شنبه 21 آبان 1390

تریبون: گل جباری پایان آرزوهای بحرین را رقم زد

• نوشته شده توسط: ramin h

/بازتاب تساوی ایران برابر بحرین/
تریبون: گل جباری پایان آرزوهای بحرین را رقم زد

خبرگزاری فارس: یک پایگاه خبری بحرینی نوشت تیرخلاص ایران توسط مجتبی جباری به بحرین پایان آرزوهای این تیم برای کسب پیروزی بود.

خبرگزاری فارس: تریبون: گل جباری پایان آرزوهای بحرین را رقم زد

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه دیلی‌تریبون با انتشار گزارشی از دیدار شب گذشته تیم‌های ایران و بحرین در دور چهارم مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نوشت: گل دیرهنگام ایران مانند تیرخلاصی به آرزوهای بحرین برای کسب بردی خانگی بود.

این نشریه افزود: در شبی که همه چیز برای کسب برتری میزبان در منامه فراهم بود و بحرین دراواخر نیمه اول به گل برتری رسیده‌ بود و این تیم خود را برای کسب برد آماده می‌کردند؛ اما در اواخر بازی ایران توسط مجتبی جباری به گل تساوی رسید و ضربه بزرگی بر بحرین وارد آمد.
در گروه ۵ اکنون ایران با ۸ امتیاز از ۴ بازی صدرنشین است و پس از آن قطر با همین امتیاز و با تفاضل گل کمتر قراردارد.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000254

نظرات()

شنبه 21 آبان 1390

صعود 10 پله ای ایران در جدول امتیازات/ تیم ملی وزنه برداری 128 امتیازی شد

• نوشته شده توسط: ramin h

/مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان – پاریس/
صعود 10 پله ای ایران در جدول امتیازات/ تیم ملی وزنه برداری 128 امتیازی شد

خبرگزاری فارس: تیم ملی وزنه برداری ایران با 79 امتیازی که کیانوش رستمی در رقابتهای دسته 85 کیلوگرم هفتادونهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان به دست آورد، 10 پله در جدول امتیازی این پیکارها صعود کرد و با 128 در مکان شانزدهم قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: صعود 10 پله ای ایران در جدول امتیازات/ تیم ملی وزنه برداری 128 امتیازی شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، تیم ملی در حالی در مکان شانزدهم رقابت‌های جهانی پاریس قرار دارد که فقط 2 وزنه بردار خود را روی تخته فرستاده و این امیدواری وجود دارد که در دو روز باقیمانده و با روی تخته رفتن 6 وزنه بردار دیگر کشورمان این رتبه به یکی از سکوهای اول تا سوم مسابقات جهانی ختم شود؛ اتفاقی که تاکنون هیچ گاه برای وزنه برداری ایران رخ نداده است.
رده بندی 20 تیم برتر هفتادونهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان تا پایان رقابتهای دسته 85 کیلوگرم مردان به شرح زیر است:
1- چین با 568 امتیاز (8 وزنه بردار)
2- کره شمالی با 267 امتیاز (6 وزنه بردار)
3- کلمبیا با 203 امتیاز (5 وزنه بردار)
4- ترکیه با 201 امتیاز (5 وزنه بردار)
5- آذربایجان با 198 امتیاز (5 وزنه بردار)
6- مصر با 192 امتیاز (4 وزنه بردار)
7- روسیه با 192 امتیاز (3 وزنه بردار)
8- آلبانی با 190 امتیاز (5 وزنه بردار)
9- فرانسه با 190 امتیاز (6 وزنه بردار)
10- اندونزی با 182 امتیاز (6 وزنه بردار)
11- کره جنوبی با 181 امتیاز (3 وزنه بردار)
12- ترکمنستان با 179 امتیاز (6 وزنه بردار)
13- رومانی با 163 امتیاز (5 وزنه بردار)
14- تایلند 161 امتیاز (6 وزنه بردار)
15- ارمنستان با 151 امتیاز (4 وزنه بردار)
16- ایران با 128 امتیاز (2 وزنه بردار)
17- کوبا با 116 امتیاز (5 وزنه بردار)
18- لهستان با 113 امتیاز (4 وزنه بردار)
19- ازبکستان با 112 امتیاز (5 وزنه بردار)
20- مقدونیه با 108 امتیاز (6 وزنه بردار)

*حریفان از بهداد سلیمی می ترسند
بهداد سلیمی در هفتاد ونهمین دوره رقابت های جهانی وزنه برداری در پاریس در کانون توجه حریفان وکارشناسان قرار دارد.
بهداد که روز گذشته به اتفاق سجاد انوشیروانی تمرینات سبکی را انجام داد تا برای مسابقه فردا (یکشنبه) بدن خود در فرم ایده آلی از آمادگی نگه دارد، در حاشیه این تمرین گفت: وقتی از حریف اوکراینی ام دلیل غیبت چیگیشف را با توجه به رسیدن به رکوردهای 212 کیلودر یکضرب و 255 کیلو در دوضرب پرسیدم، به خنده گفت؛ وقتی تو در صحنه رقابت حاضر هستی، دیگر چه شانسی برای دیگر حریفان برای قهرمانی باقی می ماند. همه ما در جریان زدن وزنه 217 کیلویی از سوی تو هستیم و شاید چیگیشف نیز با علم به این نکته که شانسی برای قهرمانی ندارد، ترجیح داده است که در مسابقات پاریس شرکت نکند.
کوروش باقری سرمربی تیم ملی وزنه برداری نیز در حاشیه این تمرین در پاسخ به این سئوال که آیا بهداد سلیمی برای شکستن رکورد یکضرب به روی تخته خواهد رفت؛ گفت: برای ما در درجه نخست قهرمانی بهداد سلیمی مهم است، بدیهی است با قطعی شدن مدال های طلای او و با بررسی تمام جوانب، او را برای برپایی رکوردی تازه در حرکت یکضرب دسته سنگین وزن به روی صحنه خواهیم فرستاد.

*حذف وزنه بردار چین؛ خبری خوشحال کننده برای ایران
رقابت‌های دسته 85 کیلوگرم مردان برای وزنه برداری ما علاوه بر این که نوید بخش مدال طلای کیانوش رستمی بود، یک خبر خوش دیگر هم به همراه داشت؛ حذف وزنه بردار چین در حرکت دوضرب.
یانگ لو که در حرکت یک ضرب با مهار وزنه 170 کیلوگرم عنوانی بهتر از پنجمی به دست نیاورده بود، در حرکت دوضرب 3 بار پیاپی در مهار وزنه 205 کیلوگرم ناموفق بود تا در عین ناباوری از گردونه رقابت‌ها خارج شود.
با حذف این وزنه بردار چینی که در کارنامه خود مدال طلای المپیک 2008 پکن، قهرمانی مسابقات جهانی 2009 و مدال طلای بازیهای آسیایی گوانگجو را داشت، کار تیم ملی وزنه برداری چین هم در هفتادونهمین دوره رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جهان به اتمام رسید و حالا باید برای معرفی قهرمان پاریس تا پایان رقابتهای دسته فوق سنگین صبر کرد.
دستاورد چین از روی تخته رفتن 8 وزنه بردار این کشور در مسابقات جهانی پاریس کسب 568 امتیاز تیمی و 132 امتیاز کسب سهمیه المپیک بود. چینی‌ها سال گذشته نیز 152 امتیاز در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک به دست آوردند تا مجموع امتیازات آنها در این دو سال به 284 امتیاز برسد.
با این امتیاز آنها قطعا جز 6 تیم برتر دنیا هستند و 6 سهمیه کامل المپیک را دریافت خواهند کرد، اما حذف یانگ لو در رقابت‌های دسته 85 کیلوگرم باعث شد قهرمانی این تیم به اما و اگر کشیده شود.
حال باید منتظر ماند و دید روسیه، ایران و دیگر مدعیان وزنه برداری می توانند طی دو روز باقیمانده از فرصت استثنایی به وجود آمده برای رسیدن به چین استفاده کننده یا خیر؟
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000314

نظرات()

شنبه 21 آبان 1390

«قلب بزرگ‌تر از جهان» به فارسی ترجمه می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

نظرآهاری در گفت‌وگو با فارس:
«قلب بزرگ‌تر از جهان» به فارسی ترجمه می‌شود

خبرگزاری فارس: یک نویسنده گفت: در گذشته کتاب «قلب بزرگ‌تر از جهان» در کشور کره جنوبی به زبان انگلیسی و کره‌ای چاپ شده بود که بزودی این اثر به زبان فارسی برای مخاطبان کودک و نوجوان ترجمه و روانه بازار نشر می‌شود.

خبرگزاری فارس: «قلب بزرگ‌تر از جهان» به فارسی ترجمه می‌شود

عرفان نظرآهاری، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و کتاب باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص تازه‌‌ترین اثر در دست نگارش خود، بیان داشت: در گذشته کتابی با نگارش بنده با عنوان «قلب بزرگ‌تر از جهان» در کشور کره جنوبی به زبان انگلیسی و کره‌ای چاپ شده بود.

وی با بیان اینکه کتاب «قلب بزرگ‌تر از جهان» بزودی با زبان فارسی برای مخاطبان کودک و نوجوان منتشر می‌شود، اضافه کرد: این اثر داستانی در رابطه با به دنیا امدن یک کودک و ماجرای سفر هستی است که امیدوارم پس از اخذ مجوز از وزارت ارشاد تا پایان سال جاری منتشر شود.

نظرآهاری با بیان اینکه کتاب «قلب بزرگ‌تر از جهان» در سال‌های گذشته برنده جایزه «صلح» از کشور کره جنوبی شده بود، ادامه داد: تصویرگری‌ این اثر توسط «علی بوزری» صورت گرفته است و هم‌اکنون این کتاب در مراحل پایانی گرافیک قرار دارد.

این نویسنده در پایان، بیان کرد: کتاب «قلب بزرگ‌تر از جهان» بزودی توسط انتشارات «نور و نار» به زبان فارسی منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900820000303

نظرات()

شنبه 21 آبان 1390

کشفیا: والیبال نشسته پرچمدار رشته‌های ورزشی ما در پارالمپیک است

• نوشته شده توسط: ramin h

قهرمانی در لندن هدف اصلی است
کشفیا: والیبال نشسته پرچمدار رشته‌های ورزشی ما در پارالمپیک است

خبرگزاری فارس: سرپرست تیم ملی والیبال نشسته گفت: تیم ما با 5 دوره قهرمانی و یک نایب قهرمانی در پارالمپیک‌های گذشته پرچمدار رشته‌های ورزشی ایران در پارالمپیک است.

خبرگزاری فارس: کشفیا: والیبال نشسته پرچمدار رشته‌های ورزشی ما در پارالمپیک است

علی کشفیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره شرایط اردوهای تیم ملی والیبال نشسته گفت: اردوهای تیم ملی برای حضور در پارالمپیک لندن تا پایان سال به صورت هر ماه یک اردو برگزار خواهد شد که سال آینده با فشار بیشتری تمرینات را پیگیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد:‌ مسابقات پارالمپیک امسال سخت‌تر خواهد بود و ما هم سعی می‌کنیم بهترین و شایسته‌ترین نفرات را به لندن اعزام کنیم. مصر، بوسنی و روسیه از جدی‌ترین رقبای ما در لندن هستند. قهرمانی در پارالمپیک هدف اصلی والیبال نشسته است. چه بخواهیم چه نخواهیم والیبال نشسته پرچمدار رشته‌های ورزشی ما در پارالمپیک است که 5 دوره قهرمان شده است و یک دوره نایب قهرمان.

سرپرست تیم ملی والیبال نشسته تصریح کرد: در دنیا هیچ رشته تیمی را نداریم که در این مدت طولانی از رفتن روی سکو نیفتاده باشد. خیلی از تیم‌ها را داشتیم که در دوره‌های گذشته رقیب ما بودند، اما حالا از آنها خبری نیست. در حالی‌که ایران با این همه افتخار از بدو حضور در پارالمپیک هیچ وقت از سکو پایین نیامده‌ایم.

کشفیا خاطر نشان کرد: نگه داشتن و حفظ قهرمانی سخت‌تر است. شاید علت اصلی این موضوع هم پشتوانه‌سازی خوب در این رشته باشد. با حداقل‌ها و با توجه به بودجه محدود سعی کردیم با تزریق به موقع و آهسته جوانان و حضور آنها در کنار با تجربه‌ها همواره در زمره مدعیان باشیم. جوانان در کنار با تجربه‌ها در این اردوها محک خوبی می‌خورند و می‌توانند از تجربیات آنها استفاده کنند.
سومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته از 13 تا 19 آبان‌ماه برگزار شد.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000315

نظرات()

شنبه 21 آبان 1390

سلیمی: همراه با انوشیروانی طلا و نقره سنگین وزن را می‌خواهیم

• نوشته شده توسط: ramin h

/مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان – پاریس/
سلیمی: همراه با انوشیروانی طلا و نقره سنگین وزن را می‌خواهیم

خبرگزاری فارس: قهرمان وزنه‌برداری جهان در سال 2010 ابراز امیدواری کرد به مانند گوانگجو سجاد انوشیروانی را روی سکو در کنار خود ببیند.

خبرگزاری فارس: سلیمی: همراه با انوشیروانی طلا و نقره سنگین وزن را می‌خواهیم

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، در فاصله یک روز تا رقابت‌های فوق سنگین هفتادونهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان در پاریس، بهداد سلیمی از آمادگی خود برای حضور در رقابت های جهانی پاریس خبر داد و با اشاره به تمرینات خوب و هدفمندی که تا به امروز پشت سر گذاشته است، گفت: به سهم خود تلاش خواهم کرد عضو موثری برای تیم ملی کشورم باشم و با کسب مدال طلا دل مردم عزیز کشورم را در آستانه عید غدیر شاد کنم.

وی در پاسخ به این سئوال که در این رقابت ها رکورد حرکت یکضرب جهان را جابجا خواهد کرد یا خیر، گفت: همه چیز بستگی به نظر کوروش باقری دارد و اگر وی صلاح بداند بعد از قطعی شدن مدال طلایم در حرکت یکضرب، برای زدن رکورد جهان به روی صحنه می‌روم.

قهرمان جهان در سال 2010 در ادامه ابراز امیدواری کرد که به مانند گوانگجو چین سجاد انوشیروانی را هم روی سکو در کنار خود ببیند. او در این رابطه گفت: سجاد هم آماده و با انگیزه است و موفق شد با عزمی راسخ ضمن پشت سر گذاشتن دوره پس از عمل، خود را با پشت سر گذاشتن تمریناتی سخت به رقابت‌ها برساند که این تلاش او ستودنی است.

سجاد انوشیروانی نیز که در تمرینات خنده از صورتش محو نمی شود، با روحیه وانگیزه ای بالا از آمادگی خود برای حضوری پر رنگ در رقابت های جهانی خبر داد و گفت: زحمات زیادی را در راه کسب مدال جهانی متقبل شده‌ام و می کوشم تا از این رقابت‌ها دست خالی خارج نشوم.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000611

نظرات()

شنبه 21 آبان 1390

اولین کنفرانس خبری همایش فلسفه و علوم پایه

• نوشته شده توسط: ramin h

امیرهاشم دهقانی
اولین کنفرانس خبری همایش فلسفه و علوم پایه

خبرگزاری فارس:

خبرگزاری فارس: اولین کنفرانس خبری همایش فلسفه و علوم پایه

.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000619

نظرات()

شنبه 21 آبان 1390

مجمع عمومی اتحادیه ناشران جهان اسلام برگزار شد

• نوشته شده توسط: ramin h

مجمع عمومی اتحادیه ناشران جهان اسلام برگزار شد

خبرگزاری فارس: مجمع عمومی اتحادیه ناشران جهان اسلام دقایقی پیش در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

خبرگزاری فارس: مجمع عمومی اتحادیه ناشران جهان اسلام برگزار شد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، دومین اجلاس بین‌المللی ناشران جهان اسلام صبح امروز در سالن مرکز همایش‌های صدا و سیما افتتاح و هم اکنون در حال برگزاری است که این مجمع پس از مراسم افتتاحیه آغاز به کار کرد.

به منظور بررسی پیش‌نویس اساسنامه و تصویب آن، این مجمع تشکیل و برگزار شده است.

اعضای هیئت رئیسه مجمع شامل: محمدرضا دهشیری دبیر کمیته علمی، حسن بشیر دبیر کمیته انتخابات شورای اجرایی اتحادیه و از هر قاره نیز یک نفر می‌باشند.

اساسنامه به تصویب ناشران داخلی و خارجی در مجمع رسید. فردا پس از تصویب اساسنامه انتخابات شورای اجرایی اتحادیه ناشران مسلمان نیز برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000571

نظرات()

شنبه 21 آبان 1390

عدم رعایت ساعت فعالیت اماکن تجاری، پیگیرد قانونی دارد

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی کشور:
عدم رعایت ساعت فعالیت اماکن تجاری، پیگیرد قانونی دارد

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی کشور گفت: در صورتی که یک واحد صنفی ساعت بازگشایی و بستن را رعایت نکند بر اساس مکاتبات شورای اصناف با پلیس اماکن نسبت به اعمال قانون، پلیس وارد عمل می‌شود و موضوع را قانونا پیگیری می کند.

خبرگزاری فارس: عدم رعایت ساعت فعالیت اماکن تجاری، پیگیرد قانونی دارد

سرهنگ خلیل هلالی در گفتگو با خبرنگار انتظامی فارس با بیان اینکه ساعت کار هر واحد تجاری بر اساس قوانین اتحادیه صنفی تعیین می‌شود اظهار داشت: ساعت کاری هر صنف توسط واحدهای صنفی اتحادیه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد که تایید نهایی آن با کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی است.

وی با اشاره به اینکه برخورد پلیس اماکن با اصناف متخلف با هماهنگی شورای اصناف صورت می‌پذیرد ادامه داد: با توجه به موقعیت خاص انتظامی برخی از مناطق مرزی همچون سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کردستان ساعت کاری اصناف با توجه به نظر نیروی انتظامی تعیین می‌شود تا مشکلی از نظر امنیتی ایجاد نشود.

هلالی در پایان گفت: در صورتی که یک واحد صنفی بر خلاف مقرارت صنف عمل کند و ساعت بازگشایی و بستن را رعایت نکند دچار تخلف صنفی شده که بر اساس مکاتباتی که از طریق شورای اصناف با پلیس اماکن صورت می‌گیرد نسبت به اعمال قانون، این پلیس وارد عمل می‌شود و موضوع را قانونا پیگیری می کند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000516

نظرات()

شنبه 21 آبان 1390

هیدینک: هنوز به جوانانم امیدوارم

• نوشته شده توسط: ramin h

با وجود شکست سنگین ترکیه در پلی‌آف
هیدینک: هنوز به جوانانم امیدوارم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال ترکیه با وجود شکست ۳ بر صفر از کرواسی در دیدار رفت پلی آف جام ملت‌های ۲۰۱۲ امید‌ خود را برای کسب نتیجه در بازی برگشت حفظ می کند.

خبرگزاری فارس: هیدینک: هنوز به جوانانم امیدوارم

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روزنامه داگبلات، گاس هیدینک که یارانش شب گذشته در ورزشگاه شهر استانبول، ۳ بر صفر مغلوب کروات‌ها شدند، گفت: باختی سنگین و ناراحت کننده مقابل کرواسی کسب کردیم. اما به قدرت شاگردان جوانم ایمان دارم. آن‌ها در جدال برگشت برای اعتبار خود خواهند جنگید. می‌خواهند از تمام ویژگی‌های خود برای این منظور در بازی برگشت استفاده کنند.

وی ادامه داد: مقابل کروات‌ها تفاوت‌ دو تیم کاملا نمایان شد. این که آن‌ها تیم با تجربه‌ای بودند. اما ما مرتکب اشتباهات ابلهانه‌ای شدیم.

یاران این مربی شب گذشته در دقایق ۲ ، ۳۲ و ۵۱ دروازه خود را به روی اولیچ، ماندزوکیچ و گورلوکا دروازه خود را به روی کروات‌ها بازشده دیدند.
مصاف برگشت بازی های پلی‌اف سه‌شنبه هفته جاری انجام خواهند شد.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000606

نظرات()

شنبه 21 آبان 1390

صهیونیست‌ها به دنبال تاسیس اسرائیل جدید در سودان جنوبی هستند

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس یک ائتلاف ضد خشونت:
صهیونیست‌ها به دنبال تاسیس اسرائیل جدید در سودان جنوبی هستند

خبرگزاری فارس:"ادوارد نیکسون"، رئیس ائتلاف "خشونت را متوقف کنید"، در نامه‌ای خطاب به خبرگزاری فارس نوشت: مقامات اسرائیلی در تلاش‌اند تا رژیمی شبیه به رژیم کنونی اسرائیل را در منطقه سودان جنوبی طی سال آتی میلادی تاسیس کنند.

خبرگزاری فارس: صهیونیست‌ها به دنبال تاسیس اسرائیل جدید در سودان جنوبی هستند

"ادوارد نیکسون"، رئیس ائتلاف "خشونت را متوقف کنید"، در نامه‌ای خطاب به خبرگزاری فارس نوشت: مقامات اسرائیلی در تلاش‌اند تا رژیمی شبیه به رژیم کنونی اسرائیل را در منطقه سودان جنوبی طی سال آتی میلادی تاسیس کنند.
 
به نوشته نیکسون، بر اساس گزارشی که در این خصوص منتشر شده است، یهودیان اخیرا اراضی وسیعی را در شهر "جوبا" سایر شهرهای سودان جنوبی خریداری کرده‌اند. این اتفاق پس از آن رخ داد که در هفتم جولای سال 2011 سودان جنوبی رسما از سودان مستقل شد.
 
بنابراین نامه، از زمان استقلال سودان جنوبی، روزانه ده‌ها پرواز به مقصد سودان جنوبی صورت پذیرفته و سلاح وارد این کشور می‌کنند و به نوشته روزنامه سودانی "الانتباهه"، اسرائیل قصد دارد دو پایگاه در سودان جنوبی تاسیس کند.
 
رئیس ائتلاف "خشونت را متوقف کنید" در ادامه نامه خود به خبرگزاری فارس نوشت: علی‌رغم هشدارهایی که از سوی مقامات پارلمان سودان جنوبی در خصوص طرح‌های مخفی اسرائیل صادر شده است، اسرائیل در این کشور به طرح‌های خود ادامه می‌دهد.
 
 برخی از این طرح‌ها عبارتند از تاسیس دفتر نمایندگی سودان جنوبی در تل‌آویو، گسترش روابط اقتصادی و تجاری با کشور تازه‌تاسیس سودان جنوبی، آموزش پنج‌هزار نیروی سودانی که قرار است کنترل کامل ارتش سودان جنوبی را بر عهده گیرند، ایجاد پروازهای منظم بین تل‌آویو و سودان جنوبی، تلاش برای نزدیک شدن به رودخانه نیل با هدف فشار بر کشورهای همسایه، تلاش برای کنترل کامل بر منابع طبیعی نفت آفریقا و استقرار کارشناسان اسرائیلی در شهر جوبا، پایتخت سودان جنوبی، که قرار است کنترل کامل بخش‌های کشاورزی، معدنی، اقتصادی، هنری، جهانگردی و مدیریتی را بر عهده گیرند.
 
شایان ذکر است که سودان یکی از فقیرترین کشورها در میان کشورهای جهان است.
 
انتهای پیام/ک.ص
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000648

نظرات()

شنبه 21 آبان 1390

پیروزی ایرلند، جمهوری چک و کرواسی در شب توقف یاران رونالدو

• نوشته شده توسط: ramin h

/پلی آف یورو ۲۰۱۲/
پیروزی ایرلند، جمهوری چک و کرواسی در شب توقف یاران رونالدو

خبرگزاری فارس: در دیدارهای رفت مرحله پلی‌آف انتخابی جام ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۱۲ ) ایرلند، جمهوری چک و کرواسی به برتری مقابل حریفان خود رسیدند اما پرتغال متوقف شد.

خبرگزاری فارس: پیروزی ایرلند، جمهوری چک و کرواسی در شب توقف یاران رونالدو

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته این دیدارها در چهار شهر از قاره اروپا انجام گرفت که ایرلند با مربیگری جیووانی تراپاتونی، سرمربی کهنه‌کار ایتالیایی‌اش در زمین استونی به برتری پرگل ۴ بر صفر رسید.
 
در این مصاف کیت‌آندروس ۱۳، والترز ۶۷ و رابی کین ۷۱ و ۸۸ زننده گل برای ایرلندی‌‌ها بودند. استاپانوف ۳۴ و پیروجا ۷۷ از استونی به علت خطای فاحش توسط داور مسابقه از زمین اخراج شدند.
 
در دیداری دیگر جمهوری چک در خانه با ۲ گل بر مونته‌نگرو چیره شد. پیلار ۶۳ و توماس سیواک ۹۰ برای چک‌ها در این بازی گلزنی کردند.
 
اما در استانبول جایی که گاس هیدینک و شاگردانش در تیم ملی ترکیه ۳ بر صفر مغلوب کرواسی شدند.
اولیچ ۲، ماندزوکیچ ۳۲ و گورکولا ۵۱ در این مصاف برای کروات‌ها گل زدند.
اما در ورزشگاه بیلجی بیراج، جایی که بوسنی هرزگوین پذیرای پرتغال شد، تساوی بدون گل شکل گرفت.
در این دیدار یاران کریستیانو رونالدو که تلاش زیادی برای کسب امتیاز در مصاف خارج از خانه کردند، تنها به کسب یک امتیاز بسنده کردند.
دیدارهای برگشت سه‌شنبه هفته جاری انجام خواهد شد.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000060

نظرات()

پنجشنبه 19 آبان 1390

سجادی عازم پاریس می‌شود؛ پخش مستقیم مسابقات از سیما

• نوشته شده توسط: ramin h

/مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان – پاریس/
سجادی عازم پاریس می‌شود؛ پخش مستقیم مسابقات از سیما

خبرگزاری فارس: معاون ورزش وزارت ورزش و جوانان روز شنبه برای تماشای رقابت وزنه برداران کشورمان در رقابت‌های جهانی پاریس به فرانسه سفر خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: سجادی عازم پاریس می‌شود؛ پخش مستقیم مسابقات از سیما

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» حمید سجادی، معاون ورزش وزارت ورزش و جوانان برای ایجاد انگیزه بین ملی‌پوشان وزنه برداری کشورمان و همچنین تماشای رقابت‌ها شنبه عازم پاریس می‌شود.

محمد عباسی، وزیر ورزش وجوانان نیز با هماهنگی‌های به عمل آمده قصد دارد در مراسم استقبال از تیم ملی وزنه برداری، بامداد سه شنبه 24 آبان‌ماه در فرودگاه امام خمینی (ره ) حاضر شود که به همین منظور داراب ریاحی، نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری عصر پنجشنبه (امروز) به تهران باز خواهد گشت تا هماهنگی‌های لازم را جهت بازگشت تیم ملی از مسابقات جهانی پاریس انجام دهد.

هفتادونهمین دوره مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان یکشنبه شب آینده با انجام رقابت‌های دسته فوق سنگین به پایان خواهد رسید و تیم ملی وزنه‌برداری دوشنبه بعدازظهر پاریس را به مقصد تهران ترک خواهد کرد و ساعت 4 صبح روز سه شنبه از طریق آنتالیای ترکیه وارد فرودگاه امام خمینی (ره) می‌شود.  

*صدا وسیما رقابت تمام وزنه‌برداران ایرانی را در عرصه هفتاد ونهمین دوره رقابت‌های جهانی پاریس، به صورت زنده و مستقیم از شبکه سوم سیما روی آنتن خواهد برد.

حسین ذکایی، دبیر شورای ورزش صدا و سیما و تهیه کننده ورزش شبکه 3 که جهت پوشش رقابت‌های جهانی وزنه برداری به همراه تیمی کامل از تصویر برداران به پاریس سفر کرده است، گفت: هر چند که بنا داشتیم رقابت سجاد بهروزی را نیز مستقیما از پاریس روی آنتن شبکه 3 ببریم، اما این کار به دلیل ناهماهنگی‌ها میسر نشد. با این حال قصد داریم رقابت 6 وزنه بردار حاضر در گروه A مسابقات را به صورت مستقیم به روی آنتن ببریم تا مردم خوب کشورمان از این طریق رقابت و تلاش قهرمانان وزنه برداری را در راه کسب افتخار دنبال کنند.

بدین ترتیب علاقمندان به وزنه برداری طی شب‌های جمعه، شنبه و یکشنبه می‌توانند رقابت‌های قهرمانان وزنه برداری را به صورت مستقیم از شبکه 3 به تماشا بنشینند.

طبق برنامه، کیانوش رستمی جمعه شب از ساعت 21:30 در دسته 85 کیلوگرم به رقابت خواهد پرداخت. سعید محمدپور در دسته 94 کیلوگرم روز شنبه از ساعت 19 به وقت تهران به روی صحنه خواهد رفت. محمدرضا براری و نواب نصیر شلال در دسته 105 کیلو از ساعت 21:30 همین شب به رقابت خواهند پرداخت و در روز یکشنبه نیز سجاد انوشیروانی و بهداد سلیمی در دسته فوق سنگین از ساعت 19 به وقت تهران به مبارزه با فولاد سرد خواهند پرداخت.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000583

نظرات()

پنجشنبه 19 آبان 1390

لزوم تغییرات اساسی در ساختار و روش کار شورای امنیت سازمان ملل

• نوشته شده توسط: ramin h

خزاعی در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد مطرح کرد؛
لزوم تغییرات اساسی در ساختار و روش کار شورای امنیت سازمان ملل

خبرگزاری فارس: سفیر و نماینده دائم کشورمان با اشاره به لزوم تغییرات اساسی در ساختار شورای امنیت، امتیاز وتو در این شورا را عامل نگرانی و انتقاد اکثر کشورهای عضو سازمان ملل خواند.

خبرگزاری فارس: لزوم تغییرات اساسی در ساختار و روش کار شورای امنیت سازمان ملل

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک، طی سخنرانی در جلسه مجمع عمومی این سازمان، دیدگاههای کشورمان در مورد اصلاحات در شورای امنیت سازمان ملل متحد و افزایش اعضای این شورا را تشریح کرد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان گفت: دولت‌های عضو سازمان ملل متحد در مورد این موضوع که شورای امنیت بر اساس واقعیت‌های دهه 1940 شکل گرفته و به نیازها، نگرانی‌ها و واقعیت‌های جهان امروز پاسخ نمی‌دهد، با هم توافق دارند.

وی افزود: از این رو باید روش کار، روند تصمیم گیری و ساختار و ترکیب این شورا اصلاح شود .
خزاعی با بیان اینکه شورای امنیت نیازمند اصلاحات جامع و فوری با هدف تطبیق با نیازهای روز می‌باشد، اظهار داشت: اصلاحات در شورای امنیت مسئولیت و ضرورتی است که موعد آن فرار رسیده و کل جامعه جهانی و سازمان ملل از آن منتفع خواهند شد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان، بی طرفی، شفافیت، پاسخگویی و انصاف را از ضروریات کلیدی شورای امنیت دانست و تاکید کرد: برای افزایش شفافیت و بهبود شیوه‌های کاری شورای امنیت بایستی اولویتهای منشور ملل متحد و قطعنامه‌هایی که روابط این شورا با مجمع عمومی و دیگر نهادهای سازمان ملل را مشخص می‌کند، در دستور کار قرار گیرد.

خزاعی در خصوص ترکیب شورای امنیت خاطر نشان کرد: دیدگاه غالب آنست که ترکیب کنونی این شورا منعکس کننده واقعیتهای جامعه بین‌المللی امروزی نیست و این امر بایستی در اصلاحات هدفمند مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: ترکیب شورای امنیت در حال حاضر نه بلحاظ منطقه‌ای متعادل و متوازن است و نه از نظر جغرافیایی منعکس کننده واقعیتهای کنونی جهان می‌باشد و براین اساس ترکیب جدید این شورا باید واقعیتهای امروز را در نظر بگیرد .

سفیر و نماینده دائم کشورمان افزود: شیوه کاری و روند تصمیم گیری شورای امنیت باعث ایجاد شرایطی شده است که ما شاهد کاهش اعتماد افکار عمومی بین‌المللی به این نهاد مهم هستیم.

وی تصریح کرد: در حالیکه براساس منشور ملل متحد، شورای امنیت باید به عنوان نماینده کل اعضای سازمان ملل عمل کند اما در واقعیت تصمیمات شورا نه تنها منعکس کننده خواسته‌ها و دیدگاه‌های کل اعضای سازمان ملل نیست، بلکه در بسیاری از موضوعات حتی دیدگاه‌های واقعی اعضای خود شورا را هم منعکس نمی‌کند.

خزاعی ورود شورای امنیت به قانونگذاری و هنجارسازی را هشدار دهنده و باعث نگرانی کشورهای عضو خواند و تاکید کرد: این در شرایطی انجام می‌شود که براساس منشور ملل متحد، مجمع عمومی از ابتدای تأسیس این سازمان مرکز اصلی مذاکرات و نهاد سیاستگذاری بوده که وظیفه توسعه مستمر و تدوین حقوق بین‌الملل را برعهده داشته است.

وی بر عدم مداخله شورای امنیت و بازگشت سازو کارهای مربوط به مجمع عمومی تاکید کرد.
سفیر و نماینده دائم کشورمان وجود امتیاز وتو در شورای امنیت را عامل نگرانی و انتقاد اکثر کشورهای عضو سازمان ملل خواند و افزود: امتیاز وتو ابزاری غیر سازنده و غیر دموکراتیک است که امکان اقدام شورای امنیت را در بسیاری از موضوعات که ورود این شورا لازم است را سلب می‌کند. 

خزاعی تاکید کرد: حذف قدرت وتو خواسته اکثر کشورها می‌باشد.
محمد خزاعی در پایان خواستار حضور شایسته و بایسته کشورهای اسلامی و در حال توسعه برای ایجاد توازن در ترکیب اعضای شورای امنیت شد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000585

نظرات()

پنجشنبه 19 آبان 1390

قاطر سواری به روش تقی رستگار

• نوشته شده توسط: ramin h
پنجشنبه 19 آبان 1390

آمریکا به دیکتاتور مصر بیش از 60 میلیارد دلار کمک کرده است

• نوشته شده توسط: ramin h

نامزد زن احتمالی ریاست جمهوری مصر:
آمریکا به دیکتاتور مصر بیش از 60 میلیارد دلار کمک کرده است

خبرگزاری فارس: نامزد زن احتمالی ریاست جمهوری مصر در صفحه فیس‌بوک گزارشی منتشر می‌کند که در آن تاکید شده، کمک‌های دریافتی مصر در زمان دیکتاتوری مبارک از آمریکا از 60 میلیارد دلار هم فراتر نهاده است.

خبرگزاری فارس: آمریکا به دیکتاتور مصر بیش از 60 میلیارد دلار کمک کرده است

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الفجر، "بثینه کامل" مجری معروف مصری که به عنوان اولین زن مصری خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور آماده می‌کند، با انتشار گزارشی در صفحه فیس بوک خود پرده از میزان کمک‌های آمریکا به مصر برمی‌بردارد.

وی طراحی کاتالوگ در این گزارش می‌نویسد، این حق هر شهروند مصری است که از منابع مالی تامین بودجه ارتش کشور خود مطلع باشد و بداند تصمیم‌گیری‌ها در این ارتش چگونه صورت می‌گیرد.

بثنیه کامل پس از آن تاکید می‌کند، تا سال 2006 میلادی دولت آمریکا بیش از 60 میلیارد به دولت این کشور کمک‌های اقتصادی و نظامی کرده و این رقم کمک‌های صورت گرفته به افراد و سازمان‌های مختلف را دربرنمی‌گیرد که رقم آنها به ده‌ها هزار دلار می‌رسد.

نامزد زن احتمالی ریاست جمهوری مصر این گزارش را با استناد به گزارش منتشره توسط دفتر محاسبات دولت آمریکا تهیه کرده و در متن آن آمده است که از سال 1979 مصر بیش از 60 میلیارد دلار از آمریکا کمک‌های نظامی و اقتصادی دریافت کرده و در کنار اسرائیل و افغانستان و عراق بزرگ‌ترین بهر‌ه برنده از این کمک‌هاست.

در سال 2005 کمک‌های دریافتی مصر از آمریکا 1.3 میلیارد دلار به صورت کمک‌های نظامی بود که 80 درصد بودجه اختصاص یافته به خریدهای نظامی مصر است و بیش از 25 درصد مجموع کمک‌های نظامی خارجی آمریکا به دیگر کشورهای جهان است.

کامل در گزارش خود اظهار می‌کند، این کمک‌ها از سال 1999 تا 2005 حدود 7.8 میلیارد دلار بوده‌اند که به صورت کمک‌های نظامی به مصر داده شده و همه به خریدهای تسلیحاتی از آمریکا اختصاص یافته‌‌اند که به معنای بازگرداندن همه پول‌ها به حساب دولت آمریکا بوده است.
 
انتهای پیام/.++
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000462

نظرات()

پنجشنبه 19 آبان 1390

تل‌آویو از سفیران خود خواست جنگ رسانه‌ای علیه ایران را ادامه دهند

• نوشته شده توسط: ramin h

به بهانه گزارش دوره‌ای آژانس انرژی اتمی؛
تل‌آویو از سفیران خود خواست جنگ رسانه‌ای علیه ایران را ادامه دهند

خبرگزاری فارس: وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی از نمایندگان و سفرای خود در کشورهای مختلف خواست تا حملات رسانه‌ای علیه ایران به بهانه گزارش آژانس را ادامه بدهند.

خبرگزاری فارس: تل‌آویو از سفیران خود خواست جنگ رسانه‌ای علیه ایران را ادامه دهند

به گزارش خبرنگار فارس در فلسطین، وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی با ارسال تلگراف‌هایی از سفرای خود خواست تا حملات رسانه‌ای علیه ایران را متوقف نکنند.

راوی باراک مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در این تلگراف‌ها از سفرای این رژیم خواست تا فضاسازی علیه ایران را درباره گزارش آژانس ادامه بدهند.

رسانه‌های صهیونیستی که حتی پیش از انتشار گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران حملات رسانه‌ای را آغاز کرده‌ بودند نیز سهمی عمده در فضاسازی علیه ایران و مطرح شدن احتمال حمله به تاسیسات اتمی ایران داشتند.

طرح تهدید نظامی علیه ایران تاکنون با واکنش منفی بسیاری از کشورها مانند روسیه، فرانسه روبه‌رو شده است.

انتهای پیام/.++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000180

نظرات()

پنجشنبه 19 آبان 1390

نقد و بررسی 'جدایی نادر از سیمین' با حضور فراستی و پوریا

• نوشته شده توسط: ramin h

در دانشگاه هنر صورت می‌گیرد
نقد و بررسی 'جدایی نادر از سیمین' با حضور فراستی و پوریا

خبرگزاری فارس: فیلم جدایی نادر از سیمین با حضور امیر پوریا و مسعود فراستی در دانشگاه هنر نقد می‌شود.

خبرگزاری فارس: نقد و بررسی 'جدایی نادر از سیمین' با حضور فراستی و پوریا

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جلسه نقد فیلم سینمایی 'جدایی نادر از سیمین' به همت نهاد دانشگاه هنر 21 آبان‌ماه برگزار می‌شود.

این جلسه نقد ساعت 12 الی 14 با حضور امیر پوریا و مسعود فراستی در سالن شهید فلاحت‌پور دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000183

نظرات()

پنجشنبه 19 آبان 1390

برگزاری طرح غربالگری کودکان در باقرشهر

• نوشته شده توسط: ramin h

به مدت 45 روز صورت می‌گیرد؛
برگزاری طرح غربالگری کودکان در باقرشهر

خبرگزاری فارس: طرح غربالگری نابینائی و کم بینائی کودکان توسط موسسه جلوه مهر آفرین در باقرشهر اجرا می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری طرح غربالگری کودکان در باقرشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، واحد سلامت شهرداری باقرشهر با همکاری موسسه جلوه مهر آفرین به منظور ارتقای سطح سلامت و بهداشت کودکان، طرح غربالگری نابینائی و کم بینائی کودکان سنین زیر شش سال شهرستان ری را در باقرشهر برگزار می‌کند.
مسئول سلامت شهرداری باقرشهر در این ارتباط رد گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران خاطرنشان کرد: پیرو انعقاد تفاهم‌نامه بهزیستی شهرستان ری با موسسه جلوه مهر آفرین، مبنی بر همکاری کلیه نهادها و ارگان‌ها با موسسه جلوه مهر آفرین و اجرای طرح به صورت فراگیر در کلیه مساجد، پایگاه‌های بسیج و مراکز بهداشتی، واحد سلامت شهرداری باقرشهر نیز این طرح فوق را از 18  آبان به مدت 45 روز در فرهنگسراهای عطر نرگس، استاد شهریار و خانه فرهنگ آفتاب اجرا می‌کند.
اصغر قنبری در ادامه عنوان کرد: شهروندان باقرشهری می‌توانند برای بهره‌مندی از تسهیلات این طرح با در دست داشتن اصل و کپی شناسنامه از ساعت 9 صبح تا 15 عصر به مراکز ذکر شده مراجعه کنند. 
وی تاکید کرد:در این طرح کودکان 3 تا 6 سال معاینه می‌شوند. 
مسئول سلامت شهرداری باقرشهر در پایان از شهروندان باقرشهری که فرزندان ایشان دارای شرایط ذکر شده هستند دعوت می‌شود به مراکز اشاره شده مراجعه کنند.
انتهای پیام/خ30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900818001279

نظرات()

پنجشنبه 19 آبان 1390

هفتمین انفجار خط لوله صدور گاز مصر به رژیم صهیونیستی

• نوشته شده توسط: ramin h

هفتمین انفجار خط لوله صدور گاز مصر به رژیم صهیونیستی

خبرگزاری فارس: خط لوله صادرات گاز مصر به رژیم صهیونیستی و اردن، برای هفتمین بار از زمان پیروزی انقلاب مصر در 22 بهمن سال گذشته، منفجر شد.

خبرگزاری فارس: هفتمین انفجار خط لوله صدور گاز مصر به رژیم صهیونیستی

به گزارش فارس، منابع خبری اعلام کردند که بامداد امروز پنجشنبه، بار دیگر خط لوله صادرات گاز مصر به رژیم صهیونیستی دچار انفجار و حریق شد.

خبرگزاری الشرق الاوسط مصر اعلام کرد که افراد ناشناس مسلح بامداد امروز خط لوله اصلی صادرات گاز را در قسمت بیرونی ایستگاه «النجاح» در مرکز بئر العبد به سوی العریش منفجر کردند اما شاهدان عینی اعلام کردند که نیروهای مصری بر حریق فائق آمده‌اند و آتش کنترل شده است.

بنا بر این گزارش، شاهدان عینی اعلام کردند که افراد مسلح با دو خودرو و تقریبا یک ساعت قبل از وقوع انفجار وارد منطقه شدند و هیچ کس به دلیل مسلح بودن افراد ناشناس، قدرت نزدیک شدن به آنان را نداشت.

پس از وقوع انفجار، سرلشگر صالح المصری مدیر امنیت شمال سیناء در محل حادثه حاضر شد.

الشرق الاوسط نوشت که برای مهار آتش جریان برق از منطقه مزار تا میدان غربی العریش به مسافت ۵۰ کیلومتر قطع شد زیرا خط لوله گاز زیر جریان فشار قوی برق واقع شده است.

بنا بر این گزارش، کسی در این انفجار آسیب ندیده است زیرا محل حادثه در منطقه‌ای صحرایی واقع است.

رژیم صهیونیستی 40 درصد گاز مصرفی خود را از طریق مصر تامین می‌کرد که با انقلاب این کشور، نگرانی‌هایی جدی برای تامین گاز پیدا کرده است.

انتهای پیام/.++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000089

نظرات()

پنجشنبه 19 آبان 1390

پیروزی بارسلونا با تک گل اینیستا

• نوشته شده توسط: ramin h

/ رقابت‌های کوپا دل‌ری/
پیروزی بارسلونا با تک گل اینیستا

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال بارسلونا در رقابت‌های جام حذفی اسپانیا موسوم به کوپا دل‌ری به برتری خفیف مقابل گمنام‌های هوسپیتالت رسید.

خبرگزاری فارس: پیروزی بارسلونا با تک گل اینیستا

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در دور سوم این پیکارها، یک دیدار انجام گرفت که کاتالان‌ها موفق شدند با تک گل آندرس اینیستا در دقیقه ۴۲ پیروزی را در جدال رفت با این حریف از آن خود کنند.
 
در ابتدای این مصاف پپ گواردیولا، سرمربی آبی و اناری پوشان از وجود بازیکنان شاخصی همچون ژاوی هرناندز، سسک فابرگاس، داوید ویا و کارلوس پویول در ترکیب اصلی استفاده نکرد.
با این برد بارسا رکورد شکست ناپذیری خود را در فصل جاری به ۱۹ بازی افزایش داد. مصاف برگشت ۲۱ دسامبر (چهارشنبه ۳۰ آذر) در ورزشگاه نیوکمپ انجام خواهد شد.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000075

نظرات()

دوشنبه 16 آبان 1390

شهدای گمنام در شهر سومار آرام گرفتند

• نوشته شده توسط: ramin h

با نجوای دعای عرفه تشییع کنندگان؛
شهدای گمنام در شهر سومار آرام گرفتند

خبرگزاری فارس: دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس پس از نجوای دعای عرفه و در سالروز شهادت حضرت مسلم‌ بن عقیل در شهر مرزی سومار تشییع و به خاک سپرده شدند.

خبرگزاری فارس: شهدای گمنام در شهر سومار آرام گرفتند

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اعزامی به استان کرمانشاه، پیکر مطهر دو شهید گمنام ۱۹ و ۲۰ ساله از یگان ارتش که در منطقه عملیات سومار به شهادت رسیده بودند روز گذشته بعد از نماز ظهر و عصر با حضور پرشور مردم شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور در قالب کاروان‌های راهیان نور تشییع شدند.

شهدا میزبان ترنم نوای حسینی در روز عرفه بودند؛ همه شهرها بارانی بود و این بار فرشتگان، رحمت را در این سرزمین به آسمان می‌بردند.

پیکر شهدای گمنام پس از نجوای دعای عرفه با شور و حال خاص یاران زمینی‌شان در خانه ابدی‌ آرام گرفت.

این مراسم با حضور سردار سید محمد باقرزاده رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و مسئول اردوهای راهیان نور کشور، جواد تاجیک دبیر ستاد مرکزی راهیان نور،‌ فرماندهان دوران دفاع مقدس و نمایندگان ستاد مرکزی راهیان نور در نیروهای مسلح برگزار شد.

شهر سومار از جمله شهرهای مرزی خالی از سکنه است که عملیات‌های مسلم‌ بن عقیل و زین‌العابدین (ع) در این منقطه اجرا شد.

این شهر از مناطق بکر دفاع مقدس بوده که در جای‌جای آن و در میان نخل‌هایش هنوز شهدا آرامیده‌اند.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900815001005

نظرات()

دوشنبه 16 آبان 1390

یادمان شهدای گمنام سومار به یاد سفیر امام حسین(ع) ساخته می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

سردار باقرزاده:
یادمان شهدای گمنام سومار به یاد سفیر امام حسین(ع) ساخته می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: یادمان شهدای گمنام سومار که در عملیات مسلم‌ بن عقیل به شهادت رسیدند به یاد مظلومیت و غربت سفیر امام حسین (ع) ساخته می‌شود.

خبرگزاری فارس: یادمان شهدای گمنام سومار به یاد سفیر امام حسین(ع) ساخته می‌شود

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»‌ اعزامی به استان کرمانشاه، سردار سیدمحمد باقرزاده در مراسم تشییع و تدوین دو شهید گمنام که روز گذشته همزمان با روز عرفه و سالروز شهادت حضرت مسلم‌ بن عقیل برگزار شد، اظهار داشت: شهدای گمنامی که امروز در این نقطه به خاک سپرده شدند در همین منطقه عملیاتی به یاد مسلم بن عقیل جنگیدند لذا برای زنده نگه داشتن این رشادت‌ها در نزد راهیان نور این شهدا در این منطقه به خاک سپرده شدند.

وی ادامه داد: مناطق عملیاتی عطر و بوی خاص خودش را دارد. اینجا با یاد مسلم بن عقیل مزین شده است. لذا یادمان این شهدا به یاد مظلومیت و غربت سفیر امام حسین (ع)‌ در کوچه‌های کوفه در این مکان ساخته می‌شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خاطرنشان کرد: این نکته را باید همیشه به یاد داشته باشیم که در مناطق عملیاتی راز و رمزهایی نهفته است و امروز کسانی که برای تشییع شهدا و حضور در مراسم دعای عرفه به اینجا آمده‌اند با شهدا تجدید میثاق کردند و امیدواریم با توشه کامل بازگردند.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900816000001

نظرات()

دوشنبه 16 آبان 1390

تقدیر از اجرای ناقص هدفمندی یارانه‌ها در بخش صنعت

• نوشته شده توسط: ramin h

یادداشت اقتصادی/
تقدیر از اجرای ناقص هدفمندی یارانه‌ها در بخش صنعت

خبرگزاری فارس: ابتدای هفته جاری رئیس جمهور در حالی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یک دستگاه موفق در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها تقدیر کرد که ظرفیت تولید برخی واحدهای صنعتی طی یکسال اخیر کاهش یافته، صنعتگران از عدم حمایت کافی گلایه دارند و مجلس نیز موضوع سؤال از غضنفری را در دستور کار خود دارد.

خبرگزاری فارس: تقدیر از اجرای ناقص هدفمندی یارانه‌ها در بخش صنعت

در جشنواره شهید رجایی که با هدف تقدیر از ۲۰ دستگاه دولتی برگزار شد، از وزارت صنعت به عنوان یک نهاد موفق در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها نام برده شد که این مسئله تا حدی تعجب تولیدکنندگان را به همراه داشت زیرا آثار اجرای ناموفق هدفمندی یارانه در بخش صنعت تا حدی است که علاوه بر شکایت صنعتگران، صدای نمایندگان مجلس را نیز درآورده و در این راستا موضوع سوال از وزیر صنعت به هیئت رئیسه مجلس ارائه شده است.
به دنبال این اتفاق، هیئت رئیسه مجلس نیز سؤال در خصوص اجرای ناموفق هدفمندی یارانه‌ها را به کمیسیون صنایع ارجاع داد و قرار است غضنفری در جلسه‌ای برای پاسخگویی به سؤال نمایندگان حاضر شود.
در شرایط فعلی بلاتکلیفی یارانه ۷۷۰۰ میلیارد تومانی تولید که قرار بود بخشی از آن نیز نصیب صنعتگران شود بیش از گذشته مورد توجه دستگاه‌های نظارتی مانند مجلس و سازمان بازرسی قرارگرفته و علاوه بر این، تولیدکنندگان هم آینده روشنی را برای بخش صنعت در صورت ادامه روند فعلی و افزایش بیشتر قیمت حاملهای انرژی متصور نیستند.
دلیل نارضایتی تولیدکنندگان آن است که دولت در ابتدای اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها وعده‌های بسیاری را برای تخصیص یارانه به بخش تولید داده بود که خط اعتباری انرژی، وام بهینه‌سازی خط تولید، قیمت ترجیحی انرژی و اعمال تعرفه‌های ترجیحی از آن جمله است.
در عین حال با گذشت حدود یکسال از آغاز اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها فقط تعداد کمی از واحدهای صنعتی موفق به دریافت خط اعتباری انرژی شده‌اند که البته در حال حاضر این اعتبار برای برخی واحدها نیز متوقف است.
به همین دلیل در چنین شرایطی که اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها در بخش صنعت با نواقص بسیاری روبرو است، بهتر بود به جای تقدیر از عملکرد وزارت صنعت در اجرای این طرح، برای حل مشکلات و نواقص موجود چاره‌ا‌ندیشی می‌شد تا هم هدیه‌ای به همه صنعتگران باشد و هم از این طریق از تولیدکنندگانی که در حفظ قیمت فروش محصولات خود علی‌رغم افزایش قیمت تمام شده تولید با دولت همراهی کرده‌اند تقدیر شده باشد.

نرگس نیک‌ضمیر

انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900815000711

نظرات()

دوشنبه 16 آبان 1390

آموزش و پرورش: قاضی پرونده در محاسبه میزان دیه اشتباه کرد

• نوشته شده توسط: ramin h

گزارش فارس دیه دانش‌آموزان سوخته درودزنی که پرداخت نشد
آموزش و پرورش: قاضی پرونده در محاسبه میزان دیه اشتباه کرد

خبرگزاری فارس: در حالی که دادگستری شهرستان مرودشت فارس، تأخیر در پرداخت دیه دانش‌آموزان سوخته درودزن را ناشی از اشتباه آموزش و پرورش می‌داند، مدیرکل تعاون و پشتیبانی این وزارتخانه اشتباه قاضی پرونده را در محاسبه میزان دیه، دلیل این موضوع می‌داند.

خبرگزاری فارس: آموزش و پرورش: قاضی پرونده در محاسبه میزان دیه اشتباه کرد

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در حالی که نزدیک به 5 سال از وقوع آتش‌سوزی در یکی از کلاس‌های دبستان روستای درودزن استان فارس می‌گذرد، این داستان غم‌انگیز همچنان بر سر زبان‌هاست و سریال پرداخت دیه دانش‌آموزان آسیب‌دیده نیز همچنان ادامه دارد؛ داستانی که تاکنون آموزش و پرورش در یک طرف آن قرار داشت اما اکنون دستگاه قضایی نیز به آن اضافه شده است.

14 آذرماه 85، به دنبال واژگونی چراغ علاءالدین در یکی از کلاس‌های درس روستای درودزن در استان فارس و وقوع آتش‌سوزی، 8 دانش‌آموز این کلاس (6 دختر و 2 پسر) دچار مصدومیت از نوع سوختگی شده و از 10 تا 40 درصد آسیب دیدند.

در حالی که حدود 20 روز پیش و در تاریخ 26 مهرماه، دیه این دانش‌آموزان با حکم دادگستری شهرستان مرودشت استان فارس، با اعلام سراسری از سوی آموزش و پرورش به آسیب‌دیدگان پرداخت شد، اما در روزهای اخیر خبرهای جسته و گریخته‌ای از سوی دادگستری این شهرستان درباره عدم پرداخت دیه این دانش‌آموزان به دلیل اشتباه آموزش و پرورش، منتشر شده است که مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تکذیب اظهارات رئیس دادگستری مرودشت، علت این تأخیر را موضوع دیگری می‌داند.

***

نامدار عبداللهیان در گفت‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به حمایت‌های آموزشی و مشاوره‌ای آموزش و پرورش از دانش‌آموزان مصدوم از زمان وقوع حادثه تاکنون، اظهار داشت: در پایان سال 89، رأی دادگستری شهرستان مرودشت به آموزش و پرورش استان فارس ابلاغ شد که بر اساس آن، این وزارتخانه موظف شده بود تا مبلغ 709 میلیون تومان را به عنوان دیه به 8 دانش‌آموز آسیب‌دیده در این حادثه پرداخت کند.

وی با اشاره به پرداخت این مبلغ از سوی وزارت آموزش و پرورش به صندوق دادگستری استان فارس در تاریخ 26 مهرماه امسال طی مراسم رسمی، ادامه داد: در همان مراسم که با حضور برخی از مسئولان استانی و مقامات قضایی و نیز خانواده‌های این دانش‌آموزان برگزار شد، دادستان مرودشت اعلام کرد که طی یک یا دو روز پس از آن، مبالغ دیه به نسبت حکم دادگاه و در قالب چند فقره چک به خانواده‌های دانش‌آموزان حادثه دیده پرداخت می‌شود.

* اشتباه از جانب قاضی بوده، نه آموزش و پرورش

عبداللهیان افزود: علی‌رغم این اقدام آموزش و پرورش، در روزهای گذشته برخی رسانه‌ها از قول رئیس دادگستری شهرستان مرودشت اعلام کردند که عدم پرداخت دیه دانش‌آموزان تاکنون، به خاطر اشتباه آموزش و پرورش بوده است که مبلغ دیه را بیشتر از میزان مدنظر به حساب دادگستری واریز کرده است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: واقعیت این است که دادستان مرودشت در هنگام اجرای حکم متوجه شده است که قاضی پرونده به اشتباه، میزان دیه دانش‌آموزان را بدون احتساب قاعده «دو برابری دیه مرد نسبت به زن» به طور یکسان و به ارزش 709 میلیون تومان محاسبه کرده است و با توجه به قطعی و غیرقابل اعتراض بودن حکم، آموزش و پرورش نیز مُر قانون را ملاک قرارداده و همان مبلغ را پرداخت کرده است.

وی با انتقاد از اظهارات رئیس دادگستری شهرستان مرودشت تصریح کرد: آیا تعیین دیه آسیب‌دیدگان به عهده آموزش و پرورش است یا دادگاه؟ و الان که یک مقام قضایی اشتباه کرده است، باید آموزش و پرورش را عامل تأخیر در پرداخت دیه بدانیم؟

عبداللهیان در ادامه با رد گفته‌های رئیس دادگستری شهرستان مرودشت مبنی بر تلاش آموزش و پرورش برای بازپس گرفتن مبالغ اضافی گفت: ما به دنبال پس گرفتن پول اضافی پرداخت شده نبوده و نیستیم، مگر اینکه دادگاه در این رابطه حکم دهد، چراکه ما نمی‌توانیم مبالغ اضافه‌ای را از منابع دولتی پرداخت کنیم.

* دستگاه قضایی کام خانواده‌های دانش‌آموزان را تلخ نکند/ اطلاعی از زمان پرداخت دیه ندارم

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: انتظار این است که اگر اشتباه از طرف دادگاه بوده است، از سوی این مقام محترم قضایی رسماً اعلام شود تا شیرینی اجرای حکم به کام اولیای دانش‌آموزان تلخ نشود.

وی با بیان اینکه کار این پرونده از دایره آموزش و پرورش خارج شده است، اظهار داشت: اطلاعی از زمان پرداخت دیه از سوی دستگاه قضایی به خانواده‌های این دانش‌آموزان ندارم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900815000975

نظرات()

دوشنبه 16 آبان 1390

گرامی‌داشت دهه ولایت در شبکه آموزش

• نوشته شده توسط: ramin h

گرامی‌داشت دهه ولایت در شبکه آموزش

خبرگزاری فارس: برنامه «حوالی هفت» به مناسبت دهه ولایت از عید غدیر تا عید قربان طی ده روز برنامه‌ ویژه‌ای را روی آنتن شکبه آموزش خواهد برد.

خبرگزاری فارس: گرامی‌داشت دهه ولایت در شبکه آموزش

به گزارش خبرگزاری فارس، برنامه «حوالی هفت» به مناسبت دهه ولایت طی ده روز آیتم‌های ویژه‌ای را با حضور هنرمندان عرصه‌های مختلف و چهره‌هایی نظیر رضا رفیع- شاعر و طنزپرداز، اردشیر منظم- طنزپرداز و ...روی آنتن شبکه آموزش خواهد برد.
بر اساس این گزارش، همچنین در دو روز عید سعید قربان و عید سعید غدیر نیز دو ویژه برنامه شاد و مفرح با آیتم‌های متناسب با این دو عید سعید در برنامه «حوالی هفت» پخش خواهد شد که قالب آنها در ارتباط با امیرالمومنین و دهه ولایت خواهد بود.
برنامه زنده «حوالی هفت» عنوان جدید برنامه «هفت و هفت دقیقه» به تهیه‌کنندگی امیر قمیشی و میثم تربتی است.
برنامه «هفت و هفت دقیقه» که هر شب به طور زنده با اجرای امیر قمیشی و اختصاص دادن به یک موضوع ویژه با حضور کارشناسان هر شب روی آنتن شبکه آموزش می‌رفت با تغییراتی در ساختار و آیتم‌ها و عنوان برنامه سعی در مخاطب پسند بودن و جذاب کردن برنامه دارد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900815000937

نظرات()

دوشنبه 16 آبان 1390

نوری: آنهایی از زارع انتقاد می‌کنند که افتخارشان نیمکت‌نشینی در تیم‌های تهرانی است

• نوشته شده توسط: ramin h

سعی می‌کنم دوباره به تیم ملی دعوت شوم
نوری: آنهایی از زارع انتقاد می‌کنند که افتخارشان نیمکت‌نشینی در تیم‌های تهرانی است

خبرگزاری فارس: هافبک تیم ملی فوتبال گفت: کسانی از مازیار زارع انتقاد می‌کنند که افتخارشان حضور در تیم‌های تهرانی آن هم به عنوان بازیکن ذخیره است.

خبرگزاری فارس: نوری: آنهایی از زارع انتقاد می‌کنند که افتخارشان نیمکت‌نشینی در تیم‌های تهرانی است

پژمان نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با حمایت از مازیار زارع اظهار داشت: من همیشه تاکید دارم که در فوتبال ما باید حرمت‌ها حفظ شود. واقعا متاسف هستم برای فوتبالی که یک بازیکن آرزوی دعوت شدن به تیم ملی را دارد اما به راحتی آب خوردن درباره بازیکنی که حداقل 20 یا 30 بازی برای تیم ملی انجام داده حرف می‌زند.
زارع بازیکن بزرگی است و بازی ملی در کارنامه خود دارد اما با بی‌مهری‌های فراوانی در رشت مواجه شد که قابل تحمل نیست.

وی ادامه داد: ‌آقایانی که به راحتی درباره یک بازیکن ملی‌پوش اظهار نظر می‌کنید و حرف می‌زنید؛ خودتان افتخارتان این است که در یک تیم تهرانی بازی کرده‌اید و آن هم فقط روی نیمکت ذخیره‌ها حضور داشتید اما مازیار زارع در تیم بزرگی مثل پرسپولیس سال‌ها حضور داشته و به نظر من افتخار فوتبال انزلی و حتی کشورمان هست. مازیار فردی نیست که بی‌اخلاق باشد.

نوری خاطرنشان کرد: وقتی فیلم بازی پرسپولیس و داماش گیلان را دیدم از موقعی که مازیار زارع وارد زمین شد به او و خانواده‌اش فحاشی‌ کردند که شاید هیچ‌کس نتواند 10 دقیقه آن را تحمل کند اما زارع مردانگی کرد و حرکت آنچنانی انجام نداد. من از کمیته انضباطی می‌خواهم به این موضوع رسیدگی کند چون واقعا از این موضوع ناراحت هستم.

وی افزود: به نظر من سر آقای حسن‌زاده به خاطر اتفاقات بازی پرسپولیس و داماش کمی شلوغ است و به موضوع مازیار هنوز رسیدگی نکرده. امیدوارم این اتفاق بیفتد تا دیگر شاهد این ماجراها برای تیم‌ها و بازیکنان دیگر نباشیم.

نوری در پایان گفت‌وگو با فارس در خصوص وضعیت خودش در تیم ملی گفت: اوضاع من به دلیل آسیب دیدگی خوب نیست و به بحرین نمی‌روم. امیدوارم تیم ملی در بحرین بتواند با یک بازی خوب و منطقی به پیروزی برسد. سعی می‌کنم با تلاش و کوشش بیشتر به تیم ملی دعوت شوم و خدمت کنم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900816000123

نظرات()

دوشنبه 16 آبان 1390

فولر: لورکوزن خانه من است/تمدید قراردادم غیر عادی نیست

• نوشته شده توسط: ramin h

به قهرمانی در بوندس‌لیگا فکر می‌کنیم
فولر: لورکوزن خانه من است/تمدید قراردادم غیر عادی نیست

خبرگزاری فارس: مدیر ورزشی تیم فوتبال بایرلورکوزن گفت: پس از ۱۵ سال همکاری مشترک احساس می کنم اینجا خانه من است.

خبرگزاری فارس: فولر: لورکوزن خانه من است/تمدید قراردادم غیر عادی نیست

به گزارش خبرگزاری فارس رودی فولر در گفت‌وگویی با کیکر ‌اظهار داشت: به نظر من امضا قرارداد جدید میان من و باشگاه بایرلورکوزن یعنی این که طرفین به هم اعتماد کامل داریم. یعنی لورکوزن مرا برای مدیریت ورزشی بهترین می داند و من لورکوزن را پس از ۱۵ سال همکاری در رده‌های بازیکن، مربی و مدیر ورزشی، در حکم خانه خودم می دانم.
 
وی ادامه داد: باور کنید حتی زمانی هم که سرمربی تیم ملی بودم، با لورکوزن قطع ارتباط نکردم.
 
این چهره ۵۱ ساله که در ابتدای دهه گذشته هدایت تیم ملی آلمان را نیز به عنوان سرمربی برعهده گرفت و در جام جهانی ۲۰۰۲ به مقام نایب قهرمانی رساند، در این گفت‌و گو به نکات دیگری نیز این‌چنین اشاره کرده است:
 
 
*آقای فولر،مهم‌ترین خبری که در مورد شما وجود دارد، تمدید قراردادتان با بایرلورکوزن است. می خواهید چهره ابدی این تیم شوید؟
خیر. هیچ‌وقت چنین تصمیمی نداشته‌ام.
 
*اما شما پس از سال‌ها همکاری مشترک، سه روز قبل قراردادی طولانی به مدت ۵ سال با این باشگاهی منعقد کردید.
درست است.

*بسیاری معتقدند این یک قرارداد تعجب برانگیز بوده است.
چرا چنین باوری دارند؟ من که متوجه نیستم. از نظر من امضا قراردادی برای چنین دوره‌ای، شگفتی و حیرت‌انگیز نیست.

*اگر این‌گونه نیست، پس چه معنایی دارد؟
استمرار یک همکاری سودمند و دوستانه. این موضوع از نظر من هیچ معنایی جز این نکته که گفتم، ‌ندارد.

*به طور قطع فضای دوستانه میان شما و لورکوزن موجود است که همکاری ادامه می یابد، اما امضا قراردادی به مدت ۵ سال...
اجازه دهید خودم حرف شما را کامل کنم که امضا قراردادی به مدت ۵ سال از نظر شما و آن عده که گفتید، غیرعادی است. اما من حداقل در لورکوزن چنین باوری ندارم.

*ورنر ونیگ، یکی از مدیران باشگاه در این باره گفت که با این اقدام لورکوزن کوشید تا ثبات مدیریتی‌‌اش را حفظ کند.
این جمله حرفی منطقی است. وقتی من و لورکوزن از هم شناخت کافی داریم و فضای همکاری ایده‌آل است، چرا به چنین مناسباتی خواسته باشیم لطمه وارد کنیم؟

*غیر از نکته فوق، خود شما چه توضیحی برای اقدامی که کردید، دارید؟
به نظر من امضا قرارداد یعنی طرفین به هم اعتماد کامل دارند. یعنی لورکوزن مرا برای مدیریت ورزشی بهترین می داند و من لورکوزن را پس از ۱۵ سال همکاری در رده‌های بازیکن، مربی و مدیر ورزشی، در حکم خانه خودم می دانم. باور کنید حتی زمانی هم که سرمربی تیم ملی بودم، با لورکوزن قطع ارتباط نکردم.
 
*شما که قرارداد قبلی تان تا تابستان آینده بود اما به موجب قرارداد جدید تا سال ۲۰۱۷ به لورکوزن متعهد هستید، چه برنامه‌ای برای این دوره جدید دارید؟
ما یک خط مشی روشن داریم. می خواهیم بالاخره صاحب جام شویم.
 
*در بوندس لیگا یا ...؟
ابتدا در بوندس لیگا و پس از آن در سطح قاره دنبال کسب افتخار خواهیم بود. البته ما در قالب امکانات خود برای این منظور حرکت خواهیم کرد تا به مرور تکامل پیدا کنیم.
انتهای پیام/خ
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900816000176

نظرات()

دوشنبه 16 آبان 1390

جاده چالوس مسدود شد

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس مرکز کنترل پلیس راه:
جاده چالوس مسدود شد

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز کنترل پلیس راه با اشاره به بارش برف و باران در ارتفاعات جاده چالوس گفت: به دلیل سیل و ریزش سنگ جاده چالوس مسدود شده است.

خبرگزاری فارس: جاده چالوس مسدود شد

سرهنگ رضا سلبی در گفت و گو با خبرنگار انتظامی فارس بیان داشت: هم اکنون در محورهای آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل بارش برف در حال رخ داده است و تردد به دلیل حجم بالای بارش با مشکل رو به رو شده است.

وی ادامه داد: در محورهای هراز و فیروزکوه نیز باراش برف و باران مشاهده می شود که تاکنون این بارش ها مشکل چندانی برای تردد ایجاد نکرده اند.

رئیس مرکز کنترل پلیس راه با اشاره به وقوع سیل و ریزش سنگ در محور چالوس گفت: از ساعت 5 صبح امروز جاده چالوس در محدوده چهارچشمه مسدود شده و تا کنون این مسیر باز نشده است.

وی بیان داشت: خوشبختانه تا کنون تصادف حادی تا این زمان در جاده های کشور رخ نداده است که امیدواریم این روند در روزهای آینده نیز تکرار شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900816000165

نظرات()

  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات