یکشنبه 20 آذر 1390

این همه سروصدا برای 19 میلیون دلار واردات میوه/مشکلات جای دیگری است

• نوشته شده توسط: ramin h

معاون وزیر اقتصاد در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:
این همه سروصدا برای 19 میلیون دلار واردات میوه/مشکلات جای دیگری است

خبرگزاری فارس: رئیس کل گمرک گفت: از زمان ابلاغ نامه اول وزیر صنعت تاکنون مجموع میوه‌های وارداتی به غیر از موز از 31 خرداد تاکنون 19 میلیون دلار بوده و این همه جنجال و سر و صدا در کشور به راه افتاد است و به نظر می‌رسد مشکلات چیزهای دیگری است.

خبرگزاری فارس: این همه سروصدا برای 19 میلیون دلار واردات میوه/مشکلات جای دیگری است

عباس معمارنژاد در گفت‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه به تازگی هنوز نامه‌ای از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت برای گمرک ارسال نشده است، اظهارداشت: نامه‌ جدیدی را که وزیر جهاد کشاورزی به آقای غضنفری ارسال کرده رو نوشت آن برای ما هم فرستاده شده اما به طور جداگانه نامه‌ای خطاب به ما ارسال نشده است.
وی با بیان اینکه این نامه، تاکیدی بر نامه‌های قبلی است، درخصوص برخی انتقادات نسبت به مدت زیاد اعتبار ثبت سفارشات، گفت: هر ثبت سفارسی اعتبار داشته باشد، از نظر ما به معنای مجوز ورود کالا است.
رئیس کل گمرک ادامه داد: براساس قانون صادرات و واردات، ثبت سفارس تا شش ماه اعتبار دارد و حتی فرد می‌تواند دو روز قبل از پایان مهلت، گشایش اعتبار دوباره انجام دهد که این خود یک سال دیگر به مهلت اعتبار واردات کالا می‌افزاید.

معمارنژاد ضمن تاکید بر اینکه این نامه خلیلیان با رعایت مقررات ماده هشت و 11 قانون صارادات و وارادات اجرا می‌شود، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت نامه‌ای در مورد ممنوعیت واردات و صادرات در 31 خرداد به گمرک ابلاغ کرده و اگر یک روز قبل از ابلاغ این نامه ثبت سفارشی صورت گرفته باشد تا شش ماه بعد که 30 آذر است، مهلت واردات دارد و اعتبار آن هنوز تمام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: طبق آیین‌نامه مقررات صادرات و واردات ما مجری مقرراتی هستیم که وزارت صنعت، معدن و تجارت به ما ابلاغ می‌کند، بنابراین نامه‌ای که به آقای غضنفری تقدیم شده باید به عنوان بخشنامه به ما ابلاغ شود که هنوز این نامه ابلاغ نشده است.

رئیس کل گمرک در همین باره اضافه کرد: قبلا نامه‌ای برای جلوگیری از وارادات همه کالاهای ذکر شده در نامه جدید ارسال شده بود و از زمان ابلاغ نامه تاکنون مجموع میوه‌های وارداتی به غیر از موز از 31 خرداد تاکنون 19 میلیون دلار بوده و این همه جنجال و سر و صدا در کشور به راه افتاد است.

به گفته وی تنها میزان واردات موز حدود 190 میلیون دلار بوده است.

معمارنژاد درخصوص میزان صادرات میوه در این مدت بیان کرد: یک میلیارد و 200 میلیون دلار صادرات در هشت ماه گذشته صورت گرفته است که در برابر حجم واردات قابل مقایسه نیست.
وی گفت: با احتساب موز بیش از 200 میلیون دلار مجموع واردات میوه در این مدت بوه اما آیا 19 میلیون دلار واردات بدون احتساب موز بازار 75 میلیونی کشور را به هم می‌ریزد؟

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که آیا این آمار را به مسئولان وزارت جهاد کشاورزی ارائه کرده‌اید، اظهارکرد: بله، بارها میزان واردات میوه را اعلام کرده‌ایم اما به نظر می‌رسد مشکلات چیزهای دیگری است.
انتهای پیام/ص


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

درخواست یک جانباز در روزهای آخر عمرش

• نوشته شده توسط: ramin h

درخواست یک جانباز در روزهای آخر عمرش

خبرگزاری فارس: همان جا کنار تختش ایستادیم به صحبت و بیشتر ذکر خاطره. می دانستم اذیت می شود، ولی چاره چه بود؟ با صدایی گرفته که با هزار سختی و مشقت از ته حلقومش بالا می آمد، گفت که از "شلمچه" برایش بگویم و گفتم. از سه راه مرگ. از کربلای پنج و ...

خبرگزاری فارس: درخواست یک جانباز در روزهای آخر عمرش

به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، حمید داود آبادی در وبلاگ خود(خاطرات جبهه) در مطلبی با عنوان «هر کی این جوری عاشقه ... بسم الله» پیرامون عیادت از یک جانباز است که خواندن آن خارج از لطف نیست:شاید ده سالی از اون شب می گذره. شبی مثل همه شب های زندگی من و ما. مثل زندگی شما!

از اون شب هایی که سر راحت بر بالش می گذاریم و اصلا خیالمون نیست دوروبرمون چه خبره و مثلا توی بیمارستان بغل خونمون کی داره می میره، شایدم کی زنده می شه!!!

منم مثل شما، و نه پاک و مطهرتر از شما، یه دفعه زد به سرمون که بریم بیمارستان.
بیمارستان ساسان.
دروازه بزرگ باغ شهادت!
"ته خط" همه جانبازان.
هر کی بره، مطمئنا دیگه برنمی گرده.

می گفتند چند روزی هست که اون جا بستریه. خیلی بیشتر از اون که من بی معرفت، اهمیت بدم و برم ملاقاتش.

نمی شناختمش، ولی رزمنده که بود!
باهاش همرزم نبودم، هم دین که بودم!
وای از من و ما با این اخلاقمون.

سوار بر موتور رفتیم بیمارستان.

طبق روال همیشه راه نمی دادند و خوششون می اومد التماس کنیم، که کردیم!
در بخش هم همین مشکل را داشتیم، که با دو سه تا قسم و خواهش تمنا حل شد.

ساعت نزدیک 10 شب بود.
آرام خفته بود در بستر.
شیری آرام گرفته از گزند روزگار.

همین که نزدیک شدیم، چشمانش باز شدند. معلوم بود خواب نبوده، ولی آن قدر دوست ندیده که خسته شده.

به غیر از دختر مظلوم و همسر وفادارش، دیگر کی بود که سراغی از امروز او بگیرد؟!

همان جا کنار تختش ایستادیم به صحبت و بیشتر ذکر خاطره.
می دانستم اذیت می شود، ولی چاره چه بود؟
خودش می خواست.

با صدایی گرفته که با هزار سختی و مشقت از ته حلقومش بالا می آمد، گفت که از "شلمچه" برایش بگویم و گفتم.
از سه راه مرگ. از کربلای پنج و ...
از شهید حاج "محسن دین شعاری".

اشک از گوشه چشمانش جاری شد.
اشکم را خوردم تا فکر نکند کم آورده ام!

ساکت که شدم، مچ دستم را فشار داد و آرام تر از قبل، ملتمسانه گفت:

- بگو ... بازم بگو ...

خنده ای ساختگی ساختم و گفتم:

- دیگه از چی بگم؟

و او باز گفت:

- از شلمچه ... بازم از شلمچه بگو ...

و من گفتم و گفتم تا این که اشک خودمم جاری شد.

اشک های پاکش بالش را خیس کردند.

دیگر نتوانستم بمانم. ترجیح دادم که بروم. تا فهمید که گفتم:

- خب دیگه خداحافظ ... ما داریم میریم ...

مچ دستم را گرفت و گفت:

- بازم از حاج محسن دین شعاری بگو ...

و باز گفتم.

برای این که نگذارم زیاد اذیت شود و گفتن را تمام کنم، گفتم:

- راستی ببینم، با این حال و روزت، درد هم داری؟

انگار بدترین سخن از دهانم خارج شده!
رنگ به رنگ شد.
اشک هنوز گوشه چشمانش بازی می کردند.

فهمیدم ... نه! دیدم که لبش را به دندان می گیرد، ولی فقط یک کلمه جوابم را داد:

- ولش کن ...

چند روز بعد دوستان خبر آوردند:

"غلام رضا مدنی" از بچه های گردان تخریب ... آسمانی شد.

انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

ما در مکتب حسین درس شهادت آموخته‌ایم

• نوشته شده توسط: ramin h

یادداشتی از دانشجوی شهید «مهدی رجب‌بیگی»/
ما در مکتب حسین درس شهادت آموخته‌ایم

خبرگزاری فارس: در یادداشت شهید «مهدی رجب‌بیگی» آمده است: آنان که از سلاح‌شان ما را می‌ترسانند، بر کویر اندیشه باطلشان، چیزی نخواهد رویید که ما در مکتب حسین درس شهادت آموخته‌ایم و در شریعت علی، علم جهاد. آنان که می‌پندارند از پای افتاده یا بر جای نشسته‌ایم، در گور خیال خام‌شان بگریند که ما امت حسینیم.

خبرگزاری فارس: ما در مکتب حسین درس شهادت آموخته‌ایم

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، شهید سرافراز «مهدی رجب‌بیگی»‌ سال 1336 در شهر دامغان به دنیا آمد و از سال 1354 در رشته مهندسی راه و ساختمان دانشگاه تهران به تحصیل پرداخته و در فعالیت‌های دانشجویی شرکت مؤثر و فعال داشت. وی از دانشجویان پیرو خط امام (ره) در جریان تسخیر لانه جاسوسی (سفارت) آمریکا به شمار می‌آمد، شهید رجب‌بیگی در روز پنجم مهرماه سال 1359، در خیابان برادران مظفر جنوبی (صبای جنوبی)، توسط عناصر ضدانقلاب و بر اثر اصابت چندین گلوله اسلحه کمری به شهادت رسید.

این شهید والامقام در یادداشتی با عنوان «دانشگاه، شاهدی به مظلومیت‌مان» نوشته است: ای دانشگاه!
بر رنج همیشه عمرمان و بر مظلومیت سرتاسر زندگی‌مان و به شهادت هر عصرمان، می‌توانی گواهی داد؟
بر خروش همواره امت‌مان و بر فریاد دیدار شکن اندیشه‏مان، می‌توانی شهادت داد؟
بر دست‌های افتاده از پیکرمان، بر تن خونین‌مان، بر پای خردمان و بر شکنجه زندان مان، می‌توانی گواهی داد؟ و سرگذشت پررنج دیرینمان را که بر پشت تاریخ آوار گشته است، می‌توانی شنید؟

ما ملتی قوی بودیم که زورداران قبیله غارت بر ضعفمان کشانیده بودند تا مس و تاسمان را ببرند هر روزمان شام بود و هرشاممان تیره‌تر از ابرهای آسمان. استخوان‌مان در زیر پتک ظلم جلادان خرد گشته بود و درخت اندیشه‌مان از توفان نیرنگ دشمنان، خشک و خون‌مان را مکیده بودند تا نمانیم. پایمان را شکسته بودند تا نرویم. زبانمان را بریده بودند تا نگوییم.

و هرگاه که در نیمه‌های این شب تار، نوری از جایی تابیدن گرفت، چشممان کور کردند تا نبینیم و هر بار که وضوی قیام گرفتیم و برخاستیم، بر زمین‌مان کوفتند تا شاید خیال رسیدن به خورشید را از سرمان به در کنند.

و تو دانشگاه، خود به یاد داری آن روزها را که تن تب‌دارمان از ضربه تازیانه اهریمنان می‌سوخت، در لابه‌لای درختانت پنهان می‏ساختی و آن روزها که حرفمان را همچون گردن‌بند بر سینه‌ات می‌آویختی تا رسالت‌مان را بر جباران بنمایی. و آن روزها که مشتمان را برافراشته نگاه داشتی تا دژخیمان را به هراس ‌اندازی و تو دانشگاه، شاهد مظلومیتمان بودی که هر گاه در شب سرد روزگارمان هیمه‌ای یافتیم تا آتشی بیافروزیم و مشعل قیام‌مان سازیم، قداره بندان دون صفت، چگونه «آذر» مان را فسردند تا لختی دیگر بر تن لختمان تازیانه کشند.
 
و نیک می‌دانی که در این توفان ظلم، هیچ‌گاه از پای نیفتادیم و بر جای ننشستیم که امت ابراهیم را فقط رفتن می‌باید و بت شکستن، نه ماندن و بر جای نشستن.

سوگند خورده بودیم که دشت‌های ایمان را درنوردیم و تا قله توحید برویم و بت‌های دروغین زمانه را در دره‌های پست زبونی بیندازیم. سوگند خورده بودیم که پرنده ظلمت را بدریم و نور خورشید را بر همگان عیان سازیم و دشمنان خلق را براندازیم. و دیدی که چگونه بر سر پیمانمان ایستادیم؟ دیدی که چگونه سلاحمان را بر دوش آویختیم و از امامت امام توش ساختیم و به نبرد با ظالمان پرداختیم.

دیدی که چگونه مشت آنانکه فریبمان می‌دادند باز شد و نیرنگشان برملا شد؟ که می‌دانستیم: «إِنَّ کَیْدَ الشیْطنِ کانَ ضعِیفاً». دیدی که چگونه آن روز، سرافرازتر از همیشه از امتحان پایداری بیرون آمدیم و خود، دری شدیم بر همه عاشقان رهایی. و اینک که بر دروازه‌های شهر محرم، آوای کفن پوشان شهادت جوی خفته به خون‌مان را می‌شنویم، اینک که قابیلیان زمان قامتشان از قیامت امت‌مان شکسته و بر سوگ زمستان‌شان نشسته‌اند و بهار قیام‌مان آغاز گشته است.

اینک که جان بر کفان قبیله هجرت در جشن پیروزی فریاد حسین را تکرار می‌کنند تو باز هم ای دانشگاه، شاهد باش که با صدای بلند می‌گوییم «آنان که از سلاح‌شان ما را می‌ترسانند، بر کویر اندیشه باطلشان، چیزی نخواهد رویید، که ما در مکتب حسین درس شهادت آموخته‌ایم و در شریعت علی، علم جهاد. آنان که می‌پندارند که از پای افتاده یا بر جای نشسته‌ایم، در گور خیال خام‌شان بگریند که ما امت حسینیم و مرد کارزار. آنان که می‌خواهند با دهانشان نور خدای را خاموش کنند نیز بدانند که از آتش خشم مردمان در امان نخواهند بود که آذر این قیام همیشه برافروخته خواهد بود.

و اما کلاس جهاد
 
خدایا! او از پای تخته سیاه گریخت تا در کلاس جهاد بر تخته سرخ زمین، مشق پایمردی نویسد. از دیار خود کوچ کرد تا در آفتاب داغ خوزستان، گرمای زندگی در نبرد را در جان خود بریزد. تا با توانی تازه، درس «رفتن» را بیاموزد و در معراج خویشتن، در ستاره ها بی‌آمیزد و از زمین و زمین‌یان بگریزد. توفیق حرکت در راهش را عطایمان گردان.
خدایا! فردا در کلاس درس وقتی که نام شهشهان را بپرسند، وقتی که نام خوشنویسان را بپرسند، چه بگوییم؟ آن‌ها غایب‌اند یا ما؟! 
 
پانوشت: شهشهان و خوشنویسان دو تن از برادران دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران و اعضای جهاد سازندگی خوزستان بودند که در جبهه جنگ اسلام بر علیه کفر به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

دفاع از شیر 600 تومانی/واردات شیرخشک همچنان ممنوع است

• نوشته شده توسط: ramin h

وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:
دفاع از شیر 600 تومانی/واردات شیرخشک همچنان ممنوع است

خبرگزاری فارس: وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه واردات شیر خشک همچنان ممنوع است، گفت: قیمت 600 تومان خرید شیر از دامدار برای رسیدن به قیمت واقعی مناسب است و دامداران باید به دنبال کاهش قیمت تمام شده باشند.

خبرگزاری فارس: دفاع از شیر 600 تومانی/واردات شیرخشک همچنان ممنوع است

صادق خلیلیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص جزئیات آخرین تصمیم‌ ستاد تنظیم بازار در مورد شیر و فراورده‌های آن گفت: واردات شیر خشک همجنان ممنوع بوده و ممنوعیت آن ادامه خواهد داشت.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت خرید شیر از دامدار به 600 تومان افزایش یافته است، افزود: قیمت پایه خرید شیر از دامدار در ابتدای سال 520 تومان تعیین شده بود و خوشبختانه به طور متوسط در کشور به این رقم رسیدیم و از آن نیز عبور کردیم.
 خلیلیان گفت: در 6 ماهه دوم سال این قیمت تجدید نظر شد و 600 تومان در برخی‌ استانها تعیین و مورد توافق هم قرار گرفته است.
وزیر جهاد کشاوری گفت: فکر می‌کنم این گام دومی که برداشته شده مناسب است تا به قیمت خرید واقعی شیر برسیم.
وی ادامه داد: دامداران هم بایستی بهره‌وری و کارایی خودشان را افزایش دهند و نمی‌توانیم قیمت خرید شیر از دامدار را مرتب افزایش دهیم.
خلیلیان افزود: اگر قیمت تمام شده یک منطقه بالاست نمی‌توانیم همان قیمت را برای خرید شیر از دامدار در نظر بگیریم بلکه دامداران هم در پایین آوردن قیمت تمام شده شیر باید تلاش کنند.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: قیمت پایه متوسط کشوری که بهره‌وری در آن لحاظ شده برای خرید شیر از دامدار تعیین می‌شود و همه دامداران باید خودشان را به آن قیمت برسانند.
به گزارش فارس اخیرا برخی در داخل کشور با بهانه کافی نبودن شیر خام در کشور به دنبال واردات شیرخشک بودند.
انتهای پیام/ص


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

می‌خواست قلبش را به امام هدیه کند

• نوشته شده توسط: ramin h

به یاد خلبان شهید «احمد کشوری»/
می‌خواست قلبش را به امام هدیه کند

خبرگزاری فارس: شهید کشوری همواره برای «وحدت» هر چه بیشتر سپاه و ارتش می‌کوشید؛ چنانکه مسؤولین،هماهنگی و حفظ وحدت نیروها در غرب کشور را مرهون او می‌دانستند. عشق شهید کشوری به امام(ره)، به حدی بود که وقتی خبر کسالت قلبی ایشان را شنید به تهران آمد و آمادگی خود را برای اهدای قلب به رهبرش اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: می‌خواست قلبش را به امام هدیه کند

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، بیش از 31 سال از شهادت خلبان شهید «احمد کشوری» می‌گذرد و نام او با رشادت‌ها و ایثارگری‌هایش در روزهای نخستین جنگ تحمیلی در اذهان باقی مانده است.

شهید احمد کشوری در تیرماه 1332 در خانواده‌ای متوسط به دنیا آمد. دوران دبستان و سه سال اول دبیرستان را به ترتیب در شهر «کیاکلا» و « سرپل تالار» از روستاهای محروم شمال و 3 سال آخر را در دبیرستان «قناد» بابل گذراند.

به خاطر استعداد فوق‌العاده‌ای که داشت، دوران تحصیلش را به عنوان شاگردی ممتاز به پایان رساند. وی ضمن تحصیل، علاقه‌زیادی به رشته‌های ورزشی و هنری نشان می‌داد و در اغلب مسابقات رشته‌های هنری نیز شرکت می‌کرد و توانست در رشته طراحی مقام اول را به دست آورد.

وی در رشته کشتی درخششی فراوان داشت. در این دوره فعالیت مذهبی نیز داشت و با صدای پرسوز خود به مجالس و مراسم مذهبی شور خاصی می‌بخشید. در ایامی نظیر عاشورا با مدیریت و جدیت بسیار، همواره مرثیه‌خوانی می‌کرد و اداره بخشی از مراسم را به عهده می‌گرفت. در این برنامه‌ها، تمام سعی خود را برای نشان دادن چهره حقیقی اسلام به کار می‌برد و معتقد بود که: «انسان نباید یک مسلمان شناسنامه‌ای باشد، بلکه باید عامل به احکام اسلام باشد» و چون در این فکر بود که اسلام را از روی تحقیق و مطالعه بپذیرد، در دوران دبیرستان مطالعاتش را وسعت داد و تا هنگام اخذ دیپلم علاوه بر کتب مذهبی، کتاب‌هایی درباره وضعیت سیاسی جهان را نیز مطالعه کرد.
 
کشوری در سال آخر دبیرستان، با دو تن از همکلاسان خود، دست به فعالیت‌های سیاسی، مذهبی زد و با کشیدن طرح‌ها و نقاشی‌های سیاسی علیه رژیم وابسته، ماهیت آن را افشا کرد بعد از گرفتن دیپلم، آماده ورود به دانشگاه ‌شد ولی با توجه به هزینه‌های سنگین آن و محرومیت مالی که داشت، از رفتن به دانشگاه منصرف گردید.
 
در سال 1351 وارد ارتش (هوانیروز) شد. او در آنجا مسایل و موضوعاتی را دید که به لحاظ مغایرت با مبانی اعتقادی، رنجش می‌داد اما سعی می‌کرد در معاشرت با استادهای خارجی، به گونه‌ای رفتار کند که آنها را تحت تأثیر خود قرار دهد. او در این مورد می‌گفت: «من یک مسلمانم و مسلمان نباید فقط به فکر خود باشد». او می‌خواست در آنجا نیز دامنه ارشاد را بگستراند. به علت هوش و استعدادی که داشت، دوره‌های تعلیماتی خلبانی هلیکوپترهای «کبری» و «جت رنجر» را با موفقیت به پایان رساند.
 
عبادات او نیز دیدنی بود. او شب‌ها با صدای زیباش قرآن می‌خواند و پیوندش را با پروردگار مستحکم‌تر می‌کرد. با زندگی ساده‌اش می‌ساخت و با تجملات، سخت مبارزه می‌کرد. روحیه‌ای متواضع و رئوف داشت و در عین حال در مقابل بی‌عدالتی‌ها سرسختانه می‌ایستاد.
 
کشوری با همه محدودیت‌هایی که در ارتش وجود داشت، بسیاری از کتاب‌های ممنوعه را در کمد لباسش جاسازی می‌کرد و در فراغت، آنها را مطالعه می‌کرد و حتی به دیگران نیز می‌داد تا مطالعه کنند. چندین بار به علت فعالیت‌هایی که علیه رژیم انجام داد، کارش به بازجویی رسید و حتی مورد تهدیدهای مختلف قرار گرفت.

در اوایل اشتغال به کارش در باختران، شروع به تحقیق در مورد شهر کرد و برای نشر روحیه انفاق در همکارانش، سعی بسیاری انجام داد. بالاخره توانست با همکاری چند نفر دیگر از افراد خیر هوانیروز، مخفیانه صندوق اعانه‌ای جهت کمک به مستضعفین تشکیل دهد. شب‌ها بسیار از مصیبت‌های فقرا سخن می‌گفت و اشک می‌ریخت و فکر چاره می‌کرد. با همه خطراتی که متوجه او بود، به منزل فقرا می‌رفت و ضمن کمک به آنان، ظلم‌های شاه ملعون را برایشان روشن می‌ساخت.
 
کشوری چه پیش از انقلاب و چه همراه انقلاب و چه بعد از انقلاب، جان بر کف و دلیر، برای اعتلای اسلام ایستاد و مقاومت کرد. در اکثر تظاهرات شرکت کرد و بسیاری از شب‌ها را بدون آنکه لحظه‌ای به خواب برود، با چاپ اعلامیه‌های امام به صبح رساند با آنکه در تظاهرات چندین بار کتک خورده بود، ولی با شوق عجیبی از آن حادثه یاد می‌کرد و می‌گفت: «این باتومی که من خوردم، چون برای خدا بود، شیرین بود. من شادم از اینکه می‌توانم قدم بردارم و این توفیقی است از سوی پروردگار!»؛ وقتی غائله کردستان شروع شد، کشوری همچون کسی که عزیزی را از دست بدهد و یا برادری در بند داشته باشد، از بابت این ناامنی ناراحت بود. سردار شهید تیمسار «فلاحی» درباره او گفت: «او از همان آغاز جنگ داخلی چنان از خود کیاست و لیاقت و شجاعت نشان داد که وصف‌ناکردنی است. یک بار خودش به شدت زخمی شد و هلیکوپترش سوراخ سوراخ. ولی او به فضل الهی و هوشیاری تمام، هلیکوپتر را به مقصد رساند در زمان جنگ هم، دست از ارشاد برنمی‌داشت و ثمره تلاش‌های شبانه‌روزی او را می‌توان در پرورش عقیدتی شیرمردانی چون شهید سهیلیان و شهید شیرودی دانست».

شهید شیرودی چه متواضعانه می‌گفت: «احمد استاد من بود». زمانی که صدام آمریکایی به ایران یورش آورد، احمد در انتظار آخرین عمل جراحی برای بیرون آوردن ترکش از سینه‌اش بود اما روز بعد از شنیدن خبر تجاوز صدام، عازم سفر شد. به او گفته بودند که بماند و پس از اتمام جراحی برود، اما وی جواب داده بود: «وقتی که اسلام در خطر باشد، من این سینه را نمی‌خواهم». به جبهه رفت و چون گذشته، سلحشورانه جنگید؛ به طوری که بیابان‌های غرب کشور را به گورستانی از تانک‌ها و نفرات مزدور دشمن تبدیل نمود. 

وی بدون وقفه و با تمام قدرت و قوا می‌کوشید، پروازهای سخت و خطرناک را از همه زودتر و از همه بیشتر انجام می‌داد حماسه‌هایی که در شکار تانک آفریده بود، فراموش‌نشدنی است. شب‌ها دیروقت می‌خوابید و صبح‌ها خیلی زود بیدار می‌شد و نیمه‌شب‌ها، نماز شب می‌خواند او چنان مبارزه با کفر را با زندگی عجین کرده بود که دیگر هیچ چیز و هیچ کس برایش کوچکترین مانعی نبود. حتی مریم سه ساله و علی سه ماهه‌اش، هر بار که صحبت از فرزندانش و علاقه او به آنها می‌شد، می‌گفت: «آنها را به قدری دوست دارم که جای خدا را نگیرند».

شهید کشوری همواره برای «وحدت» هر چه بیشتر در میان قشر پاسدار و ارتشی می‌کوشید؛ چنانکه مسئولین، هماهنگی و حفظ وحدت نیروها در غرب کشور را مرهون او می‌دانستند. عشق شهید کشوری به امام(ره)، چه قبل از انقلاب و چه بعداز انقلاب، وصف‌‌ناکردنی است.

بعد از انقلاب وقتی که برای امام(ره) کسالت قلبی پیش آمده بود، او در سفر بود. در راه، وقتی که این خبر را شنید، از ناراحتی ماشین را در کنار جاده نگه داشت در حالی که می‌گریست. وقتی به تهران رسید، به بیمارستان رفت و آمادگی خود را برای اهدای قلب به رهبرش اعلام کرد...

بالاخره در روز  15 آذرماه 59 نیایش‌های شبانه‌اش به درگاه احدیت مورد قبول واقع شد و در حالی که از یک مأموریت بسیار مشکل، پیروزمندانه باز می‌گشت، در دره «میناب» ایلام مورد حمله نابرابر و ناجوانمردانه مزدوران بعثی قرار گرفت.
 
در حالی که هلیکوپترش در اثر اصابت راکت‌های دومیگ به شدت در آتش می‌سوخت، آن را تا موضع خودی رساند و آنگاه در خاک وطن سقوط کرد و شربت شیرین شهادت را مردانه نوشید. روحش هم‌نشین ملائک بود و پیکر پاکش در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

علی‌آبادی: با تغییرات در فدراسیون‌ها پست‌های بین‌المللی مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند

• نوشته شده توسط: ramin h

/نشست صیانت از اعضای ایرانی مجامع بین‌المللی ورزشی/
علی‌آبادی: با تغییرات در فدراسیون‌ها پست‌های بین‌المللی مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند

خبرگزاری فارس: رئیس کمیته ملی المپیک گفت:‌ با تغییرات در رأس فدراسیون‌ها پست‌های بین‌المللی با بی‌مهری مواجه شده‌اند و گاهی اوقات نیز کنار گذاشته می‌شوند.

خبرگزاری فارس: علی‌آبادی: با تغییرات در فدراسیون‌ها پست‌های بین‌المللی مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند

محمد علی‌آبادی رئیس کمیته ملی المپیک در نشست صیانت از اعضای ایرانی مجامع بین‌المللی ورزشی گفت:‌ زمانی‌که در سازمان بودم و چه هم‌اکنون که در کمیته ملی المپیک هستم، معتقدم ظرفیت بالایی در ورزش داریم و نمایندگان ما در سراسر جهان در فدراسیون‌های مختلف حضور دارند. با خودم فکر می‌کردم چه باید بکنیم تا این اعضا را متمرکز کنیم و آنجا را که نیاز به تقویت دارند تقویت کنیم تا این اعضا در پست‌های بین‌المللی بتوانند به ورزش کشور خدمات دهند.
وی ادامه داد: با تغییرات در فدراسیون‌ها این سمت‌ها با بی‌مهری مواجه شده و گاهی جایگاه دچار تغییرات می‌شود و افراد کنار گذاشته می‌شود. این مسأله را در هیئت اجرایی مطرح کردیم که در نهایت این موارد را به صورت آیین‌نامه در اختیار اعضا قرار دادیم. این حرکت یک شروع است و هنوز به نتیجه مطلوب و مورد نظر نرسیده است. برگزاری چنین جلساتی ارزشمند است، اما نباید محدود به یک یا دو نشست شود.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه در بسیاری از رشته‌ها داور و ناظری نداشتیم که از حق ما دفاع کند، اظهار داشت: با نبودن داور و ناظر اجحاف زیادی در حق ورزشکاران می‌شود. باید هر چقدر می‌توانیم حضورمان را در ورزش جهانی توسعه دهیم. با برگزاری چنین نشست‌هایی باید بهترین‌ها را انتخاب کنیم و کسانی‌که حرف جدیدی در ورزش دارند را بشناسیم.

وی افزود: همانطور که در عرصه سیاسی به ما ظلم می‌شود و نمای کشور ما را به گونه‌ای دیگر به نمایش می‌گذارند و با توهین و تحقیر عمل می‌کنند و نمی‌توانند باور کنند پس از 32 سال از انقلاب با وجود فشارها به خوبی از مرزهای خطر عبور کرده‌ایم و به مرحله آرامش رسیده‌ایم در عرصه ورزش هم همین‌طور است. بسیاری از ورزشکاران خارجی که به ایران می‌آیند نگاه و دیدشان به سرعت تغییر می‌کند. حال سؤال این است که چه کنیم که هر یک از اعضای ما در خارج از کشور که در جلسات شرکت می‌کنند ما را به دیگر کشورها بشناسانند؟

علی‌آبادی ادامه داد: معتقدم کمیته ملی المپیک و نمایندگان ما نقش وزارت خارجه را ایفاء می‌کنند. برخورد خوب اعضا و اطلاعاتی که به کشورهای دیگر می‌دهند، می‌تواند نقش مؤثری را در فعالیت‌های کشور داشته باشد.

در ادامه نشست اعضا حاضر در جلسه مشکلاتی را در خصوص فعال نبودن سفارتخانه‌ها، ساماندهی داوران بین‌المللی، محدودیت مالی و پوشش بانوان را مطرح کردند که علی‌آبادی در این خصوص گفت: یکی از بحث‌های ما این است که ارتباط گسترده با سفارتخانه‌ها داشته باشیم، اما این تعامل باید دو طرفه باشد.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

درخواست انگلیس برای تعیین یک کشور اروپایی به عنوان حافظ منافعش

• نوشته شده توسط: ramin h

مهمان پرست خبر داد:
درخواست انگلیس برای تعیین یک کشور اروپایی به عنوان حافظ منافعش

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به درخواست انگلیس برای اینکه یکی از کشورهای اروپایی به عنوان حافظ منافع این کشور عمل کند، گفت: همه جنبه های این درخواست به ویژه جنبه حقوقی آن باید بررسی شود و کارشناسان حقوقی و سیاسی ما در حال بررسی آن هستند.

خبرگزاری فارس: درخواست انگلیس برای تعیین یک کشور اروپایی به عنوان حافظ منافعش

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما در پاسخ به سوالی در خصوص روابط تهران و لندن با بیان اینکه هنوز قطع رابطه سیاسی به طور کامل صورت نگرفته ولی هر دو سفارتخانه تعطیل است، گفت: ما رفتار، اظهارات و اقدامات انگلیس در صحنه بین الملل را رصد می کنیم.

وی افزود: خواسته ای را دولت انگلیس داشته که یک کشور اروپایی به عنوان حافظ منافع این کشور فعالیتش را دنبال کند که باید همه جنبه های آن به ویژه جنبه حقوقی آن بررسی شود که در دستور کار ماست و کارشناسان حقوقی و سیاسی ما در حال بررسی آن هستند.

مهمان پرست اقدام دولت انگلیس در اخراج دیپلمات های ایرانی از لندن و خروج دیپلمات های انگلیسی از تهران را انفعالی و شتابزده خواند و گفت: این رفتار انگلیس نشان داد که آنها خیلی عصبانی شده اند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره وضعیت نصرت الله تاجیک سفیر اسبق ایران در اردن که به دلیل اتهام واهی خرید دوربین دید در شب در انگلیس در حصر خانگی به سر می برد، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ممانعت از استرداد تاجیک به آمریکا، گفت: امیدواریم مسائل سیاسی که بین دولت ما و انگلیس اتفاق افتاده بر پرونده تاجیک تاثیر منفی نداشته باشد.

وی با تأکید مجدد بر آزادی هر چه سریع تر تاجیک تصریح کرد: از همه طرق ممکن از حقوق اتباعمان از جمله تاجیک دفاع می کنیم.

مشروح این اظهارات بعداً ارسال می شود.

انتهای پیام/ش


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

واقعیات مهمی از زمزم بهترین آب دنیا

• نوشته شده توسط: ramin h

در گفت‌وگوی فارس با عسگری عنوان شد:
واقعیات مهمی از زمزم بهترین آب دنیا

خبرگزاری فارس: مسئول زیارت دوره بعثه مقام معظم رهبری گفت: آب زمزم بهترین نوشیدنی دنیا شناخته شده است.

خبرگزاری فارس: واقعیات مهمی از زمزم بهترین آب دنیا

حجت‌الاسلام محمدحسین عسگری علویه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مورد نام‌های چاه زمزم گفت: این چاه به نام‌های زمزم، چاه اسماعیل، حفیره عبدالمطلب، شفا، سقم، عافیه، میمونه، طعم، برکه، بره نام دارد و چاه در 21 متری شرق خانه خدا در مسجدالحرام قرار دارد که عمق چاه 30 متر و ارتفاع آب 26 متر است.
وی افزود: عین‌الرئیسه یا چشمه اصلی چاه به طرف خانه کعبه است و هر ثانیه 11 لیتر آب از آن استحصال می‌شود و توسط پمپی استخراج و به طرف منطقه جنوبی مکه به نام (کُدی) پمپاژ می‌شود و در آنجا در منبع بزرگی ذخیره شده و بعد از تصفیه به منبع دیگری که مشرف بر منطقه مسجدالحرام است منتقل می‌شود و از آنجا به قسمت شمالی مسجد‌الحرام (باب‌الفتح) منتقل می‌شود و بعد از خنک شدن در شیرهای موجود مسجد جاری می‌شود.
وی گفت: قسمتی از آب زمزم توسط لوله به شرق مسجدالحرام کنار مولد‌النبی که اکنون کتابخانه مرکزی مکه نام دارد، در اختیار مردم قرار گرفته و مستقیما از تصفیه‌خانه به آن منطقه منتقل می‌شود.
عسگری افزود: هر روز یک تانکر آب زمزم جهت استفاده زائران حرم نبوی به مدینه منوره که حدود 450 کیلومتر با مدینه فاصله دارد ارسال می‌شود و در آنجا نیز با مخلوط شدن با آب دیگر برای زائران اختصاص می‌یابد.
وی افزود: مردم برای گرفتن آب زمزم هر روز به سبیل ملک عبدالعزیز که در محل تصفیه‌خانه در منطقه کُدی مراجعه می‌کنند.
این روحانی افزود: مردم مکه اهتمام دارند که آب مصرفی روزانه را از محل‌های توزیع آب زمزم در مولد‌النبی یا سبیل ملک‌عبدالعزیر دریافت کنند.
عسگری تاکید کرد: جمعیت مکه یک میلیون و 400 هزار نفر مسافر و جمعیت متحرک و 450 هزار نفر ساکن غیربومی تشکیل می‌دهد که همگی از آب زمزم استفاده می‌کنند و فضیلت آب زمزم این است که از همه نوشیدنی‌ها برتر است و هیچ وقت با مصرف تمام نمی‌شود.
وی افزود: چاه زمزم در زیرزمین صحن مسجدالحرام در قسمت شرقی قرار دارد که از سال 81 شمسی به علت اینکه میدان مطاف برای طواف حجاج نیاز به گسترش داشت درب‌های زیرزمین بسته شده و آب زمزم توسط لوله به همه جای مسجد‌الحرام منتقل شد.
وی در مورد اینکه آیا زیر خانه کعبه نیز خالی است گفت: زیر کعبه خالی نیست فقط در قسمت شرقی محل طواف برای چاه زمزم زیرزمینی وجود دارد و فاصله چاه زمزم تا حجرالاسود 21 متر است.
عسگری با اشاره به روایات گفت: پیامبر و ائمه اسلام نسبت به آب زمزم عنایت ویژه‌ای داشتند و حتی سفارش می‌کردند که از مکه برای آنها آب زمزم سوغات بیاورند. لذا بهترین سوغات حجاج همان آب زمزم است.
وی افزود: پیامبر فرموده‌اند زمزم بهترین چاه‌های دنیا است و بهتر خوراک و مایه سلامت از هر دردی است و داروی هر درد به شمار می‌رود و لذا فرمودند ماء زمزم لما شرب‌له، یعنی آب زمزم به هر نیتی که خورده شود به همان نیت واصل می‌شود. یعنی اگر کسی مریض باشد شفا می‌یابد و اگر برای خوراک نوشیده شود حاجت او برآورده می‌شود. حضرت علی(ع) نیز فرمود زمزم خیر ماء علی وجه الارض بهترین آب روی زمین زمزم است.
همچنین امام صادق(ع) فرمود ماء زمزم دواء لما شرب له، آب زمزم دوای هر دردی است.
حجت‌الاسلام عسگری تاکید کرد: ایرانیان قبل از اسلام به چاه زمزم به دیده احترام می‌نگریستند و ساسان بن بابکان جد ساسانی‌ها از این چاه آب نوشیده است.
وی در مورد اینکه منشاء آب زمزم چه بوده گفت: حضرت ابراهیم به امر الهی همسر خود هاجر و فرزند خردسالش اسماعیل را از شامات یا فلسطین کنونی به کنار بیت‌الله‌الحرام که در آن زمان وادی لم‌یزرع و بدون سکنه بود آورد. حضرت ابراهیم فرزند و مادر را در آن وادی با یک مشک آب و مقداری غذا و با توکل به خدا آنها را رها کرد و هنگام خروج از وادی رو به فرزند و مادر دست‌ها را به دعا برداشت «ربنا انی اسکنت من ذریتی بواد غیر ذی زرع عند بیتک المحرم» یعنی پروردگار من فرزند و همسرم را در وادی لم‌یزرع کنار خانه محرم تو قرار می‌دهم و رفت. بعد از دو، سه روز آب و غذا تمام شد فرزند خردسال تشنه شد، از طرفی چون غذایی نبود شیر در پستان مادر خشکید و هاجر برای اینکه فریادرسی پیدا کند، خود را بر فراز کوه صفا رساند سرابی در روبرو در کوه مروه دید، گمان کرد آب است، دوان دوان به سوی آن رفت، باز دوباره احساس کرد در کوه صفا آبی وجود دارد و دوان دوان به سمت صفا سرازیر شد و این کار ۷ مرتبه بین دو کوه صفا و مروه تکرار شد و در حال حاضر حاجیان خانه خدا بین صفا و مروه را ۷ مرتبه سعی می‌کنند و در قسمتی از این مسیر که با چراغ سبز مشخص شده، هروله می‌کنند، یعنی مقداری تندتر راه می‌روند چون هاجر برای اینکه شاهد مرگ کودک خود نباشد بسیار تلاش می‌کرد و فریادرس می‌طلبید. ناگهان نگاهش به کودک افتاد که زیر پایش آب جاری شده لذا مقداری خاک و شن ریخت که آب را مهار کند و مشک را پر از آب و کودک را سیراب کرد.
وی یاد آور شد: بعد از پیدایش آب پرندگان در آنجا پرواز کردند و طایفه جرهم که دز نزدیکی مکه زندگی می‌کردند متوجه آن نقطه شدند و در آنجا سکنی گزیدند. کم‌کم مکه تبدیل به شهری شد، اما بعدا جرهمیان حرمت کعبه را شکستند و به فسق و فجور روی آوردند، لذا خداوند چاه زمزم را از جوشش انداخت، تا اینکه جد پیامبر اکرم عبدالمطلب چند شب پیاپی خواب دید که شخصی او را به نقطه معینی هدایت می‌کند و فرمان می‌دهد این نقطه را حفر کند. 
عسگری گفت: بعد از اینکه از خواب اطمینان پیدا کرد دریافت همان نقطه آب زمزم است، لذا عبدالمطلب با تنها پسرش حارث شروع به حفر چاه کرد، اما مردم او را سرزنش می‌کردند و هیچ کس او را کمک نکرد. عبدالمطلب نذر کرد خداوند 10 پسر دیگر به او اعطا کند و او یکی را در راه خدا به قید قرعه قربانی کند. سپس خداوند 10 پسر به عبدالمطلب عطا کرد و قرعه به نام عبدالله که آن زمان 24 ساله بود و بسیار زیبا و به یوسف بنی‌هاشم معروف بود افتاد.

* چگونه دیه یک انسان ۱۰۰ شتر شد

عبدالمطلب تصمیم گرفت در روز عید قربان عبدالله را به قربانگاه ببرد، اما مردم اجتماع کردند و پیشنهاد دادند که به جای قربانی کردن عبدالله، دیه یک انسان یعنی 10 شتر را بپردازد و بین دیه و عبدالله قرعه بیندازد. قرعه زدند و به نام عبدالله افتاد، سپس مردم پیشنهاد کردند 10 شتر دیگر اضافه کند و قرعه‌کشی کردند، باز به نام عبدالله افتاد و هر بار 10 شتر اضافه کردند، تا به 100 شتر که رسید قرعه به نام شتران افتاد و در این زمان عبدالمطلب گفت: با خدای خود با انصاف رفتار نکردم. دوباره قرعه‌کشی کردند، به نام 100 شتر افتاد و این اتفاق ۳ بار افتاد و هر بار قرعه به نام 100 شتر می‌افتاد و لذا دیه یک انسان از همان زمان 100 شتر تعیین شد و در روز عید قربان به جای عبدالله 100 شتر قربانی شد و بعد از آن عبدالمطلب درست پسرش را گرفت و به خانه وهب برد و آمنه 14 ساله را به عقد حضرت عبدالله درآورد و آن دو در منطقه منا سرزمین آرزوها کنار جمره وسطی ازدواج کردند و نطفه پیامبر در آنجا بسته شد و نور نبوت از صلب حضرت عبدالله به رحم آمنه منتقل شد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا ۳ جمره وجود دارد و حاجیان ۳ بار شیطان را سنگ می‌زنند گفت: چون زمانی که حضرت ابراهیم می‌خواست اسماعیل را قربانی کند، شیطان ۳ بار بر او ظاهر شد که او را منصرف کند، اما هر ۳ بار شیطان را سنگ زد.
حجت‌الاسلام عسگری ادامه داد: بالاخره عبدالمطلب با کمک پسرانش آب را در چاه زمزم به جریان انداخت و سمت سقایت و آبرسانی به حجاج را برعهده گرفت و از آن زمان تاکنون آب زمزم همچنان می‌جوشد و شفابخش زائران بیت‌الله‌الحرام و زائران خداست. زمزم بعد از جرهمیان که جای خود را به طایفه دیگری دادند تا زمان عبدالمطلب خشک بود و جرهمیان منقرض شدند، چون فساد و فسق و فجور کردند. 
ابراهیم وقتی اسماعیل به سن نوجوانی رسید با کمک پسرش کعبه را که در جریان توفان نوح کلا از بین رفته بود، جا نمایی و تجدید بنا کرد و در همان محل سابق خانه کعبه را برپا کرد. 
وی گفت: کعبه از زمان حضرت آدم تا زمان عبدالله زبیر 10 بار بازسازی شده است. 
وی در مورد محدوده حرم گفت: نزدیکترین میقات به کعبه مسجد تنعیم در شمال مکه جاده مدینه در فاصله 6 هزار و 148 متری قرار دارد که از خیابان جبل کعبه وارد می‌شوند و دورترین آن جعرانه از طریق عراق در فاصله 25 کیلومتری قرار دارد و وادی نخله در جاده طایف و اضاةاللبن از طریق یمن، حدیبیه از طریق جده، عرنه در نزدیکی صحرای عرفات قرار دارد و اینها محدوده حرم هستند که غیر مسلمان نمی‌توانند بیایند بلکه باید مسلمان شوند و مسلمان هم از ماه‌های قمری باید محرم شده باشد و بدون احرام نمی‌تواند وارد شوند. 

* زمزم را زنان به جریان انداختند

حجت‌الاسلام عسگری افزود: در سال 186 هجری قمری آب زمزم کم شد و 180 چاه اطراف مکه خشک شدند، بنابراین زبیده همسر هارون‌الرشید خواب دید کسی نتوانست آن را تعبیر کند پیش موسی‌بن جعفر(ع) آمد و گفت خوابی دیده‌ام که امام فرمود خواب خوبی است و لذا زبیده به مکه آمد و دستور داد قناتی شناسایی کنند و آب برای چاه زمزم بیاورند و هزینه آن را تامین کرد.
وی گفت: در جاده طایف کوه‌های تات چشمه در 36 کیلومتری نهر زبیده قرار دارد که از آن به عرفات سپس مشعر و منا و مکه آبرسانی شده است و 1.8 میلیون مثقال طلا خرج این آبرسانی شد و وقتی حسابدار صورت حساب را آورد او صورت حساب را به دجله انداخت و گفت چیزی را که در راه خدا داده‌ایم، پس نمی‌گیریم.
وی گفت: سپس در ۵00 سال پیش از این، زلزله‌ای آمد و دوباره چاه زمزم خشک شد و در قرن نهم فاطمه خواهر سلطان مراد عثمانی آبی را از مجاورت وادی دیگر به آن اضافه کرد که بعدها به وادی فاطمه معروف شد و آب زمزم دوباره برقرار شد و چاه زمزم با نقش برجسته زنان برپا شده اولین بار هاجر سپس حضرت خدیجه، سپس حضرت زهرا بعد زینب(س) بعد از آن آبرسانی توسط زبیده و سپس توسط فاطمه خواهر سلطان مراد تامین شد.
 وی افزود: نخستین پرده کعبه توسط همسر اسماعیل ساخته شد و همچنین مادر حضرت علی(ع) برای به دنیا آوردن فرزند خود داخل کعبه شد. بنابراین کعبه افتخار زنان در طول تاریخ بوده است. 
انتهای پیام/
 


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

افشارزاده: پست‌های مجامع بین‌المللی راحت به دست نیامده است/ سجادی: هر پستی را به هر قیمتی قبول نکنید

• نوشته شده توسط: ramin h

نشست صیانت از اعضای ایرانی مجامع بین‌المللی ورزشی
افشارزاده: پست‌های مجامع بین‌المللی راحت به دست نیامده است/ سجادی: هر پستی را به هر قیمتی قبول نکنید

خبرگزاری فارس: دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت:‌ پست‌هایی که در مجامع بین‌المللی داریم راحت به دست نیامده و آنها باید حمایت‌های لازم را داشته باشند.

خبرگزاری فارس: افشارزاده: پست‌های مجامع بین‌المللی راحت به دست نیامده است/ سجادی: هر پستی را به هر قیمتی قبول نکنید

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، نشست صیانت از اعضای ایرانی مجامع بین‌المللی ورزش روز گذشته با حضور رؤسای فدراسیون‌ها، افشارزاده دبیرکل ملی المپیک و علی‌آبادی رئیس کمیته ملی المپیک در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد.
بهرام افشارزاده در ابتدای این نشست در باره تشکیل این جلسه گفت: این جلسه به صورت پیشنهادی و حمایت کامل از اعضای ایرانی که جزو مجامع بین‌المللی هستند مورد بحث جلسه است.
با توجه به مسائل بین‌المللی ممکن است منزوی شویم و نتوانیم از حق ورزشکاران دفاع کنیم. این جلسه برگزار شد تا انسجام ویژه را داشته باشیم.
وی ادامه داد: تماس با افرادی که ذی‌نفوذ هستند و می‌توانند به ما کمک کنند از مهم‌ترین کارها است. لازم است تا بیوگرافی اعضا را داشته باشیم تا هنگامی که انتخاباتی در کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌های جهانی صورت می‌گیرد این بیوگرافی را ارسال کنیم. مکاتبات مستقیم با شورای المپیک آسیا می‌تواند به ما کمک کند. از طرفی اگر اسامی اعضای ایرانی به صورت کتابچه تهیه شود و به کشورهای مختلف ارسال شود همه جهان می‌توانند از اعضای ایرانی حاضر در مجامع بین‌المللی اطلاع پیدا کنند.
وی افزود: پست‌هایی که در مجامع بین المللی داریم راحت به دست نیامده و رؤسای فدراسیون‌ها به راحتی این اعضا را تغییر دادند. آنها باید حمایت‌های لازم را داشته باشند.

حمید سجادی در ادامه این نشست گفت: هر پستی را به هر قیمتی و هر پست افتخاری را به دلیل افتخاری بودن قبول نکنیم. افرادی باشیم با شأن و جایگاه نظام.
وی افزود: جمع خوبی داریم و همه اعضاء ورزشی هستند. افشارزاده نیز همیشه محبت داشته و جواب منفی به کسی نداده است. امروز یکی از ضعف‌های ما نحوه تعاملات بین‌المللی است. در معرفی خودمان ضعف داریم؛ چه در گویش و چه در فرهنگ و اینکه چه ارتباطی را باید بعد از نشست ادامه دهیم.
سجادی ادامه داد: بیایید قول دهیم در کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌های جهانی به عنوان مشاوران فنی و بین‌المللی باشیم و دیگران هم از این فرصت ها استفاده کنند. راه را برای دیگران باز کنیم؛ در وزرش آنقدر کار هست که کسی جای دیگری را تنگ نمی‌کند.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

کشورهای پیشرفته جهان تشنه دستیابی به جزئیات پرنده جاسوس آمریکا هستند

• نوشته شده توسط: ramin h

سردار سلامی در گفت‌و‌گوی تفصیلی:
کشورهای پیشرفته جهان تشنه دستیابی به جزئیات پرنده جاسوس آمریکا هستند

خبرگزاری فارس: سردار سلامی با بیان اینکه به طور طبیعی همه کشورهای پیشرفته جهان به‌شدت تشنه دست‌یابی به جزئیات پرنده جاسوس آمریکا هستند، گفت: همین اندازه که ما به این پرنده دست یافته‌ایم آمریکا را در زمینه خلع‌سلاح اطلاعاتی خود به یک بازنگری استراتژیک وادار می‌کند.

خبرگزاری فارس: کشورهای پیشرفته جهان تشنه دستیابی به جزئیات پرنده جاسوس آمریکا هستند

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو در خصوص دستاورد اخیر نیروهای مسلح کشورمان در کنترل هواپیمای بدون سرنشین آمریکا گفت: یک اصل در نبردهای اطلاعاتی وجود دارد و آن این است وقتی طرفی در برخورد اطلاعاتی موفق می‌شود روش‌های خود را مخفی نگه می‌دارد و ما نیز در بیان روش‌های رصد، کاوش، کنترل، کشف و شناسایی تلاش‌های اطلاعاتی دشمن و روش‌های غلبه فناورانه تاکتیکی و تکنیکی بر دشمن معذوریم.

وی افزود: اگر باور این موضوع که هواپیمای پیشرفته راهبردی آمریکا در به زمین نشاندن و به کنترل درآوردن آن توسط ایران یک باور سخت و خارج از تصور افکار عادی است باور اینکه این هواپیما با تنوع فناوری‌ها هدایت و کنترل از کنترل خارج شده و سالم روی زمین نشسته سخت‌تر از باور اول است.

سلامی ادامه داد: این پرنده از سیستم‌های هدایت متنوع و چندگانه برخوردار است و هر سیستم دارای هدایت دوگانه است. اولین سیستم خط دید مستقیم زمینی براساس دید پرنده است. بعد از آنکه پرنده از خط دید خارج می‌شود ماهواره‌های ویژه و پیشرفته که دوره تناوب آنها با دوره تناوب زمین یکسان است و نسبت به یک ناظر زمینی همیشه در موضع ثابتی قرار می‌گیرند موضوع رله امواج برای هدایت این وسیله را برعهده می‌گیرند.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: این پرنده همزمان با این سیستم هدایت از طریق ۳ سیستم هدایتی و کنترلی دیگر به نام‌های دیسمک، ترکام و آی‌ان‌اس هدایت می‌شود. یکی از این سیستم‌ها براساس تطبیق ارتفاع وسیله پرنده با توپولوژی زمین و دریافت اطلاعات واقعی از ارتفاع پرنده نسبت به اطلاعات برنامه‌ریزی شده در رایانه سیستم‌های هدایت کنترل استفاده می‌کند و موقعیت خود را ترسیم می‌کند و حرکتش را براساس برنامه‌ریزی انجام می‌دهد. یکی دیگر از این سیستم‌ها براساس تصاویر دریافتی از پرنده و تطابق آن با تصاویر کامپیوتری آن را هدایت می‌کند و سیستم دیگر براساس شتاب‌سنج‌هایی است که با گرفتن انتگرال دوگانه از شتاب موقعیت جسم پرنده در شرایط واقعی تعیین می‌شود و نسبت به موقعیتی در رایانه آن جسم پرنده تعبیه شده انحرافاتش اندازه‌گیری می‌‌شود و این به سیستم هدایت کنترل بازخورد داده می‌شود و او خودش را اصلاح می‌کند.

در ادامه این گفت‌وگو سلامی اظهار داشت: همه این وسایل هدایت و کنترل در این پرنده از دقت‌های فوق‌العاده بالایی برخوردارند و اگر یکی از آنها عمل نکند سیستم پشتیبان دیگری آن را هدایت می‌کند تا پروازش را از روز مسیرهای از پیش تعیین شده هدایت کند و اگر همه این سیستم‌ها به دلیلی از کار بیفتد که امری غیرممکن است و جسم پرنده از محدوده مورد نظر خارج شود این وسیله به صورت خودکار منفجر می‌شود تا قطعات آن در اختیار کشور هدف قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه این پرنده تا ارتفاع 45 هزار پا می‌تواند اوج بگیرد تاکید کرد: با توجه به این شرایط و اینکه این پرنده از فناوری‌های مخفی‌سازی استفاده می‌کند و رادارها نمی‌توانند آن را کشف کنند چطور ممکن است از کنترل خارج شود و سالم به روی زمین بنشیند. پذیرش این موضوع امکانپذیر نیست که بدون غلبه فناورانه این امر صورت گرفته باشد. این پرنده توسط سیستم ثانوی در کنترل قرار گرفته و این معمایی است که آمریکایی‌ها و دیگران باید راجع به آن فکر کنند.

سلامی در ادامه با اشاره به جایگاه ایران در حوزه پرنده‌های بدون سرنشین گفت: ما در خصوص فناوری پرنده‌های بدون سرنشین جزء چند کشور معدود برتر جهان هستیم و مدرن‌ترین پرنده‌های بدون سرنشین و هدایت و کنترل و اسکن و کاوشگر آنها را داریم. ما پرنده‌هایی داریم که کاملا رادارگریز هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: ما دومین کشور دارای فناوری‌ پرنده‌های بدون سرنشین در جهان هستیم و دارای پرنده‌ای هستیم که از فناوری کامل استیلز بهره‌مند است و توسط دقیق‌ترین رادارها تست شده است.

وی ادامه داد: این پرنده و پرنده‌های دیگر ما می‌توانند ده‌ها ساعت بصورت مداوم پرواز کنند و سیستم‌های هدایت و کنترل دقیقی دارند. ما دارای آرایه متنوع از پرنده‌های بدون سرنشین از جثه کوچک دست‌پرتاب گرفته تا پرنده‌های دوربرد و رادارگریز دارای سیستم جمع‌آوری و کشف اطلاعات پیشرفته هستیم.

سلامی با بیان اینکه ما به لبه‌های جدید و نوین فناوری‌های پرنده‌های بدون سرنشین و هدایت و کنترل و کشف شناسایی آنها دست یافته‌ایم گفت: این پرنده‌ آمریکایی که اخیرا به دست آورده‌ایم خیلی فاصله زیادی با فناوری‌های ما در حوزه پرنده‌های بدون سرنشین ندارد. البته این پرنده جامع جمیع دستاوردها و پیشرفت‌های اطلاعاتی، هوانوردی، هدایت و کنترل است و می‌تواند دستاوردهای فناورانه‌ای برای ما داشته باشد. البته باید ابتدا در معرض تحلیل و آنالیز اطلاعاتی و فناورانه ما قرار بگیرد تا ببینیم چقدر می‌تواند باعث افزایش اطلاعاتی و فناوری ما باشد.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه این گفت‌وگو با بیان اینکه این عملیات یک پیروزی برای ما و نیروهای مسلح بود اظهار داشت: علاوه بر آن این یک شکست اطلاعاتی برای دشمنان ما خواهد بود و آنها مطمئن هستند که آزادی عمل‌شان در توسعه فناوری علیه ما به نقاط خطرناک و آسیب‌پذیری رسیده است.

وی با بیان اینکه با گذشت زمان مشخص خواهد شد فناور‌های به کار رفته در این سیستم چه کمکی به ما می‌کند تصریح کرد:‌فاصله ما با آمریکا و رژیم صهیونیستی و دیگر کشورها اینقدر نیست که دستیابی به این پرونده یک آرزو برای ما بوده باشد. البته این یک پیروزی و موضوعی عادی برای ما به حساب می‌آید.

وی افزود: اعتماد به نفس نیرومندی در حوزه فناوری نیروهای مسلح ما صورت گرفته و ثابت کردیم در فضای تحریم و انزوا قادر هستیم به فناوری‌های لازم در حوزه‌های دفاعی دست یابیم.

سلامی بااشاره به دستاوردهای ایران در عرصه جنگ الکترونیک و مقابله با پرنده‌های بدون سرنشین تاکید کرد عبور از مرز اینگونه فناوری‌ها امروز برای ما یک امر طبیعی است یک پرنده بدون سرنشین که تصاویری از سطح زمین و یا هر پارامتر فیزیکی و یا هندسی را که دریافت می‌کند آن را از طریق امواج منتشر می‌کند و هر پایگاه زمینی که بدون رمز و منطق آن دستگاه غلبه کند می‌تواند اطلاعات پرنده را دریافت کند. این فناوری امروز برای دانشمندان عرصه دفاعی و نظامی ما یک فناوری دست‌یافتنی‌، ساده و در اختیار است و پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای در این حوزه داریم و آثارش را دیده‌ایم.

سلامی با بیان اینکه در موضوع نبردهای سایبری اصلا دست‌بسته نیستیم اظهار داشت: دنیا باید این توانایی ما را بپذیرد و باور کند هر چند که مصداق‌هایی از آن را دیده است. دشمنان درک درستی از ظرفیت و پتانسیل ما در حوزه‌های دفاعی پیدا کنند و محاسباتشان را براساس توانمندی‌های ما، واقعی کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در خصوص بعضی از اخبار مبنی بر اینکه این هواپیما از سوی ایساف در افغانستان به پرواز درآمده و متعلق به آنهاست گفت: فرقی نمی‌کند که این پرنده از چه مبدای و توسط چه گروه و کشوری به فضای کشور ما نفوذ کرده باشد این یک تجاوز و عمل خصمانه تلقی می‌شود و هیچ کس از یک پرنده جاسوسی در کشورش استقبال نمی‌کند و آن نماد جاسوسی و اطلاعاتش را به متجاوز پس نمی‌دهد. آمریکا باید بداند کسانی که می‌توانند پیچیدگی‌های این تکنولوژی را در دست بگیرند و آن را کنترل کنند آنقدر ساده نیستند که با این نامه‌ها گناه آمریکایی‌ها را نادیده بگیرند.

وی افزود: این یک پرنده آمریکایی است و توسط آنها هدایت و کنترل می‌شود حتی در اختیار وزارت دفاع آمریکا هم نیست و تحت اختیار سازمان اطلاعات آمریکاست حال چطور نیروهای ایساف می‌توانند از آن استفاده کنند آمریکا باید با روش‌های درست این خطای تجاوزکارانه خود را جبران کند.

سلامی در ادامه در خصوص درخواست برخی کشورها از جمله چین و روسیه برای بازدید از این هواپیما اظهار داشت: تاکنون درخواستی دریافت نشده و من اطلاعی ندارم اما بصورت طبیعی همه کشورهای پیشرفته جهان بخصوص آنها که در جنگ اطلاعاتی با آمریکا هستند به شدت تشنه دست یافتن به جزئیات این پرنده هستند و همین اندازه که ما به این پرنده دست یافته‌ایم آمریکا را در زمینه خلع سلاح اطلاعاتی خود به یک بازنگری استراتژیک وادار می‌کند. 

سلامی با اشاره به اینکه ایران قبلا نیز پرنده‌های بدون سرنشین دشمن را در اختیار گرفته گفت: قبلا هم پرنده‌های بدون سرنشین ولی در کلاسهای پایین‌تری که ارزش افزوده خاصی نداشتند در دریا و نقاط مرزی ما سرنگون شده‌اند ولی به دلیل اینکه این هواپیماها بسیار پائین‌تر از سطح تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین ما بوده‌اند آنها را رسانه‌ای نکردیم و البته بعضا توسط برخی فرماندهان ما اعلام شده‌اند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: آمریکایی‌ها هر چه تاکنون سعی کرده‌اند در فضای اطلاعاتی ما نفوذ کنند با شکست مواجه شدند و از این به بعد نیز همین‌طور است فضای ایران برای هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا بسیار ناامن است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: ما به خصوص بعد از دفاع مقدس تمام توسعه توانمندی دفاعی و بازدارنده خود را بر مبنای خطرناک‌ترین و قوی‌ترین سناریو با قدرتمندترین قدرت‌های نظامی جهان بنا گذاشته‌ایم. حتی در فرضیات خود ائتلافی از قدرت‌ها را پیش‌بینی کرده‌ایم با این فرض که هیچ پشتیبانی جز ملت و تدابیر رهبر معظم انقلاب و فناوری‌های خود نداریم.

سلامی تاکید کرد: امروز با اطمینان اعتماد کامل به تمام بنیه دفاعی خود در مولفه‌های دفاعی در دریا، زمین، هوا و نبرد در فضای مجازی و جنگ نرم و همه زمینه‌هایی که دشمن می‌تواند علیه ما سناریوسازی کند، داریم. 

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: پیام ما به دشمنان این است که در محاسبه اشتباه نکنند و پیاممان به دوستان این است که اطمینان می‌دهیم امروز مقتدرانه در استقلال، تمامیت ارضی، ارزش‌های انقلاب اسلامی به شکل کامل و پیروزمندانه قدرت دفاعی داریم.

وی با اشاره به عملیات دستگیری ریگی گفت: ما دستاوردهای بزرگی در عرصه اطلاعاتی داریم و دستگیری ریگی یک شاهکار اطلاعاتی بزرگ در کنار دستیابی اخیر به این پرنده آمریکایی بود. 

سلامی در خصوص پاسخ ایران به اینگونه اعمال خاطرنشان کرد: ما به نوعی از قانون سوم نیوتن تبعیت می‌کنیم یعنی هر عملی را عکس‌العملی است و با توجه به ملت انقلابی ما ممکن است عکس‌العمل‌های ما بزرگتر هم باشد و این طبیعی است و نمی‌توانیم اقدامات دشمنانمان را بدون پاسخ بگذاریم. آنها باید تبعات و مسئولیت اقدامات تجاوزکارانه و خارج از قوانین بین‌المللی را ببینند. دشمنان آثار پاسخ ما به اعمالشان را خواهند دید. 

وی در ادامه در خصوص پیگیری این موضوع در عرصه سیاسی و دیپلماتیک تاکید کرد: هر اتفاق نظامی حتما دارای یک ماهیت سیاسی است و بصورت طبیعی دفاع دیپلماتیک، تهاجم دیپلماسی و دفاع حقوقی در نهادهای امنیت بین‌المللی موضوعی است که باید حتما دنبال شود و مقابله به مثل آن در عرصه دیپلماسی باید انجام شود.

وی افزود: ارمغان آمریکایی‌ها در اشغال کشورهای دیگر برهم زدن روابط عادی کشورهاست و باید با یک ادبیات سیاسی قدرتمند تعقیب شوند و پاسخگوی اعمالشان باشند. 

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: جهان را نمی‌شود با ادبیات سیاسی دوگانه مدیریت کرد. جهانیان بیدار شده‌اند ولی آنها هنوز بیداری اسلامی را درک نکرده‌اند و نمی‌توانند علائم و آثار قدرت در کشورهای دیگر را کشف کنند. تحولات اخیر با سرعت پایه‌های نفوذ سیاسی و شخصیت بین‌المللی و هویت قدرت آنها را از بین می‌برد و آنها به زوال خود نزدیک می‌شوند.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

سومین المپیاد ملی ورزش دانشجویی بهمن ماه برگزار می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

به میزبانی تهران
سومین المپیاد ملی ورزش دانشجویی بهمن ماه برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: سومین المپیاد ملی ورزش دانشجویی در بهمن ماه امسال به میزبانی تهران برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: سومین المپیاد ملی ورزش دانشجویی بهمن ماه برگزار می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» ، سومین المپیاد ملی ورزش دانشجویی در دو بخش مردان و زنان در بهمن ماه امسال و به میزبانی تهران برگزار می‌شود که ارگان‌های شرکت کننده عبارتند از:
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه جامع علمی و کاربردی

* رشته‌های ورزشی بانوان (11 رشته):
1- هندبال 2- بسکتبال 3- والیبال 4- فوتسال 5- بدمینتون 6- شطرنج 7- کاراته 8- تکواندو 9- تیراندازی10-شنا 11- پینگ‌پنگ

* رشته‌های ورزشی مردان (14 رشته):
1- هندبال 2- بسکتبال 3- والیبال 4- فوتسال 5- بدمینتون 6- شطرنج 7- کاراته 8- تکواندو 9- تیراندازی 10- شنا 11- پینگ‌پنگ 12- دوومیدانی 13- کشتی آزاد 14- کشتی فرنگی
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

تعجب تیم‌های خارجی از حضور کم‌رنگ ایران در بخش انفرادی جام‌جهانی زورخانه‌ای

• نوشته شده توسط: ramin h

/گزارش خبرنگار اعزامی فارس از بلاروس/
تعجب تیم‌های خارجی از حضور کم‌رنگ ایران در بخش انفرادی جام‌جهانی زورخانه‌ای

خبرگزاری فارس: تیم‌های خارجی از حضور کم‌رنگ ایران در بخش انفرادی سومین دوره جام‌جهانی زورخانه‌ای متعجب شدند.

خبرگزاری فارس: تعجب تیم‌های خارجی از حضور کم‌رنگ ایران در بخش انفرادی جام‌جهانی زورخانه‌ای

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به بلاروس، در حالی‌که رقابت‌های انفرادی سومین دوره جام جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای از روز گذشته در بلاروس آغاز شده است، اما حضور کم‌رنگ نمایندگان ایران در این بخش تعجب تیم‌های شرکت کننده را به همراه داشته است.
در حالی‌که اغلب تیم‌های شرکت کننده منتظر حضور قدرتمند ایران به عنوان بخت نخست قهرمانی مسابقات در بخش انفرادی بودند، اما ایران به غیر از بخش میل‌سنگین نماینده دیگری نداشت که این موضوع جای سوال داشت.
بدین ترتیب به نظر می‌رسد با توجه به قدرت و آمادگی بالای تیم‌های آذربایجان و عراق رقابت اصلی در مسابقات انفرادی برای کسب عناوین قهرمانی بین این دو تیم باشد.

* هم‌صدا شدن ورزشکارن ایران و عراق با نوای یاحسین و یا ابوالفضل
از طرفی ورزشکاران کشورمان توجه خاصی به نمایندگان شرکت کننده از کشور عراق دارند و آنها را در هنگام برگزاری مسابقات کمک و تشویق می‌کنند. ورزشکاران ایران و عراق با هم‌صدا شدن در سالن مسابقات نوای "یا حسین" و "یا ابوالفضل" را در سالن مسابقات طنین‌انداز کردند.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

استکی: باشگاه‌ها هنوز طلب فصل قبل را تسویه نکرده‌اند/مشکل بازیکنان ملی زیاد است

• نوشته شده توسط: ramin h

دو هفته است که دستم به توپ نخورده
استکی: باشگاه‌ها هنوز طلب فصل قبل را تسویه نکرده‌اند/مشکل بازیکنان ملی زیاد است

خبرگزاری فارس: بازیکن تیم هندبال سپاهان اصفهان گفت: باشگاه‌ها هنوز طلب فصل گذشته را تسویه نکرده‌اند و بازیکنان را با مشکلات زیادی رویرو می‌کنند.

خبرگزاری فارس: استکی: باشگاه‌ها هنوز طلب فصل قبل را تسویه نکرده‌اند/مشکل بازیکنان ملی زیاد است

سجاد استکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص شرایطش تیم ملی هندبال ایران اظهار داشت: از ناحیه کمر مصدوم هستم و نمی‌توانم در اردوهای تیم ملی حاضر شوم. دو هفته است که دستم به توپ نخورده و تمرین نکرده‌ام. صحبت‌هایی با پزشک متخصص داشتم مشخص شد که احتمالاً بتوانم چند هفته دیگر به میادین بازگردم.
وی ادامه داد: بازی‌های فشرده تیم ملی و لیگ برتر موجب شده تا بازیکنان تیم ملی با مشکلاتی مواجه شوند. خیلی از آنها مصدوم هستند و معلوم نیست که بتوانند تیم ملی را همراهی کنند.
بازیکن تیم ملی هندبال ایران خاطرنشان کرد: در باشگاه‌ها هم مشکلاتی داریم و مسئولان طلب فصل گذشته را تسویه نکرده‌اند. این فصل هم پنج هفته از مسابقات گذشته و هیچ پولی دریافت نکرده‌ایم. ما بازیکنان هم مشکلات خاص خود را داریم و بهتر است که مسئولان به فکرمان باشند.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

تساوی یک بر یک مادرید و بارسا در پایان نیمه اول

• نوشته شده توسط: ramin h

/ال کلاسیکودربی 163/
تساوی یک بر یک مادرید و بارسا در پایان نیمه اول

خبرگزاری فارس: ال کلاسیکودربی اسپانیا در دمای 2 درجه بالای صفر مادرید بین دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در سانتیاگوبرنابئو کلید خورد. نتیجه این جدال حساس تا پایان نیمه نخست با تساوی یک بر یک ثبت شد.

خبرگزاری فارس: تساوی یک بر یک مادرید و بارسا در پایان نیمه اول

به گزارش خبرگزاری فارس، در شب تولد هیگواین، اولین ال‌کلاسیکودربی در حکومت راست میانه ماریانو راخوی رقم می‌خورد و ورود کاپیتان متعصب بارسلونا، پویول از ابتدای بازی نشان از عزم جدی آبی و اناری پوشان برای فتح برنابئو داشت.
فرناندو بوربالان داور با تجربه این دیدار در سوت خود دمید تا یکی از پر بیننده ترین بازی های جهان ورق بخورد.
چه کسی فکرش را می کرد که رئال مادرید مورینیو در ثانیه 34 بازی توسط بن‌زما و پس از اشتباه عجیب والدس برای پایتخت نشینان گلزنی کند؟
همین حادثه ابتدایی کافی بود تا گزارشگران در شبکه های مختلف جهان یک دیدار پر حادثه و عجیب را وعده دهند.
تنها چند دقیقه بعد این مسی بود که می توانست اشتباه راموس را به گل بارسلونا تبدیل کند اما کاسیاس این اجازه را به او نداد.
خط دفاعی رئال مادرید به خصوص در قلب خود به شدت تحت فشار مردان گواردیولا بود.
حادثه بعدی که می توانست سرنوشت بازی را تغییر دهد مصدومیت دی ماریا بود که از دقیقه 15 بازی خط حمله رئال مادرید را به هم ریخت.
دی ماریا به کار خود ادامه داد اما دیگر هرگز خبری از دوندگی همیشگی او نبود.
مشخص نشد که چرا رونالدو در دقیقه 24 بازی دومین گل رئال مادرید را روی پاس زیبای کریم به ثمر نرساند اما همین تک حمله کافی بود تا مادرید تا حدودی از زیر فشار تاکتیکی و تکنیکی بارسلونا خارج شود.
برتری عددی بارسلونا و بازی تماشایی مردان پپ نتیجه داد و این تیم در دقیقه 30 بازی روی کار زیبای تیمی و هوشیاری آلکسیس به گل تساوی رسید. در پایان نیمه اول آلونسو از رئال مادرید در دقیقه 26 کارت زرد دریافت کرد و سانچس 27 و مسی 37 از بارسلونا با همین کارت جریمه شدند.
دو تیم با تساوی یک بر یک در پایان نیمه اول به کار خود خاتمه دادند.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

برنابئو بار دیگر برابر بارسا تعظیم کرد

• نوشته شده توسط: ramin h

/ال‌کلاسیکودربی 163/
برنابئو بار دیگر برابر بارسا تعظیم کرد

خبرگزاری فارس: آبی و اناری پوشان کاتالونیا موفق شدند با نتیجه 3 بر یک در برنابئو رئال مادرید را شکست دهند.

خبرگزاری فارس: برنابئو بار دیگر برابر بارسا تعظیم کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، در شب تولد هیگواین، اولین ال‌کلاسیکودربی در حکومت راست میانه ماریانو راخوی رقم می‌خورد و ورود کاپیتان متعصب بارسلونا، پویول از ابتدای بازی نشان از عزم جدی آبی و اناری پوشان برای فتح برنابئو داشت.

فرناندو بوربالان داور با تجربه این دیدار در سوت خود دمید تا یکی از پر بیننده ترین بازی های جهان ورق بخورد.

چه کسی فکرش را می کرد که رئال مادرید مورینیو در ثانیه 20 بازی توسط بن‌زما و پس از اشتباه عجیب والدس برای پایتخت نشینان گلزنی کند؟
همین حادثه ابتدایی کافی بود تا گزارشگران در شبکه های مختلف جهان یک دیدار پر حادثه و عجیب را وعده دهند.

تنها چند دقیقه بعد این مسی بود که می توانست اشتباه راموس را به گل بارسلونا تبدیل کند اما کاسیاس این اجازه را به او نداد.

خط دفاعی رئال مادرید به خصوص در قلب خود به شدت تحت فشار مردان گواردیولا بود.
حادثه بعدی که می توانست سرنوشت بازی را تغییر دهد مصدومیت دی ماریا بود که از دقیقه 15 بازی خط حمله رئال مادرید را به هم ریخت. دی ماریا به کار خود ادامه داد اما دیگر هرگز خبری از دوندگی همیشگی او نبود.

رونالدو در دقیقه 24 می‌توانست دومین گل رئال مادرید را روی پاس زیبای کریم به ثمر برساند اما این فرصت را از دست داد.

برتری عددی بارسلونا و بازی تماشایی مردان پپ نتیجه داد و این تیم در دقیقه 30 بازی روی پاس زیبای مسی و هوشیاری آلکسیس به گل تساوی رسید. در پایان نیمه اول آلونسو از رئال مادرید در دقیقه 26 کارت زرد دریافت کرد و سانچس 27 و مسی 37 از بارسلونا با همین کارت جریمه شدند.
دو تیم با تساوی یک بر یک در پایان نیمه اول به کار خود خاتمه دادند.

رئال مادرید نیمه دوم را بهتر آغاز و فشار قابل توجهی روی دروازه بارسلونا وارد کرد اما بازی روان و زیبای بارسلونا همچنان ادامه داشت تا این که ضربه ژاوی در دقیقه 51 بازی پس از برخورد به مارسلو تغییر جهت داد و توپ وارد دروازه رئال شد تا این گل به نام مارسلو ثبت شود.

مورینیو کاکا را به جای اوزیل به زمین فرستاد تا شاید میانه میدان و قلب زمین حریف را بیشتر به سود تیمش سنگین کند.

آقای خاص، خدیرای دونده را نیز به جای لاسانای پر اشتباه به زمین فرستاد.
فشار رئال مادرید با تغییر تاکتیک ناگهانی مورینیو افزایش پیدا می کرد ولی عاملی که اجازه حملات همه جانبه را به مادرید نمی داد "بزرگی بارسلونا" بود.

بزرگی و شکوهی که باعث شد فابرگاس به نشانه آن با ضربه سر دروازه مرد شماره یک تیم ملی اسپانیا را برای سومین بار در این ال‌دربی باز کند.

مورینیو که شوک سنگینی را به راحتی می‌شد در صورتش ردیابی کرد، هیگواین را هم به جای دی‌ماریا وارد میدان کرد.
در آن سوی میدان گواردیولا نیز در تعویضی قابل پیش بینی کیتا را به جای سسک فابرگاس به میدان فرستاد.

رئال مادرید برای جبران حادثه تلخی که در برنابئو رخ داده بود به آب و آتش می زد اما مثل همیشه از کمبود تمام کننده‌ای تمام عیار رنج می‌برد.
داوید ویا هم وارد میدان شد تا شایعه دلخوری او از گواردیولا کاملا از بین برود.
62 درصد از مالکیت توپ و میدان در این دیدار در اختیار بارسلونا بود و این تیم بار دیگر در برنابئو، مادرید را تحقیر کرد. به این ترتیب جدال رفت دو تیم در لالیگای 2011 -2012 با نتیجه 3 بر یک به سود بارسلونا خاتمه یافت.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

ایران مهد قوی ترین ها/ دهقان رکورد میل سنگین را جابجا کرد

• نوشته شده توسط: ramin h

/گزارش خبرنگار اعزامی فارس از بلاروس/
ایران مهد قوی ترین ها/ دهقان رکورد میل سنگین را جابجا کرد

خبرگزاری فارس: نماینده ایران در مسابقات هنرهای فردی و در بخش میل سنگین با رکوردشکنی به عنوان قهرمانی رسید.

خبرگزاری فارس: ایران مهد قوی ترین ها/ دهقان رکورد میل سنگین را جابجا کرد

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از بلاروس، تنها نماینده ایران در روز دوم مسابقات جام جهانی ورزش های زورخانه ای(رقابت های هنرهای فردی) با رکوردزنی قابل توجه به عنوان قهرمانی میل سنگین رسید.
مهدی دهقان با رکورد 242 حرکت با ثبت رکوردی جدید و خارق العاده به مقام نخست رسید و این در حالی بود که اعضای تیم ایران با حضور در گود مسابقات به خاطر جلوگیری از مصدومیت احتمالی مانع ادامه دادن وی شدند.
رکورد قبلی این رشته 210 حرکت بود.
ایران در مسابقات هنرهای فردی با وجود در اختیار داشتن قهرمانانی که مدال طلای شان قطعی بود، فقط در میل سنگین شرکت کرد و در قسمت چرخ نیز نمایندگان کشورمان به طور افتخاری در گود مسابقات حضور یافتند که عملکردشان تحسین حاضران را برانگیخت.
انتهای پیام/م


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

اعتراض دنباله دار تیم ایران به نتایج تیمی

• نوشته شده توسط: ramin h

/گزارش خبرنگار اعزامی فارس از بلاروس/
اعتراض دنباله دار تیم ایران به نتایج تیمی

خبرگزاری فارس: مسئولان تیم اعزامی ایران به جام جهانی ورزش های زورخانه ای بلاروس بار دیگر خواستار بازبینی فیلم رقابت های بخش تیمی شدند.

خبرگزاری فارس: اعتراض دنباله دار تیم ایران به نتایج تیمی

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از بلاروس، مسابقات مهارت های تیمی سومین دوره جام جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای در حالی به پایان رسید که آذربایجان با 1036 امتیاز قهرمان شد و ایران با 900 امتیاز به عنوان دومی بسنده کرد.
پس از دومی ایران، نماینده کشورمان با مراجه به کمیته فنی رقابت‌ها خواستار بازبینی فیلم مسابقات شد که پس از بازبینی نیز قهرمان تغییری نکرد. البته پیش از بازبینی امتیاز آذربایجانی‌ها 1047 و امتیاز ایران 1041 بود که با بازیبینی فیلم مسابقات امتیاز دو تیم کم شد، اما در مجموع نتیجه تغییری نکرد.
اعتراض اعضای تیم ایران پس از تایید قهرمانی اذربایجان پایان نیافت و مسئولان تیم اعزامی ایران شب گذشته خواستار بازبینی مجدد فیلم رقابت ها شدند.
اعتراض های دنباله دار اعضای تیم ایران به مسئولان ایرانی فدراسیون بین المللی تعجب ورزشکاران دیگر کشورها را برانگیخته است.
انتهای پیام/م


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

قهرمانی مهارت های فردی جام جهانی ورزش های زورخانه ای به عراق رسید

• نوشته شده توسط: ramin h

/گزارش خبرنگار اعزامی فارس از بلاروس/
قهرمانی مهارت های فردی جام جهانی ورزش های زورخانه ای به عراق رسید

خبرگزاری فارس: تیم عراق به عنوان نخست رقابت های مهارت های فردی جام جهانی ورزش های زورخانه ای در بلاروس دست یافت.

خبرگزاری فارس: قهرمانی مهارت های فردی جام جهانی ورزش های زورخانه ای به عراق رسید

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از بلاروس، مسابقات مهارت های فردی جام جهانی ورزش های زورخانه ای در رشته های چرخ چمنی، چرخ تیز، کباده، سنگ، میل بازی و میل سنگین برگزار شد و با قهرمانی عراق خاتمه یافت.
تیم ایران تنها در بخش میل سنگین به رقابت پرداخت که نماینده ایران(مهدی دهقان) با ثبت رکوردی جدید به قهرمانی رسید و با توجه به غیبت ایران در سایر رشته ها، رقابت برای قهرمانی بین عراق و آذربایجان بود که در نهایت عراقی ها به مقام نخست رسیدند.

نتایج رقابت های بخش مهارت های فردی
چرخ چمنی
مقام اول: جابر صبری از عراق با 358 امتیاز
مقام دوم: مایکل اوبونیو از کنیا با 218 امتیاز
مقام سوم: وینتل سامول کوم از موزامبیک با 216 امتیاز
مقام سوم مشترک: زینچ رسلان از روسیه با 171 امتیاز

چرخ تیز
مقام اول: احمد علی الحسن از عراق با 149 امتیاز
مقام دوم: الوین اکبراف از جمهوری آذربایجان با 98 امتیاز
مقام سوم: مایکل اوبونیو از کنیا با 84 امتیاز
مقام سوم مشترک: خومنکو آناتولی از اکراین با 67 امتیاز

کباده
مقام اول: جابر صبری عبدالامیر از عراق با 280 امتیاز
مقام دوم: محمد نیازف از جمهوری آذربایجان با 246 امتیاز
مقام سوم: موگا نوبرت از اوگاندا با 135 امتیاز
مقام سوم مشترک: ایرلی سیرل از اکراین با 54 امتیاز

میل بازی
مقام اول: عمار ابراهیم از عراق با 216 امتیاز
مقام دوم: خیام عروج اف از جمهوری آذربایجان با 177 امتیاز
مقام سوم: تاراسف کشتین از اکراین با 24 امتیاز
مقام سوم مشترک: سزار آنتونیو از موزامبیک با 23 امتیاز

میل سنگین
مقام اول: مهدی دهقان  از ایران با 1322 امتیاز
مقام دوم: خیام عروج اف از جمهوری آذربایجان با 274 امتیاز
مقام سوم: احمد علی الحسن از عراق با 234 امتیاز
مقام سوم مشترک: انیکچف یوحنی از بلاروس با 51 امتیاز

سنگ
مقام اول: حسن علی بایرام اف از جمهوری آذربایجان با 179 امتیاز
مقام دوم: حمزه عبدالرضا از عراق با 105 امتیاز
مقام سوم: میکیتا ملینچمف از بلاروس با 91 امتیاز
مقام سوم مشترک: زبیر نسوبابا از اوگاندا با 46 امتیاز

در روز نخست مسابقات و در رقابت مهارت های تیمی، آذربایجان با 1048 امتیاز قهرمان شد، ایران با 1041 امتیاز در جایگاه دوم ایستاد و تیم های عراق با 617 و کنیا با 513 امتیاز در جایگاه سوم ایستادند.
سومین روز مسابقات یکشنبه با برگزاری رقابت های اوزان مختلف کشتی پهلوانی و توزیع مدال ها خاتمه می یابد. این رقابت ها با حمایت TC بانک بلاروس و موسسه مالی و اعتباری فردوسی در دهکده المپیک مینسک برگزار شد.
در حاشیه این جام جهانی نمایشگاه عکسی با عنوان «زورخانه در جهان» که دربرگیرنده 65 عکس از استاد قاسم محمدی، استاد علی کاوه، محمد تاجیک و صادق حسینی است به نمایش درآمد.
انتهای پیام/م


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

باهنر درگذشت امام جمعه رفسنجان را تسلیت گفت

• نوشته شده توسط: ramin h

در صحن علنی مجلس
باهنر درگذشت امام جمعه رفسنجان را تسلیت گفت

خبرگزاری فارس: نایب رئیس اول مجلس درگذشت امام جمعه شهرستان رفسنجان را به مردم این شهرستان و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

خبرگزاری فارس: باهنر درگذشت امام جمعه رفسنجان را تسلیت گفت

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر نایب رئیس اول مجلس که در غیاب علی لاریجانی ریاست ساعتی از جلسه علنی امروز (یکشنبه) پارلمان را بر عهده داشت،‌ درگذشت حجت‌الاسلام محمد هاشمیان امام جمعه رفسنجان را به مردم آن شهرستان تسلیت گفت.

وی افزود: درگذشت محمد هاشمیان را به خانواده و همکارمان هاشمیان نماینده رفسنجان تسلیت می‌گوییم و از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت داریم.

مجمع نمایندگان استان کرمان نیز درگذشت حجت‌الاسلام محمد هاشمیان را تسلیت گفتند.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

کلیسای انجیلی و آخرالزمان

• نوشته شده توسط: ramin h

کلیسای انجیلی و آخرالزمان

خبرگزاری فارس: بر مبنای نظرات راست گرایان مسیحی ، حضرت مسیح روزی به زمین برخواهد گشت و برای هزار سال حکومت خواهد کرد. و اقدامات او طی هفت مرحله صورت می گیرد. اکنون مرحله ششم، یا مرحله کلیسا، است و مرحله بعد، «آخر الزمان» خوانده می شود که طی آن حضرت مسیح به سوی زمین رو می کند و مؤمنان مسیحی را حیات دوباره می بخشد.

خبرگزاری فارس: کلیسای انجیلی و  آخرالزمان

مبانی عقیدتی

پیروان کلیسای انجیلی آمریکا که پیروان آن حدود یک چهارم جمعیت آمریکا(70 ملیون نفر) را شامل می شوند و تعدادشان رو به رشد است، مهم ترین خاستگاه نظری راست گرایان مسیحی است. هسته مرکزی پیروان این فرقه، مطلق گرا و معتقد به نبرد دائم بین خیر و شرّ هستند. «بازگشت دوم حضرت مسیح» در «آخر الزمان» بعد از طی مراحلی که نهایت آن به «جنگ و ویرانی بزرگ» ختم می شود، از جمله مبانی اعتقادی این جریان است.
بر مبنای چنین اعتقاداتی حضرت مسیح روزی به زمین برخواهد گشت و برای هزار سال حکومت خواهد کرد. و اقدامات او طی هفت مرحله(1)صورت می گیرد. اکنون مرحله ششم، یا مرحله کلیسا، است و مرحله بعد، «آخر الزمان»(2) خوانده می شود که طی آن حضرت مسیح به سوی زمین رو می کند و مؤمنان مسیحی را حیات دوباره می بخشد. سپس «ضد مسیح»(3) در زمین ظاهر خواهد شد و خود را به دروغ منجی یهودیان خواهد خواند. برخی معتقدند که آنچه که موجب باور برخی به او می شود این است که او قادر به اعاده صلحی ظاهری در خاورمیانه خواهد شد. حکومت ضد مسیح، هفت سال به طول می انجامد و دوره «رنج یا آزمایش بزرگ»(4) خوانده خواهد شد.(5)
پیروان کلیسای انجیلی معتقدند که در این مرحله، حضرت عیسی، سوار بر اسبی سفید، به زمین برخواهد گشت، و در پی او سواره نظامی مرکب از مؤمنان از ابرها سرازیر خواهند شد و حرکت خواهند کرد. عیسی مسیح پیروزمندانه به جنگ وارد شده، معابد باستانی یهودیان را احیا و حکومتی هزار ساله را آغاز خواهد کرد، بهشتی و زمینی جدید را نشان خواهد داد و شیطان را برای همیشه خاموش خواهد کرد.
«بنیاد گرایی مسیحی»(6) در گذشته بر سلوک اخلاقی صحیح تکیه داشت، ولی در دهه های گذشته صرفاً سیاسی شده است. به «بنیاد گرایان»، لقب «تجدید حیات یافته» نیز داده می شود. این مسئله شامل یک نوع تجربه بیداری معنوی و یا صرفاً گرایش به افکار سیاسی خاص است. آنها معتقدند تاریخ بشر در طی نبردی در آخرالزمان به نام «آرماگدون» به پایان می رسد و نقطه اوج آن ظهور دوباره مسیح است؛ پس از آن، داوری نهایی برای همه مردگان و زندگان انجام می شود.
این جریان معتقد است: خداوند مقرر کرده است که بشر هفت مرحله یا هفت مشیت الهی را از سر بگذراند که یکی از آنها «نبرد هسته ای آرماگدون» است.(7) با آغاز این جنگ وحشتناک، رستگارشدگان به آسمانها عروج خواهند کرد و از مصیبت جنگ در امان خواهند بود.
کتاب بر جای مانده نوشته «تیم لاهه»، تشریح کننده چنین اعتقاداتی است و تا کنون در دوازده جلد انتشار یافته و مجموعاً بیش از 50 میلیون نسخه فروش داشته است. در این مجموعه کتابها اعتقادات مسیحیان انجیلی در مورد نبردهایی که قبل و در جریان «بازگشت دوم» مسیح به وقوع خواهد پیوست، تشریح شده است. برخی از پیروان این جریان بر این مبنا که حرکت در جهت برخورد نهایی نباید مختل یا کند شود، نسبت به بسیاری از اقداماتی که در سطح بین المللی صورت می گیرد، نظر منفی دارند، از جمله آنها، دبیر کل سازمان ملل را ـ که وظایفی در مورد حفظ صلح دارد ـ در جهت ضد مسیح می دانند. بسیاری از آنها در پی حوادث یازده سپتامبر و درگیریهای فلسطین بسیار فعال شده و آنها را دلایل دیگری بر اجتناب ناپذیر بودن «جنگ و ویرانی بزرگ» یافته اند. به قول «دولت گیبسون» مدیر «ائتلاف جهانی انجیلی ها»، «خشونتها مردم را به فکر انداخته که آیا مسیح در حال ظهور است؟»
آنچه در نظر بحث ما مهم است این است که مسیحیانی که پروتستان انجیلی شمرده می شوند و ظاهرا به درجات مختلف دارای چنین عقایدی هستند، بزرگ ترین فرقه مسیحی در آمریکا را به وجود آورده اند؛ اگرچه روشن نیست که چه بخشی از آنها اصولاً به این عقاید باور دارند و چه بخشی ندارند. به هر حال، بر مبنای چنین عقایدی راست مسیحی در آمریکا برقراری صلحی پایدار، جامع و حقیقی در خاورمیانه را تا قبل از آمدن «منجی» و وقوع «نبرد نهایی» نه تنها مشکل بلکه غیرممکن می داند و نسبت به تلاش هایی از نوع «روند صلح» و «موافقت نامه های اسلو» به دید شک می نگرد.
چنانکه در آینده تشریح خواهد شد، عقاید دین شناختی (تئولوژیک) راست مسیحی به نوبه خود مبنای اصولی جانبداری این جریان از اسرائیل است و پایگاه سیاسی قابل توجهی برای طرفداران لیکود در آمریکا و عملکرد کسانی چون شارون در اراضی اشغالی فراهم آورده است. بر این مبنا، ایجاد اسرائیل در سال 1948 تحقق یک «پیشگویی پیامبرانه» و مقدمه عملی شدن پیشگوییهای دیگر بوده است. از این جهت ملاحظات استراتژیک یا سیاسی یا ارزشهای مشترک و امثال آن که مبنای جانبداری جریانهای غیرمذهبی از اسرائیل است نقش عمده ای ندارد.
البته بحث آخرالزمان در فرقه های مختلف مسیحیت به گونه های مختلف مطرح شده است و حتی در داخل جریان راست مسیحی نیز تفاوتهایی در نگرشهای بخشهای مختلف آن به مسئله آخرالزمان و ربط آن با کشور اسرائیل وجود دارد. برخی از اینان حاکمیت خدا را به گونه ای موسع می بینند و بر این مبنا معتقدند که خدا قادر به انجام هر آنچه که اراده کند، هست و لذا ضروری نیست که وسیله به خصوصی (دولت به خصوصی) وجود داشته باشد تا خدا بتواند هدف به خصوصی را محقق سازد. به علاوه موضوع تشکیل اسرائیل تا جنگ دوم به عنوان موضوعی جدی مطرح نبود و تنها بعد از این جنگ جدی شد. این واقعیت که نزدیک به دو هزار سال اعتقادی که رژیم اسرائیل از محورهای آن به شمار می رود، نقشی در مسیحیت نداشته است، از بزرگ ترین نقاط ضعف این اعتقاد است.
در بین برخی از انجیلی ها اعتقاد راسخی وجود دارد مبنی بر این که شکل گیری حکومت ضدمسیح نزدیک است و در اثر آن یک دیکتاتوری سیاسی و اقتصادی شدید حاکم خواهد شد به نحوی که حتی برای خرید و فروش معمولی نیز احتیاج به کسب اجازه قبلی خواهد بود. اینان اعتقاد دارند که برای تقویت چنین رژیمی یک پیامبر دروغین توانا و یک مذهب جهانی به وجود خواهد آمد.
البته همه هواداران جریان راست مسیحی الزاما به این گونه عقاید پایبند نیستند، و اعتقادی به مراحل هفت گانه ندارند، بلکه بعضا پذیرفته اند که آموزه های انجیلی باید با شرایط عصر جدید انطباق داده شده و بازگشت به قوانین انجیلی و تحقق قطعی آنها ممکن است قرنها به طول انجامد. اما رهبران سیاسی و مبلغان راست مسیحی؛ مانند «پاتریک رابرتسون» و «جری فالول» و در واقع اکثر مبلغان تلویزیونی و نیز میلیونها تن از پیروانشان معمولاً دارای اعتقادات افراطی هستند.
یکی دیگر از مبانی اعتقادی کلیسای انجیلی اعتقاد به حضرت مسیح به عنوان تنها منجی است. این در حالی است که پیروان دیگر فرقه های لیبرال تر پروتستانیسم؛ مانند «پرسبیتریین ها» و «متودیست ها» حضرت مسیح را یکی از راههای نجات می دانند. این امر به ویژه یکی از مبانی اعتقادی مهمی است که باعث گرایش شدید انجیلی ها به دعوت پیروان دیگر ادیان بلکه پیروان دیگر فرقه های مسیحی به کلیسای انجیلی شده است.
برنامه های عامه پسند تلویزیونی کشیشان پروتستان در آمریکا که حدود 60 میلیون بیننده دارند، پیوسته می کوشند مردم را متقاعد سازند که به جای «صلح» باید در پی «جنگ» باشند. آنها با نقل آیات انجیل سعی می کنند ثابت کنند که ما در دوره آخرالزمان هستیم. اینان چون اعتقاد دارند اسرائیل باید «مقر فرود آمدن» دومین ظهور مسیح باشد، سعی دارند پرستش سرزمین اسرائیل را به یک آیین مذهبی بدل سازند. آثار سیاسی قرارگرفتن معتقدان به «مشیت الهی گرایی» در سمتهای حساس ایالات متحده می تواند بسیار نگران کننده باشد. به عنوان مثال، «جیمس وات» به عنوان وزیر کشور اسبق ایالات متحده، در کمیته مجلس نمایندگان اظهار داشت:
«به علت ظهور دوباره و قریب الوقوع مسیح، نمی توانم خیلی در بندِ نابودی منابع طبیعی خودمان باشم.»
پیام مشیت الهی گرایان، منحصر به مرزهای ایالات متحده نیست. این گروه در اوت 1985 نمایشی را به صحنه آوردند که نخستین کنگره «مسیحیان صهیونیست» نام گرفت.
در اوایل دهه 90 ، آمریکائیان به بیش از 1400 رادیوی مذهبی گوش می دادند. اکثریت هنگفتی از 80000 کشیش بینادگرای پروتستان که روزانه از 400 ایستگاه رادیویی سخن پراکنی می کنند، خواهان مشیت الهی گرایی هستند. برخی از مشهورترین این افراد عبارتند از: پاتریک رابرتسون، جیمی سواگارت، جیم باکر و جری فال ول.
مدرسه های انجیلی بسیاری، چه فرقه ای و چه فرافرقه ای در سراسر آمریکا اصول خداشناسی آرماگدون را بر پایه پرستش اسرائیل تعلیم می دهند. تعداد این مدارس در حدود 200 مؤسسه و دارای حدود 100000 دانشجو می باشند. این دانشجویان پس از فراغت از تحصیل، کشیش پروتستان می شوند، به میان مردم می روند و این دیدگاه را تبلیغ می کنند.
اما «آرماگدون»؛ که در اصل «هار مجدّو» می باشد، به معنی «کوه مجدّو» است. «مجدّو» در شمال فلسطین اشغالی در کرانه غربی رود اردن واقع شده و در طول تاریخ، شهری استراتژیک بوده است. این شهر بر سر راه شرق و غرب و شمال و جنوب قرار داشته است و تبعا جنگهای بسیاری در آن رخ داده است. در صحیفه «حزقیال نبی» درباره این جنگ آمده است:
«بارانهای سیل آسا و تگرگ سخت آتش و گوگرد، تکانهای سختی در زمین پدیدار خواهند آورد؛ کوهها سرنگون خواهند شد، صخره ها خواهند افتاد و جمیع حصارهای زمین منهدم خواهد گردید.»
کشیشان بنیادگرا این توصیفات را نشانه مبادله سلاحهای تاکتیکی هسته ای می دانند. آنها معتقدند مسیح ضربه نخست را وارد خواهد کرد. او سلاح نوینی را به کار خواهد برد که اثری شبیه بمب نوترونی دارد: در کتاب «زکریای نبی» آمده است: «گوشت ایشان در حالتی که بر پاهای خود ایستاده اند کاهیده خواهد شد و چشمانشان در حدقه گداخته خواهد گردید و زبان ایشان در دهانشان کاهیده خواهد شد.»
برخی معجزات در طی این نبرد روی خواهد داد: ازجمله نهر فرات خشک خواهد شد. در این تهاجم همه اعراب به اضافه کنفدراسیون روسیه و ایران به اسرائیل هجوم خواهند برد. دجال وارد خاورمیانه می شود و تندیس خود را در معبد یهودی نصب می کند و تقاضا می کند که همه جهان آن را به جای خداوند بپرستند.
کشیشان بنیادگرا زمانی کمونیست شدن روسیه را نشانه آخرالزمان دانستند. به تبع این نگرش، آنها اعتقاد قلبی به قراردادهای صلح خاورمیانه ندارند و آنها را پایدار نمی دانند.
«لانگ»، مدیر تحقیقات «انستیتو کریستیک» در 1985 افشا کرد «رونالد ریگان»، رئیس جمهور آمریکا، معتقد به ایدئولوژی آرماگدون بوده است. رونالد ریگان در طی همه سالهای زندگی خود تحت تأثیر آموزش مادرش «نل ریگان» بود که گفته می شود زنی بسیار معتقد به کتاب مقدس بوده است. خود وی گفته است که ایمانش را مدیون مادرش است. «الینگ وود» که خود یکی از معتقدان پر و پاقرص پرستش اسرائیل و از جمله نبرد آخرالزمان است، گفته است که او و فرماندار ریگان اغلب با هم می نشینند و درباره پیشگوییهای کتاب مقدس به بحث و گفت وگو می پردازند. ریگان در یک مجلس شام می گوید:
«این نبی خشمگین عهد قدیم، حزقیال است که بهتر از هر کسی، قتل عامی را که عصر ما را به ویرانی خواهد کشید پیشگویی کرده است».
و سپس با خشم تندی درباره کمونیست شدن لیبی سخن می گوید و اظهار عقیده می کند که:
«این علامت آن است که فرارسیدن آرماگدون، دور نیست».
ریگان همچنین در یک مصاحبه گفته است: «اعتقاد دارد که تجدید حیات پیدا کرده است».
دادن لقب «امپراتوری شیطانی» به روسیه توسط وی که بعدها در زبان سیاستمداران آمریکایی مصطلح شد، از همین بینش سرچشمه می گیرد.
اصول آموزش هواخواهان «مشیت الهی» این است که قبل از استقرار پادشاهی جهانی مسیح، مطابق پیشگوییهای کتاب مقدس، ابتدا می بایست یهودیان به اسرائیل بازگردند، سپس دولت یهود تاسیس و کلام خدا برای همه امتها تبلیغ شود. آنها معتقدند یک روز، یک یهودی افراطی، قدس را منفجر خواهد کرد تا در جای آن معبد سلیمان بازسازی شود؛ مراسم قربانی یهود از نو آغاز شود و سپس نوبت به آرماگدون خواهد رسید. حفاریهایی که در زیر قدس انجام می شود به منظور کشف آثار معبد سلیمان است تا ثابت شود معبد سلیمان در همین مکان فعلی قدس بوده است. در نتیجه با این توجیه به خراب کردن قدس و تاسیس معبد سلیمان درجای آن بپردازند. در حالی که مسلمانان بیم دارند هدف از این حفاریها فرو ریختن خودبه خودی مسجدالاقصی باشد.

راست گرایان مسیحی و اسلام

در حالی که دولت بوش خصوصاً در اوایل دوره بعد از حوادث 11 سپتامبر کوشید تا مانع تبلیغات سوء علیه اسلام شود و مبارزه علیه تروریسم را جنگی بین «جهان متمدن» و دشمنان آن تعریف کند، گرایش راست مسیحی تلاش کرد که نوک تیز حمله را متوجه اسلام در کلیت خود کند. عناصر و گروههای فعال در طیف وسیع راست مذهبی، در این رابطه کوشیدند تا با استفاده از تعبیرات و دعاوی مندرج در سخنرانیهای «اسامه بن لادن» و همفکران او بر علیه یهودیت ومسیحیت از یک سو و تحریف برخی مضامین قرآنی از سوی دیگر چنین تبلیغ کنند که نظرات جریان القاعده، عین نظرات اسلام است و به این ترتیب مسلمانان وارد جنگ علیه مسیحیان شده اند. به عبارت دیگر به قول برخی، راست مسیحی خود را درگیر نوعی «جنگ صلیبی سربسته» علیه مسلمانان کرده است. این امر در عین حال به عامل مهم دیگری درتقویت گرایش مسیحیان راست به تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده است.
اظهارات سردمداران راست مسیحی مانند «جری فالول»، «پاتریک رابرتسن»، «جری واینز» و... نشان می دهد که چگونه طرح مطالب سوء علیه اسلام از 11 سپتامبر به بعد جزء ثابتی از گفتمان سیاسی راست مذهبی شده است. جری واینز، کشیش کلیسای «بابتیست اول» در جاکسون ویل و رئیس سابق کنوانسیون بابتیست جنوبی که در کنوانسیون سالانه کشیشان محافظه کار در 15 ژوئن 2002 سخن می گفت، علاوه بر طرح مطالب اهانت آمیز علیه اسلام، از «کثرت گرایی مذهبی» در آمریکا انتقاد کرد و گفت این کثرت گرایی به غلط، همه مذاهب را با هم برابر فرض می کند. به نوشته «نیویورک تایمز» دیگر رهبران کنوانسیون مذکور نیز در همان جلسه یا در روزهای بعد، از اظهارات واینز حمایت کرده و مدعی شدند که اظهارات وی «بر تحقیقات وی درباره اسلام» مبتنی است. مطلب قابل توجه این که جرج بوش روز بعد از سخنرانی واینز از طریق ماهواره، پیامی برای نشست مذکور فرستاد و از جمله این جماعت را از «پیشگامان مدارا و آزادی مذهبی» خواند. روشن نیست که آیا وی قبل از ارسال پیام، از مضامین سخنرانی واینز مطلع بوده، یا خیر ؛ هر چند که در سخنان وی نشانه ای حاکی از اطلاع وی وجود نداشته است. شماری از فعالان حقوق مدنی، از جمله گروه یهودی «جامعه ضد بهتان» ضمن انتقاد از اظهارات واینز از بوش خواستند تا علناً از اظهارات وی فاصله بگیرد.
اظهارات فالول در برنامه 60 دقیقه ای در شبکه تلویزیونی «سی . بی . اس» علیه پیامبر (ص)در 8 اکتبر 2002 نمونه دیگری از اقدامات سوء سردمداران راست مسیحی علیه اسلام است.
«جری فالول» در مهر ماه 81 در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی «سی . بی . اس» آمریکا، رسول گرامی اسلام (ص) را مورد اهانت قرار داده بود. متعاقب این اظهارات توهین آمیز، علاوه بر ملتهای مسلمان در کشورهای مختلف، سازمان کنفرانس اسلامی، طی واکنشهایی بیانات این کشیش و اقدام شبکه تلویزیونی «سی.بی.اس» امریکا در پخش آن را محکوم کردند.
اگرچه مقامات امریکایی در مواجهه با اعتراض مسلمانان این کشور نسبت به اظهارات موهن این کشیش گستاخ، باآنان به طور صوری همدردی کرده و این اظهارات را موضع شخصی گوینده آن تلقی کرده اند ولی نمی توان سهم دولت امریکا ودولتهایی را که با عملکرد فرهنگی و سیاسی خود زمینه چنین گستاخیهایی را در داخل کشور خود به وجود می آورند، نادیده گرفت.
درکشوری که رئیس جمهور بی خرد و بی تجربه اش پس از حادثه 30 شهریور تعمداً لبه تیز حملات خود را متوجه «اسلام گرایی» می کند و از سر نادانی سخن از لزوم به راه افتادن مجدد جنگهای صلیبی به میان می آورد، طبیعی است که کشیشان و اسقفهای آن نیز اینگونه مقدسات مسلمانان را وقیحانه مورد تعرض و هتک حرمت قرار دهند.
تظاهرات اعتراض آمیز مردم هند علیه اظهارات وهن انگیز «جری فالول» کشیش امریکایی که در آن به نبی اکرم (ص) جسارت کرده بود، دست کم پنج شهید و تعداد زیادی مجروح بر جای گذاشته است. این خونین ترین عکس العمل مسلمانان علیه گستاخی آن کشیش حمایت شده امریکایی بود.
«فرید زکریا» یکی از نویسندگان مجله «نیوزویک» طی مقاله ای ضمن انتقاد از اظهارات فالول نوشت: «بلافاصله بعد از 11 سپتامبر فالول و رابرتسون تصمیم گرفتند که از این فاجعه برای بسیج طرفدارانشان علیه لیبرالها، طرفداران سقط جنین و... استفاده کنند، اما این امر عکس العمل شدیدی در جامعه آمریکا برانگیخت و محکومیت آنها را توسط طیف وسیعی از جمله رئیس جمهور بوش در پی داشت. در نتیجه فالول و رابرتسون وادار به عقب نشینی شدند، معذرت خواستند و به نحوی ناشیانه مدعی شدند که اظهارات آنها خارج از متن درنظر گرفته شده است. آنها بعداً از آن نوع کینه توزی دست برداشتند و در عوض مسلمانان را هدف آسان تری یافتند».
نکته قابل توجه در دوره بعد از توهین فالول، نحوه برخورد کاخ سفید بود. سخنگویان کاخ سفید حتی در مواردی که کراراً مورد سؤال قرار می گرفتند از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده و تنها به تکرار این که «به نظر رئیس جمهور، اسلام دین صلح است» بسنده می کردند. به طور کلی کاملاً مشهود است که جرج بوش دیگر توجهی را که بلافاصله بعد از 11 سپتامبر به تبلیغ بردباری مذهبی و جلوگیری از انجام اقدامات و طرح مطالب سوء علیه مسلمانان و اسلام نشان می داد، ندارد. یکی از دلایل اصلی این امر را می توان نفوذ بسیار بالای راست مسیحی در حزب جمهوری خواه و نقش مهمی که آنها در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2004 ایفا می کنند، دانست.
__________________________________________________________________________________
پی نوشت ها:
1. Dispensation.
2. End time.
3. Antichrist.
4. Tribulation.
5. Armageddon.
6. Rebirth.
7. این نظام «مشیت الهی گرایی» نامیده می شود

نویسنده : علی فهیم دانش

منبع :masafportal.com


انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

برای بازگشت مرادی به اردوی تیم ملی با رضازاده صحبت کردم

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس هیئت وزنه‌برداری اصفهان در گفت‌وگو با فارس:
برای بازگشت مرادی به اردوی تیم ملی با رضازاده صحبت کردم

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت وزنه برداری اصفهان گفت: برای بازگشت سهراب مرادی به اردوی تیم ملی با رئیس فدراسیون صحبت‌های لازم را انجام دادم.

خبرگزاری فارس: برای بازگشت مرادی به اردوی تیم ملی با رضازاده صحبت کردم

مرتضی سیف‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: پس از اینکه حسین رضازاده اعلام کرد که سهراب مرادی باید برای بازگشت به تیم ملی تعهد بدهد، عصر روز گذشته با وی صحبت‌های لازم را انجام دادم.

وی ادامه داد: از اول دی‌ماه اردوی تیم ملی وزنه‌‌برداری در تهران آغاز می‌شود و بنده به اتفاق سهراب مرادی در تهران حاضر می‌شویم تا در صورتی که لازم باشد برای بازگشت سهراب به اردوی تیم ملی هرگونه تعهدی را که بخواهند، بدهیم.

سیف زاده تصریح کرد: کیانوش رستمی، قهرمان جهان در وزن 85 کیلوگرم و رقیب مرادی نیز از رکوردهایی که وی در جام باشگاه‌های آسیا به ثبت رسانده خوشحال است، چراکه حضور دو ملی پوش مدعی در یک وزن می‌تواند برای هر دو ایجاد انگیزه ‌کند.

رئیس هیئت وزنه برداری اصفهان گفت: رضازاده هم دیروز اعلام کرده بود که رکورد 85 المپیک توسط یک ایرانی خواهد شکست که با بازگشت مرادی به اردوی تیم ملی قطعاً این اتفاق در لندن رخ خواهد داد.
 
به گزارش فارس، حسین رضازاده، رئیس فدراسیون روز گذشته اعلام کرده بود که سهراب مرادی در صورتی می‌تواند به اردوی تیم ملی بازگردد که تعهدات لازم را بدهد.
انتهای پیام/خ


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

مصرف میوه «به» در کاهش تهوع زنان باردار مؤثر است

• نوشته شده توسط: ramin h

آشنایی با طب سنتی ایران/
مصرف میوه «به» در کاهش تهوع زنان باردار مؤثر است

خبرگزاری فارس: دستیار تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مصرف میوه «به» در تقویت دریچه تحتانی مری یا فم معده مؤثر است و موجب کاهش تهوع دوران بارداری زنان می‌شود.

خبرگزاری فارس: مصرف میوه «به» در کاهش تهوع زنان باردار مؤثر است

محمود خدادوست در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: طب سنتی طبی پیشگیرانه است و در طب سنتی ایران برای حفظ سلامت و تندرستی افراد، باید متناسب با مزاج سن، مزاج فرد، مزاج فصل و مزاج جنس تدابیری اتخاذ شود.

وی گفت: افراد تدابیر خاصی را با توجه به مزاج‌های 9 گانه باید در نظر بگیرند و برای حفظ تعادل بدنشان باید با توجه به مزاجشان غذاهایی را مصرف کنند، به عنوان مثال کسی که دارای طبیعت گرم و خشک است باید غذاهای متمایل به سردی را در رژیم غذایی خود قرار دهد. 

دستیار تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: ویار و تهوع حاملگی یکی از مسائلی است که زنان حامله در طول دوران بارداری با آن مواجه هستند که ویار حاملگی مربوط به عملکرد دریچه تحتانی مری یا فم معده است.
 
خدادوست ادامه داد: عادت ماهانه زنان در دوران حاملگی قطع می‌شود و برخی اخلاط کثیف که در حالت طبیعی از طریق آن از بدن خارج می‌شد، در بدن باقیمانده و تجمع پیدا می‌کند، این موضوع باعت تحریک دریچه تحتانی مری یا فم معده می‌شود و این دریچه به خوبی کار نمی‌کند، در نتیجه موجب بروز ناراحتی گوارشی و تهوع می‌شود.

وی اضافه کرد: استفاده از مواد غذایی که دریچه تحتانی مری یا فم معده را تقویت کند، موجب کاهش تهوع دوران بارداری می‌شود.
 
دستیار تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در گذشته به زنان باردار توصیه می‌شد برای اینکه کودکشان زیبا شود، روزانه یک عدد میوه «به» مصرف کنند به دلیل اینکه «به» موجب تقویت دریچه تحتانی مری می‌شود و از این طریق دستگاه گوارش خوب کار می‌کند.

خدادوست بیان کرد: توصیه می‌شود که زنان باردار از موادغذایی که موجب تقویت معده می‌شود در دوران بارداری استفاده کنند.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

نشست نگاه تاریخی به علم در ایران برگزار می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

نشست نگاه تاریخی به علم در ایران برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: نشست «نگاه تاریخی به علم در ایران» به همت گروه جامعه‏شناسی علم و معرفت در انجمن جامعه‌شناسی ایران برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: نشست نگاه تاریخی به علم در ایران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، نشست «نگاه تاریخی به علم در ایران» با سخنرانی حمید عبداللهیان روز سه‏شنبه 22 آذرماه در انجمن جامعه شناسی ایران برگزار می‌شود.
این نشست ساعت 13 تا 17 در محل انجمن جامعه شناسی و به همت گروه جامعه‏شناسی علم و معرفت انجمن جامعه‌شناسی ایران برگزار می‌شود.
انجمن جامعه شناسی ایران در بزرگراه جلال آل احمد، بعد از پل گیشا (از غرب به شرق)، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، طبقه اول واقع است.
انتهای پیام/ک


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

پخت غذا در ظروف مسی سفیدشده با سرب موجب مسمومیت می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

تغذیه و سلامت خانواده/
پخت غذا در ظروف مسی سفیدشده با سرب موجب مسمومیت می‌شود

خبرگزاری فارس: یک متخصص تغذیه گفت: امروزه به دلیل گران بودن قلع، برخی افراد ناباب برای سفید کردن ظروف مسی به آن سرب اضافه می‌کنند که پخت غذا در چنین ظروفی موجب بروز مسمومیت در افراد می‌شود.

خبرگزاری فارس: پخت غذا در ظروف مسی سفیدشده با سرب موجب مسمومیت می‌شود

سید ضیاءالدین مظهری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: ظروفی که برای تهیه غذا استفاده می‌شود باید به گونه‌ای باشد که در پروسه پخت، ترکیبات غذا تغییر پیدا نکند.

وی گفت: ظروفی که از شیشه‌ای به نام پیرکس ساخته می‌شود هیچ تغییری در ترکیب غذا ایجاد نمی‌کند همچنین ظروف استیل بعد از پیرکس، بهترین ظروف برای طبخ غذا هستند.

این متخصص تغذیه ادامه داد: ظروف مسی در گذشته استفاده می‌شد و افراد از قلع برای سفید کردن آن استفاده می‌کردند و در پروسه پخت به دلیل اینکه ظرف مسی قلع اندود شده بود، هیچ ترکیب مضری وارد غذا نمی‌شد.

مظهری بیان داشت: متأسفانه امروزه به دلیل گران بودن قلع، برخی افراد ناباب برای سفید کردن ظروف مسی به آن سرب اضافه می‌کنند که پخت غذا در چنین ظروفی موجب بروز مسمومیت می‌شود.

وی اضافه کرد: مسمومیت ناشی از سربی که در پروسه حرارت وارد غذا می‌شود، موجب آسیب به سیستم عصبی و مغز می‌شود.
انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

باشگاه کاله مازندران آکادمی بسکتبال تاسیس می‌کند

• نوشته شده توسط: ramin h

باشگاه کاله مازندران آکادمی بسکتبال تاسیس می‌کند

خبرگزاری فارس: باشگاه کاله مازندران برای پرورش استعداهای بسکتبال آکادمی این رشته را تاسیس می‌کند.

خبرگزاری فارس: باشگاه کاله مازندران آکادمی بسکتبال تاسیس می‌کند

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، تیم بسکتبال کاله مازندران که در لیگ دسته اول حضور دارد، برای پرورش استعدادهای این رشته در مازندران قصد تاسیس آکادمی بسکتبال در این استان را دارد.

محمدعلی رجایی، سرپرست این تیم با اعلام این خبر به فارس گفت: باشگاه کاله در راستای پرورش استعدادهای بومی بسکتبال مازندران ساخت آکادمی بسکتبال را در دستور کار خود قرار داده و به احتمال فراوان در چند روز آینده کلنگ ساخت این آکادمی با همت وزارت ورزش و جوانان به زمین خواهد خورد.

وی ادامه داد: مدیرعامل باشگاه قول داده است که در ظرف کمتر از یک سال این آکادمی را به مرحله افتتاح و بهره برداری برساند.
انتهای پیام/خ


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

شایعه پیدا شدن آدم کوتوله در زنجان تکذیب شد

• نوشته شده توسط: ramin h

از سوی مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان؛
شایعه پیدا شدن آدم کوتوله در زنجان تکذیب شد

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: پیدا شدن آدم کوتوله در زنجان شایعه بوده و رسما تکذیب می‌شود.

خبرگزاری فارس: شایعه پیدا شدن آدم کوتوله در زنجان تکذیب شد

یحیی نقی‌زاده محجوب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با رد شایعات موجود مبنی بر پیدا شدن آدم کوتوله در این استان، اظهار داشت: پیدا شدن آدم کوتوله در زنجان واقعیت ندارد.

وی با اشاره به اینکه فیلم تهیه شده از آدم کوتوله یک انیمیشن ساختگی است، خاطر نشان کرد: این انیمیشن از طریق بلوتوث به افراد ارسال می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان با بیان اینکه انیمیشن تصویر آدم کوتوله متعلق به مرد 40 یا 45 ساله را نشان می‌دهد، اضافه کرد: آدم کوتوله در این تصویر با ریش و موی بلندی به نمایش درآمده است.

وی تصریح کرد: در انیمیشن تهیه شده این عروسک انسان‌نما توسط یک فرد از داخل جعبه بیرون آورده می‌شود و سپس در جای خود قرار داده می‌شود.

نقی‌زاده محجوب با اشاره طراحی ماهرانه انیمیشن مربوط به آدم کوتوله ادامه داد: در تصاویر بلوتوث شده به مردم، دست‌ها و پاهای آدم کوتوله به هنگام جابه‌جایی حرکت می‌کند که این امر موجب انحراف اذهان عمومی می‌شود.

وی به شایعه نگهداری و به نمایش گذاشتن این آدم کوتوله در موزه باستانشناسی استان زنجان اشاره کرد و گفت: این شایعه به هیچ وجه صحت ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان همچنین به مراجعه مردم به موزه باستان شناسی ذوالفقاری اشاره کرد و افزود: برخی از افراد با انجام چنین اقداماتی با احساسات و افکار مردم بازی می‌کنند.

وی اظهار داشت: بین مردم شایع شده که میراث فرهنگی استان زنجان به منظور نمایش این آدم کوتوله در موزه باستان شناسی ذوالفقاری از هر بازدید‌کننده مبلغ 40 هزار ریال دریافت می‌کند در حالی که این موضوع صحت ندارد.

انتهای پیام/


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

ملوان هم مانند استقلال و پرسپولیس است/ تیم‌ها مقابل ما انگیزه دارند

• نوشته شده توسط: ramin h

ایراندوست در گفت‌وگو با فارس:
ملوان هم مانند استقلال و پرسپولیس است/ تیم‌ها مقابل ما انگیزه دارند

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان گفت: ملوان مانند استقلال و پرسپولیس است و سایر تیم‌ها مقابل ما با انگیزه بازی می‌کنند.

خبرگزاری فارس: ملوان هم مانند استقلال و پرسپولیس است/ تیم‌ها مقابل ما انگیزه دارند

مریم ایراندوست در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره شکست تیمش مقابل اوج‌نصر گفت: بازیکنان سابق اوج‌نصر به این تیم برگشته‌اند و ما مقابل تیمی به میدان رفتیم که فصل قبل به عنوان سومی رسیده بود. شرایط میزبانی نیز مزید بر علت شد تا مغلوب این تیم شویم.

وی ادامه داد: در طول 90 دقیقه توپ و میدان در دست ما بود، اما در دقیقه 48 روی ضدحمله گل خوردیم. همین‌جا به مربی این تیم تبریک می‌گویم. اوج‌نصر تیمی ریشه‌دار است که از همان ابتدای لیگ حضور داشته است؛ حیف بود چنین تیمی نتایج ضعیفی را کسب کند.

سرمربی تیم ملوان عنوان کرد: ملوان مانند تیم‌های استقلال و پرسپولیس است! همان‌طور که سایر تیم‌ها مقابل این دو تیم با انگیزه مضاعف بازی می‌کنند، مقابل ملوان نیز به همین گونه هستند. تیمی حتی اگر در بازی‌های دیگر نتیجه نگرفته باشد مقابل ما خوب بازی می‌کند. از طرفی با توجه به اینکه من سرمربی تیم ملی هستم بازیکنان تلاش می‌کنند خوب بازی کنند و همین کار را برای ما سخت‌تر می‌کند.

ایراندوست با بیان اینکه تلاش بازیکنان برای تیم ملی مفید است، اظهار داشت: من در تمام مسابقات اسامی بهترین بازیکنان را یادداشت می‌کنم تا اگر زمانی تیم ملی به چنین بازیکنانی احتیاج داشت معرفی کنم.
انتهای پیام/خ


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

مشاجره لفظی نمایندگان روسیه و فرانسه در شواری امنیت

• نوشته شده توسط: ramin h

مشاجره لفظی نمایندگان روسیه و فرانسه در شواری امنیت

خبرگزاری فارس: نمایندگان روسیه و فرانسه در شورای امنیت درباره سوریه دچار اختلاف بودند که این اختلاف به مشاجره لفظی انجامید.

خبرگزاری فارس: مشاجره لفظی نمایندگان روسیه و فرانسه در شواری امنیت

به گزارش فارس، روزنامه النهار لبنان به نقل از منابع دیپلمات اعلام کرد که مشاجره‌ای لفظی میان ویتالی چورکین و همتای فرانسوی او در شورای امنیت پیش آمد.

به گزارش النهار، چورکین که اکنون ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد، به جلسه شورای امنیت و توضیح یکجانبه ناوی پیلای کمیسریای عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر درباره وضع سوریه اعتراض کرد که این اعتراض با اعتراض شدید ژرار آرو نماینده فرانسه روبه‌رو شد.

چین درخواست کرده بود که توضیحات ناوی پیلای شامل وضعیت فلسطین اشغالی نیز بشود.

نماینده روسیه در این هنگام فرصت را غنیمت شمرد و درخواست جلسه‌ای کرد هر کدام از اعضای شورا حق داشته باشند صحبت کنند اما آرو بشدت اعتراض کرد و به طور ضمنی خواستار رای‌گیری شد و چون نماینده روسیه می‌دانست که رای به سود نماینده فرانسه تمام خواهد شد، کوتاه آمد.

فرانسه کشوری است که در ماه‌های گذشته بیشترین تلاش طاقت‌فرسا را در شورای امنیت علیه سوریه داشته است و به دلیل حمایت روسیه از سوریه، بشدت از سیاست مسکو عصبی است.

روسیه به همراه چین، تاکنون مانع صدور قطعنامه‌ علیه سوریه شده‌اند؛ امری که خشم آمریکا و فرانسه و انگلیس را بشدت برانگیخته است.

انتهای پیام/.++


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

انگلیسی‌ها برای تولید برق به سوزاندن اجساد متوسل می‌شوند

• نوشته شده توسط: ramin h

انگلیسی‌ها برای تولید برق به سوزاندن اجساد متوسل می‌شوند

خبرگزاری فارس: با نصب توربین بر روی یک کوره آدم‌سوزی در شهر دورهام، گرمای حاصل از سوزاندن اجساد به 150 کیلووات بر ساعت برق مبدل می‌شود که قادر است 1500 تلویوزیون را برای یک‌ساعت روشن نگه دارد.

خبرگزاری فارس: انگلیسی‌ها برای تولید برق به سوزاندن اجساد متوسل می‌شوند

به گزارش فارس به نقل از "ام‌اس‌ان‌بی‌سی"، به زودی در شهر دورهام انگلیس از سوزاندن اجساد برای تولید برق استفاده خواهد شد.

بنابراین گزارش، با نصب توربین بر روی یک کوره آدم‌سوزی در شهر دورهام، گرمای حاصل از سوزاندن اجساد به 150 کیلووات بر ساعت برق مبدل می‌شود که قادر است 1500 تلویوزیون را برای یک‌ساعت روشن نگه دارد. این برق به شرکت‌های فعال در زمینه انرژی در منطقه فروخته خواهد شد.

ام‌اس‌ان‌بی‌سی در دفاع از این طرح ناخوشایند که به منزله توهین به انسان‌هایی است که تا همین چند روز قبل در کنار دیگر انسان‌ها زندگی می‌کردند، می‌نویسد: شاید این طرح در نگاه اول مشمئزکننده به نظر برسد اما "استیو لوکر"، مهندس کوره‌های آدم‌سوزی و صاحب و مدیر شرکت "بی اند ال کریمیشن سیستم"  واقع در فلوریدای آمریکا می‌گوید که این طرح می‌تواند فرآیند آدم‌سوزی را بسیار مفیدتر کند چرا که به این وسیله از تولیدات آن استفاده می‌شود.

به گفته لوکر، با توجه به قیمت بالای انرژی در اروپا در کنار قوانین سخت مربوط به دفع زباله (در اینجا منظور اجساد مردگان است)، به نظر می‌رسد که در آینده استفاده از جسد برای تولید انرژی افزایش چشمگیری یابد. وی از اینکه کوره‌های آدم‌سوزی در آمریکا هنوز به اندازه اروپا خروجی گرما ندارند ابراز نارضایتی کرده است.

کوره‌های جسدسوزی در اروپا تقریبا تمام ۲۴ ساعت مشغول کار هستند حال آنکه این رقم در آمریکا تنها 8 ساعت در روز است. هزینه نصب توربین در اروپا ۵ ساله بازمی‌گردد اما این رقم در آمریکا 15 تا 20 ساله است.

سنت سوزاندن جسد، سنتی متعلق به ادیان غیرتوحیدی و بت‌پرستان شرق آسیاست که در کشورهای مسیحی نباید جریان داشته باشد. مسیحیان نیز اجساد مردگان خود را دفن می‌کنند اما روشن نیست که چگونه سوزاندن جسد در این کشورها رواج یافته است؟

این نیز روشن نیست که سازمان‌های عریض و طویل حقوق بشری در اروپا چرا در برابر این توهین آشکار به شان انسان ساکت مانده‌اند؟

انتهای پیام/ک.ص
 


نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

اجرای طرح کارت هوشمند درمان از ابتدای سال آینده

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با فارس خبرداد:
اجرای طرح کارت هوشمند درمان از ابتدای سال آینده

خبرگزاری فارس: مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: کارت هوشمند درمان به صورت پایلوت از ابتدای سال آینده در استان گیلان اجرایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح کارت هوشمند درمان از ابتدای سال آینده

رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره دلیل تأخیرهای متوالی در اجرای کارت هوشمند درمان، اظهار داشت: کارت هوشمند درمان با تعاریفی که در گذشته شده بود قابل دسترس نیست.

وی ادامه داد: کارت هوشمند درمان نیاز به 15 سال کار تخصصی دارد؛ در کاندا صدور کارت هوشمند درمان حدود 12 سال طول کشیده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: برای اجرای این طرح با گذشت 15 سال چندین مدیر تغییر می‌کند که همین موضوع موجب انحراف در پروژه کارت هوشمند درمان می‌شود.

حافظی با اشاره به اینکه این موضوع چند صد میلیارد تومان بارمالی دارد گفت: سازمان نمی‌تواند چنین منابعی را تأمین کند.

وی خاطرنشان کرد: پروژه کارت هوشمند درمان را با یک نرم افزار ساده که در حال تکمیل است در اختیار پزشکان قرار می‌گیرد و کارت تعیین هویت نیز به بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی ارائه می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: پیش بینی ما این است در اوایل سال آینده طرح کارت هوشمند درمان را به صورت پایلوت در استان گیلان اجرایی کنیم.

به گزارش فارس از مزایای کارت هوشمند درمان تأمین اجتماعی، جلوگیری از بروز تخلفات و سوء استفاده‌های فعلی، مدیریت اطلاعات تولید شده درمانی، تشکیل پرونده الکترونیکی درمانی بیمار و ارائه خدمات بهتر درمانی به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی است.
انتهای پیام/   


نظرات()

  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات