی
پیش از بارداری و تولد داشته اند بسیار کمتر از سایر مادارانی با رژیمهای غذایی
نامناسب بوده است.

در سطح جهانی تأکید شده که به ویژه در مناطقی که رژیم غذایی مناسبی
وجود ندارد اسید فولیک هنوز هم نخستین اولویت برای پیشگیری از نواقص مادرزادی است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000402

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

دیدار جانبازان خون تازه ای در رگ های یادگاران دفاع مقدس جاری کرد

• نوشته شده توسط: ramin h

نامه سپاس فرمانده کل سپاه خطاب به مقام معظم رهبری
دیدار جانبازان خون تازه ای در رگ های یادگاران دفاع مقدس جاری کرد

خبرگزاری فارس: در پی دیدار اخیر 57 تن از جانبازان قطع نخاع گردنی با رهبر فرزانه انقلاب، سرلشکر جعفری فرمانده سپاه در نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری از ایشان سپاسگزاری کرد.

خبرگزاری فارس: دیدار جانبازان خون تازه ای در رگ های یادگاران دفاع مقدس جاری کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کل سپاه، متن پیام سرلشکر جعفری بدین شرح است:
محضر مبارک ولی امر مسلمین جهان و فرماندهی معظم کل قوا
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)

با اهدای سلام خالصانه؛
خدای بزرگ را شاکریم که در عصر غیبت کبرای حضرت بقیه الله الاعظم (عج) از نعمت عظمای نیابت امام معصوم (ع) و ولایت فقیه در ساحت فقیهی عادل، مجاهدی حکیم و رهبری بصیر، هوشمند و جامع شرایط علمی و عملی چون امام راحل عظیم الشأن (ره) و خلف صالح و شایسته اش حضرتعالی ـ که به حق خورشید پرفروغ اسلام ناب محمدی (ص) و هدایت بخش نهضت بیداری اسلامی در تاریخ معاصر به شمار می روید ـ بهره مندمان ساخت و در عصر جاهلیت مدرن در صراط مستقیم الهی قرارمان داد.

اینک با قلبی آکنده از عشق جاودانه، به نمایندگی از رزمندگان و حماسه سازان دفاع مقدس ـ بویژه جانبازان عزیز و سرافراز قطع نخاع گردنی ـ که در فضایی سرشار از نشاط معنوی و شوق آسمانی، آرزوی دیرین خود را محقق یافتند و به فیض حضور در محضر شریفتان نایل آمدند و از الطاف کریمانه آن رهبر فرزانه بهره مند شدند، صمیمانه سپاسگزاری می نمایم.

بی تردید خاطرۀ این دیدار شورانگیز و فرحبخش که خون تازه ای در رگ های ما و یکایک ایثارگران و یادگاران دفاع مقدس جاری ساخت، همواره ماندگار و طریق تداوم راه امام (ره) و شهدا و دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان های سترگ نظام را به عطر حماسه، ایثار و استقامت معطّر ساخته و ایمان، جهاد و شهادت را فریاد خواهد زد.

با اشتیاق فراوان برای دیدارهای مجدد، سلامتی و دوام عمر پربرکت حضرتعالی و استمرار حرکت در سایه سار رهبری های خردمندانه و حکیمانه‌تان دعای همیشگی و آرزوی دائمی ما از درگاه پروردگار متعال است.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000481

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

خدمه کشتی هنگ‌کنگی نجات یافتند‌

• نوشته شده توسط: ramin h

با سرعت عمل بالگرد ایرانی؛
خدمه کشتی هنگ‌کنگی نجات یافتند‌

خبرگزاری فارس: با سرعت عمل بالگرد سازمان بنادر و دریانوردی استان بوشهر، خدمه یک کشتی هنگ‌کنگی از مرگ حتمی نجات یافتند.

خبرگزاری فارس: خدمه کشتی هنگ‌کنگی نجات یافتند‌

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی اعلام اضطرار و نیاز پزشکی یک فروند کشتی فله بر، با نام  Pioneer Pacificکه از بندر سانتوس برزیل به سمت بندر امام خمینی (ره) حرکت می کرد، بلافاصله هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و یک فروند بالگرد تحت اجاره سازمان بنادر و دریانوردی از بندر بوشهر به موقعیت این کشتی در 20 مایلی جنوب غرب جزیره خارگ اعزام شد.
علی ابراهیم‌زاده اضافه کرد: شناور ناجی 2 نیز که از جزیره خارگ قصد حرکت به سوی این موقعیت را داشت، به دلیل وضعیت نامساعد جوی و ارتفاع بیش از حد امواج دریا، ناچار به بازگشت شد.
وی خاطرنشان کرد: بالگرد پس از رسیدن به موقعیت کشتی‌ Pioneer Pacific و پس از نشستن بر روی انبار شماره 5 این کشتی، یکی از خدمه کشتی را که دچار آپاندیسیت شدید شده بود تحویل گرفته و به سمت خارگ حرکت کرد.
ابراهیم‌زاده اظهار کرد: این بالگرد پس از نشستن در فرودگاه خارگ، مصدوم را تحویل اورژانس مستقر در فرودگاه داده و به بندر بوشهر بازگشت.
انتهای پیام/ج20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000479

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

شیث رضایی از سفر به کیش بازماند

• نوشته شده توسط: ramin h

شیث رضایی از سفر به کیش بازماند

خبرگزاری فارس: مدافع مصدوم تیم فوتبال پرسپولیس به کیش نمی رود.

خبرگزاری فارس: شیث رضایی از سفر به کیش بازماند

به گزارش خبرگزاری فارس، شیث رضایی مدافع تیم فوتبال پرسپولیس یک هفته پیش از ناحیه مهره‌های کمر دچار مصدومیت شد و به این دلیل دوران نقاهت خود را طی می‌کند.

از همین رو شیث رضایی امروز پس از جلسه با استیلی مقرر شد که همراه قرمزپوشان به کیش نرود. این بازیکن تا روز دوشنبه استراحت دارد و از روز سه‌شنبه تمرینات خود را همراه پرسپولیسی‌ها در تهران دنبال می‌کند.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000382

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

استفاده از شبیه سازی برای تولید سلول‌های بنیادین جنینی

• نوشته شده توسط: ramin h

برای نخستین بار توسط دانشمندان آمریکایی انجام شد:
استفاده از شبیه سازی برای تولید سلول‌های بنیادین جنینی

خبرگزاری فارس: دانشمندان آمریکایی برای نخستین بار از یک روش شبیه سازی برای دستیابی به سلول های بنیادین جنینی استفاده کردند.

خبرگزاری فارس: استفاده از شبیه سازی برای تولید سلول‌های بنیادین جنینی

به گزارش خبرگزاری فارس، محققان سعی داشتند ثابت کنند که امکان دارد از تکنولوژی شبیه سازی موسوم به انتقال هسته ای سلولهای somatic یا SCNT برای ساختن سلولهای بنیادین جنینی که منطبق با DNA فرد باشند استفاده کنند.

این موفقیت از آنجا حائز اهمیت است که این سلولهای ویژه بیمار به طور بالقوه می توانند برای جایگزینی با بافتهای آسیب دیده در افراد مبتلا به دیابت یا سایر امراض به نحوی پیوند بخورند که سیستم ایمنی بدن آنها را رد نکند.

به نوشته رویترز این روش می تواند جنجالهای جدیدی را ایجاد کند چرا که برخی مخالفان آن را شبیه سازی می دانند که قویاً با آن مخالف هستند.

سلولهای بنیادین سلولهای مادر بدن و تولید کننده همه سلولهای دیگر هستند.

طرفداران سلولهای بنیادین جنینی می گویند آنها می توانند با این روش درمانهایی را برای کوری، دیابت کودکی یا آسیبهای شدید ایجاد کنند.

SCNT شامل برداشتن مواد ژنتیک از هسته تخمک میزبان و جایگزینی آن با هسته سلولهای بزرگسال است روشی که برای شبیه سازی حیواناتی مانند گوسفند دالی در سال 1996 استفاده شده بود اما دانشمندان تا کنون موفق به رشد این سلولها و تقسیم آنها فراتر از سطحی گسترده در انسانها و غیرانسانها نشده اند.

به گفته این محققان این یافته ها می تواند روش جدیدی را ایجاد کند که به دانشمندان اجازه می دهد روشهای مختلف تولید این سلولهای مهم وقدرتمند را با یکدیگر مقایسه کنند.

سلولهای بنیادین جنینی از جنینهای بدست می آیند که تنها چند روزه هستند اما این موضوع مورد انتقاد جنجالی بسیاری افراد قرار گرفته بود که معتقدند نابودی هر گونه جنین انسان نادرست است.

دانشمندان معمولا این سلولهای را از جنینهای ایجاد شده در کلینیکهای باروری بدست می آورند اما تخمک های این تحقیق از زنی گرفته شده که در ازای آن  هزار دلار به او پرداخته شده درست به اندازه هزینه ای که برای اهدای تخمک برای لقاح مصنوعی در آمریکا پرداخته می شود.

سلولهای بنیادین جنین توانایی تولید بافتهای آسیب دیده را دارند اما این سلولها به دلیل عدم انطباق کامل DNA نمی توانند کاملا با بیماری سازگار شوند و درمانهای صورت گرفته توسط آنها ممکن است توسط بدن بیمار رد شود.

در سال 2006 دانشمندان با استفاده از پوست خود بیمار موفق به تولید سلولهای بنیادین شبه جنینی شدند که می تواند سلولهای بزرگسال را به عقب تر بازگردانده و به دوران قدرت بازگرداند اما اخیرا چند گروه دیگر دریافتند که این سلولها دقیقا مشابه سلولهای جنینی نیستند.

این تحقیقات در آزمایشگاه بنیاد سلولهای بنیادین نیویورک واقع در نیویورک با همکاری پزشکان و محققانی از مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا انجام شده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000374

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

روسیه به جادوی ناتو درباره نجات هزاران نفر در لیبی اعتقادی ندارد

• نوشته شده توسط: ramin h

لاوروف:
روسیه به جادوی ناتو درباره نجات هزاران نفر در لیبی اعتقادی ندارد

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که این کشور به تبلیغات در این مورد که عملیات نظامی ناتو در لیبی توانسته جان تعداد زیادی از مردم این کشور را نجات دهد، اعتقادی نداشته و آن را توجیهی برای این اقدامات می‌داند.

خبرگزاری فارس: روسیه به جادوی ناتو درباره نجات هزاران نفر در لیبی اعتقادی ندارد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز، پنج شنبه در پایان مذاکرات خود با "محمدعلی یوسف" وزیر خارجه جیبوتی اعلام کرد که مقامات مسکو معتقدند که «جادوی» ناتو که در پایتخت‌های کشورهای اروپایی پراکنده شده، مبنی بر اینکه عملیات نظامی در لیبی توانسته جان تعداد بسیار زیادی از مردم لیبی را نجات دهد، تنها تلاشی برای توجیه این اقدامات است.
 
لاوروف تاکید کرد: ما به این جادو که در پایتخت‌های کشورهای عضو ناتو پراکنده شده، در این خصوص که عملیات نظامی ناتو در لیبی جان هزاران نفر از مردم این کشور را نجات داده اعتقادی نداریم و این مسئله را تنها تلاشی برای توجیه و خوشایند نشان دادن این اقدامات ارزیابی می‌کنیم.
 
 وزیر خارجه روسیه یادآور شد: قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد لیبی خواستار انجام اقداماتی در جهت دفاع از مردم غیرنظامی لیبی شده بود، در حالیکه آنچه در جریان عملیات نظامی ناتو در این کشور رخ داد، دقیقا برعکس بود و تعداد زیادی از مردم بی‌گناه در جریان حملات هوایی نیروهای ناتو کشته شدند.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه افزود: مسلما اقدامات خشونت باری که از سوی رهبران سابق لیبی علیه مردم غیرنظامی این کشور صورت گرفت، غیرقابل قبول است، ولی با خشونت و ظلم باید صادقانه مبارزه کرد و نباید از راه غیرقانونی و با نقض ضوابط بین المللی رژیم خودکامه را از میان برداشت، بخصوص آنکه در مراحل اولیه بحران این امکان وجود داشت تا از ادامه خونریزی‌ها اجتناب ورزید و طرفین را به میز مذاکره سوق داد.
 
لاوروف یادآور شد: با کمال تاسف سایر اعضای جامعه بین الملل  و قبل از همه شرکای غربی ما از ابتکارعمل‌ها در این زمینه حمایت نکردند و راه حمایت از یک طرف مناقشه داخلی در لیبی را در پیش گرفتند که برخلاف اصل میانجی‌گری برای حل مشکلات است و در نتیجه اقدامات آنها نیز تعداد قربانیان در میان مردم غیرنظامی لیبی افزایش هم پیدا کرد.
 
وی مواضع مسکو در این خصوص را اینگونه توضیح داد: روسیه خواستار آن است که همه مناقشات باید بر اساس حقوق بین الملل و این اصل در منشور سازمان ملل متحد مبنی بر عدم بکارگیری توان نظامی در چنین مواردی حل و فصل شوند، چرا که تنها در دفاع از خود است که این حق در نظر گرفته شده تا از توان نظامی استفاده شود.  
 
انتهای پیام/آ.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000376

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

صبای نوین معدن استعدادهای نهفته فوتبال قم است

• نوشته شده توسط: ramin h

سرمربی تیم فوتبال صبای نوین قم:
صبای نوین معدن استعدادهای نهفته فوتبال قم است

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال صبای نوین قم گفت: ترکیب کامل تیم ما از بازیکنان بومی تشکیل شده و با هدف معرفی استعدادهای نهفته فوتبال قم در لیگ آزادگان به موفقیت فکر می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: صبای نوین معدن استعدادهای نهفته فوتبال قم است

عباس رحمانی در حاشیه دور جدید تمرینات این تیم برای دیدار هفته دوم لیگ آزادگان مقابل شاهین البرز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم تصریح کرد: شروع خوبی در لیگ آزادگان داشتیم و با اینکه تیم هنوز به صد در صد آمادگی نرسیده است اما سه امتیاز امیدوار‌کننده‌ای کسب کردیم، ما بازیکنان بسیار خوبی داریم که شک ندارم در مسابقات امسال لیگ آزادگان شایستگی‌های خود را برای بازی کردن در تیم لیگ برتر صبا نشان خواهند داد.
وی ادامه داد: حریف ما یعنی تیم سرخپوشان طلایه‌داران بوئین زهرا چندان مطرح و قوی نبود، در این دیدار بسیار خوب بازی کردیم و بارها موقعیت گلزنی از دست دادیم به همین دلیل مدعی هستم که در هفته نخست لیگ آزادگان مستحق پیروزی بودیم.
سرمربی تیم فوتبال صبای نوین قم خاطرنشان کرد: بازی بسیار پر قدرت و خوبی انجام دادیم ولی در لحظاتی از بازی به حریف اجازه دادیم که در زمین مسابقه هر کاری که دلش می‌خواهد انجام دهد، با این حال همه دیدند که در بیشتر دقایق مسابقه ما صاحب توپ و میدان بودیم و با حملات خطرناک دروازه حریف را تهدید کردیم.
وی بیان کرد:‌ با توجه به شناختی که از تیم صبای نوین دارم، در تمرینات پیش از مسابقه بعدی برنامه‌های خاصی برای لحظه به لحظه مسابقه در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم از این دیدار خارج از خانه سه امتیاز را کسب کنیم هر چند امیدوارم در استفاده از فرصت‌های گلزنی و ارائه بازی هماهنگ با بداقبالی مواجه نشویم.
رحمانی تاکید کرد: در دیدار با سرخپوشان طلایه‌داران بوئین زهرا در مجموع بازیکنان ما خوب بازی کردند، در این دیدار بارها توپ‌های بازیکنان ما به دروازه حریف راهی پیدا نکرد و در لحظات پایانی با به دست آوردن پنالتی گل برتری را به ثمر رساندیم.
وی اظهار کرد: در گام نخست فصل جدید فوتبال لیگ آزادگان برای شکست سرخپوشان طلایه‌داران بوئین زهرا و کسب سه امتیاز مسابقه به میدان آمده‌ بودیم ولی ما می‌توانستیم این تیم را با گل‌های بیشتری نیز در خانه خود شکست دهیم.  
سرخپوشان طلایه‌داران بوئین زهرا اضافه کرد: ما به سه امتیاز این دیدار نیاز مبرم داشتیم و پیش از بازی هم به بازیکنان صبای نوین گفته بودم، قصد داریم با کسب سه امتیاز این دیدار شروع خوبی در مسابقات امسال داشته باشیم.
وی عنوان کرد: بازیکنان ما به مرز خودباوری کامل رسیده‌اند و تردید ندارم که در ادامه لیگ بهتر از بازی هفته نخست خوب خواهند کرد، ما از هم‌اکنون به فکر بازی هفته آینده در کرج و مقابل تیم شاهین البرز هستیم تا بتوانیم به سه امتیاز مسابقه دست یابیم.
وی تصریح کرد: هدف ما این است که در بازی‌های خانگی سه امتیاز تمام دیدارهای این فصل را کسب کنیم و بازیکنان ما باید بدانند که در ماراتن دیدارهای مقدماتی باید کاری کنیم که در خانه به راحتی به حریفان خود امتیاز ندهیم.
تیم فوتسال صبای نوین قم در نخستین بازی خانگی خود در آغاز مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه‌های کشور جام آزادگان در دیداری خانگی در مجموعه تختی قم به پیروزی یک بر صفر مقابل سرخپوشان بوئین زهرا دست یافت و در هفته دوم نیز یکشنبه آینده به مصاف شاهین البرز می‌رود.
انتهای پیام/ج20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000239

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

فرمانده جدید امور سایبری پنتاگون منصوب شد

• نوشته شده توسط: ramin h

در پی درخواست سنا برای تمرکز بیشتر بر تهدیدات سایبری
فرمانده جدید امور سایبری پنتاگون منصوب شد

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع آمریکا «اریک روزنباخ» را به عنوان معاون وزیر دفاع آمریکا در سیاست سایبری در امور استراتژیک جهانی منصوب کرد.

خبرگزاری فارس: فرمانده جدید امور سایبری پنتاگون منصوب شد

به گزارش فارس به نقل از «نشنال ژورنال»، وزارت دفاع از انتصاب یک مقام ارشد جدید برای سرپرستی برنامه‌های سایبری خبر داد.

«لئون پانتا» وزیر دفاع آمریکا، «اریک روزنباخ»، عضو سابق مجلس سنا و مشاور امنیت خصوصی، را به عنوان معاون دستیار وزیر دفاع در سیاست سایبری در امور استراتژیک جهانی منصوب کرد. "رابرت باتلر" فرمانده سایبری اسبق پنتاگون تابستان سال جاری پس از 2 سال به کار خود پایان داد.

«روزنباخ» سرپرست تلاش‌های وزارت دفاع آمریکا برای توسعه و اجرای سیاست‌ها، استراتژی‌ها و طرح‌های سایبری خواهد بود. «روزنباخ» پیش از این به عنوان مشاور امنیت ملی «چاک هگل» و همچنین عضو کمیته ویژه اطلاعات سنا خدمت می‌کرد.

روز سه شنبه کمیته ویژه اطلاعات سنا از مقامات دولتی خواستند تا تلاش بیشتری به مقابله با تهدیدات سایبری به ویژه تهدیدات سایبری چین داشته باشند.

انتهای پیام/200110/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900713001411

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

نیاز به 20 هزار دامپزشک برای مدیریت صحیح بر ۸۵ میلیون دام کشور

• نوشته شده توسط: ramin h

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح کرد
نیاز به 20 هزار دامپزشک برای مدیریت صحیح بر ۸۵ میلیون دام کشور

خبرگزاری فارس: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: میلیون راس دام در کشور وجود دارد و در صورتی که به دامداری‌های صنعتی تبدیل شوند و مدیریت صحیحی بر آنها اعمال شود نیازمند 20 هزار دامپزشک است.

خبرگزاری فارس: نیاز به 20 هزار دامپزشک برای مدیریت صحیح بر ۸۵ میلیون دام کشور

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس سیدشهاب‌الدین صدر در همایشی به مناسبت روز ملی دامپزشکی گفت: امروزه رشته دامپزشکی در کشور جا نیفتاده و با فرض اینکه تنها و برای مداوای بیماریهای دام است نگاه سطحی به این بخش دارند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: طی دهه گذشته در تمام دنیا بهداشت و پیشگیری بر درمان ارجعیت دارد، به همین دلیل در کشور ما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح است.
صدر گفت: سرمایه‌گذاری در بخش سلامت به هیچ عنوان هزینه‌بر محسوب نمی‌شود،بلکه پایه‌های سلامتی و ارتقا جامعه را محکم می‌کند.
صدر گفت: سلامتی از امور زیربنایی در کشور است زیرا هر توسعه‌ای نیازمند انسانهای سالم است و برای ارتقا سلامتی هم همه نهادهای مرتبط باید تلاش کنند.
وی افزود: یکی از موارد مربوط به سلامتی بهداشت مواد غذایی است و هر چقدر در این زمینه برنامه‌ریزی، تلاش و نظارت بیشتری شود، سلامتی در جامعه را رقم می‌زند.
صدر افزود: اجرای برنامه‌های مصوب دولت نیز می‌تواند در ارتقای سلامتی جامعه موثر باشد.
وی تصریح کرد: در برنامه چهارم توسعه شورای عالی سلامت متشکل از 12 وزارتخانه و 2 سازمان تشکیل شد و مفهوم آن این است که برای سلامتی فعالیت‌های بین‌بخشی لازم است.
وی افزود: در صورتی که وزارتخانه‌های دیگر در افزایش سلامتی جامعه سهیم نباشند، یک وزارتخانه مسئول نمی‌تواند کاری از پیش نمی‌تواند ببرد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هزار و 700 عامل بیماری‌زا در کشور وجود دارد که 800 عامل آن بیماری مشترک بین انسان و دام ایجاد می‌کند،بنابراین توجه به بیماریهای مشترک باید جزو برنامه‌های اصلی دولت باشد.
صدر گفت: از 6 میلیارد جمعیت دنیا یک میلیارد نفر گرسنه هستند. 64 درصد تنها در کشورهای آسیایی و آفریقایی ساکن هستند و بخش عمده مواد غذایی آنها از دام، طیور و آبزیان تامین می‌شود.
صدر خاطرنشان کرد: جامعه دامپزشکان کشور در صورتی که مدیریت کافی باشد، می‌تواند سهم بسیار بزرگی در تامین امنیت غذایی و سلامتی جامعه داشته باشند.
وی با بیان اینکه 12 هزار و 500 دکترای دامپزشکی در کشور وجود دارد،گفت: وجود 4 میلیون راس دام در دامداری‌های صنعتی نشان‌دهنده آن است که بخش زیادی از این دامپزشکان بیکار هستند.
وی افزود: 85 میلیون راس دام در کشور وجود دارد و در صورتی که به دامداری‌های صنعتی تبدیل شوند و مدیریت صحیحی بر آنها اعمال شود نیازمند 20 هزار دامپزشک است.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000261

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

واکنش دولت ایتالیا به کاهش رتبه اعتباری این کشور از سوی موسسه مودی

• نوشته شده توسط: ramin h

واکنش دولت ایتالیا به کاهش رتبه اعتباری این کشور از سوی موسسه مودی

خبرگزاری فارس: کاهش رتبه اعتباری ایتالیا موسسه بین المللی اعتبارسنجی مودی با واکنش نه چندان شدید سیلیویو برلوسکونی نخست وزیر این کشور و برخی نگرانی ها روبرو شده است.

خبرگزاری فارس: واکنش دولت ایتالیا به کاهش رتبه اعتباری این کشور از سوی موسسه مودی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ نخست وزیر ایتالیا با ارزیابی قابل انتظار بودن کاهش رتبه اعتباری این کشور سعی کرد از بالا گرفتن انتقادها جلوگیری کند،او همچنین تاکید کرد دولت ایتالیا در پی ساماندهی وضعیت بودجه این کشور است. فابریتسیو چیکیتتو نماینده حزب حاکم طرفدار سیلیو برلوسکونی در مجلس قانون گذاری ایتالیا در دفاع از اقدام های اقتصادی دولت این کشور گفت ما انتظار چنین ارزیابی را از موسسه مودی داشتیم اما باید یادآور شد که نهادهای اروپایی دو ماه قبل تدابیر اقتصادی اخیر دولت ایتالیا را بسیار موثر
ارزیابی کرده اند، در عین حال پیر فردیناندو کاسینی رهبر حزب دموکرات میانه رو درانتقاد از دولت ایتالیا گفت ما در دوران سختی زندگی می کنیم و شاهد خطر موجود ازسوی وضعیت یونان هستیم. از طرف دیگر کم توجهی به مسئولیت امور از جانب تصمیم گیرنده اصلی یعنی نخست وزیر را شاهدیم که سیاست های ایتالیا را فلج می کند، نگرانی از بحران اقتصادی تنها در میان برخی سیاستمداران ایتالیایی افزایش نیافته است.
اکنون بانک مرکزی اروپا از دولت ایتالیا خواسته پس از تدابیر ریاضتی برای رشد اقتصادی و
افزایش رقابت مالی این کشور اقدام کند.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000034

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

کاکا در پاریس شام خورد

• نوشته شده توسط: ramin h

ملاقات با مسئولان سن ‌ژرمن
کاکا در پاریس شام خورد

خبرگزاری فارس: بازیکن برزیلی تیم فوتبال رئال مادرید شب گذشته به همراه مدیر برنامه هایش در پاریس با مقامات پاری سن ژرمن شام خورد.

خبرگزاری فارس: کاکا در پاریس شام خورد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از آس اسپانیا، کاکا که به تازگی در ترکیب رئال مادرید خوش درخشیده به خاطر برخی بی‌مهری ها و بی‌توجهی ها قصد ماندن در مادرید را ندارد و به اصرار وکیل خود راهی پایتخت فرانسه شده تا شرایط انتقال به تیم تازه ثروتمند شده پاری سن ژرمن را ارزیابی کند.

یکی از مشکلات اصلی کاکا همسر و فرزند او است که نمی‌خواهند در فرانسه با زبانی تازه به زندگی خود ادامه دهند و آنها نیز اسپانیا را بهترین جا برای رشد فرزند خود می‌دانند.

کاکا شب گذشته با مقامات تیم اول پاریس شام خورد و در مذاکره‌ای صمیمانه شرایط انتقال زمستانی خود را بررسی کرد؛ اما باید نظر مقامات رئال مادرید را نیز جویا شود.
چند تیم برزیلی نیز به دنبال کاکا هستند.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000167

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

بررسی مشکلات زائران ایرانی عازم شهرهای مقدس عراق

• نوشته شده توسط: ramin h

در دیدار نخست وزیر عراق و نماینده ولی فقیه صورت گرفت
بررسی مشکلات زائران ایرانی عازم شهرهای مقدس عراق

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت مشکلات زائران ایرانی در گیت‌های مرزی عراق و مشکل اسکان آنها در شهرهای زیارتی را با نخست وزیر عراق در میان گذاشت.

خبرگزاری فارس: بررسی مشکلات زائران ایرانی عازم شهرهای مقدس عراق

به‌ گزارش خبرنگار خبرگزرای فارس در بغداد ، دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق با انتشار بیانه‌ای اعلام کرد: روز گذشته‌ "نوری المالکی" نخست وزیر عراق از حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسگر" نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت استقبال کرد.

در این بیانیه‌ که‌ نسخه‌ای از آن در اختیار خبرنگار خبرگزاری فارس قرار گرفته‌ آمده‌ است: نخست وزیر عراق بر لزوم حمایت از گردشگری دینی تاکید کرد و گفت سرمایه‌ گذاری بخش خصوصی در صنعیت گردشگری دینی به‌ امری ضروری تبدیل شده‌ است.

در این دیدار  حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسگر" ضمن تاکید بر افزایش همکاری میان بخش های مذهبی دو کشور ،   مشکلات زائران ایرانی در گیت‌های مرزی عراق و مشکل اسکان آنها در شهرهای زیارتی را با نخست وزیر عراق در میان گذاشت.

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000022

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

اختلاف مصری‌ها درباره زمان انتخابات رباست‌جمهوری

• نوشته شده توسط: ramin h

اختلاف مصری‌ها درباره زمان انتخابات رباست‌جمهوری

خبرگزاری فارس: در حالیکه شورای انتقالی اعلام کرده که انتخابات ریاست‌جمهوری شاید تا پایان سال 2012 نیز برگزار نشود، تعدادی از کاندیداهای احتمالی، خواستار برگزاری آن تا فروردین آینده شده‌اند.

خبرگزاری فارس: اختلاف مصری‌ها درباره زمان انتخابات رباست‌جمهوری

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، تعدادی از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری در مصر پیبشنهاد کردند که  این انتخابات در ماه آوریل آینده (فروردین ماه) برگزار شود و رئیس‌جمهور انتخابی در روز 20 همان ماه قدرت را در دست گیرد.

شش نفر از افرادی که احتمال زیادی برای کاندیداتوری آنها در انتخابات ریاست‌جمهوری وجود دارد -از جمله عمرو موسی- این طرح را پیشنهاد کرده‌اند.

این در حالی است که شورای انتقالی مصر بر اساس جدول زمانی که ارائه کرده، اعلام نموده که این انتخابات ممکن است تا پایان سال 2012 هم برگزار نشود.

شورای انتقالی مصر اعلام کرده است که فردی را برای نامزدی ریاست‌جمهوری معرفی نخواهد کرد، اما تعلل این شورا در برگزاری انتخابات تردیدهای زیادی را در میان مردم در مورد انگیزه این شورا برای ادامه قدرت در مصر ایجاد کرده است.

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000124

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

حل مشکلات بلوچستان باید اولویت دولت باشد

• نوشته شده توسط: ramin h

حمایت نمایندگان حزب مسلم لیگ از معترضان به کشتار شیعیان در کویته
حل مشکلات بلوچستان باید اولویت دولت باشد

خبرگزاری فارس: نمایندگان "حزب مسلم لیگ نواز" پاکستان در مجلس ملی این کشور با بیان اینکه حل مشکلات بلوچستان باید اولویت دولت باشد، با نمایندگانی که در اعتراض به کشتار شیعیان دست به اعتصاب زده اند ابراز همبستگی کردند.

خبرگزاری فارس: حل مشکلات بلوچستان باید اولویت دولت باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام آباد، اعضای حزب مسلم لیگ نواز پاکستان در مجلس ملی پاکستان روز چهارشنبه با نمایندگان تحصن کرده در مقابل مجلس ملی این کشور اعلام همبستگی کردند.

این افراد 2 روز است که در اعتراض به کشتار شیعیان در کویته مرکز ایالت بلوچستان، مقابل ساختمان مجلس این کشور تحصن کرده‌اند.

"چودری نثارعلی"، رهبر اپوزیسیون در مجلس ملی گفت: هر فرد باید بدون توجه به وابستگی‌های حزبی کمک کند تا راه حلی عملی برای مشکلات بلوچستان پیدا کنیم.
 
وی همچنین خواستار اتخاذ سیاست‌های شفاف در قبال مسئله بلوچستان، مسئله کمبود برق، اوضاع کراچی و رابطه با آمریکا شد. 

وی با ابراز نگرانی از وخیم‌تر شدن اوضاع ایالت بلوچستان، افزود: حزب مسلم لیگ کاملا با تحصن نمایندگان موافق بوده و معتقد است که باید قدم‌هایی محکم برای حل مسائل بلوچستان برداشته شود. 

نثارعلی گفت: اعضای حزب مسلم لیگ شاخه نواز اینجا جمع نشده اند تا امتیاز سیاسی بگیرند، بلکه می‌خواهند همبستگی خود را نشان دهند و بر حل مشکلات بلوچستان تأکید کنند.

 "جواد هاشمی" از اعضای حزب مسلم لیگ شاخه نواز با بیان اینکه مردم فقط می‌خواهند مشکلات آنان حل شود، گفت: دولت باید برای حل مشکلات مردم قدم‌های محکمی بردارد نه اینکه هنگام تظاهرات آنان را از خیابان‌ها متفرق کند.

عبدالقدیر عضو دیگر حزب مسلم لیگ شاخه نواز نیز در این رابطه گفت: مشکل بلوچستان تنها مشکل برای همان استان نیست، بلکه یک مشکل ملی است و طرح راه‌حل برای آن باید در اولویت قرار بگیرد.
 
وی از مقاماتی که قوانین را طرح می کنند خواست تا راهی برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع امنیتی در بلوچستان پیدا کنند.

این در حالی است که کمیسیون حقوق بشر پاکستان نیز از رئیس جمهور و نخست وزیر پاکستان خواست تا شخصاً اقدامی برای جلوگیری از کشتار شیعیان در کویته انجام دهند.
 
رحمان ملک وزیر کشور پاکستان نیز امروز در جلسه مقامات بلندپایه بلوچستان بر لزوم انجام اقدامات عملی برای حفظ امنیت زائران شیعه پاکستانی که قصد سفر به ایران را دارند تأکید کرد.

دیروز چند فرد مسلح ناشناس با حمله به اتوبوس شیعیان در کویته، 13 نفر را کشته و هفت تن دیگر را زخمی کردند.

چند هفته پیش نیز حادثه مشابهی در کویته رخ داد که بر اثر آن حدود 30 زائر شیعه پاکستانی قتل عام شدند.

این کشتارهای فرقه ای خشم شدید مردم کویته و مقامات پاکستانی را بدنبال داشته است.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900713001275

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

مرکل خواستار سرمایه گذاری برای نجات بانکهای اروپایی شد

• نوشته شده توسط: ramin h

مرکل خواستار سرمایه گذاری برای نجات بانکهای اروپایی شد

خبرگزاری فارس: خوزه مانوئل باروسو رئیس کمیسیون اروپا و آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان بر سرمایه گذاری بیشتر کشورهای اروپایی برای نجات بانکهای منطقه یورو تاکید کردند .

خبرگزاری فارس: مرکل خواستار سرمایه گذاری برای نجات بانکهای اروپایی شد

به گزارش خبرگزاری فارس مرکل و باروسو پس از دیدار و گفتگو درباره مسایل اروپا در شهر بروکسل به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند،باروسو ضمن تشکر از تلاش های آلمان برای تقویت ثبات اقتصادی در اروپا نقش این کشور دراتحادیه اروپا را تعیین کننده خواند.
خانم مرکل نیز بار دیگر بر تقویت بانکهای اروپایی تاکید کرد و گفت همچنان که وزیر اقتصاد المان اشاره کرده است ما برای این کار آماده ایم و در صورت نیازبرای نجات بانکها سرمایه گذاری بیشتری خواهیم کرد.
ما به دیدگاه مشترک سایر کشورها در این زمینه نیازمندیم و باید این کار سریعتر انجام
شود. صدر اعظم آلمان با اشاره به بحران اقتصادی در یونان گفت نمی توان مشکلات اروپا
را به صورت ناگهانی حل کرد.این کار باید آرام آرام و با همکاری تمام کشورهای
اروپایی صورت گیرد.
وی افزود من تاکید می کنم بر اینکه یونان باید در منطقه  یورو باقی بماند. یونان این توانایی را دارد که دوباره روی پای خود بایستد.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000033

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

موافقت شورای اجرایی یونسکو با ارتقای عضویت فلسطین

• نوشته شده توسط: ramin h

موافقت شورای اجرایی یونسکو با ارتقای عضویت فلسطین

خبرگزاری فارس: شورای اجرایی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد(یونسکو) با 40 رأی موافق از مجموع 58 عضو این شورا با اعطای عضویت کامل فلسطین در این سازمان موافقت کرد.

خبرگزاری فارس: موافقت شورای اجرایی یونسکو با ارتقای عضویت فلسطین

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای اجرایی یونسکو دیروز ارتقای عضویت فلسطین در این سازمان از ناظر به عضو کامل را به رأی گذاشت که 40 عضو از مجموع 58 عضو با آن موافقت کردند.
 
بر اساس این گزارش 4 عضو این سازمان از جمله آمریکا با این طرح مخالفت کرده و 14 عضو از جمله اسپانیا و فرانسه نیز رأی ممتنع دادند.  
 
در همین رابطه "ریاض المالکی" وزیر امور خارجه دولت انتصابی تشکیلات خودگردان فلسطین از تمامی کشورهایی که به نفع این طرح رأی دادند، قدردانی کرد.
 
پس از این رأی‌گیری این طرح برای تائید نهایی در کنفرانس سالانه یونسکو که قرار است 25اکتبر(3 آبان) تا 10 نوامبر(19 آبان) در پاریس برگزار شود، مطرح خواهد شد که برای تائید به موافقت دو سوم اعضا از مجموع 193 عضو نیاز دارد.
 
در صورت موافقت اعضا با عضویت کامل فلسطین در یونسکو این مسئله باعث می‌شود که فلسطینی‌ها برخی مکان‌های تاریخی را به لیست آثار باستانی جهانی وارد کنند همچنانکه آنها تصمیم دارند بیت‌لحم محل تولد عیسی مسیح، الخلیل که حرم شریف ابراهیمی در آن واقع است و اریحا یکی از قدیمی‌ترین‌ شهرهای جهان را به لیست آثار باستانی جهانی وارد کنند.

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000158

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

یک دزد دریایی سومالی به حبس ابد محکوم شد

• نوشته شده توسط: ramin h

یک دزد دریایی سومالی به حبس ابد محکوم شد

خبرگزاری فارس: دادگاهی در ایالت ویرجینیا در ایالت متحده یک شهروند سومالی را به جرم دزدی دریایی و شرکت در قتل چهار آمریکایی به حبس ابد محکوم کرده است

خبرگزاری فارس: یک دزد دریایی سومالی به حبس ابد محکوم شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز محی الدین صلاح عمر یکی از ۱۹ دزد دریایی است که در ماه فوریه قایق تفریحی کوئست را در آب های جنوب عمان ربودند. این افراد قصد انتقال ۴ سرنشین آمریکایی این قایق را به سومالی را داشتند که در درگیری با نیروی دریایی ایالات متحده آنها را کشتند.
دو نفر دیگر از این دزدان دریایی در ماه اوت به حبس ابد محکوم شدند دو نفر از دزدان دریایی همراه محی الدین صلاح به وسیله نیروی دریایی آمریکا کشته شدند و جنازه دو نفر دیگر از آنها نیز در قایق دزدان پیدا شد. علت مرگ آنها مشخص نیست.
انتهای پیام/م
منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000229

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

مؤسسه پیام آزادگان در نمایشگاه رسانه‌ای دیجیتال حضور خواهد یافت

• نوشته شده توسط: ramin h

برای نخستین‌بار:
مؤسسه پیام آزادگان در نمایشگاه رسانه‌ای دیجیتال حضور خواهد یافت

خبرگزاری فارس: مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان برای نخستین بار در پنجمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال که از 15 مهرماه سال جاری در مصلی تهران برگزار می‌گردد حضور پیدا می کند.

خبرگزاری فارس: مؤسسه پیام آزادگان در نمایشگاه رسانه‌ای دیجیتال حضور خواهد یافت

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان برای نخستین بار در نمایشگاه رسانه های دیجیتال حضور پیدا می‌کند.

مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان در این نمایشگاه محصولات رسانه ای دیجیتال و همچنین خدمات رسانه‌ای خود را به مخاطبان عرضه می کند.

به گزارش «توانا» پنجمین دوره نمایشگاه رسانه های دیجیتال از 15 مهر تا 25 مهر ماه در محل شبستان مصلی تهران دائر است و غرفه مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان در بخش «جنگ نرم» این نمایشگاه فعالیت خواهد کرد.
انتهای خبر/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900713000773

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

مسابقات قرآن کریم در سیستان‌و بلوچستان برگزار میشود

• نوشته شده توسط: ramin h

در آذر ماه‌؛
مسابقات قرآن کریم در سیستان‌و بلوچستان برگزار میشود

خبرگزاری فارس: مدیر کل اوقات و امور خیریه سیستان و بلوچستان از تمدید مهلت ‌ثبت نام برای شرکت‌کنندگان، مسابقات قرآن اوقاف سیستان وبلوچستان خبر داد و گفت: این مسابقات در آذرماه برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: مسابقات قرآن کریم در سیستان‌و بلوچستان برگزار میشود

 به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه سیستان‌وبلوچستان حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی روحانی‌نیا اظهار داشت: مهلت ثبت‌نام مسابقات قرآن و برگزاری آن تا دوم و سوم آذرماه به دلیل مصادف شدن مسابقات قرآن اوقاف با شروع سال تحصیلی تمدید شد.
وی افزود: تعداد زیادی از متقاضیان سی وچهارمین دوره مسابقات قرآن در مرحله شهرستانی سیستان و بلوچستان را جوانان و به ویژه خواهران و برادران دانشجو و دانش آموز تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: به همین دلیل و با نظر مساعد اداره کل آموزش و مسابقات سازمان اوقاف کشور مهلت ثبت‌نام از علاقه‌مندان، به منظور هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن مسابقات تا 15آبان تمدید شد تا در دوم وسوم آذر ماه شاهد برگزاری مسابقات و شناسایی قهرمانان قرآنی سیستان وبلوچستان در مرحله شهرستانی باشیم.
روحانی‌نیا خاطر نشان کرد: سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن در مرحله شهرستانی در بین خواهران و برادران در دو مقطع بزرگسال و شکوفه‌ها در رشته‌های حفظ،قرائت و ترتیل قرآن کریم با برگزاری آزمون شرط ورود به مسابقات برگزار می‌شود.
مدیر کل اوقات و امور خیریه سیستان و بلوچستان بیان کرد: برای برگزاری مسابقات از شرکت کنندگان  درخواست می‌شود برای دریافت کتاب آزمون مفاهیم قرآن شرط ورود به مرحله شهرستانی به ادارات اوقاف در زاهدان، زابل و ایرانشهر مراجعه کنند.
وی یادآور شد: ثبت نام از سه طریق مراجعه حضوری، تماس تلفنی و یا با ارسال پیام کوتاه مشخصات شرکت کننده به سامانه پیام کوتاه 10000114541 امکان پذیر است.
انتهای پیام/ح30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000090

نظرات()

پنجشنبه 14 مهر 1390

سلیمی در حضور رضازاده بار دیگر رکورد جهان را شکست

• نوشته شده توسط: ramin h

با مهار وزنه 217 کیلوگرم در یک ضرب؛
سلیمی در حضور رضازاده بار دیگر رکورد جهان را شکست

خبرگزاری فارس: آخرین رکوردگیری تیم ملی وزنه برداری کشورمان بار دیگر با قدرت‌نمایی قویترین مرد جهان به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: سلیمی در حضور رضازاده بار دیگر رکورد جهان را شکست

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، آخرین رکوردگیری تیم ملی کشورمان با قدرتنمایی قویترین مرد جهان و مهار وزنه ای که تاکنون هیچ وزنه برداری در دنیا آن را بالای سر نبرده بود، پایانی شیرین و دلنشین داشت.

در این رکوردگیری که با حضور رئیس و دبیر فدراسیون وزنه برداری، مدیرکل تربیت بدنی سنندج، شهردار، رئیس هیئت وزنه برداری و جمعی دیگر از مسئولان استانی سنندج و همین‌طور خیل پرشور تماشاگران این شهرستان در خانه وزنه برداری تختی برگزارشد، بهداد سلیمی قویترین مرد جهان و بهترین وزنه بردار سال 2010 دنیا همه حاضران در سالن را مبهوت و شگفت زده قدرت خود کرد و در عین ناباوری در حرکت یک ضرب وزنه ارزشمند 217 کیلوگرم را بدون کمترین مشکل بالای سر خود نگه داشت.
سلیمی حرکت یک ضرب خود را با مهار وزنه 209 کیلوگرم آغاز کرد و برای دومین بار، وزنه 214 کیلوگرم را که یک کیلوگرم بیشتر از رکورد جهانی حسین رضازاده بود بالای سر برد. اما اوج نمایی ستاره بی چون و چرای وزنه برداری ایران زمانی بود که برای اولین بار پشت وزنه 217 کیلوگرم ایستاد. باورش برای خیلی ها سخت بود که بهداد سلیمی بتواند این وزنه با ارزش را هم بالای سر ببرد، اما همانند دو حرکت اولش، این بار هم به راحتی وزنه را مهار کرد تا حسین رضازاده و همه حاضران در سالن به صورت ایستاده و با تشوبق بی امان خود از این ملی پوش وزنه برداری قدردانی کنند.
سلیمی با مهار این وزنه نشان داد حتی می تواند رکورد جهانی حرکت یکضرب دسته فوق سنگین را به میزان 4 کیلوگرم افزایش دهد. او در حرکت دوضرب هم نمایش خوبی داشت و با مهار وزنه 256 کیلوگرم به میزان یک کیلوگرم بیشتر از رکورد مجموع حسین رضازاده، به نام خود به ثبت رساند.

* انوشیروانی؛ 205 کیلوگرم
در شبی که بهداد سلیمی فراتر از انتظار وزنه زد، سجاد انوشیروانی، دیگر وزنه بردار سنگین وزن تیم ملی هم خوش درخشید و در حرکت یک ضرب وزنه با ارزش 205 کیلوگرم را بالای سر برد. انوشیروانی که حالا یکی از مدعیان کسب مدال جهانی به شمار می رود در حرکت دوضرب هم پس از مهار وزنه 230 کیلوگرم، پشت وزنه 240 قرار گرفت اما به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه زانو نتوانست آنطور که خودش انتظار داشت نتیجه بگیرد. انوشیروانی اگر در مسابقات جهانی پاریس بتواند به مجموع 445 کیلوگرم برسد، یکی از شانس های مسلم کسب مدال نقره دسته فوق سنگین خواهد بود.

* براری و نصیرشلال در یک سطح
محمدرضا براری و نواب نصیرشلال، دو وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم کشورمان هم رقابت نزدیکی داشتند و در نهایت با یک کیلوگرم اختلاف نسبت به یکدیگر به کار خود در مجموع دو حرکت خاتمه دادند. در این میان تنها برتری براری نسبت به نصیرشلال مهار وزنه 181 کیلوگرم در حرکت یک ضرب بود، جایی که نصیرشلال حدنصاب 180 را برای خود به ثبت رسانده بود. این دو ملی پوش در حرکت دوضرب هم عملکرد یکسانی داشتند و هر دو پس از مهار وزنه 215 کیلوگرم، در مهار وزنه های 220 و 225کیلوگرم ناموفق بودند. عدم کنترل وزنه در بالای سر، عاملی بود که اجازه نداد این دو ملی پوش دسته 105 کیلوگرم رکوردهای بهتری را به ثبت برسانند.

*‌ شرایط خوب دو ملی پوش دسته 94 
اصغر ابراهیمی و سعید محمدپور هم با آمادگی مطلوبی در رکوردگیری تیم ملی شرکت کردند. این دو ملی پوش دسته 94 کیلوگرم کشورمان در حرکت یک ضرب رقابت نزدیکی داشتند اما ابراهیمی با مهار وزنه 181 کیلوگرم، به میزان دو کیلوگرم بیشتر از محمدپور وزنه زد. با این حال در دوضرب شرایط متفاوت بود، چراکه ابراهیمی به دلیل درد کمر نتوانست روی تخته بیاید اما محمدپور پس از بالای سر بردن وزنه 215 کیلوگرم، سعی کرد به رکورد شخصی اش حمله کند که 2بار در مهار وزنه با ارزش 223 کیلوگرم ناموفق بود. محمدپور در حالی نتوانست خود را به رکورد کوروش باقری (225 کیلوگرم) نزدیک کند که در هر دو بار به راحتی وزنه 223 کیلوگرم را بالای سر برد اما نتوانست آن را کنترل کند.

* بازگشت رستمی به روزهای اوج
بعد از بهداد سلیمی که بیشتر از رکوردهای جهانی وزنه زد، یکی از شاخص ترین وزنه برداران رکوردگیری تیم ملی کیانوش رستمی بود. رستمی که به دلیل درد زانو، در یکماه گذشته تمرینات خوبی را سپری نکرده بود، طی یک هفته آخر اردوی سنندج دوباره خود را به شرایط آرمانی نزدیک کرد و با مهار وزنه های 171کیلوگرم در یک ضرب و 210 کیلوگرم در دوضرب، چیزی در حد و اندازه های مدال جهانی مسابقات آنتالیا 2010 وزنه زد. البته کیانوش رستمی بیشترین وزنه ها را در این رکوردگیری از دست داد و اگر تمرکز بیشتری داشت می توانست با مهار وزنه های 178 کیلوگرم در یک ضرب و 215 کیلوگرم در دوضرب، همه را شگفت زده کند؛ وزنه هایی که رستمی آنها را تا بالای سر برد، اما نتوانست خوب کنترل کند.
در دسته 85 کیلوگرم احد سجابی هم با وجود آنکه با مشکل کمبود وزن روبرو بود با مجموع 351 کیلوگرم وزنه هایی بهتر از رکوردگیری قبلی تیم ملی زد و نشان داد روند رو به رشدی را در پیش گرفته است.

* بهروزی و عسکری؛ بهتر از قبل
در سبک وزن هم رکوردها برای کادر فنی تیم ملی راضی کننده بود. سجاد بهروزی ملی پوش دسته 69 کشورمان در حرکت یکضرب وزنه 149 و در دوضرب وزنه 180 کیلوگرم را بالای سر برد که تا قبل از این، طی ماه های گدشته هیچ گاه موفق به مهار آنها نشده بود. این روند صعودی برای مجید عسکری ملی پوش دسته 62 کیلوگرم کشورمان نیز صادق بود، به طوریکه او نیز برای اولین بار در این دسته وزنه 130 کیلویی را در حرکت یک ضرب بالای سر برد. عسکری حتی به وزنه 132 کیلوگرم نیز حمله کرد اما در هنگام مهار آن از ناحیه کتف دچار آسیب دیدگی شدو به همین خاطر نتوانست در حرکت دوضرب شرکت کند.
در زیر نتایج کامل سومین رکوردگیری تیم ملی آمده است:
  
* دسته 62 کیلوگرم
مجید عسکری: یک ضرب 130 کیلوگرم (عسکری به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه کتف برای حرکت دو ضرب روی تخته نیامد.)
* دسته 69 کیلوگرم
جاد بهروزی: یک ضرب 149 کیلوگرم، دوضرب 180 کیلوگرم، مجموع 329 کیلوگرم
*‌ دسته 85 کیلوگرم
کیانوش رستمی: یک ضرب 171 کیلوگرم، دوضرب 210 کیلوگرم، مجموع 381 کیلوگرم
احد سنجابی: یک ضرب 161 کیلوگرم، دوضرب 190 کیلوگرم، مجموع 351 کیلوگرم
*‌ دسته 94 کیلوگرم
سعید محمدپور: یک ضرب 179 کیلوگرم، دوضرب 215 کیلوگرم، مجموع 394 کیلوگرم
اصغر ابراهیمی: یک ضرب 181 کیلوگرم (ابراهیمی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه کمر برای حرکت دو ضرب روی تخته نیامد.)
* دسته 105 کیلوگرم
محمدرضا براری: یک ضرب 181 کیلوگرم، دوضرب 215 کیلوگرم، مجموع 396 کیلوگرم
نواب نصیرشلال: یک ضرب 180 کیلوگرم، دوضرب 215 کیلوگرم، مجموع 395 کیلوگرم
*‌ دسته 105+ کیلوگرم
بهداد سلیمی: یک ضرب 217 کیلوگرم، دوضرب 256 کیلوگرم، مجموع 473 کیلوگرم
سجاد انوشیروانی: یک ضرب 205 کیلوگرم، دوضرب 230 کیلوگرم، مجموع 435 کیلوگرم
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000222

نظرات()

دوشنبه 11 مهر 1390

قانونی برای ثبت اطلاعات اهداکنندگان تخمک نداریم

• نوشته شده توسط: ramin h

یک فلوشیب نازایی در گفت‌و‌گو با فارس:
قانونی برای ثبت اطلاعات اهداکنندگان تخمک نداریم

خبرگزاری فارس: یک فلوشیب نازایی گفت: قانونی برای ثبت اطلاعات اهدای تخمک در کشور وجود ندارد و وزارت بهداشت باید سازمان ثبت اهدای تخمک را تأسیس کند.

خبرگزاری فارس: قانونی برای ثبت اطلاعات اهداکنندگان تخمک نداریم

ربابه طاهری‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد بالا رفتن سن باروری و باردار شدن زنان میانسال یا مسن اظهار داشت: هر چه سن افراد افزایش می‌یابد افراد به نوعی از خود غافل می‌شوند و پیگیر سلامت خود نیستند.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که امروز مطرح است ناباروری در زنان با سنین بالاست چرا که سطح توقع بالا رفته و سن ازدواج هم افزایش یافته است.

طاهری‌پناه تصریح کرد: قدرت باروری زنان در نهایت تا سن 35 تا 45 سال است که باز در این سن هم تعداد تخمک فرد کاهش می‌یابد و اغلب کیفیت لازم را برای باروری ندارد.

این متخصص زنان و نازایی با اشاره به اینکه اکنون تمایل به باروری در سن بالا زیاد شده افزود: کسانی که بالای 45 سال تصمیم به بارداری می‌گیرند عملاً تخمکی  ندارند تا بارور شوند و همچنین احتمال ناهنجاری‌های جنینی در این افراد افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: شاید این پرسش برای بسیاری مطرح باشد که افرادی با این شرایط چگونه می‌توانند بارور شوند که جواب، استفاده از تخمک اهدایی است به شرط آنکه از تخمک فردی استفاده کنند که زیر 30 سال سن داشته باشد و یک فرزند سالم به دنیا آورده باشد.

طاهری‌پناه در توضیح بیشتر گفت: فردی که تخمک اهدا می‌کند نباید دچار بیماری‌های خونی، کم‌خونی، عفونی، ایدز و هپاتیت، فشار خون یا دیابت باشد.

وی افزود: در عین حال حاملگی در افراد سالمند پرخطر است حتی ممکن است وقتی فرد باردار شود کلیه‌هایش را از دست بدهد یا به دیابت بارداری و فشار خون ناشی از بارداری مبتلا شود. از سوی دیگر باید دید می‌توانن آینده فرزندی که متولد می‌شود را تامین کند یا نه.

طاهری‌پناه به مشکل ثبت سیستم اهدای تخمک در کشور اشاره کرد و گفت: اکنون قانون مناسبی برای ثبت اهدای تخمک وجود ندارد و تقریباً همه مراکزی که این کار را انجام می‌دهند. سیستم ثبت‌شان بسیار محرمانه است.

این فلوشیب نازایی گفت: در حالی که قانون رجیستری از فرد اهدا کننده و گیرنده باید به گونه‌ای باشد که اگر در آینده به هر دلیلی فرد خواست شجره خود را پیدا کند امکانپذیر باشد و بهتر است سازمان ثبت اهدای تخمک زیر نظر وزارت بهداشت تشکیل شود تا تمام اطلاعات در سراسر کشور قابل دسترس باشد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: امروزه تقاضای اهدای تخمک بسیار افزایش یافته و معمولاً متقاضیان بیشتر افرادی هستند که شاید تاکنون امکان درمان ناباروری نبوده یا اطلاع‌رسانی مناسبی صورت نگرفته است.

طاهری‌پناه در پاسخ به اینکه آیا می‌توان از تخمک‌های فریز شده و اضافی افرادی که عمل آی‌وی‌اف انجام می‌دهند استفاده کرد گفت: از نظر حقوقی این کار درست نیست و خیلی‌ها نمی‌خواهند ژن آنها پخش شود. مضاف بر اینکه ممکن است در آینده فرزندانی داشته باشیم و بدون اینکه بدانند با هم ازدواج کنند در حالی که از نظر ژنتیکی با هم فامیل هستند بنابراین نباید به موضوع اهدای تخمک به سادگی نگریست.
انتهای پیام/شمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900711000285

نظرات()

  • تعداد صفحات :7
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic