شنبه 14 آبان 1390

بازجویی پلیس رژیم صهیونیستی از فعالان 2 کشتی کانادایی و ایرلندی

• نوشته شده توسط: ramin h

بازجویی پلیس رژیم صهیونیستی از فعالان 2 کشتی کانادایی و ایرلندی

خبرگزاری فارس: یک روزنامه صهیونیستی نوشت که 27 فعال صلح‌طلب حاضر در 2 کشتی کانادایی و ایرلندی امداد‌رسانی به نوار غزه پس از حمله رژیم صهیونیستی به این کشتی‌ها برای بازجویی به پلیس تحویل داده شدند.

خبرگزاری فارس: بازجویی پلیس رژیم صهیونیستی از فعالان 2 کشتی کانادایی و ایرلندی

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "یدیعوت آحارونوت"، نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی پس از حمله به دو کشتی کانادایی و ایرلندی امدادرسانی به نوار غزه 27 مسافر آن را برای بازجویی تحویل پلیس داد.
 
این روزنامه نوشت که عملیات حمله به این دو کشتی تحت عنوان "بادهای آرام" در آبهای بین‌المللی صورت گرفت و نظامیان حمله کننده با هیچ گونه مقاومت سرنشینان کشتی روبرو نشدند.
 
یدیعوت آحارونوت همچنین اذعان کرد که نیروهای اسرائیلی در داخل این کشتی‌ها هیچ گونه ابزار جنگی پیدا نکرده‌اند.
 
بنابر این گزارش 27 فعال صلح‌طلب این کشتی به پلیس و اداره مهاجرت وزارت کشور تحویل داده شدند و در حال حاضر در زندان"الرمله" تحت بازجویی هستند.
 
کشتی ایرلندی "الحریة" و کشتی کانادایی "التحریر" حامل تجهیزات پزشکی و تعدادی از فعالان حقوق بشر بودند و از بعد از ظهر چهارشنبه بندر "فتحیة" در جنوب غرب ترکیه را به مقصد نوار غزه ترک کردند و طبق برنامه باید صبح روز جمعه وارد سواحل غزه می‌شدند که صدها فلسطینی برای استقبال از آنها لحظه‌شماری می‌کردند.

کمپین امواج آزادی برای غزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که 27 فعال صلح از استرالیا، کانادا، ایرلند، آمریکا و فلسطین و نیز خبرنگار بود. که در این میان دست‌کم یکی از فلسطینی‌های اراضی اشغالی 1948 نیز حضور داشته است.
 
انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000236

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

شهید کاظمی محور جریان‏های مختلف سیاسی در افغانستان بود

• نوشته شده توسط: ramin h

وزیر سابق تجارت افغانستان:
شهید کاظمی محور جریان‏های مختلف سیاسی در افغانستان بود

خبرگزاری فارس: "امین فرهنگ" با اشاره به این که کاظمی یک شخصیت فراگیر در افغانستان بود، وی را محور گروه‏ها و جریان‏های مختلف سیاسی این کشور عنوان کرد.

خبرگزاری فارس: شهید کاظمی محور جریان‏های مختلف سیاسی در افغانستان بود

امین فرهنگ در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل اظهار داشت: شناخت من از شهید کاظمی به سال‏های جهاد و مقاومت در افغانستان برمی‏گردد، دورانی که وی در تلاش برای بازگرداندن صلح و ثبات در افغانستان بود.

وزیر سابق توسعه شهری افغانستان افزود:  درست یک سال پیش از سقوط طالبان شهید کاظمی به "آلمان" سفر کرد و از روشنفکران و اندیشمندان مهاجر افغان خواست تا برای ساختن دوباره افغانستان به وطن برگردند.

مذاکرات ماندگار شهید کاظمی و شاه سابق افغانستان

وی در ادامه گفت: شهید کاظمی مذاکرات زیادی را با "محمدظاهرشاه" پادشاه سابق افغانستان در "رم" پیرامون مشکلات افغانستان انجام داد که این مذاکرات همیشه به یاد ماندنی است.

کاظمی مورد اعتماد پادشاه سابق افغانستان بود

فرهنگ تصریح کرد: شهید کاظمی از افراد مورد اعتماد پادشاه سابق افغانستان بود و به همین دلیل وی از سوی جریان "رم" و "جبهه متحد شمال" به عنوان نماینده در نشست "بن اول" شرکت کرد.

وزیر دولت موقت افغانستان ادامه داد: کاظمی از سوی جریان رم به عنوان وزیر مخابرات و از سوی جبهه متحد شمال برای تصدی وزارت تجارت پیشنهاد شده بود که این امر محبوبیت او را نزد جریان‏های مختلف سیاسی نشان می‏داد.

عضو سابق کابینه دولت افغانستان تأکید کرد: کاظمی جوان، فصیح، با درک بالا و انسانی فهیم بود که زود به عمق مسائل وارد می‏شد و حتی تازه‏ترین موضوعات را به خوبی درک می‌کرد.

فرهنگ خاطر نشان کرد: در دوران حضور در کابینه دولت، مسافرت‏های زیادی باهم به کشورهای مختلف داشتیم در
این سفرها وقتی مذاکره‌ای صورت می‏گرفت کاظمی بسیار زود طرف مقابل را قانع می‌کرد و با استدلال منطقی خود به دیگران نیز احترام می‏گذاشت.

این عضو سابق کابینه افزود: وی در زمان ماموریت خود در کابینه افغانستان کارهای بنیادی زیادی را برای افغانستان انجام داد که این اقدامات بسیار مهم و حیاتی بودند.

تلاش برای احیاء زیربناهای افغانستان

وی با اشاره به تلاش‌های کاظمی برای تصویب طرح "تصدی ارزاق" افزود: متأسفانه این طرح از سوی جامعه جهانی رد شد و اگر این برنامه احیا می‏شد در نتیجه آن حدود 300 تا 400 صد هزار کارمند دولت می‏توانستند نیازهای اولیه زندگی خود را با قیمت پایین تأمین کنند و این طرح بر ثبات افغانستان تأثیر مهمی داشت.

وزیر سابق تجارت افغانستان تصریح کرد: از دیگر تلاش‏های شهید کاظمی در دوران مسئولیت تأسیس "اداره حمایت از سرمایه‌گذاری خصوصی" بود که توانست سرمایه‏گذاران زیادی را به سوی افغانستان جلب کند.

وی گفت: کاظمی با تأسیس صندوق حمایت از سرمایه‏گذاری خصوصی به دنبال ایجاد تحول اقتصادی در افغانستان بود و اگر چنین می‏شد تعدادی زیادی از کسانی‏ که قدرت سرمایه‏گذاری را داشتند می‏توانستند از آن استفاده کنند.

حضور کاظمی در پارلمان افغانستان

فرهنگ خاطر نشان کرد: زمانی ‏که شهید کاظمی به پارلمان رفت و رئیس کمیسیون اقتصادی شد تقریباً هر هفته مرا که وزیر تجارت وقت افغانستان بودم می‏خواست و در این کمیسیون بر روی مسائل مختلف بحث می‏کردیم.

وی در ادامه گفت:  به جرأت می‏توان گفت تاکنون هیچ یک از روسای کمیسیون اقتصادی پارلمان به اندازه شهید کاظمی در مسائل اقتصادی افغانستان وارد نبودند و به همین دلیل نتوانستند تأثیر گذار باشند.

قرار بود در سفر "بغلان" با کاظمی همسفر ‏شوم

وزیر پیشین توسعه شهرسازی افغانستان با اشاره به سفرهای کاظمی به ولایت‌های مختلف افغانستان افزود: وی قرار بود به ولایت‌های شمالی افغانستان نیز سفر کند و از من خواست تا به عنوان وزیر تجارت او را در این سفر‌ها همراهی کنم.

وی افزود: هرچند من این پیشنهاد شهید کاظمی را پذیرفته بودم اما یک روز پیش از این سفر رئیس جمهور از من خواست تا بمانم زیرا قرار بود هیئتی برای مذاکره به کابل بیایند.

دوست و همکار شهید کاظمی ادامه داد: او به این سفر رفت و در نتیجه یک رویداد تروریستی به شهادت رسید.

این عضو سابق کابینه افغانستان تصریح کرد: مردم افغانستان با از دست دادن کاظمی ضایعه‏ای جبران ناپذیر را متحمل شدند.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900812000122

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

«پیام انقلاب» با موضوع قیام وال‌استریت منتشر شد

• نوشته شده توسط: ramin h

«پیام انقلاب» با موضوع قیام وال‌استریت منتشر شد

خبرگزاری فارس: پنجاه و دومین شماره ماهنامه پیام انقلاب با بررسی علل و عوامل وقوع قیام‌ وال استریت با عنوان «بیداری تا قلب اروپا و آمریکا» منتشر شد.

خبرگزاری فارس: «پیام انقلاب» با موضوع قیام وال‌استریت منتشر شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، در شماره آبان ماه ماهنامه پیام انقلاب مطالبی با عناوین یک جرعه نور ،مطالبات رهبری، غدیر؛ و مصونیت از خزها و خطرات / متن سخنان رهبر معظم انقلاب در اولین کنفرانس بیداری اسلامی/ حج؛ برائت از مشرکین و اعتلای امت اسلامی/ 13 آبان و شکست بزرگ در سیاست خارجی آمریکا، تصرف لانه گرگ / حقایق پنهان در پس اشغال وال استریت/ آمریکا و مداخله در سوریه / وتوی روسیه و چین پایانی بر یک‌جانبه‌گرایی آمریکا / فوران نارضایتی اجتماعی پس از بحران اقتصادی غرب / هر خللی در سوریه منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد / خیزش مردمی در عربستان و نگرانی حاکم عرب به چاپ رسیده است.

آشنایی با جمهوری آذربایجان، گفت‌وگو با سردبیر تایمز آذری / آذربایجان آنچه نمی‌خواهد باشد / شبکه‌های اجتماعی در دنیای مجازی؛ فرصت‌ها و تهدیدها / فناوری‌های جدید رسانه‌ای علیه ایران، استبداد رسانه‌ای صهیونیسم و مبانی جعلی هویت یهود/ جهاد اقتصادی در سیره و سلوک بچه‌های جنگ / مقاومت و پایداری، جبهه‌های امروز دفاع/ معرفی کتاب بررسی قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران / ماهیت و ابزارهای جنگ نرم / از حقوق بشر تا نظامی‌گری / جهانگردان یا جاسوسان/ سیر تاریخی روابط غرب با جهان اسلام / تا انتخابات و برگی از تاریخ عناوین دیگر مطالبی است که در این نشریه منتشر شده است.

پنجاه و دومین شماره ماهنامه پیام انقلاب به مدیر مسئولی رمضان شریف و صاحب امتیازی نمایندگی ولی فقیه در سپاه ویژه آبان ماه 90 در 80 صفحه به قیمت 1000 تومان به انتشار رسیده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000254

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

چرا فیلمم را به شبکه منحوس «بی‌بی‌سی فارسی» فروختم؟

• نوشته شده توسط: ramin h

/یادداشت یک مستندساز/
چرا فیلمم را به شبکه منحوس «بی‌بی‌سی فارسی» فروختم؟

خبرگزاری فارس: جای هیچ شک و تردیدی نیست که شبکه‌ منحوسی نظیر «‌بی‌بی‌سی فارسی» از کج‌سلیقگی و ضعف مدیریت فرهنگی نهایت استفاده را برده و با جذب نیروهای مستعد جوان سعی می‌کند با سوء استفاده از آثار فیلمسازان و خریداری رایت آثار با قیمت ناچیز، به اهداف خود دست یابد.

خبرگزاری فارس: چرا فیلمم را به شبکه منحوس «بی‌بی‌سی فارسی» فروختم؟

به گزارش خبرگزاری فارس، «هوشنگ میرزایی» - از مستندسازان کشور - یادداشتی را با عنوان «چرا فیلمم را به شبکه منحوس بی‌بی‌سی فارسی فروختم؟» (که البته این اقدام یعنی همکاری با رسانه دولتی استعمار پیر با هیچ منطق و توجیهی سازگار نیست)در اختیار بخش سینمایی خبرگزاری فارس قرار داده که در ذیل از نظر می‌گذرد: 

برخوردهای تبعیض‌آمیز و سلیقه‌ای مدیران فرهنگی و جشنواره‌های داخلی و همچنین نیاز مالی و برخوردار نبودن از امنیت شغلی، انگیزه اصلی گرایش جوانان مستند‌ساز و فیلمساز به سمت جشنواره‌های خارجی و شبکه بی‌بی‌سی فارسی است.

جای هیچ شک و تردیدی نیست که شبکه‌ منحوسی نظیر «‌بی‌بی‌سی فارسی» مثل سایر شبکه‌های خبری از کج‌سلیقگی و ضعف مدیریت فرهنگی نهایت استفاده را برده و با جذب نیروهای مستعد جوان که از طرف نهادها و ارگان‌های فرهنگی منزوی شده‌اند، سعی می‌کند با سوء استفاده از آثار این فیلمسازان و خریداری رایت این آثار با قیمت ناچیز، به اهداف خود دست یابد. وقتی سال‌های طولانی از عمر یک جوان پشت درهای بسته اتاق مدیران فرهنگی به انتظار و شکستی تلخ برای گرفتن یک بودجه یک میلیون تومانی ساخت فیلم صرف می‌شود و زندگی و معیشت او تهدید می‌شود، طبیعی است که به دام شبکه‌ای نظیر «بی‌بی‌سی فارسی» بیفتد.

بنده از سال 70 با قبولی در رشته فیلمسازی دانشکده صدا و سیما تاکنون که بیست سال از آن زمان می‌گذرد، کمترین حمایت و توجهی از سوی نهادهای فرهنگی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نکرده‌ام و نه از طرف مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و نه سینمای جوانان ایران حمایتی از بنده به عمل نیامده است و در دوران مدیریت «محمد آفریده» در سینمای جوانان تنها برای یکی از فیلم‌های من که با کمک این انجمن ساخته شد، مبلغ 600 هزار تومان در اختیار من قرار گرفت و با وجودی که فیلم‌های اینجانب در جشنواره‌های مختلف و معتبر داخلی و خارجی جایزه و اعتبار کسب نموده‌اند و یکی از این فیلم‌ها مورد تحسین «آنجلو پولوس» فیلمساز مطرح جهان بوده اما از سوی هم‌وطنانم همیشه مورد کم‌لطفی و بی‌مهری بوده‌ام.

بنده در دو دوره از جشنواره سینمای دفاع مقدس فیلم‌هایم جایزه گرفته‌اند که هر دو بار جایزه را به خانواده معظم شهدا تقدیم کرده‌ام و در سال‌های متوالی به عنوان بازنویس نثر و محقق با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همکاری کرده‌ام که یکی از این آثار با عنوان «مردان جنگ» تاکنون چندین بار تجدید چاپ شده است.
با وجود وعده‌های مدیران قبلی انجمن سینمای جوانان مبنی بر مرور آثار بنده و حضورم

خیلی از جشنواره‌های داخلی اعضای هیئت انتخاب و داوری را نه بر حسب شایستگی و بر اساس رفاقت انتخاب می‌کنند و هر ساله این افراد شغل‌شان داوری و انتخاب در جشنواره‌هاست، در حالی که ایران تنها کشور دنیاست که یک جشنواره برای چند سال متوالی داور و هیئت انتخاب آن یک نفر است و این موضوع بازخورد منفی داشته و باعث بی‌اعتمادی و جذب جوانان فیلمساز به سمت جشنواره‌های خارجی می‌شود و متاسفانه وزارت ارشاد نیز هیچ‌گونه کنترلی روی جشنواره‌ها و شیوه‌های برگزاری آن‌ها ندارد.

همه فیلمسازان جوان به درستی شاهد گفته‌های بنده هستند که سال‌ها مدیریت بین‌الملل انجمن سینمای جوانان دست فردی بود که تنها فیلم افرادی خاص و دوستان خودش را به جشنواره‌ها ارسال می‌کرد و جشنواره‌ای در دنیا نبود که او با بودجه و امکانات و هزینه بیت‌المال به آنجا نرود و کاملا انحصاری رفتار می‌کرد. در چنین شرایطی وقتی یک جوان فیلمساز از طریق ارسال قانونی فیلمش و از طرف نهادهای دولتی محروم می‌گردد، چه راهی بهتر از مستقل بودن و ارسال فیلم به جشنواره‌ها با هزینه شخصی.

بنده در یک دوره از جشنواره فیلم رشد، یکی از فیلم‌هایم را با عنوان «مین» شرکت دادم که در آن سال با وجودی که فیلمم با موضوع جشنواره در ارتباط بود، جایزه را به فیلم‌های دیگری دادند و در سال بعد چون یقین داشتم که حق این فیلم پایمال شده، اسم فیلم را به «چیزی شبیه چشم‌هایم» تغییر دادم که جشنواره رشد به این فیلم تندیس سیمین و جایزه نقدی داد؛ در حالی که جشنواره سینمای جوان آن را سال قبل رد کرده بود اما آن را با اسم دیگری برای مسابقه سال بعد انتخاب کرد و من متوجه شدم که هیئت‌های داوری و انتخاب در ایران صادقانه به وظیفه‌شان عمل نمی‌کنند. شبکه‌های العالم و دو و چهار سیما چندین سال تمام طرح‌های من را تصویب می‌کردند اما به مرحله ساخت که می‌رسید، پروژه های من را متوقف می‌کردند که تمام اسناد آن به صورت مستند موجود است.

قبل از اینکه بنده رایت پخش چند فیلمم را در اختیار «بی‌بی‌سی فارسی» قرار بدهم، آن‌ها را به مراکزی نظیر «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» و «انجمن سینمای جوانان ایران» و همچنین بعضی از مراکز تلویزیونی صدا و سیما ارائه کردم و در درخواستم عنوان کردم که حاضرم این آثار را با کمترین قیمت واگذار کنم که بعد از ماه‌ها انتظار، جواب رد به من دادند. زمانی که فیلم‌ها را در اختیار «بی‌بی‌سی فارسی» قرار دادم، یک موجی از ارسال فیلم به این شبکه ایجاد شده بود و هیچ‌گونه بیانیه و یا اطلاعیه‌ای هم در آغاز فعالیت‌های این شبکه از طرف نهادهای امنیتی مبنی بر جرم بودن واگذاری نمایش فیلم به این شبکه اعلام نشده بود و حتی مدیر کنونی این شبکه (صادق صبا) با همکاری چند نفر از مستند‌سازان ایرانی در داخل ایران یک مجموعه مستند برای بی‌بی‌سی فارسی و با مجوز در سراسر ایران ضبط و تولید کردند که از برنامه‌هایی بود که این شبکه برای تامین برنامه و آنتن در ایران تولید کرد و تا حالا بارها این برنامه از شبکه بی‌بی‌سی فارسی پخش شده است.

تولید این برنامه و پخش آن این تصور را در ذهن من و خیلی از همکارانم به وجود آورد که حتما فعالیت‌های بی‌بی‌سی فارسی قانونی است و پخش فیلم‌های غیر سیاسی حتما از این شبکه، مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ چون سال‌ها روند پخش فیلم مستند از این شبکه وجود داشت و برخوردی شکل نمی‌گرفت که یقینا حتی اگر تذکر ساده‌ای هم داده می‌شد، خیلی از همکاران بنده رایت فیلم‌های‌شان را در اختیار این شبکه نمی‌گذاشتند.

دو سال پیش که از طرف وزارت اطلاعات همکاری با این شبکه ممنوع اعلام شد، بنده جلوی پخش فیلم‌هایم را از این شبکه گرفتم و تعهد دادم که با این شبکه همکاری نکنم و از آن زمان به بعد هم همکاری نکرده‌ام. اما متاسفانه با وجود حسن نیت و تعهدی که داده بودم، موانع بی‌شمار دیگری سر راه من قرار گرفت و با وجودی که طرحی را با موضوع زندگی اولین خلبان شهید مفقود‌الاثر کُرد (شهید خالد حیدری) در اداره کل سیمای استان‌ها به تصویب رسانده بودم و استاد مشاور آن محمد‌رضا اصلانی از مستند‌سازان مطرح کشور بود، جلسه نهایی برآورد بودجه این پروژه را کنسل کردند.

بیست سال است که هم از طرف نهادهای فرهنگی و هم جشنواره‌های داخلی آزار می‌بینم. جدید‌ترین فیلم مستندی که من ساختم، با عنوان «ژین» و با موضوع «جهاد اقتصادی» امسال از طرف تهیه‌کننده‌اش (صدا و سیمای مهاباد) در جشنواره‌های داخلی شرکت داده شد و تنها جشنواره رشد آن را برای بخش جنبی انتخاب کرد؛ در حالی که این فیلم ساختاری حرفه‌ای و موضوعی امیدوارکننده از زندگی یک کُرد موفق ایرانی است که باعث به اهتزاز درآمدن پرچم جمهوری اسلامی در آمریکا شده و این شخص که سرمایه اولیه‌اش برای فعالیت اقتصادی یک موتور سیکلت و دو هزار تومان بوده، اکنون از کارآفرینان برتر کشور و از نخبگان صنعت کشاورزی و دامداری و مرغدار نمونه است و واقعا درک نمی‌کنم که این فیلم را چرا دیگر رد می‌کنند؛ فیلمی که اقتدار و عظمت روح یک ایرانی پر تلاش را به تصویر می‌کشد، این که دیگر سیاه‌نمایی نیست.

واقعا گناه کسی که بیش از دو هزار دقیقه سریال دینی مساجد ایرانی و موضوعات مربوط به دفاع مقدس و توانمندی‌های معلولین را کار کرده، این است که از یک اشتباه سهوی او که به خاطر نیاز مالی بوده، نگذرند. 
خبرگزاری فارس _ فروش فیلم و همکاری با شبکه‌های معاند صرفا به بهانه نیاز مالی هرگز مورد تایید نیست با این حال به دلیل اینکه این یادداشت حاوی نکات هشدار دهنده ایی برای مسئولین بود منتشر می‌شود.
انتهای پیام/
منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900810000932

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

کتاب «نگو نمی‌توانم» سرشار تجدید چاپ شد

• نوشته شده توسط: ramin h

کتاب «نگو نمی‌توانم» سرشار تجدید چاپ شد

خبرگزاری فارس: کتاب داستان مصور خردسالانه «نگو نمی‌توانم»، نوشته محمدرضا سرشار، به وسیله انتشارات سروش تجدید چاپ شد.

خبرگزاری فارس: کتاب «نگو نمی‌توانم» سرشار تجدید چاپ شد

به گزارش خبرنگار فارس، این کتاب که داستانی برای سنین زیردبستان است، دارای جنبه تمثیلی است؛ و در ورای ظاهر کاملا ساده و خردسال فهم خود، پیامی عام و فراگیر را - که همان پیدا کردن باور به توانایی‌های خود (همان روحیه‌ای که بنیانگذار راحل جمهوری اسلامی ایران مایل بود به مردم ما القا کند) - به مخاطب می‌دهد.

این داستان نخستین بار در سال 1363 در مجله رشد نوآموز - از انتشارات دفتر انتشارات کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش - چاپ شد. سپس در سال 1364 در قالب یک کتاب مصور، از سوی انتشارات حوزه هنری انتشار یافت.
کتاب مذکور با استقبال خوبی از سوی مخاطبان رو به رو شد؛ به گونه‌ای که طی چهار چاپ ظرف مدت چهار سال - تا سال 1368 - به مجموع شمارگان 60،800 نسخه رسید. از آن پس با انصراف ناشر مورد اشاره از چاپ بسیاری از کتابهای چاپ گذشته خود، این کتاب نیز به چاپ مجدد نرسید. تا اینکه طی قرارداد سال 1388 نویسنده با انتشارات سروش، تجدید چاپ آن با تصاویر و شکل و شمایل جدید به این انتشاراتی واگذار، و در سال 89 چاپ شد.

کتاب «نگو نمی‌توانم»، در چاپ تازه خود به وسیله انتشارات سروش، با شمارگان 1000 نسخه، در 12 صفحه قطع خشتی با کاغذ گلاسه، به بهای 1200 تومان روانه بازار نشر شده؛ و مجموع شمارگان آن تا کنون 64،800 نسخه است.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000195

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

22 گروه آتش نشان عربستان آماده باش شدند

• نوشته شده توسط: ramin h

با حضور همه حجاج در صحرای عرفات؛
22 گروه آتش نشان عربستان آماده باش شدند

خبرگزاری فارس: 22 گروه آتش نشان عربستان برای امنیت چادرهای حجاج آماده باش شدند.

خبرگزاری فارس: 22  گروه آتش نشان عربستان آماده باش شدند

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به سرزمین وحی از عرفات، با حضور همه زائران بیت الله الحرام که به حدود 3 میلیون نفر می رسند، در صحرای عرفات و استقرار در چادرهای پارچه ای ، هر گونه احتمال آتش سوزی در چادرها نیاز به آمادگی آتش نشانان برای مقابله با حادثه دارد.

بر این اساس علاوه بر قرار دادن کپسولهای آتش نشانی و سطلهای شن  در کنار خیمه ها، 22 گروه از آتش نشانان عربستان با ماشینهای آتش نشانی سبز رنگ و با شماره 998 ویژه آتش نشانی عربستان آماده خدمت گذاری حجاج هستند.

ـش نشانان عربستان از زمین و هوا به وسیله بالگردها آماده مقابله با هر حادثه آتش سوزی شده اند.

همچنین آمبولانسهای عربستان آماده انتقال بیماران احتمالی از حجاج در صحرای عرفات هستند.

هوای عرفات هم اکنون که مراسم برائت آغاز شده گرم ولی قابل تحمل است.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000258

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

ترور اسحاق رابین؛ نخست وزیری که چهره‌ای صلح طلب از خود نشان داد

• نوشته شده توسط: ramin h

بازخوانی ترور پنجمین نخست وزیر رژیم صهیونیستی/
ترور اسحاق رابین؛ نخست وزیری که چهره‌ای صلح طلب از خود نشان داد

خبرگزاری فارس: چهارم نوامبر سال 1995 "اسحاق رابین"، پنجمین نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی به ضرب گلوله یک دانشجوی ‌اسرائیل در مرکز "تل‌آویو" کشته شد. در نگاه صهیونیست‌ها، تلاش‌های رابین برای دستیابی به صلح با فلسطینیان و امضای پیمان اسلو معنایی جز خیانت به این رژیم و آرمان‌ صهیونیسم نداشت.

خبرگزاری فارس: ترور اسحاق رابین؛ نخست وزیری که چهره‌ای صلح طلب از خود نشان داد

به گزارش فارس، اسحاق رابین، پنجمین نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی و تنها نخست‌وزیر این رژیم است که به قتل رسید، چون تندروهای صهیونیست اعتقاد داشتند، صلح با فلسطینیان و امضای پیمان اسلو معنایی جز خیانت به اسرائیل ندارد.

چهارم نوامبر سال 1995 "اسحاق رابین"، نخست‌وزیر وقت رژیم‌صهیونیستی به ضرب گلوله یک دانشجوی ‌صهیونیست در مرکز "تل‌آویو" کشته شد.

در نگاه تندروهای صهیونیست، تلاش‌های رابین برای دستیابی به صلح با فلسطینیان و امضای پیمان اسلو معنایی جز خیانت به این رژیم و آرمان‌های صهیونیسم نداشت.
 
* به رسمیت شناختن سازمان آزادیبخش فلسطین
 
سال 1993 اسحاق رابین، به عنوان نخست‌وزیر اسراییل، با تشکیل یک حکومت خودگردان فلسطینی موافقت کرد و در نامه‌ای رسمی به "یاسر عرفات"، سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) را به رسمیت شناخت.
 
* دریافت جایزه صلح نوبل

این اقدامات یک سال بعد (1994) جایزه صلح نوبل را برای رابین‌-‌عرفات‌-‌شیمون پرز بطور مشترک به ارمغان آورد، اما در مدتی کوتاه دشمنان سرسختی نیز برای رابین آفرید.
 
* مروری بر زندگی اسحاق رابین از عضویت در گروه‌های تروریستی تا نخست‌وزیری
 
اسحاق رابین به سال 1922 در شهر بیت المقدس به دنیا آمد. پدر او از آمریکا به فلسطین مهاجرت کرده بود و بلافاصله پس از تولد وی به شهر تل‌آویو نقل مکان کرد.
او در سال 1941به "پالماخ"، گروه‌های تروریستی صهیونیستی پیوست و تا پایان جنگ اشغال 1948در آن حضور داشت.
رابین فرمانده گردان "هرئیل" در جبهه‌ قدس و مسئول بیرون راندن ساکنان عرب از "لد" و "رمله" بود.
در مذاکرات آتش‌بس با مصر در "مردوس" شرکت کرد، ولی موفق نشد به توافق‌ نهایی با مصری‌ها برسد و قبل از مراسم امضای آن به اسرائیل بازگشت.
در سال‌های 1959 – 1956 فرمانده گردان شمالی و در سال‌های 1969 – 1963 رئیس بخش عملیات و معاون رئیس ستاد کل بود.
وی همچنین فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی را طی جنگ‌های 6 روزه برعهده داشت.
بعد از این‌که او از خدمات نظامی در ارتش کناره‌گیری کرد، به عنوان سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن منصوب شد.
در ماه 1973به اسرائیل بازگشت و در همین سال به نمایندگی از حزب کارگر به عضویت کنست درآمد.
پس از آن به وزارت کار و امور اجتماعی در دولت "گلدا مایر" دست یافت، اما استعفای گلدا مایر بعد از کمتر از سه ماه موجب شد، وی در ابتدا به عنوان رئیس حزب کارگر و سپس نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی نامزد و موفق شود با پشت سر گذاشتن رقیب خود، "شیمون‌پرز" به نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی برسد.
 
* امضای توافقنامه چند مرحله‌ای با مصر
 
در دوره اول نخست‌وزیری رابین، رژیم صهیونیستی توافقنامه‌ای چند مرحله‌ای را با مصر امضا کرد، سپس اولین تفاهم‌نامه با آمریکا در سپتامبر 1957 امضا شد.
رابین عملیات آزادی گروگان‌های صهیونیستی از "عنتبه" را بر عهده گرفت. در اواخر سال 1976 ائتلاف با حزب ملی مذهبی "مفدال" را رد کرد و به دنبال آن لایحه رأی عدم اعتماد به او به کنست ارائه شد.
این لایحه از سوی حزب "آگودات اسرائیل" به کنسیت ارائه شده بود و اتهام رابین، بی‌اعتنایی به قداست روز شنبه عنوان شده بود؛ زیرا وی در جشن نیروی هوایی به مناسبت رسیدن هواپیماهای اف 15 شرکت کرده بود.
 
* دومین دور نخست‌وزیری رابین
 
دومین رقابت رابین با پرز در فوریه 1977 در ریاست حزب کارگر رخ داد که رابین بار دیگر توانست پرز را شکست دهد؛ اما مشکلات خانوادگی او را وادار به استعفا و ریاست حزب کارگر را به پرز واگذار کرد.
رابین در انتخابات کنست نهم، در سال 1977 شکست سختی خورد. در دسامبر سال 1980 بار دیگر برای تصدی ریاست حزب کارگر در انتخابات شرکت کرد، ولی توانست فقط 29% آراء را به دست آورد.
در سپتامبر سال 1984 به عنوان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در کابینه وحدت ملی این رژیم منصوب شد و تا مارس 1990 در این منصب باقی ماند.
 
* اقدامات رابین در زمان تصدی وزارت جنگ
 
در زمان تصدی وزارت جنگ از سوی او، اقدامات زیر صورت گرفت:
- عقب‌نشینی ارتش رژیم صهیونیستی از لبنان
- پشتیبانی از توافق طرح لاوی (به عبری یعنی شیر. این اسم بر هواپیماهای ساخت رژیم صهیونیستی اطلاق می‌شد)
- سرکوب انتفاضه ملت فلسطین با پیشرفته‌ترین ابزارهای جنگی، به طوری که سیاست او سیاست "مشت‌آهنین" نامیده شد.
- کمی قبل از انتخابات دوازدهم کنست وی طرحی را برای اجرای انتخابات در کرانه باختری و غزه پیشنهاد کرد. این طرح برای اولین بار در ژانویه سال 1989 مطرح شد و کابینه رژیم صهیونیستی با این طرح به نام طرح شامیر-رابین موافقت کرد.
در انتخابات مقدماتی ریاست حزب کارگر که در فوریه 1992 برگزار شد، رابین با 40% آراء بر" پرز"، "یسرائیل قیصر" و "اورانامیر" پیروز شد. رابین قانون انتخابات نخست‌وزیری به صورت مستقیم را تأیید کرد، به طوری که حزب کارگر شعار انتخاباتی: "اسرائیل منتظر رابین بود" را در رأس شعارهای کنست سیزدهم قرار داد.
 
* دومین کابینه رابین و حرکت به سمت صلح
 
کابینه‌ای که رابین تشکیل داد، محتاطانه به سمت صلح پیش می‌رفت و علیرغم این‌که سازمان آزادیبخش فلسطین را به رسمیت نمی‌شناخت، به مذاکره با فلسطینیان که از زمان نشست مادرید آغاز شده بود، اعتراض نکرد.
در 12 سپتامبر 1999 در واشنگتن اعلامیه صلح با سازمان آزادیبخش فلسطین را امضا کرد و در پایان با عرفات دست داد.
رابین در معاهدات صلح با اردن در اکتبر 1994 شرکت و آمادگی خود را برای عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از بلندی‌‌های جولان در مقابل صلح کامل با سوریه اعلام کرد.
وی در دسامبر 1994 همراه با عرفات به جایزه صلح نوبل دست یافت.
 
* ملقب شدن به خائن توسط تندروهای یهود و ترور وی
 
سیاست‌های رابین موجب شد، تندروهای یهود به او لقب "خائن" بدهند، به طوری که در اکتبر 1997 گروهی از تندروهای مذهبی از کابینه رژیم صهیونیستی خواستند، آن‌قدر او را با شلاق آتشین بزنند که بمیرد.
بالاخره در پایان تظاهرات هم‌بستگی یا "روند صلح" ، عصر روز شنبه چهارم نوامبر 1995 رابین به دست یک یهودی افراطی به نام "ایگال آمیر" ترورشد.
 
* عامل ترور رابین: من به گفته خدا عمل کردم
 
ایگال آمیر پس از ترور نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: خدا به من گفت رابین را بکشم. به همین خاطر اسلحه را به راحتی با خودم حمل کردم و کسی مرا تفتیش نکرد.
ایگال که متولد 1970 بود و در آن موقع 24 سال بیشتر نداشت، جزو یهودیان افراطی مناطق اشغالی به حساب می‌آمد که مانند سایر همفکرانش معتقد بود، توافق‌نامه صلحی که میان اسحاق رابین و یاسر عرفات امضا شده و به پیمان "اسلو" مشهور شده، نشانه ضعف و عجز صهیونیست‌ها در برابر فلسطینیان است.
البته در آن زمان برخی از سران رژیم صهیونیستی این عقیده ایگال آمیر را قبول داشتند و چندان موافق کوتاه آمدن نخست‌وزیرشان در برابر خواست فلسطینیان نبودند و دائم به سیاست صلحی که اسحاق رابین بر اجرای آن تأکید داشت، خرده می‌گرفتند.
 
* ترفند رابین برای آرام نگهداشتن فلسطینیان
 
با رجوع به گذشته این رهبر صهیونیستی متوجه می‌شویم، سیاست صلحی که رابین مدام از آن سخن می‌راند؛ تنها و تنها برای آرام نگه‌داشتن فلسطینیان و فریب افکار عمومی در سطح جهان به کار می‌رفت و در عمل هیچ چیز نمی‌توانست مانع چشم پوشی وی از اهداف رژیم صهیونیستی شود.
اسحاق در 19 سالگی توانسته بود به سازمان نظامی هاگانا راه یابد و تا 8 سال بعدش که فرماندهی کل عملیات‌های این سازمان را عهده‌دار شد؛ نشان داد که توانایی خارق‌العاده‌ای در نابودی مردم بی‌گناه فلسطین و لبنان دارد و شکست اعراب در جنگ 6 روزه که رابین فرماندهی ستاد کل ارتش را یدک می‌کشید، محبوبیت او را در میان صهونیست‌ها چند برابر کرده بود. در دوران وزارتش بر وزارت جنگ بود که حادثه غم‌بار و فجیع کشتار "صبرا" و "شتیلا" به وقوع پیوست.
رابین در یکی از اظهاراتش جمله‌ای را به زبان رانده بود که نشان از چهره واقعی‌اش داشت. او گفته بود: به گونه‌ای برای صلح مذاکره خواهیم کرد که گویی تروری وجود ندارد، ما به گونه‌ای با ترور مبارزه خواهیم کرد که گویی مذاکرات صلحی وجود ندارد.
 
انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000351

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

سومالی شدیداً به دانش پزشکی و دارویی ایران نیازمند است

• نوشته شده توسط: ramin h

وزیر بهداشت سومالی در گفت‌وگو با فارس:
سومالی شدیداً به دانش پزشکی و دارویی ایران نیازمند است

خبرگزاری فارس: وزیر بهداشت سومالی با اشاره توانمندی‌های بالقوه ایران در حوزه بهداشت و درمان گفت: سومالی شدیداً به دانش پزشکی و دارویی ایران نیازمند و از بهره‌مند شدن از آن استقبال می‌کند.

خبرگزاری فارس: سومالی شدیداً به دانش پزشکی و دارویی ایران نیازمند است

عبدالعزیز یوسف در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی فارس به سومالی اظهارداشت: کشور سومالی دارای مشکلات بسیار بهداشتی و درمانی است و در این راستا از توانمندی‌های ایران در این حوزه استقبال می‌کند.

وی افزود: سومالی به پزشک و پرستار برای ارتقای استانداردهای خدمات بهداشت و درمان شدیداً احتیاج دارد و ما از دانش علوم پزشکی ایران که در سطح بسیار خوبی قرار دارد می‌توانیم بهره‌مند شویم.

یوسف با اشاره به مشکلات و بیماری‌های شایع در بین جامعه سومالیایی ها گفت: حوزه دارویی ایران از دیگر حوزه‌های بهداشت و درمان مورد توجه دولت سومالی است که ما می‌توانیم از ایران کمک دریافت کنیم تا بتوانیم از محصولات دارویی ایران نیز بهره‌مند شویم.

وزیر بهداشت سومالی با بیان اینکه بازسازی زیرساخت‌ها و بیمارستان‌های سومالی در اولویت نخست ما قرار دارد، افزود: در این راستا ما بیشتر از کشورهای اسلامی به خصوص ایران برای این بازسازی‌ها درخواست کمک و یاری داریم.

یوسف خاطرنشان کرد: ما حاضریم نیازهای بهداشتی و درمانی سومالی را به صورت لیستی کامل در اختیار کشور ایران قرار دهیم زیرا در حال حاضر وسایل و تجهیزات پزشکی گران‌ قیمت نیاز و اولویت نخست مردمان سومالیایی نیست و ما در صورت موافقت ایران نیازهای بیمارستانی در حوزه بهداشت و درمان خودمان را اعلام خواهیم کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000506

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

سجاد بهروزی آغاز کننده کار کاروان پرامید ایران

• نوشته شده توسط: ramin h

/مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان – پاریس/
سجاد بهروزی آغاز کننده کار کاروان پرامید ایران

خبرگزاری فارس: کار ملی‌پوشان وزنه‌برداری ایران سه شنبه شب با روی تخته رفتن وزنه بردار دسته 69 کیلوگرم کشورمان آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: سجاد بهروزی آغاز کننده کار کاروان پرامید ایران

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، هفتادونهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان از ساعت 10:30 امروز به وقت تهران با انجام رقابت‌های گروه C دسته 56 کیلوگرم مردان رسماً آغاز شد.
مسابقات جهانی 2011 پاریس از امروز آغاز می‌شود و به مدت 9 روز ادامه دارد و طی آن 327 وزنه بردار مرد از 81 کشور و 223 وزنه بردار زن از 63 کشور به رقابت با هم می‌پردازند تا بهترین‌های اوزان هشتگانه مردان و زنان معرفی شوند.
در این میان کاروان پرامید وزنه برداری ایران که حتی امید کسب قهرمانی جهان از این تیم می‌رود، سه‌شنبه از ساعت 21:30 دقیقه به وقت تهران توسط سجاد بهروزی، نماینده دسته 69 کیلوکرم کار خود را آغاز می‌کند.
تیم ملی ایران در حالی کار خود را در این رقابت‌ها آغاز می‌کند که هنوز چند ماهی از اولین قهرمانی پولادمردان جوان در کشور مالزی نگذشته است و چون پایه و بنیان تیم ملی کشورمان در رقابت‌های قهرمانی جهان 2011 پاریس را اعضای تیم ملی جوانان تشکیل می‌دهند، امید به روی سکو رفتن ملی‌پوشان برای اولین بار در تاریخ این رقابت‌ها در فرانسه از هر زمانی بیشتر می‌شود هر چند که رکوردهای مردان آهنین ایرانی نیز می‌تواند از حالا نویدبخش نتیجه‌ای در خود برای کاروان وزنه برداری ایران باشد.

سجاد بهروزی نیز رکوردهای خوبی دارد و در صورتی که حتی روی سکو هم نرود می‌تواند با کسب امتیازی بالا در نهایت به کسب عناوین اول تا سوم و به تبع آن کسب سهمیه‌های کامل کشورمان برای رقابت‌های المپیک 2012 لندن کمک شایانی کند، هر چند که در وزن 69 کیلوگرم هیچ چیز دور از ذهن نیست و شاید بهروزی حتی در پایان مدال‌آور این رقابت‌ها باشد.

استارت لیست دسته 69 کیلوگرم:
1- چائو وو از چین با رکورد ورودی 345 کیلوگرم
- دیشانگ تانگ از چین با رکورد ورودی 345 کیلوگرم
3- مت بینای از ترکیه با رکورد ورودی 340 کیلوگرم
4- اولگ چن از روسیه با رکورد ورودی 337 کیلوگرم
5- سردار حسنوف از آذربایجان با رکورد ورودی 335 کیلوگرم
6- سجاد بهروزی از ایران با رکورد ورودی 332 کیلوگرم

*برنامه و ساعت هفتادونهمین دوره مسابقات جهانی وزنه برداری در زیر آمده است:
شنبه 14 آبان:
رقابت‌های دسته 56 کیوگرم (تیم ملی در این وزن نماینده ندارد)

یکشنبه 15 آبان:
رقابت‌های دسته 62 کیوگرم (تیم ملی در این وزن نماینده ندارد)

سه شنبه 17 آبان:
رقابت‌های دسته 69 کیوگرم (در این وزن سجاد بهروزی از ایران حضور دارد)

پنج شنبه 19 آبان:
رقابت‌های دسته 77 کیوگرم (تیم ملی در این وزن نماینده ندارد)

جمعه 20 آبان:
رقابت‌های دسته 85 کیوگرم (در این وزن کیانوش رستمی و احد سنجابی دو وزنه بردار ایران هستند)

شنبه 21 آبا:ن
رقابت‌های دسته 94 کیلوگرم (در این وزن اصغر ابراهیمی و سعید محمدپور دو وزنه برداری نمایندگان کشورمان هستند)

رقابت‌های دسته 105 کیلوگرم (در این وزن محمدرضا براری و نواب نصیرشلال دو وزنه برداری هستند که در اردوی تیم ملی حضور دارند)

یکشنبه 22 آبان:
رقابت‌های دسته 105+ کیلوگرم (در این وزن بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی دو وزنه بردار کشورمان هستند)
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000530

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

رکابزنان تیم پارسای تهران در صدر جدول مسابقات قرار گرفتند

• نوشته شده توسط: ramin h

سومین مرحله لیگ دسته اول دوچرخه‌سواری-تهران
رکابزنان تیم پارسای تهران در صدر جدول مسابقات قرار گرفتند

خبرگزاری فارس: تیم دوچرخه سواری پارسای تهران در صدر جدول مرحله سوم لیگ دسته اول ایستاد.

خبرگزاری فارس: رکابزنان تیم پارسای تهران در صدر جدول مسابقات قرار گرفتند

به گزارش خبرگزاری فارس، سومین مرحله این رقابت‌ها از یازدهم آبان ماه به مدت سه روز در مواد پیست (پیست دوچرخه سواری مجموعه ورزشی آزادی) و جاده (جاده فرودگاه امام خمینی (ره)) برگزار شد.
در پایان این مسابقات در بخش رده بندی نتایج زیر به دست آمد:
تیم پارسای تهران با 1452 امتیاز
تیم نیروی زمینی ارتش با 1244 امتیاز
تیم مس کرمان با 1001 امتیاز
تیم خراسان رضوی با 898 امتیاز
تیم پدافند هوائی با 768 امتیاز
تیم شهرک های صنعتی کرمانشاه با 681 امتیاز
تیم ایساتیس یزد با 676 امتیاز
تیم آب معدنی پانا با 598 امتیاز
تیم خرم آباد با 471 امتیاز
تیم سهند آنیل با 450 امتیاز
تیم پاسارگاد با 414 امتیاز
تیم آذربایجان غربی با 329 امتیاز
تیم ساری با 59 امتیاز
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000522

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

کبیر: برای بالا رفتن کیفیت لیگ‌برتر بسکتبال باید تا نیم‌فصل صبر کنیم

• نوشته شده توسط: ramin h

به ددنبال برطرف کردن ضعف‌های خود هستیم
کبیر: برای بالا رفتن کیفیت لیگ‌برتر بسکتبال باید تا نیم‌فصل صبر کنیم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان گفت: تیم‌ها هنوز به شرایط مناسب خود نرسیده‌اند و برای بالا رفتن کیفیت لیگ باید تا نیم‌فصل صبر کنیم.

خبرگزاری فارس: کبیر: برای بالا رفتن کیفیت لیگ‌برتر بسکتبال باید تا نیم‌فصل صبر کنیم

اسدالله کبیر گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد شرایط تیم بسکتبال شهرداری گرگان اظهار داشت: شرایط خوبی داریم و به دنبال برطرف کردن ضعف‌های خود هستیم. آرمن الله وردیان و
فرید زرقی 2 بازیکن ما مصدوم هستند و امیدوارم با برطرف شدن مشکلات‌شان به هفته چهارم برسند.

وی گفت: بازیکن خارجی ما آندره براون تا آخر هفته به ایران می‌آید. این بازیکن 2 متر و 7 سانتی بسیار پر تحرک است و در زیر حلقه کمک زیادی به ما خواهد کرد. براون در ترکیه و فرانسه بازی کرده و بازیکن با تجربه‌ای است.

سرمربی شهرداری گرگان با اشاره به بای‌های 3 هفته اول لیگ برتر عنوان کرد: تیم‌ها هنوز به شرایط مناسب خود نرسیده‌اند و هماهنگ نیستند. به نظر من برای بالا رفتن کیفیت لیگ باید تا نیم‌فصل صبر کنیم.

کبیر در شکست برابر پتروشیمی بندر امام گفت:بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتیم و در زمان چهارم هم نتیجه 48 بر 48 مساوی شد، اما پس از آن شرایط‌مان تغیر کرد و بازی را واگذار کردیم.

وی افزود: بازیکن خارجی پتروشیمی یعنی کلود مارکوس و ملی‌پوشان آنها بازی فوق‌العاده‌ای را انجام دادند. برعکس بازیکنان ما در حمله خوب کار نکردند. اگر بازیکن خارجی خود را در اختیار داشتیم وضعیت‌مان بهتر می‌شد.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000500

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

خلاقیت‌های زیست‌فناوری دانش‌آموزان شناسایی می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

دبیر اجرایی نخستین جشنواره دانش آموزی زیست فناوری ایران:
خلاقیت‌های زیست‌فناوری دانش‌آموزان شناسایی می‌شود

خبرگزاری فارس: زندی فرد از برگزاری نخستین جشنواره دانش‌آموزی زیست فناوری ایران با هدف شناسایی خلاقیت‌های زیست‌فناوری دانش‌آموزان در 28 بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: خلاقیت‌های زیست‌فناوری دانش‌آموزان شناسایی می‌شود

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه خبری فارس«توانا»،‌ دبیر اجرایی نخستین جشنواره دانش‌آموزی زیست‌فناوری ایران گفت: نخستین جشنواره دانش‌آموزی زیست فناوری ایران با هدف شناسایی خلاقیت‌های زیست‌فناوری دانش‌آموزان 28 بهمن‌ماه سال جاری در اردوگاه شهید باهنر برگزار می‌شود.

اصغر زندی‌فرد اظهار داشت: نخستین جشنواره دانش‌آموزی زیست‌فناوری ایران با همکاری وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیست و هشتم بهمن ماه سال جاری در اردوگاه شهید باهنرتهران آغاز به کار می‌کند.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره دانش‌آموزی زیست فناوری ایران ادامه داد: این جشنواره که تا دوم اسفند ماه ادامه خواهد یافت در محورهای مختلفی مانند زیست‌فناوری و ارتقای سلامت مردم، زیست‌فناوری و تامین امنیت غذای، زیست‌فناوری، حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی، زیست‌فناوری و جایگزینی سوخت‌های زیستی به جای سوخت‌های فسیلی، کاربردهای مختلف حوزه نانو در زیست‌فناوری، زیست‌فناوری و تولید ثروت، چشم‌انداز زیست‌فناوری، زیست‌فناوری و کاربردهای امنیتی‌ و پلیسی، زیست‌فناوری دامی و بیوانفورماتیک برگزار خواهد شد.

وی درباره بخش‌های نمایشگاهی این جشنواره نیز اظهار داشت: طرح‌های دانش‌آموزی و دانشجویی منتخب در جشنواره، فعالیت‌های زیست‌فناوری پژوهش‌سراها و دبیرستان‌ها، محصولات شرکت‌های زیست‌فناوری، فعالیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشجویی از جمله بخش‌های نمایشگاهی نخستین جشنواره دانش‌آموزی زیست فناوری ایران هستند.

زندی فرد گفت: در بخش جایزه برترین‌ دستاوردها و طرح‌های پیشنهادی تولیدی و پژوهشی، مقاله‌های تحلیلی زیست فناوری، پوسترهای آموزشی، روزنامه‌های دیواری و مجلات، داستان نویسی، ساخت فیلم کوتاه و پویانمایی و عکس، کاریکاتور و نقاشی انتخاب و به آنها جوایزی تعلق خواهد گرفت.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره دانش آموزی زیست فناوری ایران ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور ترویج زیست‌فناوری و هدایت فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه زیست‌فناوری در بین دانش‌آموزان، انگیزش دانش‌آموزان به مطالعه و پژوهش در زیست‌فناوری و ارج نهادن به فعالیت‌ها، طرح‌ها و دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزان را از جمله اهداف این جشنواره بر شمرد و گفت: شناسایی و پرورش استعدادها و خلاقیت‌های دانش‌آموزان در زمینه زیست‌فناوری و کمک به جهت‌دهی و هدایت آنها در مسیر پیشرفت مورد نیاز کشور همچنین نهادینه کردن کاربردهای زیست‌فناوری در زندگی روزمره در میان دانش‌آموزان از دیگر اهداف برگزاری نخستین جشنواره دانش آموزش زیست فناوری ایران است.

وی درباره شرایط شرایط شرکت‌کنندگان این جشنواره نیز اظهار داشت: دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی و هنرجویان شاخه‌های فنی، حرفه‌ای و کار و دانش افرادی هستند که در این جشنواره شرکت کرده اند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس www.biodc.irمراجعه کنند.
انتهای پیام/
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000790

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

مسی: زمانی از بارسا می روم که من را نخواهند/آرزوی جالب بهترین بازیکن جهان!

• نوشته شده توسط: ramin h

این بایرن مدعی خطرناک است
مسی: زمانی از بارسا می روم که من را نخواهند/آرزوی جالب بهترین بازیکن جهان!

خبرگزاری فارس: مرد سال فوتبال اروپا و جهان گفت: این تیم بایرن حریفی قدرتمند و خطرناک در مسیر قهرمانی اروپا است.

خبرگزاری فارس: مسی: زمانی از بارسا می روم که من را نخواهند/آرزوی جالب بهترین بازیکن جهان!

به گزارش خبرگزاری فارس، لیونل مسی در گفت‌‌وگویی با روزنامه بیلد آلمان اظهار داشت: بایرن تیمی قدرتمند دارد، آن هم با مجموعه‌ای از ستارگان فوتبال که خیلی خطرناک هستند. آن‌ها از فصل قبل قوی‌تر شده‌اند و به جز شواین اشتایگر که مصدوم است، همه در فرم مطلوب قرار دارند.
 
وی که فصل گذشته همراه کاتالان‌ها به مقام نخست قاره رسید، افزود: نکته مهم در این میان آن است که فینال در مونیخ برگزار می‌شود که این مورد برای بایرن یک نکته مثبت است.
 
مسی در این مصاحبه به نکات دیگری نیز اشاره کرده است:
 
*آقای مسی، در آخرین دوئل در لیگ قهرمانان اروپا با بایرن، بارسا در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ژرمن‌ها را با ۴ گل محو کرد. امسال بایرنی‌ها در مسیر دست‌یابی به عنوان قهرمانی اروپا چقدر می‌توانند خطرناک باشند؟
بایرن تیمی قدرتمند دارد با گروهی از ستارگان خیلی خطرناک. آن‌ها از فصل قبل قوی‌تر هستند. به جز شواین اشتایگر که مصدوم است، همه در فرم مطلوب قرار دارند. نکته مهم در این میان آن است که فینال در شهرشان برگزار می‌شود که این مورد برای آن‌ها یک نکته مثبت است.
 
*به‌عنوان یک جوان شانزده ساله به بارسلونا رفتید. می‌توانید در ذهن مجسم کنید زمانی که پیراهن رئال مادرید را به تن داشته باشید یا این که در بوندس لیگا آلمان سرگرم بازی هستید؟
(می خندد) برنامه من این است که کل دوران ورزش‌ام را برای بارسا بازی کنم.
 
*حتی پول سبب نمی‌شود دست از این برنامه بکشید؟
نه. تنها زمانی از این جا خواهم رفت که دیگر خوب نباشم یا این که خود بارسا مرا نخواهد.
 
*شما به هر آنچه می‌خواستید، با بارسا رسیده‌اید. فقط کسب مقام با تیم ملی آرژانتین باقی مانده است. چه عاملی شمارا وادار به کار می کند؟
این نکته که می خواهم به هرچه که رسیدم، بازهم برسم. همچنان می خواهم بهتر شوم.
 
*شما نه فقط یکی از بهترین بازیکنان جهان هستید، بلکه جزو باهوش‌ترین آن‌ها به حساب می‌آیید.  فکر می‌کنید بازیکنان واقعا می‌تواند تمرین هوش و زیرکی کنند؟
آدم‌های عادی جهان وقتی تصمیمات درست می‌گیرند، همه باهوش هستند. در واقع در این تصمیمات هوش‌ ارزیابی می شود. در تمرینات برای انجام حرکات درست تصمیم‌گیری می‌کنم تا در بازی بتوانم روزنه‌ها را پیدا کنم.
 
*به چه نحو توانایی‌های خود را ارزیابی می‌کنید؟
به طور عادی فیلم تمام بازی‌های خودم را پس از اتمام تماشا می‌کنم تا ببینم چه کاری را اشتباه انجام دادم. تازه در مورد قابلیت‌ها نیز با گواردیولا، سرمربی تیم صحبت می‌کنم.
 
*شما به عنوان ستاره‌ای جهانی باعث حیرت فراوان شده‌اید. خارج از محیط فوتبال آرزوی دیگری هم دارید که تحقق یابد؟
بله. دلم می خواهد زمانی بتوانم در خیابان خیلی راحت قدم بزنم و مردم مرا زیر نظر نداشته باشند.
انتهای پیام/آ منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000732

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

مهلت ارسال آثار به "جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها" تمدید نمی‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

30 آبان آخرین مهلت ارسال آثار؛
مهلت ارسال آثار به "جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها" تمدید نمی‌شود

خبرگزاری فارس: آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها 30 آبان ماه تعیین شده و این مهلت تمدید نخواهد شد‌.

خبرگزاری فارس: مهلت ارسال آثار به "جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها" تمدید نمی‌شود

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مهلت ارسال آثار از خبرگزاری‌ها، نشریات کشوری و استانی در زمینه‌ها و محورهای اصلی و ویژه فرم فراخوان هجدهمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها تا 30  آبان ماه تعیین شده است و این مهلت تمدید نخواهد شد.

همچنین مهلت ارسال آثار در زمینه‌های مربوط به 4 محور تعیین شده "نیروی انتظامی" و 2 محور "قوه قضائیه" 10 آذر ماه است.

خبرنگاران و صاحبان آثار می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره مطبوعات به نشانی www.pressfestival.ir و با استفاده از بخش ثبت‌نام جشنواره آثار خود را از طریق ثبت‌نام اینترنتی ارسال کنند.

همچنین خبرنگاران می‌توانند از طریق پست و یا با مراجعه حضوری‌، آثار خود را به آدرس دبیرخانه واقع در خیابان مطهری‌، خیابان فجر، کوچه مدائن، پلاک 11 تحویل دهند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000766

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

درگیری‌های خانوادگی زوج جوان با قتل زن به پایان رسید

• نوشته شده توسط: ramin h

درگیری‌های خانوادگی زوج جوان با قتل زن به پایان رسید

خبرگزاری فارس: زن جوان در درگیری با شوهرش قربانی اختلافات قدیمی شد و به قتل رسید.

خبرگزاری فارس: درگیری‌های خانوادگی زوج جوان با قتل زن به پایان رسید

به گزارش خبرنگار حوادث فارس،‌ در ساعت ۲۳ روز ۲۸ بهمن سال گذشته مأموران کلانتری 156 افسریه از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی در جریان خبر فوت مشکوک یک زن جوان در بیمارستان قرار گرفتند.

با تشکیل پرونده مقدماتی و اعلام نظریه اولیه درباره فوت مشکوک و وجود آثار کبودی متعدد در نواحی مختلف بدن، پرونده به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران و جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات کارآگاهان درباره این پرونده، ضمن انجام هماهنگی‌های لازم قضایی با بازپرس پرونده، جسد جهت تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی انتقال و نظریه پزشکی قانونی درباره  علت مرگ به شرح ذیل اعلام شد: "وجود آثار کبودی و سیاه شدگی‌های متعدد در اعضای مختلف بدن کاملا مشهود بوده و برابر نظریه تیم پزشکی، مجموع صدمات ناشی از اصابت جسم سخت به جمجمه و دیگر نواحی مختلف بدن، علت مرگ تشخیص داده می‌شود".

با اعلام نظریه پزشکی قانونی و تشکیل پرونده با موضوع قتل، کارآگاهان اداره دهم در ادامه رسیدگی به پرونده، با شناسایی خانواده مقتول به نام مرجان 33 ساله به تحقیق از اعضای خانواده وی پرداختند.

در تحقیقات انجام شده از خانواده مقتول، اعضای این خانواده به کارآگاهان گفتند: مرجان از سال ها پیش با همسرش به نام ابراهیم اختلاف داشته و به همین علت همیشه با یکدیگر درگیر بودند؛ این اختلافات به حدی شدید بود که حتی یک بار در سال 1388 متارکه کرده، اما به خاطر داشتن دو فرزند 17 و 12 ساله، با وساطت خانواده مجدداً به خانه ابراهیم بازگشت ولی با گذشت چند ماه مجدداً اختلافات و درگیری های میان آنها از سر گرفته شد.

با انجام تحقیقات از خانواده مقتول و با توجه به متواری شدن ابراهیم، کارآگاهان در ادامه رسیدگی به این پرونده با شناسایی محل‌های تردد ابراهیم در حوالی میدان شوش، سرانجام وی را در روز ۱۳ آبان دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

با انتقال متهم به اداره دهم و انجام تحقیقات، ابراهیم ضمن اعتراف صریح به داشتن اختلاف و درگیری با همسرش، در خصوص نحوه به قتل رسیدن همسرش به کارآگاهان گفت: از حدود سه سال پیش با همسرم دچار اختلاف شده بودم تا اینکه در سال 88 از یکدیگر متارکه کرده اما پس از گذشت 7 ماه، به خاطر فرزندانم، مجدداً با یکدیگر ازدواج کرده اما از همان زمان مجدداً اختلافات میان ما دو نفر آغاز شد تا اینکه با شدت گرفتن درگیری‌ها، در روز حادثه زمانیکه از محل کار به خانه بازگشته بودم با یکدیگر درگیر شدیم که این‌بار در حالیکه بسیار عصبانی بودم او را مورد ضرب و شتم قرار دادم.

وی ادامه داد: پس از گذشت دو روز از این ماجرا زمانیکه در محل کار بودم، از خانه با من تماس گرفتند و گفتند که حال همسرم وخیم شده؛ بلافاصله به خانه آمدم و به علت شدید شدن حال مرجان، وی را به بیمارستان انتقال داده اما پس از گذشت نیم ساعت، زمانیکه از طریق عوامل بیمارستان به من اعلام شد که به احتمال فراوان شدت ضربات وارد شده به همسرم باعث مرگ او شده است از بیمارستان خارج شدم تا اینکه پس از این مدت توسط پلیس دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با دستگیری و انتقال متهم به اداره دهم و با توجه به اعترافات صریح متهم و همچنین اعلام نظریه پزشکی قانونی درباره اعلام دقیق علت مرگ، متهم با صدور دستور بازداشت موقت و به دستور مقام قضایی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000796

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

راهیابی تیم فوتسال بانک توسعه تعاون قم به مسابقات کشوری

• نوشته شده توسط: ramin h

راهیابی تیم فوتسال بانک توسعه تعاون قم به مسابقات کشوری

خبرگزاری فارس: تیم بانک توسعه تعاون استان قم به مسابقات کشوری فوتسال این بانک راه یافت.

خبرگزاری فارس: راهیابی تیم فوتسال بانک توسعه تعاون قم به مسابقات کشوری

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، دور مقدماتی دومین دوره مسابقات ورزشی کارکنان بانک توسعه تعاون 13 آبان‌ماه سال جاری در هشت گروه و به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد.
در گروه ششم این مسابقات، تیم بانک توسعه تعاون استان قم با تیم‌های مرکزی و شهرستان‌های استان تهران در یک گروه قرار گرفت.
در مراسم افتتاحیه این مسابقات که به میزبانی قم برگزار شد، حیدری، رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون استان قم در زمینه اهداف اصلی مسابقات سخنرانی کرد.
وی هدف از برگزاری این مسابقات ورزشی را تقویت فضای دوستی و روحیه همدلی میان همکاران بانکی و نیز توجه به بعد سلامت روح و جسم دانست و گفت: مهم‌ترین جنبه هر مسابقه ورزشی اخلاق است که ورزشکاران باید آن را رعایت کنند.
تیم فوتسال بانک توسعه تعاون استان قم در این مسابقات با تساوی مقابل تیم استان مرکزی و برتری مقابل شهرستان‌های استان تهران با کسب رتبه اول، سهمیه حضور در مرحله نهایی مسابقات کشوری که آذرماه سال جاری  در استان کرمان برگزار می‌شود را به دست آورد.
در پایان مسابقات نیز با اهداء هدایایی از تیم‌های شرکت‌کننده و اعضای همراه قدردانی به عمل آمد.
انتهای پیام/ش30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000899

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

گوگل نقشه ادعایی منزل سردار سلیمانی را منتشر کرد

• نوشته شده توسط: ramin h

خوی تروریستی آمریکا با ادعای گوگل کامل شد
گوگل نقشه ادعایی منزل سردار سلیمانی را منتشر کرد

خبرگزاری فارس: همزمان با ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر ترور برخی مسئولان ایرانی سایت گوگل در اقدامی شیطنت‌آمیز با انتشار عکس ماهواره‌ای مدعی شد که نقشه منزل سردار سلیمانی است.

عکس ادعایی گوگل از منزل حاج قاسم سلیمانی
عکس ادعایی گوگل از منزل حاج قاسم سلیمانی
-------------------------------

به گزارش خبرنگار حوزه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران، پس از اینکه جمعی از نمایندگان کنگره آمریکا پیشنهاد طرح ترور مسئولین سپاه قدس را دادند سایت گوگل اقدام به انتشار نقشه منزل سردار سلیمانی کرد.

با جستجوی نام قاسم سلیمانی در سایت گوگل در سومین مطلب منزل حاج قاسم سلیمانی خود نمایی می‌کند.

ویکی پدیا مدعی شده است که نقشه منزل این سردار سپاه را در اختیار دارد و به راحتی آن را در دسترس مخاطبان اینترنت قرار داده است.

در همین زمینه یک مقام آمریکائی به صراحت نام قاسم سلیمانی را برده است و گفته: "قاسم سلیمانی بسیار سفر می‌کند... تکان بخورید... تلاش کنید او را بکشید."

نام ژنرال قاسم سلیمانی سالها است که مایه هراس و وحشت آمریکائی ها و صهیونیست ها است. جمله معروفی که از شیمون پرز در وصف هیمنه سردار تیزهوش ایران آمده نشانه همین ترس و واهمه است:"شیمون پرز: خاور میانه روی انگشت ژنرال قاسم سلیمانی میچرخد."

در همین حال رهبر انقلاب در جمع دانشجویان روز چهارشنبه 11 آبان اعلام کردند که بیش از 100 سند غیرقابل انکار در زمینه دخالت آمریکا درترورهای صورت گرفته در اختیار دارند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000882

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

جام به السد رسید، آه و حسرت به سپاهان

• نوشته شده توسط: ramin h

قهرمانی نماینده قطر در کره جنوبی
جام به السد رسید، آه و حسرت به سپاهان

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال السد قطر با برتری مقابل چونبوک موتورز قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد.

خبرگزاری فارس: جام به السد رسید، آه و حسرت به سپاهان

به گزارش خبرگزاری فارس، فینال لیگ قهرمانان آسیا امروز در ورزشگاه جام جهانی جنجو کره‌جنوبی با قضاوت روشن ایرماتوف ازبکستانی میان تیم‌های چونبوک موتورز کره و السد قطر برگزار شد.
نماینده کره موفق شده بود در مرحله نیمه نهایی الاتحاد نماینده قدرتمند عربستان را حذف کند و السد قطر مقابل سوان سامسونگ بلووینگز به برتری رسیده بود.

در این جدال چونبوک موتورز ابتدا توسط انینهو مهاجم برزیلی خود از روی یک ضربه ایستگاهی در دقیقه 17 از حریف قطری پیش افتاد؛ اما در ادامه کیتا در دقیقه 29 بازی را به تساوی کشاند.

تلاش دو تیم در نیمه اول ثمری نداشت و درنهایت دو تیم با تساوی یک بر یک در نیمه اول راهی رختکن شدند.
در نیمه دوم السد با گلزنی مجدد کیتا در دقیقه 61 از حریف قدرتمند کره‌ای خود پیش افتاد و این نتیجه تا دقیقه 91 حکم‌فرما بود؛ اما حملات دامنه‌دار چونبوک سرانجام ثمر داد و هیون لی گل تساوی را از روی کرنر ارسالی و اشتباه دروازبان السد به ثمر رساند تا دو تیم در 90 دقیقه به تساوی 2 بر 2 برسند و کار به وقت اضافی کشیده شود.

در وقت‌های اضافی نیز حملات چونبوک ادامه داشت و کره‌ای‌ها حتی برای چندمین بار تیرک دروازه نماینده قطر را به لرزه درآوردند؛ اما درنهایت این ماراتن فوتبال به ضربات پنالتی کشیده شد و السد با نتیجه 4 بر 2 در ضربات پنالتی و در مجموع 6 بر 4 قهرمان آسیا شد.

السد قطر در شرایطی برای اولین بار در قاره کهن قهرمان شد که این تیم در دیدار مقابل سپاهان در مرحله یک‌‌چهارم نهایی در هر دو دیدار رفت و برگشت مغلوب سپاهان شده بود و به خاطر اشتباه نماینده ایران در استفاده از بازیکن دو اخطاره به مرحله بعد صعود کرد.

قهرمانی السد باعث شد پس از 6 سال قهرمانی آسیا به منطقه غرب برسد. پیش از این الاتحاد عربستان در سال 2005 آخرین قهرمانی را برای منطقه غرب به ارمغان آورده بود.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000843

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

بازیکنان ذوب آهن هم به خاطر مشکلات مالی تمرین نکردند

• نوشته شده توسط: ramin h

گسترش اعتراض بازیکنان لیگ برتری
بازیکنان ذوب آهن هم به خاطر مشکلات مالی تمرین نکردند

خبرگزاری فارس: بازیکنان تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان نیز امروز به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان حاضر به تمرین نشدند.

خبرگزاری فارس: بازیکنان ذوب آهن هم به خاطر مشکلات مالی تمرین نکردند

به گزارش خبرگزاری فارس،بازیکنان تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان امروز در زمین ملت به دلیل پرداخت نشدن مطالباتشان حاضر به تمرین نشدند.
باشگاه ذوب آهن چک‌هایی به بازیکنان پرداخت کرده بود که این چک‌ها در موعد مقرر نقد نشد و بازیکنان ذوب آهن به این مسئله اعتراض کرد‌ه‌اند.

اصغر فروتن؛ سرپرست تیم فوتبال ذوب آهن در این مورد به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: بازیکنان با من صحبت کردند اما من چه جوابی می‌توانم به آنها بدهم؟ نمی‌توانم با زور و فشار از بازیکنان بخواهم تمرین کنند زیرا در این صورت از نظر روانی و جسمی دچار آسیب می‌شوند.

وی افزود: مسئولان باشگاه ذوب آهن نیز در تلاش هستند تا مشکل را حل کنند و مطالبات بازیکنان را پرداخت کنند آنها که دست روی دست نگذاشته‌اند. من کار بازیکنان را نمی‌پسندم اما نمی‌دانم به آنها نیز چه بگویم. به هر حال بازیکنان نیز زندگی دارند.
گفتنی است بازیکنان تیم فوتبال ملوان نیز روز گذشته به دلیل پرداخت نشدن مطالباتشان حاضر به تمرین نشدند.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814001092

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

آژانس انرژی اتمی حیثیت خود را از دست داده/ وحشت آمریکا از پیگیری قضایی ۱۰۰ سند

• نوشته شده توسط: ramin h

کوثری با اشاره به اخبار رسانه‌های بیگانه درباره گزارش آتی آژانس اتمی
آژانس انرژی اتمی حیثیت خود را از دست داده/ وحشت آمریکا از پیگیری قضایی ۱۰۰ سند

خبرگزاری فارس: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اخبار برخی رسانه‌های بیگانه درباره محتوای گزارش آتی آژانس انرژی اتمی گفت که این آژانس اعتبار خود را به دلیل پیروی از سیاست‌های آمریکا از دست داده است.

خبرگزاری فارس: آژانس انرژی اتمی حیثیت خود را از دست داده/ وحشت آمریکا از پیگیری قضایی ۱۰۰ سند

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران و نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به برخی اخبار رسانه‌های خارجی مبنی بر اینکه آژانس انرژی اتمی در گزارش آتی خود برنامه هسته‌ای ایران را دارای اهداف نظامی نیز عنوان خواهد کر، اظهار داشت: وضعیت سیاسی خاومیانه، شمال آفریقا و داخل آمریکا و اروپا و شکست‌های پی‌درپی ارتش آمریکا در عراق و افغانستان و همچنین وضعیت بد اقتصادی این کشور سبب شده است که سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های آمریکا شکننده شود.

* سردرگمی آمریکا سبب شکننده بودن تصمیمات آمریکا می‌شود
 
وی این شتابزدگی در تصمیم‌گیری و شکننده بودن آمریکا را به دلیل سردرگمی مسئولان این کشور دانست و افزود: زمانی ادعا می‌کنند که عوامل ایران قصد ترور سفیر عربستان در آمریکا را داشتند که بعدا معلوم می‌شود، با اینکه این افراد ایرانی بودند اما ربطی به ایران ندارند و سال‌های سال است که در آمریکا زندگی کرده و عضو گروه نفاق نیز هستند.

این نماینده مجلس ادامه داد: پس از اینکه این سناریوی آمریکا به نتیجه نرسید و نتوانستند چیزی را ثابت کنند و اسناد و مدارکی برای محکوم کردن ایران نداشتند و کشومان نیز دستشان را رو کرد، اکنون در صدد جبران این شکست‌ها برآمده‌اند.

* آژانس به وسیله‌ای برای اقدامات و تصمیم‌گیری‌های آمریکا بدل شده است

کوثری خاطرنشان کرد: سناریوی جدید آمریکا و غرب، گزارش آقای آمانو است که با این گزارش آژانس بین‌المللی اعتبار خود را از بین می‌برد چرا که این گزارش‌ها با نفوذ آمریکا و برخی کشورهای دیگر تنظیم می‌شود و در واقع آژانس به وسیله‌ای برای اقدامات و تصمیم‌گیری‌های آمریکا بدل شده است.

* از آنجا که آژانس اسنادی برای تخلف ایران ندارد، گزارش کلی می‌دهد

وی اضافه کرد: آژانس بین‌المللی به دلیل اینکه نمی‌تواند اسناد و مدارک محکمی مبنی بر تخلف ایران در فناوری هسته‌ای بیابد، معمولاً سعی می‌کند‌ در گزارش‌های کلی، ایران را متهم به فعالیت نظامی از طریق بحث هسته‌ای و تهیه سلاح اتمی کند.

* چه از لحاظ اعتقادی و چه از نظر قانونی استفاده و تهیه سلاح اتمی را قبول نداریم
 
نایب رئیس اول کمیسیون امنیت با تاکید بر اینکه ما چه از لحاظ اعتقادی و چه از نظر قانونی استفاده و تهیه سلاح اتمی را به هیچوجه قبول نداریم، گفت: ایران هرگز به سمت سلاح هسته‌ای نخواهد رفت چرا که اعتقادی به این کار ندارد.

*  آژانس با نفوذ آمریکا گزارش را تهیه می‌کند

کوثری همچنین نیز گفت: آژانس با نفوذ آمریکا یک گزارش کلی تهیه کرده و این گزارش کلی نشان می‌دهد که این‌ها هیچ اسناد و مدارکی برای حرف‌هایشان ندارند و فقط می‌خواهند برای جبران شکست‌هایشان ایران را متهم کنند.

وی اضافه کرد: ما بارها گفته‌ایم که اگر اسناد و مدارکی دارید، ارائه کنید. اما این‌ها هیچ چیز ندارند و فقط اتهام می‌زنند.

* ‌تا ایران گفت: "اسناد تروریستی مسئولین آمریکا را دارد"، گفتند آژانس چنین گزارشی می‌دهد

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به ۱۰۰ سند ایران درباره اقدامات تروریستی آمریکا تصریح کرد:‌ اکنون که جمهوری اسلامی اعلام کرده، اسناد تروریستی مسئولین آمریکا را که اینها مجوز می‌دادند، چه افرادی چه در ایران و چه در کشورهای دیگر ترور شوند، در دست دارد، می‌گویند آژانس چنین گزارشی را منتشر خواهد کرد تا افکار عمومی را از ماهیت تروریستی آمریکا منحرف کنند.

* دستگاه دیپلماسی ما این اسناد را برای پیگیری به سازمان ملل می‌دهد

کوثری در ادامه افزود: ما این اسناد را از طریق سفارت سوئیس که حافظ منافع آمریکا در ایران است به این‌ها می‌دهیم و دستگاه دیپلماسی ما نیز این اسناد را برای پیگیری و رسیدگی به سازمان ملل ارائه می‌کند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000866

نظرات()

شنبه 14 آبان 1390

پخش دعای روز عرفه حرم عبدالعظیم از شبکه تهران

• نوشته شده توسط: ramin h

پخش دعای روز عرفه حرم عبدالعظیم از شبکه تهران

خبرگزاری فارس: ویژه برنامه روز عرفه با نام «نجوای دل» به صورت زنده از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی شهرری پخش میشود.

خبرگزاری فارس: پخش دعای روز عرفه حرم عبدالعظیم از شبکه تهران

به گزارش خبرگزاری فارس، برنامه «نجوای دل» ویژه برنامه‌ای است که به مدت120 دقیقه روز عرفه «روز عبادت و اطاعت» از ساعت 14 الی16 با اجرای مجید یراق‌بافان از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی به روی آنتن می‌رود.
در این برنامه گزارش‌هایی از صحرای عرفات پخش می‌شود و حجت الاسلام والمسلمین رجالی تهرانی در مقام کارشناس مذهبی به شرح و تفسیر بخش‌هایی از دعای عرفه می‌پردازد. همچنین در این برنامه حاج منصور نورایی دعای عرفه را می‌خواند.
«نجوای دل» از گروه فرهنگ و معارف به تهیه‌کنندگی سیدیوسف موسوی پخش می‌شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814001097

نظرات()

جمعه 13 آبان 1390

دولتی‌ها از احداث، خرید و اجاره ساختمان جدید اداری منع شدند

• نوشته شده توسط: ramin h

از ابتدای سال 91
دولتی‌ها از احداث، خرید و اجاره ساختمان جدید اداری منع شدند

خبرگزاری فارس: بر اساس ضوابط مالی بودجه 91، احداث، خرید و یا اجاره ساختمان های جدید اداری توسط دستگاه های اجرایی و دارندگان ردیف ممنوع است.

خبرگزاری فارس: دولتی‌ها از احداث، خرید و اجاره ساختمان جدید اداری منع شدند

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، ضوابط مالی بودجه 91 تاکید کرده است، علاوه بر ممنوعیت موضوع ماده 23 قانون مدیریت خدمات کشوری، احداث، خرید و یا اجاره ساختمان های جدید اداری توسط دستگاه های اجرایی و دارندگان ردیف (به استثنای موارد تغییر سطح تقسیمات کشوری و نیز در مورد تجمیع بدون بار مالی جدید ساختمان های اداری موجود و تمرکز زدایی و خروج از کلان شهر ها بدون بار مالی جدید و تبدیل به احسن نمودن بدون بار مالی جدید) ممنوع است.
بر اساس این گزارش، دستگاه های اجرایی موظفند با در نظر گرفتن تعهدات خود در رابطه با طرح های مصوب در سفرهای استانی هیئت وزیران، اعتبار لازم جهت اجرای طرح های مذکور را پیش بینی نموده و در اولویت قرار دهند.
همچنین با توجه به اهمیت تحقق اهداف طرح های تملک دارایی های سرمایه ای، دستگاه های اجرایی موظفند در توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای خود، اعتبار مورد نیاز طرح های نیمه تمامی که سال خاتمه آنها به لحاظ پیشرفت فیزیکی 1391 می باشد را بطور کامل پیش بینی نمایند.
دستگاهای اجرایی مکلفند سهم ملی طرح های وامی (از محل تسیهلات بانک جهانی یا بانک توسعه اسلامی) خود را در قالب سقف های اعلام شده پیش بینی و اعلام نمایند.
نظر به اهمیت حفظ و نگهداری دارایی های سرمایه ای دولت، دستگاه های اجرایی موظفند در توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای خود، تعمیر و بازسازی ساختمان ها و تاسیسات دولتی را در اولویت قرارداده و اعتبار لازم برای این منظور را در طرح های مربوطه پیش بینی و منظور نمایند.
دستگاه های اجرایی موظفند در توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای خود به نحوی اقدام نمایند که مانع از طولانی شدن زمان اجرای طرح ها و پروژه ها نسبت به تاریخ مندرج در پیوست شماره (1) قانون بودجه سال 1390 شوند.
انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000722

نظرات()

جمعه 13 آبان 1390

دیدار داوود احمدی‌نژاد با آیت‌لله نوری‌همدانی

• نوشته شده توسط: ramin h

بدون حضور خبرنگاران صورت گرفت؛
دیدار داوود احمدی‌نژاد با آیت‌لله نوری‌همدانی

خبرگزاری فارس: داوود احمدی‌نژاد که برای دیدار با مراجع عظام تقلید به قم سفر کرده‌ به دیدار آیت‌الله نوری همدانی رفت.

خبرگزاری فارس: دیدار داوود احمدی‌نژاد با آیت‌لله نوری‌همدانی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، داوود احمدی‌نژاد ‌امروز برای دیدار با مراجع عظام تقلید به قم سفر کرد.
گفتنی است این دیدارها در حال حاضر بدون حضور خبرنگاران در حال انجام است.
انتهای پیام/ش30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000723

نظرات()

جمعه 13 آبان 1390

سرگردانی حجاج ایرانی برای رسیدن به خاک عرفات

• نوشته شده توسط: ramin h

سرگردانی حجاج ایرانی برای رسیدن به خاک عرفات

خبرگزاری فارس: یکی از زائرین خانه خدا گفت: هنوز پس از گذشت ۵ ساعت زائرین ایرانی چشم انتظار رسیدن به خاک عرفات هستند.

خبرگزاری فارس: سرگردانی حجاج ایرانی برای رسیدن به خاک عرفات

یکی از زائرین سرزمین وحی در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: با وجود آنکه به ما قول داده بودند بعد از برپایی نماز جماعت ظهر به سمت خاک عرفات حرکت خواهیم کرد ولی همچنان مسافران سرگردان مانده‌اند.

وی با بیان اینکه  حدود 4 ساعت پیر و جوان در لابی هتل‌ها علاف مانده‌اند اظهار داشت: ساعت 10 لباس‌ها را به ما تحویل دادند و ساعت ۱۱ برای ناهار و نماز ما را از هتل خارج کردند.

این بانو ادامه داد: از آن ساعت تا اکنون که ساعت 4 به وقت عربستان است تدبیری برای انتقال مسافران به خاک عرفات اندیشه نشده است.

زائر بیت الله الحرام در پایان گفت: تا این زمان هیچ یک از مسئولین به ما سر نزده‌اند تا ببینند مسافران با چه مشکلاتی روبه‌رو هستند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000712

نظرات()

جمعه 13 آبان 1390

۲۰ میلیون آمریکایی در فقر شدید به سر می‌برند

• نوشته شده توسط: ramin h

دفتر آمار آمریکا
۲۰ میلیون آمریکایی در فقر شدید به سر می‌برند

خبرگزاری فارس: طبق بررسی‌های دفتر آمار در آمریکا، بیش از ۲۰ میلیون نفر از مردم آمریکا در فقر شدید به سر می‌برند.

خبرگزاری فارس: ۲۰ میلیون آمریکایی در فقر شدید به سر می‌برند

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اینترنتی "پرانسا لاتینا"، طبق بررسی‌ها و آمار دفتر آمار و سرشماری آمریکا حدود ۲۰.۵ میلیون نفر از شهروندان آمریکایی در فقر شدید به سر می‌برند.

محققان اعلام کردند که این تعداد زیر خط رسمی تعیین شده فقر هستند و آمار نشان داد که آنهایی که زیر خط فقر زندگی می‌کنند سالانه معادل ۵ هزار و ۵۷۰ دلار یا کمتر درآمد دارند و یک نفر از هر ۱۵ آمریکایی در فقر به سر می‌برد.

مقامات دولت آمریکا هشدار دادند که مناطق کلان شهر در جنوب آمریکا بالاترین نرخ فقر را دارند و فقر شدید به طور عمده بر سیاهپوستان آمریکایی و بومی های آمریکای لاتین که در آمریکا زندگی می‌کنند، تأثیر می‌گذارد.

بر اساس این گزارش، طبق آمار سال ۲۰۰۹، ۲۷.۶ درصد از مردم آمریکای لاتین که در آمریکا زندگی می‌کردند در فقر به سر می‌بردند و ۲۳.۴ درصد از سیاهپوستان آمریکایی نیز دچار فقر هستند.

معترضان آمریکایی از ۱۷ سپتامبر در اعتراض به نظام سرمایه‌داری، طبقاتی، و سیاست‌های تبعیض آمیز آمریکا در نیویورک تظاهرات برپا کردند که این تظاهرات چندصد نفری به تظاهرات چندهزار نفری تبدیل شد و از نیویورک به دیگر شهرهای آمریکا نیز کشیده شد.
انتهای پیام/ف.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000724

نظرات()

جمعه 13 آبان 1390

دنیزلی، اریکسون و میلوتینوویچ گزینه‌های مربیگری پرسپولیس

• نوشته شده توسط: ramin h

دنیزلی، اریکسون و میلوتینوویچ گزینه‌های مربیگری پرسپولیس

خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گزینه‌های سرمربیگری این تیم برای فصل آینده را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: دنیزلی، اریکسون و میلوتینوویچ گزینه‌های مربیگری پرسپولیس

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد رویانیان در گفت‌وگو با برنامه ورزش و مردم اعلام کرد که 3 مربی را برای فصل آینده در نظر دارند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در این باره گفت: اریکسون سرمربی پیشین تیم ملی انگلیس به همراه میلوتینوویچ و دنیزلی گزینه های مربیگری فصل آینده پرسپولیس هستند که با آنها در حال مذاکره هستیم.
انتهای پیام/ منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000398

نظرات()

جمعه 13 آبان 1390

اثباتی: پذیرش 25کشور در کنگره شعر مقاومت/سنجش بیداری اسلامی با ادبیات

• نوشته شده توسط: ramin h

اختتامیه دومین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی/
اثباتی: پذیرش 25کشور در کنگره شعر مقاومت/سنجش بیداری اسلامی با ادبیات

خبرگزاری فارس: دبیر دومین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی گفت: ‌در دومین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی ۲۵ کشور درخواست مهمان داشتند که از جمله این کشورها می‌توان به مصر، لبنان، عراق، ترکیه، یمن و بین‌النهرین اشاره کرد.

خبرگزاری فارس: اثباتی: پذیرش 25کشور در کنگره شعر مقاومت/سنجش بیداری اسلامی با ادبیات

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به استان بوشهر سردار بهروز اثباتی دبیر دومین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی در اختتامیه این کنگره با اشاره به فرا رسیدن ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی، بیان داشت: دهها اتفاق در روز ۱۳ آبان رخ داده است.

وی اضافه کرد: بزرگترین کاری که سال گذشته انجام دادیم برگزاری نخستین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی بود و برای ما این سؤال مطرح بود که آیا بیداری اسلامی با ادبیات سنجیده می‌شود یا خیر. به همین منظور کتاب و دبیرخانه این کنگره را حفظ کردیم و در وهله نخست فراخوانی منطقی را مدنظر گرفته و فراخوان انجام شد.

سردار اثباتی ادامه داد: بیش از یک هزار شعر به دومین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی ارسال شد که از بین آنها 300 اثر انتخاب و طی ریزش کیفی ۱۰۰ اثر منتخب و ۵۰ شعرخوانی سازماندهی شد یعنی از بین شاعران ایرانی ۵۰ شاعر منتخب شدند.

وی افزود: امسال در دومین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی ۲۵ کشور درخواست مهمان داشتند که از جمله این کشورها می‌توان به مصر، لبنان، عراق، ترکیه، یمن و بین‌النهرین اشاره کرد.

دبیر دومین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی گفت: برنامه‌های این کنگره عمدتاً برپایی شعرخوانی بود و معتقدم همه اشعاری که در این کنگره توسط شاعران ایرانی و خارجی قرائت شد مؤثر و قوی بود.

وی اضافه کرد: در دومین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی ۹ مقاله علمی و ۲ پایان‌نامه تخصصی وجود داشت که این آثار جزو آثار علمی ارسال شده به دبیرخانه کنگره به شمار می‌رود.

سردار اثباتی با بیان اینکه شعرهایی که در این کنگره قرائت شده‌اند در قالب کتابی منتشر می‌شوند، ادامه داد: ماحصل دومین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی ۵ جلد کتاب بوده که تاکنون ۳ جلد از آن چاب و منتشر شده است و ۲ جلد دیگر به اشعار قرائت شده با ترجمه عالمانه و یک کتاب تخصصی به حوزه ادبیات مقاومت اختصاص دارد که به زودی منتشر و روانه بازار نشر می‌شوند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ریشه‌زدن ادبیات مقاومت را در جهان اسلام مشاهده می‌کنیم، بیان کرد: ادبیات مقاومت باید مراقبت و حفظ شود و یکی از راههای حفظ آن مراقبت از کنگره است که امیدوارم سردار نقدی دستور اجرای سومین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی را امضا کرده چرا که درخت تنومند بیداری اسلامی روزی به بار خواهد نشست.

* جهانبخش: بهترین پل ارتباطی بین هر نسل، هنر است

در ادامه این مراسم جهانبخش استاندار بوشهر، اظهار داشت: استان بوشهر استانی است که ریشه در تاریخ فقاهت و دین‌باوری و مبارزات حق‌جویانه ملت ایران دارد مبارزاتی که با اذن پیش‌قراولی روحانیت بزرگوار استان بوشهر که پرچمداری آن را شهید رئیسعلی دلواری به عهده گرفت و با نثار خون خود و یارانش در تاریخ ایران جاودانه شد.

جهانبخش با بیان اینکه وجود نیروگاه اتمی بوشهر سند خودباوری و اعتماد به نفس استان بوشهر است، ادامه داد:‌ دومین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل در شرایطی برگزار شد که بیداری اسلامی در منطقه اتفاق افتاده و وعده الهی و بیانات امام راحل (ره) درباره موضوع بیداری اسلامی تحقق یافته است.

استاندار بوشهر گفت: معماری اندیشه و ایجاد شور و حرکت در موجب‌ترین قالب (هنری بیانی) به نام شعر رقم می‌خورد و آنگاه که همین شعر به کلام الهی قرابت و نزدیکی پیدا می‌کند جاودانه می‌شود.

وی اضافه کرد: معتقدم شعر ثروتی ملی، عظیم و پرثمر برای کشور است و امروز بهترین پل ارتباط بین نسلی هنر است که جلوه‌ای از آن شعر و شاعری است.

جهانبخش ادامه داد: هنرمندان و شاعران حلقه واسط معناداری بین نسل افتخار، نسل انقلاب و دفاع مقدس و نسل افتخار علمی و ارزشی هستند و باید روحیه صفا، یکرنگی و اخوت و برادری را حفظ کند، همچنین با زبان هنر و شعر می‌توان فضای جامعه را پر کرد و به صورت اخلاق ملی آن را درآورده و راه تکامل را پیمود.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000386

نظرات()

جمعه 13 آبان 1390

اخراج 10 درصد نیروی کار برای 10 میلیون دلار صرفه‌جوئی

• نوشته شده توسط: ramin h

تازه‌های وب و اینترنت؛
اخراج 10 درصد نیروی کار برای 10 میلیون دلار صرفه‌جوئی

خبرگزاری فارس: شرکت ای ام دی دومین شرکت بزرگ سازنده تراشه در جهان می گوید قصد دارد 10 درصد از نیروی کار خود را اخراج کند.

خبرگزاری فارس: اخراج 10 درصد نیروی کار برای 10 میلیون دلار صرفه‌جوئی

به گزارش فارس به نقل از وی تری، هدف از این کار کاهش هزینه ها در شرایط دشوار اقتصادی فعلی و همین طور افزایش امکان رقابت با اصلی ترین رقیب ای ام دی یعنی شرکت اینتل اعلام شده است.
AMD همچنین تصریح کرده که در حال آغاز اجرای چند ابتکار عمل تازه است تا در آینده هم به احتمال زیاد از تعداد نیروی کار خود بکاهد. این شرکت هم اکنون بیش از 12 هزار نیروی کار دارد که در کشورهای مختلف مشغول به کار هستند.
مشکلات اقتصادی AMD تا بدان حد افزایش یافته که این شرکت در هفته های اخیر تعدادی از قراردادهای کاری خود با دیگر شرکتهای فناوری را لغو کرده یا به حالت تعلیق درآورده است.
بر اساس برآوردهای این شرکت اخراج 10 درصد نیروی کار باعث صرفه جویی 10 میلیون دلاری در سال جاری و صرفه جویی 118 میلیون دلاری در سال مالی 2012 خواهد شد.
انتهای پیام/حمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000287

نظرات()

جمعه 13 آبان 1390

درگیری خیابانی در اوکلند و تعطیلی یکی از بزرگترین بنادر آمریکا +فیلم

• نوشته شده توسط: ramin h

/آشوب و اعتصاب در آمریکا/
درگیری خیابانی در اوکلند و تعطیلی یکی از بزرگترین بنادر آمریکا +فیلم

خبرگزاری فارس: شهر اوکلند آمریکا در روزهای اخیر شاهد شدیدترین درگیری ها بین مردم و نیروهای امنیتی بوده و عملا اوضاع در این شهر از کنترل خارج شده است.

خبرگزاری فارس: درگیری خیابانی در اوکلند و تعطیلی یکی از بزرگترین بنادر آمریکا +فیلم

به گزارش مانیتورینگ فارس، شهر اوکلند آمریکا در روزهای اخیر شاهد شدیدترین درگیری ها بین مردم و نیروهای امنیتی بوده به طوری که در برخی مناطق این درگیری به جنگ خیابانی بین مردم معترض و نیروهای امنیتی تبدیل شده است.

این درحالی است که روز گذشته مردم اوکلند با برگزاری تظاهرات بی سابقه ای پنجمین بندر بزرگ آمریکا را به تعطیلی کشاندند.

از سوی دیگر کارگران بندر اوکلند نیز به تظاهرکنندگان پیوستند تا این شهر شاهد وضعیتی خارج از کنترل نیروهای امنیتی باشد.

کاربران می‌توانند در این لینک تصاویری درگیری های خیابانی در اوکلند و در این لینک نیز تظاهرات گسترده در اوکلند که بندر بزرگ این شهر را به تعطیلی کشاند مشاهده کنند.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000394

نظرات()

جمعه 13 آبان 1390

تربیت مدیران خدمت‌گذار هنر اساتید کشور است

• نوشته شده توسط: ramin h

سرلشکر صفوی:
تربیت مدیران خدمت‌گذار هنر اساتید کشور است

خبرگزاری فارس: دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، بزرگترین هنر اساتید کشور را آموزش و تربیت مدیرانی در عرصه‌های کشوری و لشکری دانست.

خبرگزاری فارس: تربیت مدیران خدمت‌گذار هنر اساتید کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدیحیی ‏صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا که در آئین نکوداشت خانم دکتر دره میرحیدر،که با حضور اعضای انجمن ژئوپلتیک، اساتید و دانشجویان رشته جغرافیا برگزار شد، سخنرانی می کرد، با اشاره به برگزاری آئیین های نکوداشت اساتید گفت: این سنت حسنه ای است که ما از اندیشمندان، فرهیختگان و اساتید خودتجلیل به عمل بیاوریم چرا که در حقیقت تجلیل از مقام استاد و معلم تجلیل از علم، اندیشه و خردمندی است.

وی افزود: استاد عالی قدر ،سرکار خانم دکتر میر حیدر یک شخصیت علمی، متفکر و محقق و دارای فکری روشن و ذهنی واقع بین در علوم جغرافیایی هستند و 50 سال مجاهدت علمی استاد دکتر میرحیدر نشان داد، عزم واراده، تلاش و کوشش در راه توسعه و پیشرفت علم خستگی ناپذیر است.

صفوی ادامه داد: ایشان با زندگی پربار علمی و ارزشمند خودشان و اخلاق حسنه و رفتار انسانی و مهربانانه خود با دانشجویان و شیفتگان علوم جغرافیا، سیاسی و روایط بین الملل در حقیقت پیام های بسیاری را ماندگار ساختند.

وی تصریح کرد: سلام و درود خدا بر انسانهایی که با عظم و اراده در راه توسعه و پیشرفت کشور عزیزمان اینگونه مثل استاد دکتر میرحیدر خستگی ناپذیراند واین راه را ادامه دادند.

عضو موسس انجمن ژئو پلتیک ایران در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: هنر استادان ما و هنر بزرگ این استاد آموزش و تربیت مدیرانی است که خدمت گذار این کشور چه در بخش کشوری و چه در بخش لشکری هستند. تربیت مدیرانی که هم صاحب علم باشند، هم مردم دار و مردم یار باشند، هم وفادار باشند به آنچه آموختنه اند و تربیت انسان هایی که وفادار به نظام سیاسی کشور باشند.

صفویافزود: من افتخار این را داشتم که در دوره کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه تربیت مدرس دانشجوی این استاد گرانقدرباشم. علم، اخلاق و رفتار فوق العاده انسانی و تعادل در بررسی نظرات و انصاف را در وجود این شخصیت عالیقدر دیدم و برای سلامتی این استاد عزیز و همسر بزرگوارشان از خداوند متعال آرزوی سلامتی و عمر طولانی می‌کنم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000461

نظرات()

  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic