تبلیغات
روزنامه - مطالب هفته دوم فروردین 1391
پنجشنبه 10 فروردین 1391

مراسم چهلمین روز درگذشت ننه‌علی برگزار می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

مراسم چهلمین روز درگذشت ننه‌علی برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: مراسم چهلم مادر شهید «قربانعلی رخشانی» معروف به «ننه‌علی» امروز از ساعت 17 در منزل دخترش به صورت خانوادگی برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: مراسم چهلمین روز درگذشت ننه‌علی برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار فارس، مراسم چهلمین روز درگذشت مادر شهید «قربانعلی رخشانی» معروف به «ننه‌علی» امروز پنجشنبه 10 فروردین 1391 در منزل دخترش عالیه رخشانی به صورت خانوادگی برگزار می‌شود.

همچنین به گفته قاسم ملک‌زاده نواده ننه‌علی، مراسم اصلی با حضور عموم مردم در روزهای آینده بر سر مزار این بانوی صبور برگزار خواهد شد که تاریخ دقیق آن متعاقبا اعلام می‌شود.

بنابراین گزارش، ننه‌علی در تاریخ 3 اسفند 1390 پس از تحمل 30 سال رنج دوری از فرزندش شهید غلامعلی رخشانی و در حدود 90 سالگی به فرزند شهیدش پیوست.

وی که مجاورت مزار فرزندش در قطعه 24 شهداء را برای زندگی برگزیده بود از سه سال پیش به خواست رهبر معظم انقلاب به منزل دخترش نقل مکان کرد و روزهای پایانی زندگی خود را در آنجا و در بستر بیماری می‌گذراند.

مراسم دیگری نیز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان به همین مناسبت بر سر مزار «ننه علی» برگزار خواهد شد که زمان آن متعاقبا اعلام می شود.

انتهای پیام/

 


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

اعتصاب‌های معلمان انگلیس مدارس لندن را به حالت تعطیل درآورد

• نوشته شده توسط: ramin h

اعتصاب‌های معلمان انگلیس مدارس لندن را به حالت تعطیل درآورد

خبرگزاری فارس: اعتصاب‌های معلمان در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت انگلیس ادامه یافت و دو سوم مدارس لندن را به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل درآورد.

خبرگزاری فارس: اعتصاب‌های معلمان انگلیس مدارس لندن را به حالت تعطیل درآورد

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز» هزاران معلم انگلیسی در اعتراض به سیاست‌های ریاضتی دولت که بر حقوق دوران بازنشستگی آنها تأثیر خواهد گذاشت به خیابانها ریختند.

این شبکه خبری ضمن اعلام این خبر افزود اعضای «اتحادیه ملی معلمان» و «اتحادیه دانشکده و دانشگاه» دست به اعتصاب یک روزه زدند و در مرکز شهر لندن به راهپیمایی پرداختند.

اتحادیه ملی معلمان، بزرگترین اتحادیه در لندن است که ۳۰۸ هزار عضو دارد. ۶۰ درصد کل معلمان لندن عضو این اتحادیه  هستند.

به گزارش «یورونیوز» در اعتصابات امروز، پنجشنبه ۲۹ مارس، معلمان دو سوم مدارس انگلیس تعطیل شده و یا به حالت نیمه‌تعطیل درآمدند.

"مارک‌کمپبل" یکی از مدیران اجرایی «انجمن دانشکده و دانشگاه» در گفتگو با یورونیوز اظهار داشت: "این اعتصاب، چهارمین دور اعتصابات معلمان در طول سال گذشته است. برنامه دولت این است که پرداختی کارکنان بابت مستمری بازنشستگی را افزایش دهد و سن بازنشستگی را هم تا ۶۸ سالگی بالا ببرد. ما نمی‌خواهیم هم پول بیشتر پرداخت کنیم، هم مدت زمان بیشتری کار کنیم و در ازاء آن مستمری بازنشستگی کمتری هم بگیریم.»

منابع خبری پیش از این خبر داده بودند دولت انگلیس قصد دارد از هفته آینده، اولین مرحله افزایش ۵۰ درصدی در پرداختی‌های مستمری معلمان را عملیاتی کند. 

دولت انگلیس، اصلاحات در نظام حقوق مستمری‌بگیران را از جمله اقدامات لازم برای تحقق اصلاحات بنیادین در ساختار اقتصادی این کشور می‌داند. افزایش پرداختی‌های مستمری‌بگیران و بالا بردن سن بازنشستگی از جمله سیاست‌های ریاضت اقتصادی است که دولت انگلیس در این راستا در پیش گرفته است.

معلمان و اساتید دانشکاه در انگلیس تأکید کرده‌اند تا زمانی که به مطالبات آنها توجه نشد به اعتصابات خود ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/د.ص 

 


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

هلال احمر اصفهان 674 نفر را نجات داده است

• نوشته شده توسط: ramin h

از آغاز طرح ملی امداد و نجات تا روز دهم فروردین ماه
هلال احمر اصفهان 674 نفر را نجات داده است

خبرگزاری فارس: معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: از ابتدای آغاز طرح امداد و نجات نوروزی تا روز دهم فروردین ماه به 685 نفر حادثه دیده کمک‌رسانی شده است و 674 نفر نیز توسط امدادگران هلال احمر نجات یافته‌اند.

خبرگزاری فارس: هلال احمر اصفهان 674 نفر  را نجات داده است

حیدر علی خانبازی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، بابیان اینکه طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال 90 از تاریخ 25 اسفند سال 90 آغاز و تا پایان روز 15 فروردین ماه سال 91 ادامه دارد، اظهار داشت: تا اواسط روز دهم فروردین‌ماه 91، امدادگران هلال احمر 142 مورد حادثه را در استان اصفهان پوشش داده‌اند.

وی در ارتباط با نیروی انسانی به کار گرفته شده از سوی هلال احمر برای امداد و نجات در جاده‌های استان اصفهان گفت: 100 نفر از پرسنل جمعیت هلال احمر استان برای انجام طرح ملی امداد و نجات به خدمت رسانی به مسافران نوروزی مشغول هستند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان افزود: همچنین آمار نیروهای امدادی داوطلب جمعیت هلال احمر استان اصفهان از آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال 90 تاکنون بالغ بر 500 نفر بوده است.

وی در ارتباط با تجهیزات و امکانات به کار گرفته شده از سوی هلال احمر استان برای انجام این طرح گفت: یک دستگاه چرخ بال MIL 171، 13 دستگاه خودرو نجات، 23 ست نجات، 15 دستگاه اطفای حریق، 23 دستگاه وانت کمک دار و 32 دستگاه آمبولانس به کمک نیروهای امداد و نجات هلال احمر آمده‌اند.

خانبازی با اشاره به اینکه تاکنون 127 نفر از افراد درمانده و بی‌سرپناه که بر اثر حوادث رانندگی در جاده‌ها دچار مشکل شده بودند، اسکان اضطراری یافتند، گفت: اقلام امدادی همچون پتو، والور، نان، خرما، کنسرو و آب معدنی در اختیار افرادی که در پایگاه‌های هلال احمر اسکان اضطراری پیدا می‌کنند، قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از ابتدای آغاز طرح امداد و نجات نوروزی تا روز دهم فروردین ماه به 685 نفر حادثه دیده کمک‌رسانی شده است و 674 نفر نیز توسط امدادگران هلال احمر نجات یافته‌اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: در میان حوادث امدادگران هلال احمر در سطح استان تاکنون 124 مصدوم را به مراکز درمانی انتقال داده و 263 نفر را به صورت سرپایی درمان کرده‌اند.

وی یادآور شد: همچنین 25 مورد رهاسازی افراد از خودرو و 11 مورد انجام عملیات اطفای حریق را امدادگران هلال احمر در استان اصفهان انجام داده‌اند.

خانبازی گفت: 240 مورد نیز تاکنون مراجعه حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای در سطح استان داشته‌ایم.

انتهای پیام/س10


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

بیش از 2.6 میلیون مسافر نوروزی وارد آبپخش شدند

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس شورای اسلامی آبپخش:
بیش از 2.6 میلیون مسافر نوروزی وارد آبپخش شدند

خبرگزاری فارس: رئیس شورای اسلامی آبپخش گفت: بیش از 2.6 میلیون مسافر نوروزی وارد آبپخش شدند.

خبرگزاری فارس: بیش از 2.6 میلیون مسافر نوروزی وارد آبپخش شدند

مصطفی رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبپخش اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروز تا ظهر دهم فروردین ماه بیش از 2 میلیون و 600 هزار مسافر وارد آبپخش شده‌اند.

وی افزود: این میزان مهمان نوروزی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 120 درصد رشد داشته است.

رئیس شورای اسلامی آبپخش خاطرنشان کرد: ستاد تسهیلات سفر آبپخش از اسفند امسال برای رفاه و آسایش مهمانان نوروزی برنامه‌ریزی کرده و از ابتدای تعطیلات تاکنون هیچ مشکلی گزارش نشده است.

رضایی تصریح کرد: آبپخش محور پرتردد استان است و بیشترین میزان مسافران از این محور عبور می‌کنند و تلاش داریم رضایت خاطر مهمانان را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: تامین امنیت و سلامت مهمانان نوروزی در دستور کار ستاد تسهیلات قرار داشته و همواره اورژانس‌های جاده‌ای و مراکز بهداشتی به شکل تمام‌وقت به امر خدمات‌رسانی به مهمانان مشغول هستند.

رئیس شورای اسلامی آبپخش یادآور شد: نمایشگاه نوروزی در پارک خضرا با استقبال بی‌نظیر گردشگران روبرو شده و روزانه تعداد زیادی از مسافران از این نمایشگاه بازدید می‌کنند.

رضایی بیان کرد: توسعه مناطق توریستی و گردشگری در سال‌های گذشته مورد تاکید مسئولان است که البته این امر باید با شتاب بیشتری انجام شود.

انتهای پیام/ی20


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

ادعاهای ون‌پلت در مورد ظرفیت کوره‌های اردوگاه ترکیبی از اشتباهات و تحریف واقعیات است

• نوشته شده توسط: ramin h

رمزگشایی از معمای آشویتس به روایت محقق ایتالیایی-43
ادعاهای ون‌پلت در مورد ظرفیت کوره‌های اردوگاه ترکیبی از اشتباهات و تحریف واقعیات است

خبرگزاری فارس: ماتونیو با اشاره به برخی از نظرات ون‌پلت در مورد ظرفیت گازدهی و سیستم‌ تأمین برق کوره‌ها، از نظر فنی و براساس مدارک موجود خود، این ادعاها رد می‌کند.

خبرگزاری فارس: ادعاهای ون‌پلت در مورد ظرفیت کوره‌های اردوگاه ترکیبی از اشتباهات و تحریف واقعیات است

به گزارش فارس، اردوگاه کار اجباری آشویتس در زمان آلمان نازی، به ادعای طرفداران هولوکاست، مرکز اصلی کشتار یهودیان بوده و به همین دلیل در فهرست یونسکو نیز به ثبت رسیده است. کارلو ماتونیو پژوهشگر ایتالیایی و از منتقدان هولوکاست، در کتابی دو جلدی با نام "آشویتس؛ پرونده‌ای در دفاع از عقلانیت" به اثبات نادرست بودن ادعاهای مربوط به اردوگاه آشویتس پرداخته و اثر خود را به دلیل استدلالات و شواهد ارائه شده، عقلانی‌ترین تحقیق در مورد آشویتس و هولوکاست می‌داند. خبرگزاری فارس ترجمه این اثر را با ویرایش خبری طی سلسله گزارش‌هایی برای مخاطبان خود فراهم آورده است.

6.3.2 "بافت تاریخی" به باور ون پلت

حال اجازه دهید فضای تاریخی‌ای را که ون پلت برای روشن کردن موضوع به تصویر می‌کشد بررسی کنیم:

1. "در طول ژانویه٬ وسایل حمل و نقل به آشویتس دائم در آمد و شد بودند و انبارها دیگر گنجایش نداشتند.

2. در حقیقت٬ آیشمان چاره‌ای نداشت جز این‌که قطارهای به مقصد آشویتس را به اردوگاه سوبیبور (Sobibor ) و تربلینکا (Treblinka ) تغییر مسیر دهد.

3. تکمیل ساخت کوره‌ها دارای فوریت بالایی بود. اما در حقیقت٬ عملیات ساختمانی دو ماه از برنامه عقب افتاده بود. مشکلات غیرمنتظره در تأمین برق ساختمان‌ها منجر به تأخیرهای بیش‌تر شده بود.

4. زمانی که آرشیتکت‌های SS نقشه زیرزمین کوره‌های 2 و 3 را تغییر دادند تا یک اتاق گاز را در آن بگنجانند٬ آن‌ها میزان مصرف برق پیش‌بینی‌شده ساختمان را افزایش دادند. سیستم تهویه اکنون به گونه‌ای طرح‌ریزی شده بود که به طور همزمان زیکلون بی را از اتاق‌ها گاز خارج کند و به شعله‌های کوره‌ها بدمد.

5. آن‌ها با شرکت AEG ٬ پیمانکار سیستم‌های برقی٬ تماس گرفته بودند٬ اما AEG به دلیل سهمیه‌بندی٬ قادر به عرضه سیم‌کشی و مدارشکن‌های سنگین مورد نیاز سیستم نبود. در نتیجه٬ قرار بر این شد که برق کوره 2 از طریق یک سیستم برق موقتی تأمین شود. برای کوره 3 هیچ چیزی باقی نمانده بود.

6. نماینده AEG در کاتوویتس٬ مهندس تامیشک٬ به دفتر مرکزی آشویتس هشدار داد که بنا بر ظرفیت این سیستم موقتی٬ امکان اجرای همزمان "تدبیر ویژه" و جسدسوزی وجود ندارد.

7. SS به این هشدار توجهی نکرد: زمانی که سرانجام کوره 2 به مقامات اردوگاه تحویل شد٬ آن‌ها بی‌درنگ٬ بر خلاف توصیه تامیشک٬ کوره‌ها را با ظرفیت کامل به کار انداختند.

8. سیستم برقی آتش گرفت.

9. هم سیستم مکش اجباری که به شعله‌های کوره می‌دمید و هم سیستم تهویه که زیکلون بی را از اتاق گاز خارج می‌کرد صدمه دیدند.

6.3.3. خطاهای ون پلت

ون پلت در همین چند سطر چنان معجونی از اشتباهات٬ تحریف‌ها و ادعاهای بی‌پایه و اساس درست کرده که چاره‌ای نداریم  جز این که خط به خط آن‌ها را بررسی کنیم. به همین منظور٬ من آن‌ها را به ترتیب شماره‌گذاری کرده‌ام.

1: بنا به تقویم آشویتس ٬ در این دو "انبار"در کل 45 هزار و 700 نفر و یا به عبارتی 1475 نفر در روز با گاز کشته شده‌اند. ون پلت تأکید می‌کند که این "انبارها" دیگر گنجایش این جمعیت را نداشتند و نتیجه‌‌اش همان شرایط اضطراری در کوره‌ها بود. اما شالما دراگون٬ که ون پلت او را بسیار می‌ستاید٬ در سخنانش مورخ 10 و 11 مه 1945 تأکید کرد که این دو "انبار" در آن واحد برای 4500 نفر گنجایش داشتند ٬ از این رو اگر فرض کنیم روزی یک بار گازدهی با این ظرفیت صورت می‌گرفت٬ این میزان برابر می‌شود با ظرفیت روزانه 4500 نفر. این بدان معناست که حتی با تنها یک بار گازدهی در روز این دو "انبار" ظرفیتی معادل 139500 نفر فقط در ژانویه 1943 داشتند.  بنابراین شاهد دراگون پایه و اساس دقیق‌ترین تحلیل ون پلت را زیر سؤال می‌برد.

2: این ادعا که "آیشمان چاره‌ای نداشت جز این‌که قطارهای به مقصد آشویتس را به اردوگاه سوبیبور و تربلینکا تغییر مسیر دهد" هیچ پایه و اساس تاریخی ندارد. ون پلت قادر به ارائه هیچ‌گونه سندی در حمایت از این ادعای خود نیست.

3: فوریت ساخت کوره‌ها هیچ ارتباطی با کشتارهای ادعاشده با گاز نداشت. در رابطه با کوره 2 ٬ تاریخ تکمیل 31 ژانویه 1943 را بیشاف در تاریخ 18 دسامبر 1942 برنامه‌ریزی و هیملر نیز چند روز بعد آن را تأیید کرده بود.  اما در تاریخ 4 ژانویه 1943 ٬ بیشاف به کاملر خبر داد که قادر نیست طبق برنامه (31 ژانویه برای کوره 3 ٬ 31 مارس برای کوره 3 ٬ و 28 فوریه برای کوره 4) پروژه را تکمیل کند. در روز یازدهم کاملر پاسخ داد که با تاریخ‌های تعیین‌شده موافق است٬ به شرطی که او تمام تلاشش را بکند تا به کار سرعت ببخشد. به همین دلیل٬ در یادداشت اسووبودا توضیح داده شد که "تکمیل تأسیسات و تأمین برق کوره 2 در اردوگاه اسرای جنگی تا 31 ژانویه 1943 ممکن نیست." طبق تقویم آشویتس٬ گفته می‌شود که در دسامبر 1942 حدود 16800 نفر در این دو "انبار" با گاز کشته شده‌اند٬ که همین باعث می‌شود تناقض‌های حدس و گمان ون پلت درباره فوریت موضوع  بیش از پیش نمایان بشود.

4: ادعاهای ون پلت مبنی بر این که  آرشیتکت‌های ZBL هنگام برنامه‌ریزی برای اتاق کشتار با گاز ادعاشده٬ "میزان مصرف پیش‌بینی شده ساختمان را افزایش داده بودند" از اساس نادرست است. در حقیقت٬ میزان مصرف برق مرده‌خانه 1 پیش و پس از تغییر ادعا‌شده‌اش به یک اتاق کشتار با گاز ثابت مانده بود. در "برآورد هزینه برای هوادهی و هوازدایی تأسیسات" برای کوره 2 از سوی تاپف در تاریخ 4 نوامبر 1941 ٬ برای اتاق B (اتاق هوادهی‌شده) ٬ یعنی مرده‌خانه 1 ٬ 2 هواکش (یکی برای هوادهی و دیگری برای هوازدایی)٬ هر یک با ظرفیت m³ 4800 در ساعت دربرابر اختلاف فشار موجود به واسطه یک موتور 3 فاز 2 اسب بخار٬‌در نظر گرفته شده بود. هزینه برآوردشده روی هم‌ رفته معادل RM 1847 بود. تجهیزات تهویه که در حقیقت در کوره 2 نصب شده بود در فاکتور تاپف به شماره 171 مورخ 22 فوریه 1943 فهرست شده است. این فاکتور دربرگیرنده "تأمین تجهیزات هوادهی و هوازدایی بنا بر برآورد هزینه مورخ 4 نوامبر 1941" است. دو هواکش (یکی در هوادهی و دیگری در هوازدایی) هر یک با ظرفیت m³ 4800 در ساعت در برابر اختلاف فشار موجود به واسطه یک موتور 3 فاز 2 اسب بخار در "اتاق B" به قیمت کل 1847 رایش مارک (RM) نصب شده است. بنابراین  توان  اسمی کوره 2 به هیچ وجه در زمره تغییرات مرده‌خانه 1 نبوده و یک بار دیگر حدس و گمان‌های ون پلت بی‌اعتبار می‌شود.

5: مشکلات پیرامون سهمیه‌بندی فلز (سهمیه کوره 2 به تقاضای AEG در نوامبر 1942 تا پایان ژانویه 1943 هنوز تأیید نشده بود) نشان از اولویت پایین کوره 2 برای SS دارد. اگر این سایت به مرکز نابودسازی ادعاشده به فرمان هیملر در بیرکناو تبدیل شده بود٬ چنین دشواری‌هایی کاملاً غیرقابل‌توجیه می‌بود.

6: ادعای ون پلت که " بنا بر ظرفیت این سیستم موقتی٬ امکان اجرای همزمان "تدبیر ویژه" و جسدسوزی وجود ندارد" کاملاً بی‌اساس است٬ زیرا در متن دقیقاً عکس آن گفته شده است. استفاده محدود از "ماشین‌آلات موجود" "تدبیر ویژه همزمان با جسدسوزی را ممکن می‌کند".

7: ون پلت تأکید می‌کند که SS "بی‌درنگ اجاق‌های کوره را با ظرفیت کامل به کار انداخت"٬ اما این ادعا از نظر تاریخی نادرست است٬ زیرا آسیب به دودکش و لوله بخاری‌ها ناشی از "گرمایش اجاق‌های تکی" بود.

8: ون پلت ادعا می‌کند که "سیستم برقی آتش گرفت". این صحت ندارد٬ زیرا علت خرابی نه به سیستم برقی٬ بلکه به سیستم گرمایشی مربوط می‌شد.

9: ون پلت تأکید می‌کند که " هم سیستم مکش اجباری که به شعله‌های کوره می‌دمید و هم سیستم تهویه که زیکلون بی را از اتاق گاز خارج می‌کرد صدمه دیدند"٬ که ادعای پوچی است. در یادداشت کیرشنک مورخ 25 مارس 1943 به روشنی گفته شده که تنها واحدهایی که صدمه دیدند سه واحد مکش اجباری بودند و علت این خرابی دمای بیش از حد بوده است. ZBL قصد داشته "سه موتو برقی (هر یک به قدرت 15 اسب بخار) را حفظ کند٬ به شرطی که "علت خرابیشان دمای بیش از حد نبوده باشد"٬ که این حاکی از آن است که خرابی از نوع الکتریکی نبوده است. "سیستم تهویه٬ زیکلون بی را از اتاق گاز خارج می‌کرد" یعنی سیستم هوادهی/هوازدایی بدون شک صدمه‌ای ندیده بودند. وظیفه "سیستم مکش اجباری" از سوی دیگر تخلیه دود در طول جسدسوزی با افزایش مکش دودکش بود٬ اما این امر منجر به افزایش تغذیه هوا به کوره‌ها به طور غیرمستقیم می‌شد. ون پلت بر این باور است که واحدهای مکش اجباری "به شعله‌های کوره می‌دمیدند" درست مانند دمِ آهنگری. این ناآگاهی شدید ون پلت یک بار برای همیشه حدس و گمان‌های او را از پایه ویران می‌کند.

ون پلت نتیجه‌گیری می‌کند که:

"مشکلی که تامیشک و اسووبودا بررسی کردند٬ ریشه در شرایط آن زمان داشت که نیروی برق برای عملکرد سیستم تهویه اتاق‌های گاز ضروری بود.

اما در عین حال که این سیستم تهویه هیدروژن سیانید را از اتاق گاز تخلیه می‌کرد٬ کوره نیز به نیروی برق برای کار کردن سیستم مکش اجباری جهت گرم کردن کوره‌ها که برای سوزاندن بقایای کشته شدگان در اتاق‌های گاز آماده شده بودند٬ نیاز داشت. به بیان دیگر٬ نوعی همپوشانی در مصرف برق اتاق گاز و اجاق‌ها وجود داشت. اتاق گاز پس از کشتن قربانیان هنوز از برق استفاده می‌کرد و اجاق‌ها پیش از شروع جسدسوزی از برق استفاده می‌کردند."

منظور از " اجرای همزمان "تدبیر ویژه" و احتراق" نیز همین است. آن چه اسووبودا در یادداشتش نوشته، دقیقاً عکس ادعای ون پلت است، و باید تأکید کنیم که چنین "همپوشانی در مصرف برق" از نظر فنی با عقل جور درنمی‌آید٬ زیرا نیازی نبود که سیستم مکش اجباری اجاق‌ها را شعله‌ور کند- گواه آن نیز این واقعیت است که در اصل تمامی کوره‌ها در آشویتس-بیرکناو با مکش طبیعی کار می‌کردند. از آن گذشته٬ این "همپوشانی" در مصرف برق برای کشتار با گاز و جسدسوزی‌ به دنبالش هر دو غیرمنطقی و کاملاً قابل اجتناب است٬ زیرا  تنها کاری که لازم بود برای دور زدن این مشکل ادعاشده انجام دهند این بود که پیش از کشتار با گاز کوره‌ها را گرم کنند تا پس از آن‌که اتاق گاز تهویه شد برای استفاده آماده باشند.

برعکس٬ دقیقاً درست در نقطه‌ای که ون پلت با فصاحت به "قانون بنیادین در تفسیر اسناد تاریخی" و "بافت تاریخی"٬ که ناآگاهی نسبت به آن موجب می‌شود یک سند "کاملاً غیرقابل درک" گردد اشاره می‌کند٬ خودش ناآگاهی کامل خود را نسبت به بافت تاریخی این سند ثابت می‌کند و این‌گونه بی‌کفایتی عجیب خود را در مسائل فنی و تاریخی به اثبات می‌رساند.

ادامه دارد...

انتهای پیام/س.ص


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

بازدید رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از باقرشهر

• نوشته شده توسط: ramin h

روز دهم فروردین صورت گرفت
بازدید رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از باقرشهر

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از محل استقرار نیروهای ستاد استقبال از بهار شهرداری باقرشهر بازدید کرد.

خبرگزاری فارس: بازدید رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از باقرشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران ساعتی پیش حمید رضا ارشاد منش معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در حاشیه بازدید از محل تیم های امدادی مستقر در عوارضی تهران ـ قم از محل استقرار نیروهای ستاد استقبال از بهار شهرداری باقرشهر نیز بازدید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران اظهار کرد: در بخش آماده سازی عمومی شهر، شهرداری باقرشهر با توجه به امکانات و مدیریت کارآمد شهری ، اقدامات بسیار خوبی از قبیل جمع‌آوری نخاله‌ها و پسماندها و رفع سد معبر، تعمیر آب نماها و آماده سازی میادین ، بازسازی و نظافت سرویس های بهداشتی عمومی، آذین بندی و نورپردازی فضاهای عمومی شهری را به نحو مطلوب انجام داده است.

ارشاد منش عنوان کرد: شهرداری باقرشهر همگام با شهرداریهای سراسر کشور و به منظور ارائه تسهیلات و امکانات مناسب به مسافرین نوروزی و شهروندان اقداماتی از قبیل استقرار کیوسک ویژه اسکان در مبادی ورودی شهرها، آماده سازی پارکینگ‌ها به میزان کافی، ساخت و آماده سازی سکوهای محل نصب چادرهای سفری، بهره‌گیری از مساجد و مدارس در صورت لزوم به ویژه در شرایط بحرانی و نامساعد جوی و برپایی چادرهای نماز در سطح شهر و جاده‌های پرتردد را انجام داده است.

وی در ادامه با تشریح برنامه های جنبی شهرداری ها در ایام نوروز گفت: در بخش برنامه‌های جنبی اقداماتی نظیر استقبال از اولین مسافران نوروزی ورودی به شهر یا استان، تهیه و تولید بروشورهای آموزشی در زمینه‌های مختلف، برنامه‌ریزی برای شستشوی گلزار منور شهدا و آرامستان‌ها در پنجشنبه آخر سال و محورها و معابر منتهی به اماکن، برنامه‌های ویژه برای لحظه تحویل سال و اجرای مراسم سنتی و آئینی، برگزاری جشنواره‌های مختلف با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی انجام می گیرد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در پایان با شاره به اینکه حمایت‌های خوبی از شهرداری‌ها به عمل آمده تا با تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی، بستر مناسبی برای آمد و شد شهروندان در این ایام فراهم آید، ابراز امیدواری کرد که شهروندان و گردشگران نوروزی ضمن رعایت قوانین ترافیکی، بهداشت عمومی شهرها و پاکیزگی محیط زیست، ایام نوروز را با امنیت و آرامش خاطر سپری کرده و سال آینده برای تمام هموطنان عزیز سالی همراه با موفقیت و سربلندی باشد.

این گزارش حاکی است، در این بازدید محسن مهرایی رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور ناجا، حمید رضا صارمی معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، حمید رضا ارشاد منش را همراهی می کردند. 

انتهای پیام/س10


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

طرح جاسوسی ناکام FOXDEN و عملیات 11 سپتامبر

• نوشته شده توسط: ramin h

آمریکایی ها چرا در رصد اقدامات القاعده ناموفق بودند؟
طرح جاسوسی ناکام FOXDEN و عملیات 11 سپتامبر

خبرگزاری فارس: این شبکه جاسوسی الکترونیکی در قالب یک شرکت مخابراتی به نام " افغان بی سیم" طراحی شده و سر پل اصلی برای ایجاد چنین شبکه ای در افغانستان یک افغانی آمریکایی الاصل به نام "احسان بیات "بود.

خبرگزاری فارس: طرح جاسوسی ناکام FOXDEN و عملیات 11 سپتامبر

به گزارش فارس به نقل از راشا تودی،‌ بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده دستگاه های اطلاعاتی آمریکا یک فرصت حیاتی برای شناسایی حملات یازده سپتامبر و سایر تهدیدات القاعده بر ضد ایالات متحده را به دلیل موازی کاری و اختلافات بی مورد از دست داده اند.

 

*طرحی برای جاسوسی الکترونیکی

بر اساس این گزارش، آژانس مرکزی جاسوسی ایالات متحده موسوم به "CIA" و  آژانس امنیت ملی این کشور موسوم به "NSA" در قلب عملیاتی به نام "Foxden" در سال ۱۹۹۹ در صدد ایجاد یک شبکه جاسوسی الکترونیکی در این کشور بوده اند.

این شبکه جاسوسی الکترونیکی در قالب یک شرکت مخابراتی به نام " افغان بی سیم" و ایجاد یک شبکه مخابراتی در این کشور صورت می گرفت.

 

*سر پل اصلی یک آمریکایی افغانی الاصل

سر پل اصلی آمریکایی ها برای ایجاد چنین شبکه ای در افغانستان یک افغانی آمریکایی الاصل به نام "احسان بیات "در این کشور بود.

بیات توانسته بود با استفاده از رشوه و به خصوص اهدای موبایل ماهواره ای به مقامات طالبان در این کشور نفوذ فوق العاده ای را فراهم کند.

یک کارشناس سابق سی.آی.ای در این باره می گوید: در صورت اجرایی شدن این پروژه ما تمام مکالمات مقامات القاعده و به خصوص بن لادن که مقدمات حمله یازدهم سپتامبر به طور حتم بخشی از آن بود، را رصد می کردیم.

حتی دستگاه امنیتی آمریکا موفق شد تا مجوزی را از دولت آمریکا برای معامله با طالبان در این خصوص دریافت کند، اما درنهایت همه چیز بهم خورد.

 

*همه چیز از بین می رود

مهم ترین محور اختلافات دستگاه های امنیتی آمریکا نحوه اداره این سیستم در افغانستان بود، به خصوص این که همکاری MI6 نیز در این پروژه لازم بود.

در نهایت بعد از ۱۳ ماه جلسات پیاپی در مقر سازمان CIA در لانگلی ویرجینیا در فوریه سال ۲۰۰۱ این طرح به بایگانی رفت و اندکی بعد نیز حملات یازده سپتامبر رخ داد.

انتهای پیام/

 


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

ارتش برای رویارویی با هرگونه تهاجم احتمالی دشمنان آماده است

• نوشته شده توسط: ramin h

بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت 12 فروردین
ارتش برای رویارویی با هرگونه تهاجم احتمالی دشمنان آماده است

خبرگزاری فارس: ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای تاکید کرد: ارتش برای رویارویی با هرگونه تهاجم احتمالی دشمنان در دفاع از آرمان ها و ارزش های میهن اسلامی در هر سطحى که دشمن حمله کند، آمادگی پاسخی کوبنده را دارد.

خبرگزاری فارس: ارتش برای رویارویی با هرگونه تهاجم احتمالی دشمنان آماده است

به گزارش خبرگزاری فارس، ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت فرارسیدن یوم الله دوازدهم فروردین، روز جمهوری اسلامی با صدور بیانیه‌ای این روز بزرگ را به ملت شریف ایران تبریک گفت.

 

متن این بیانیه به این شرح است:

حماسه دوازدهم فروردین ماه سال 1358 یادآور انتخاب تاریخ ساز «جمهوری اسلامی» به عنوان نظام حاکم بر مقدرات خویش از سوی ملت شجاع و بیدار ایران است که آغازگر فصلی از یأس و شکست در جبهه زورگویان و نیز نوید بخش پگاه پیروزی و غلبه حق علیه باطل در میان مظلومان تاریخ می باشد.

ملت فهیم و انقلابی ایران در رفراندمی خیره کننده با تکیه بر آموزه‌های دین مبین اسلام و تعالیم حضرت امام خمینی(ره) با انتخاب نظام مبتنی بر ولایت فقیه و مردم سالاری دینی، منافع قدرت‌های زورگو و سلطه جو را با چالش جدی مواجه کرد و در استمرار آن با تأسی از رهبری حکیمانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی) مرکز توجه دنیای اسلام و منشاء شکل گیری نهضتی فراگیر و فراتر از جغرافیای انقلاب و مرزهای جمهوری اسلامی به نام «بیداری اسلامی» گردید و سردمداران نظام های سلطه و استکبار جهانی را بیش از گذشته مورد خشم و نفرت انقلابی ملت ها قرار داد.

امروز با گذشت 34 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، وحدت، بصیرت و ولایتمداری مردم خداجوی و سربلند کشورمان ضامن تداوم حیات اثرگذار انقلاب و نظام اسلامی بوده و یقینا دسیسه های گوناگون تحریم، تهدید و ترور را که ناشی از خشم و استیصال دشمنان دیرین ملت بزرگ ایران است، همچون گذشته خنثی خواهد کرد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان با اعلام اینکه همچنان تحت تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و با تکیه بر ایمان، توانمندی ها و تجارب بدست آمده در طول انقلاب اسلامی برای رویارویی با هرگونه تهاجم احتمالی دشمنان در دفاع از آرمان ها و ارزش های میهن اسلامی در هر سطحى که دشمن حمله کند، آمادگی پاسخی کوبنده را دارد، یوم الله 12 فروردین ماه را گرامی داشته و ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال جدید که به تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» نامگذاری شده است، آرزوی مجد و عظمت جمهوری اسلامی و ملت شریف کشورمان را در ظل عنایات حضرت ولی عصر (عج) از درگاه خداوند متعال مسئلت دارد.

انتهای پیام/


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

عید نوروز بهترین فرصت معرفی فرهنگ خراسان شمالی است

• نوشته شده توسط: ramin h

استاندار خراسان شمالی:
عید نوروز بهترین فرصت معرفی فرهنگ خراسان شمالی است

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان شمالی گفت: عید نوروز بهترین فرصت معرفی فرهنگ بومی این استان است.

خبرگزاری فارس: عید نوروز بهترین فرصت معرفی فرهنگ خراسان شمالی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی فرمانداری مانه و سملقان، ابوطالب شفقت در جریان بازدید از بازارچه صنایع دستی و گردشگری شهرستان مانه و سملقان از صنایع دستی به عنوان یکی از اصیل‌ترین و ارزشمندترین صنایع برشمرد و اظهار کرد: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این زمینه با هدف تقویت مشاغل خانگی باید پیگیری شود.

نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی راه‌اندازی بازارچه‌های نوروزی را به عنوان یکی از بهترین مؤلفه‌هایی دانست که علاوه بر ارائه خدمات به مسافران، تأثیر مستقیمی بر افزایش سطح درآمد شهروندان و ایجاد نشاط در آنان دارد.

شفقت در بخش دیگری از سخنان خود به فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص نام گذاری سال جاری اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه مانه و سملقان قطب کشاورزی استان خراسان شمالی محسوب می‌شود انتظار می‌رود مردم این منطقه بتوانند سهم موثری در افزایش تولید محصولات کشاورزی استان داشته باشند.

وی ادامه داد: خراسان شمالی در سال جاری باید سهم خود را در میزان تولید فرآورده‌های دامی، گوشت قرمز و علوفه‌ به یک و نیم برابر ارتقا دهد.

فرماندار مانه و سملقان نیز از فعالیت 35 غرفه شامل چادر عشایر، او به ترکمن، گل و گیاه، البسه ترکمن، البسه محلی عشایر، محصولات فرهنگی، گلیم و فرش، خشکبار، لبنیات، لوازم سفر و ... در این بازارچه نوروزی خبر داد.

سید محمدرضا هاشمی از افزایش سطح فروش در غرفه‌ها ی صنایع دستی نسبت به سال گذشته ابراز خرسندی کرد و گفت: میزان فروش در سال جاری تاکنون به 500 میلیون تومان رسیده است.

قابل ذکر است در جریان این سفر، استاندار خراسان شمالی از ستاد اسکان فرهنگیان نیز بازدید و از کیفیت ارائه خدمات این ستاد ابراز خرسندی کرد.

انتهای پیام/و۳۰


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

قطر از مواضع خصمانه خود در برابر کشورهای منطقه عقب‌نشینی کرد

• نوشته شده توسط: ramin h

همزمان با تحولات جاری در منطقه
قطر از مواضع خصمانه خود در برابر کشورهای منطقه عقب‌نشینی کرد

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر با چرخش آشکار از سیاست‌های خصمانه و مداخله جویانه کشور متبوعش در قبال کشورهای مهم منطقه مانند سوریه و مصر عقب‌نشینی؛ و سیاست‌های پیشین دوحه در برابر این کشورها را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس: قطر از مواضع خصمانه خود در برابر کشورهای منطقه عقب‌نشینی کرد

 به گزارش فارس به نقل از الجزیره، شیخ "حمد بن جاسم بن جبر آل‌ثانی" شب گذشته با حضور در برنامه "بدون مرز" شبکه قطری الجزیره به تبیین سیاست‌های کشور متبوع خود در برابر تغییر و تحولات جاری در منطقه پرداخت.

آنچه در سخنان شب گذشته نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر نمود داشت، چرخش آشکار سیاست‌های قطر در برابر بسیاری از تغییر و تحولات مهم جاری در منطقه از جمله بحران سوریه و پرونده هسته‌ای ایران بود.

شیخ حمد درباره بحران سوریه مدعی شد که قطر خواهان ثبات و استقرار و صلح برای ملت سوریه است و فقط هنگامی که مشاهده کرد، مردم این کشور کشتار و قتل عام می‌شوند، در این کشور مداخله کرد و این موضوعی است که اکثر کشورهای عربی بر آن اتفاق نظر دارند.

نخست‌وزیر سوریه با رد اینکه قطر موجب تشدید درگیری‌ها و اختلافات میان مخالفان سوری با رژیم شده است، مدعی شد: روابط قطر و سوریه چه در بعد ملی و چه در بعد رسمی در سطح بسیار بالا و خوبی قرار داشت و هنگامی که اعتراض‌ها در سوریه شروع شد، دوحه مجبور شد، میان مردم و حکومت یکی را انتخاب کند که در این بین مردم سوریه را انتخاب کرد!

وی فاش کرد که شیخ "حمد بن خلیفه آل‌ثانی"، امیر قطر تماس‌های دیپلماتیکی بیشماری با دمشق برای حل بحران سوریه داشته و حتی در این‌باره ولی‌عهد قطر به دمشق هم سفر و با مقامات مسئول سوریه دیدار کرده است.

شیخ حمد بن جاسم درباره تسلیح مخالفان سوری توسط قطر مدعی شد که دوحه تنها به خاطر احترام به حق دفاع از خود اقدام به تسلیح مخالفان سوری در برابر نظام این کشور کرده است.

وی با با رد نقش قطر در تحریک کشورهای عربی و غربی برعلیه نظام سوریه خواستار توقف خون و خون‌ریزی در این کشور و دادن اجازه ورود کمک‌های بشر دوستانه به این کشور و فراهم کردن زمینه انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در این کشور شد.

اما درباره اجلاس سران عرب که امروز در بغداد برگزار می‌شود، نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر گفت که دوحه خواهان گسترش روابط دیپلماتیک خود در تمام سطوح با بغداد است، ولی با نحوه برخورد دولت این کشور با برخی اقلیت‌های مذهبی این کشور از جمله اهل سنت عراق مخالف است.

شیخ حمد درباره سیاست قطر در برابر جمهوری اسلامی ایران گفت: دوحه با هرگونه حمله یا اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران مخالف است.

وی در ادامه افزود: کشور متبوعش همچنین اجازه نخواهد داد، از پایگاه‌های آمریکایی موجود در قطر برای حمله نظامی به ایران استفاده شود.

نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر گفت: چه ایران و چه آمریکا از این موضع قطر آگاه هستند و می‌دانند که دوحه هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهد، از خاکش جهت حمله به ایران استفاده شود، همانگونه که مخالف هرگونه اقدام نظامی علیه ایران است.

اما در خصوص مصر شیخ حمد اخبار منتشره درباره فشار آمریکا به قطر جهت ارائه کمک‌های مالی به قاهره را تکذیب کرد و مدعی شد که قطر در روابط خود با کشورهای دیگر کاملا آزاد است و از هیچ کشوری تبعیت نمی‌کند و دوحه روابط خوبی با قاهره دارد.

شیخ حمد در ادعایی بسیار عجیب تاکید کرد که قطر با بسیاری از سیاست‌های آمریکا در منطقه مخالف است که از جمله آنها باید به حمایت آمریکا از اسرائیل اشاره کرد.

نخست‌وزیر قطر در ادامه ادعاهای عجیب خود گفت که دوحه اعتراف می‌کند که مصر جایگاه بسیار مهمی در جهان دارد و قطر هیچ‌گاه نخواسته و تلاش نکرده جایگاه مصر در جهان عرب را از آن خود کند.

وی درباره سفرهای متعدد "خیرت الشاطر"، معاون رهبر جماعت اخوان المسلمون مصر به قطر گفت که دوحه با تمام شخصیت‌ها و جریان‌های مصری تعامل مثبت دارد.

انتهای پیام/++


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

برگزاری جشن 12 فروردین در بزرگ‌ترین بازارچه خراسان شمالی

• نوشته شده توسط: ramin h

سرپرست اداره کل ارشاد اسلامی خراسان شمالی خبر داد
برگزاری جشن 12 فروردین در بزرگ‌ترین بازارچه خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری جشن 12 فروردین در بزرگ‌ترین بازارچه نوروزی صنایع دستی این استان در بوستان ملی باباامان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری جشن 12 فروردین در بزرگ‌ترین بازارچه خراسان شمالی

حسین ثابت‌قدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: این مراسم فرهنگی و هنری در صورت مساعد بودن هوا برای مهمانان و شهروندان استان به اجرا در می‌آید.

وی افزود: برنامه ریزی و هماهنگی‌های لازم به منظور برگزاری این برنامه‌های فرهنگی و هنری به مناسبت سالروز جمهوری اسلامی انجام شده که منوط به مساعد بودن هوا است.

ثابت‌قدم توزیع اقلام فرهنگی در بین مسافران نوروزی را از اقدامات این اداره کل هم‌زمان با سفرهای نوروزی برشمرد و گفت: علاوه بر این مساجد بین راهی نیز برای استفاده مسافران آماده شد.

وی همچنین از هنرنمایی هنرمندان موسیقی محلی و مقامی شهرستان شیروان در پارک کوثر برای مسافران نوروزی خبر داد و افزود: این برنامه در پارک این شهر برای مسافران ارائه می‌شود.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی هدف از اجرای این‌گونه برنامه‌ها را آشنایی مسافران نوروزی با موسیقی محلی و مقامی این شهرستان و منطقه عنوان کرد.

خراسان شمالی در مسیر دو قطب زیارتی شرق کشور مشهد و قطب سیاحتی شمال قرار دارد.

انتهای پیام/و۳۰


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

آسمان اصفهان نیمه ابری همراه با تگرگ و رعد و برق است

• نوشته شده توسط: ramin h

طی سه روز آینده
آسمان اصفهان نیمه ابری همراه با تگرگ و رعد و برق است

خبرگزاری فارس: کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان گفت: طی سه روز آینده آسمان اصفهان و شهرستان‌های این استان نیمه ابری همراه با تگرگ و رعد و برق است.

خبرگزاری فارس: آسمان اصفهان نیمه ابری همراه با تگرگ و رعد و برق است

میترا سیدان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در ارتباط با وضعیت آب و هوا در روزهای آینده در استان اصفهان اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر استمرار فعالیت سامانه ناپایدار بر روی استان طی دو سه روز آینده است.

وی افزود: بر این اساس افزایش ابر، وزش باد و رگبار در اکثر نقاط استان و با شدت بیشتر در بخش‌های غرب و جنوب و جنوب غرب و جنوب شرق و مرکز استان طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه و اوایل وقت روز شنبه پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با اشاره به اینکه وقوع رعد و برق و بارش تگرگ نیز دور از انتظار نیست، بیان داشت: روز شنبه به همراه خروج سیستم وزش باد شدید و کاهش دما بین  6- 4 درجه پیش‌بینی می‌شود.  

وی افزود: کمینه دما طی 24 ساعت آینده 1 تا 3 درجه کاهش می‌یابد.

سیدان ادامه داد: در حال حاضر خور و بیابانک با 24 درجه بالای صفر گرم‌ترین نقطه استان اصفهان و میمه با منفی یک درجه زیر صفر سردترین منطقه استان اصفهان است.

انتهای پیام/ی30


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

انجام یک هزار و 79 مورد عملیات توسط اورژانس زنجان

• نوشته شده توسط: ramin h

از آغاز مسافرت‌های نوروزی صورت گرفته است
انجام یک هزار و 79 مورد عملیات توسط اورژانس زنجان

خبرگزاری فارس: رئیس اورژانس استان زنجان از انجام یک هزار و 79 مورد عملیات توسط اورژانس استان از آغاز سفرهای نوروزی خبر داد.

خبرگزاری فارس: انجام یک هزار و 79 مورد عملیات توسط اورژانس زنجان

رضا موسوی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه 602 مورد از عملیات‌های انجام شده توسط اورژانس در ایام نوروز شهری بوده است، گفت: بقیه عملیات‌ها هم جاده‌ای بوده است.

وی با اشاره به استقرار 14 پایگاه فوریت‌های پزشکی در شهرهای استان زنجان افزود: عملیات‌های جاده‌ای هم توسط 23 پایگاه مستقر در جاده‌های استان زنجان انجام شده است.

رئیس اورژانس استان زنجان اضافه کرد: از مجموع یک هزار و 79 مورد عملیات توسط اورژانس استان زنجان 860 مورد غیر تصادفی از جمله ناراحتی‌های قلبی و مسمومیت‌ها بوده است.

وی آمار ماموریت‌های تصادفی را از آغاز مسافرت‌های نوروزی توسط اورژانس استان زنجان 219 مورد عنوان کرد و ادامه داد: تصادفات جاده‌ای در این مدت در استان زنجان شش کشته داشته است.

موسوی‌زاده با اشاره به برودت هوای استان زنجان در روز 27 اسفند ماه سال گذشته در سطح استان زنجان و استان‌های مجاور تصریح کرد: در روز 27 اسفندماه مرکز فوریت‌های پزشکی استان زنجان 108 ماموریت را انجام داده است.

وی روز 27 اسفند ماه را یکی از شلوغ‌ترین روزهای کاری خود در چند سال گذشته اعلام کرد و افزود: در این روز در عرض 24 ساعت، 300 تصادف در جاده‌های استان زنجان رخ داد.

رئیس اورژانس استان زنجان کم‌کار ترین روز را از آغاز سفرهای نوروزی روز سوم فروردین با 53 مورد ماموریت برای اورژانس استان زنجان اعلام کرد و گفت: روز سوم فروردین آرام ‌ترین روز کاری برای اورژانس استان زنجان بوده است.

وی با اشاره به رعایت قانون و مقررات از طرف مردم تاکید کرد: مردم نسبت به سال‌های گذشته دقت بیشتری از خود نشان می‌دهند.

موسوی‌زاده از افزایش آگاهی مردم در رابطه با رعایت نکات بهداشتی خبر داد و گفت: تحقیقات انجام شده توسط نیروهای اورژانس بیانگر این است که اغلب مسافران جعبه‌های کمک‌های اولیه و کتابچه‌های اورژانس را همراه خود داشته‌اند.

وی تنها روز شلوغ در ایام نوروز را مربوط به روز 27 اسفند ماه اعلام کرد و افزود: آمار فوتی‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای در این روز منجر به افزایش تعداد فوتی‌ها شد.

رئیس اورژانس استان زنجان با اشاره به کشته شدن چهار نفر در روز 27 اسفند ماه بر اثر تصادفات جاده‌ای گفت: تصادفات جاده‌ای دو کشته دیگر نیز در روزهای پنجم و هشتم فروردین ماه داشته است.

انتهای پیام/س10


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

حماس همبستگی امت عربی و اسلامی با اسرای فلسطینی را خواستار شد

• نوشته شده توسط: ramin h

حماس همبستگی امت عربی و اسلامی با اسرای فلسطینی را خواستار شد

خبرگزاری فارس: جنبش حماس همبستگی فلسطینیان و امت‌های عربی و اسلامی با اسرای فلسطینی را که قصد دارند ماه آوریل آینده به منظور اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی برای آزادی خود دست به اعتصاب غذا بزنند، خواستار شد.

خبرگزاری فارس: حماس همبستگی امت عربی و اسلامی با اسرای فلسطینی را خواستار شد

به گزارش  فارس، دفتر اطلاع رسانی جنبش حماس امروز طی بیانیه ای اعلام کرد که ما به اسرای قهرمان فلسطینی وعده می دهیم که تا آزادی آنها آرام نخواهیم گرفت و از ملت فلسطین نیز می خواهیم که همبستگی خود با اعتصاب غذای اسرا طی ماه آوریل آینده را نشان دهند.

این جنبش همچنین از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی و موسسات حقوقی و بشر دوستانه خواست که به مسئولیت های خود در دفاع از اسرا و اعمال فشار علیه رژیم صهیونیستی برای آزادی فوری آنها عمل کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، حماس در عین حال، به رژیم صهیونیستی نسبت به هر گونه تعرض به جان "عباس السید" از رهبران اسیر فلسطینی در زندان های صهیونیستی هشدار داده و مسئولیت کامل جان وی را متوجه این رژیم دانست.

جنبش حماس در واکنش به 3 مورد حمله عناصر صهیونیستی علیه السید طی یک هفته و تجاوزات بی وقفه اداره زندان های صهیونیستی علیه اسرای قهرمان فلسطینی خاطر نشان کرد که « ما در جنبش حماس به رژیم صهیونیستی نسبت به هر گونه تعرض به جان عباس السید هشدار داده و مسئولیت کامل جان وی را متوجه تل‌آویو می دانیم و اعلام می کنیم که این تجاوزات برنامه ریزی شده و هدفمند نخواهد توانست رهبران فلسطینی را از پایبندی به حقوق و اصول ملی منصرف کند.

انتهای پیام/++


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

آماده باش نیروهای آتش نشانی برای روز طبیعت

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیر عامل سازمان آتش نشانی زنجان و حومه خبر داد
آماده باش نیروهای آتش نشانی برای روز طبیعت

خبرگزاری فارس: مدیر عامل سازمان آتش نشانی زنجان و حومه از آماده باش نیروهای چهار پایگاه آتش نشانی زنجان برای روز طبیعت خبر داد.

خبرگزاری فارس: آماده باش نیروهای آتش نشانی برای روز طبیعت

حمید رضا یاختی فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به استقرار نیروهای آتش‌نشانی در ورودی‌ها و خروجی‌های شهر زنجان از آغاز مسافرت‌های نوروزی گفت: این آماده باش برای روز طبیعت هم ادامه می‌یابد.

وی از استقرار 20 دستگاه خودروی متعلق به سازمان آتش‌نشانی زنجان و حومه خبر داد و افزود: هشت دستگاه موتورسیکلت پیشرو هم در این روز آماده حضور در مناطق حادثه خیز خواهند بود.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی زنجان و حومه تعداد نیروهای سازمان آتش‌نشانی را 89 نفر اعلام کرد و گفت: این نیروها 10 نفر به صورت ستادی و 79 نفر نیروهای عملیاتی هستند که در روز طبیعت به صورت آماده باش در می‌آیند.

وی تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی طبق سال‌های گذشته در مناطق نزدیک به تفرجگاه‌های معروف استان مستقر می‌شوند تا در صورت بروز حوادث اقدام به امداد رسانی کنند.

یاختی‌فرد تاکید کرد: نیروهای آتش‌نشانی در همه محورهای منتهی به تفرجگاه‌ها از جمله تبریز، بیجار، تهم و همچنین مناطق خوش آب و هوا مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به معمول بودن روشن کردن آتش در روز طبیعت توسط گردشگران طبیعت ابراز امیدواری کرد، طبیعت گردان در روز طبیعت قبل از ترک محل اقدام به خاموش کردن آتش روشن شده کنند.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی زنجان و حومه تصریح کرد: اگر آتش‌های روشن شده خاموش نشوند با وزش باد شعله ور شده و موجب بروز آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها می‌شود.

وی از بروز بیش از 40 مورد آتش سوزی در روز طبیعت سال گذشته خبر داد و گفت: برخی از این آتش سوزی‌ها در روز طبیعت و به هنگام حضور گردشگران رخ داده و برخی هم پس از ترک محل اتفاق افتاده بود.

یاختی‌فرد با تاکید بر آمادگی نیروهای سازمان آتش‌نشانی برای مقابله با حوادث در روز طبیعت ابراز امیدواری کرد، مردم در این روز رعایت موارد ایمنی را کنند تا طبیعت آسیب نبیند.

انتهای پیام/س10


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

ترخیص بیش از 19 هزار خودرو از گمرک استان قم

• نوشته شده توسط: ramin h

سال گذشته صورت گرفت
ترخیص بیش از 19 هزار خودرو از گمرک استان قم

خبرگزاری فارس: مدیر کل گمرک استان قم گفت: سال گذشته 19 هزار و 153 دستگاه خودرو از طریق گمرک استان قم ترخیص شد و توانستیم رتبه اول کشوری در این خصوص را کسب کنیم.

خبرگزاری فارس: ترخیص بیش از 19 هزار خودرو از گمرک استان قم

احمد ذاکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: گمرک به عنوان دستگاه حاکمیتی و نظارتی در کنار دیگر بخش‌های اقتصادی فعالیت می‌کند.

وی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های گمرک قم در سال گذشته پرداخت و افزود: سال گذشته همه دستگاه‌های اقتصادی کارهای زیبایی داشتند و با توجه به اینکه استان قم در مسیر توسعه حرکت کرده، از کاروان توسعه عقب نمانده است.

مدیر کل گمرک استان قم ابراز کرد: سال گذشته در صادرات بیش از 43 تن کالا به ارزش 13 میلیون دلار به کشورهای عراق و افغانستان صادر کردیم که نسبت به مدت مشابه سال 89، 13 درصد رشد داشتیم که این دستاورد خوبی برای استان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: هدفی که ما برای استان تعیین کردیم 50 درصد بود که فکر می‌کنم به این هدف رسیدیم.

ذاکری عنوان داشت: همچنین سال گذشته در بخش ترانزیت بیش از 81 هزار تن کالا به ارزش 604 میلیون دلار از گمرکات کشور ترانزیت شد که در مقایسه با 11 ماهه سال 89 از نظر ارزشی 32 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در بخش واردات نیز نسبت به 11 ماهه سال 89 بیش از 84 هزار تن کالا به ارزش بیش از 105 میلیون دلار از گمرکات استان وارد شده که از نظر وزن چهار درصد و از نظر ارزش پنج درصد کاهش داشته است در حالیکه بیشتر واردات ما مواد اولیه به منظور تولیدات کارخانه‌های استان است.

مدیر کل گمرک استان قم اظهار کرد: سال گذشته با توجه به ترخیص 19 هزار و 153 دستگاه خودرو توانستیم رتبه اول در ترخیص خودروی کشور را کسب کنیم و پیش بینی می‌کنیم امسال این رکورد را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه گمرک استان کارنامه درخشانی در سال جهاد اقتصادی داشته است، گفت: در آینده پروژه‌های مهم ی چون دسترسی به ریل راه آهن کشوری و استفاده از مزیت حمل و نقل کشوری در دستور کار داریم.

ذاکری تاکید کرد: همچنین طرح جامع گمرک را در سال جاری پیگیری می‌کنیم که نخستین گام ورود شاخه‌های ریل راه آهن به درون محوطه گمرک است که در مرحله محوطه‌سازی کامپیوتری قرار دارد.

انتهای پیام/ی20


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ارتحال آیت‌الله قره‌باغی را تسلیت گفت

• نوشته شده توسط: ramin h

با صدور اطلاعیه‌ای
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ارتحال آیت‌الله قره‌باغی را تسلیت گفت

خبرگزاری فارس: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در اطلاعیه‌ای ارتحال آیت‌الله سید علی اکبر قره باغی، عضو مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

خبرگزاری فارس: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ارتحال آیت‌الله قره‌باغی را تسلیت گفت

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفت، آمده است: ضایعه ارتحال عالم وارسته، آیت‌الله حاج سید اکبر قره باغی، نماینده گرانقدر مجلس خبرگان رهبری، موجب تاسف و تاثر شد.

در ادامه آمده است: آن عالم  ربانی از شخصیت‌های برجسته حوزوی و سیاسی و از شاگردان مبرَّز حضرت امام خمینی(ره) بود که از شروع نهضت اسلامی در پشتیبانی از مبارزات امام راحل(ره) پیش قدم بوده و همواره با بیان مواضع شفاف و به هنگام در حمایت عملی از نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری، لحظه‌ای دریغ نکرد.

آن فقیه بزرگوار عمر پر برکت و گرانبهای خویش را در راه اعتلای معارف اسلام و خدمت به مردم شریف و نجیب استان آذربایجان غربی سپری کرد.

در پایان اطلاعیه آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این ضایعه اندوه‌بار را به رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید، علمای اعلام و نمایندگان محترم مجلس خبرگان، مردم شریف آن منطقه، بالاخص بیت مکرم و معزز آن مرحوم، تسلیت گفته و از درگاه خداوند سبحان، علو درجات آن عالم ربانی را مسئلت می‌کند.

انتهای پیام/س30


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

توجه به اصول همگرایی به نفع کشورهای منطقه است

• نوشته شده توسط: ramin h

کارشناس قرقیز در گفت‌وگو با فارس:
توجه به اصول همگرایی به نفع کشورهای منطقه است

خبرگزاری فارس: نماینده ویژه قرقیزستان در امور افغانستان، گفت: پنجمین اجلاس همکاری‌های اقتصادی افغانستان نشان داد که کشورهای منطقه به افغانستان توجه زیادی دارند و بایستی اصول همگرایی منطقه‌ای را بیش از گذشته تقویت نمایند.

خبرگزاری فارس: توجه به اصول همگرایی به نفع کشورهای منطقه است

"اوازبیک آتاخانف" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آسیای مرکزی هماهنگی مواضع کشورهای منطقه در رابطه به افغانستان را از دست‌آوردهای مثبت این اجلاس دانست و افزود: بحث مهم این بود که کشورهای کمک‌کننده آمادگی خود برای تداوم مساعدت‌های مالی و اقتصادی به افغانستان را تائید کردند که مقدمات خوبی برای موفقیت کنفرانس قریب‌الوقوع توکیو را فراهم کرده است.

از سوی دیگر با محوریت موضوع افغانستان ضرورت همگرایی منطقه‌ای بیش از گذشته برجسته شده است که توجه به این مسئله منجر به نتایج خوبی خواهد شد.

وی با اشاره به نقش کشورهای منطقه برای حل و فصل مشکلات اقتصادی و اجتماعی افغانستان، تصریح کرد: کشورهای آسیای مرکزی و از جمله قرقیزستان در حد توان خود از ارائه کمک‌های اقتصادی به افغانستان دریغ نمی‌کنند و در بعد اجتماعی نیز مساعدت به آموزش جوانان افغان را دنبال می‌کنند. در قرقیزستان مرکز حمل و نقل ترانزیت آمریکا مستقر می‌باشد که از طریق آن پشتی‌بانی اقدامات نیروهای ناتو در عرصه‌های امنیتی در افغانستان صورت می‌گیرد.

سفیر و نماینده ویژه قرقیزستان در امور افغانستان در ادامه افزود: قرقیزستان به عنوان یکی از کشورهای دارای ذخایر بالای آب آسیای مرکزی در کنار تاجیکستان علاقمند اجرای پروژه بزرگ  СASSA – 1000 می‌باشد. در صورت عملیاتی شدن این پروژه افغانستان، پاکستان و حتی ایران نیز می‌توانند برق نسبتا ارزان دریافت کنند.

همچنین بیشکک به تحقق سایر پروژه‌های منطقه‌ای نظیر ساخت راه آهن توجه زیاد نشان می‌دهد. ما در حال مذاکرات در رابطه به احداث راه آهن از چین به قرقیزستان و افغانستان و در صورت لزوم به ایران می‌باشیم که این امر می‌تواند به همکاری و همگرایی واقعی اقتصادی در منطقه کمک کند.

آتاخانف در پاسخ به این پرسش خبرنگار منطقه‌ای فارس در آسیای مرکزی که در صورت خروج نیروهای غربی از در سال 2014 از افغانستان و دنبال شدن مذاکرات با طالبان چه دورنمایی را برای منطقه قابل پیش‌بینی می‌داند، تصریح کرد: به نظر ما خروج نیروهای ائتلاف در سال 2014 از افغانستان قطعا به این معنا نیست که همه کشورهای علاقمند افغانستان را ترک خواهند گفت. یعنی حضور کشورهای ضامن تامین امنیت افغانستان باقی خواهد ماند.

ولی در رابطه به بحث طالبان لازم است بگویم که نسبت به همه طرف‌های متخاصم افغانی باید احترام بگذاریم و بر این مهم تاکید داشته باشیم که آن‌ها همگی متعلق به ملت واحد افغانستانند و چنانچه هرگونه اختلاف نظر وجود دارد، باید از راه مذاکرات و یا سیستم سیاسی، یعنی انتخابات به نتیجه برسد.

از این نظر ما از مذاکرات با طالبان استقبال می‌کنیم و بر این باوریم که توجه به تجربه صلح تاجیک‌ها و ادغام اتحادیه مخالفین سابق تاجیک با قدرت مفید خواهد بود.

این مقام وزارت امور خارجه قرقیزستان که در گذشته مسئولیت سفارت کشورش در ایران را نیز بر عهده داشت، گفت: البته این نگرانی نیز وجود دارد که وضع منطقه در پی خروج نیروهای ائتلاف از افغانستان با پیچیدگی مواجه خواهد شد اما به این نکته توجه باید داشت که همچنین چندین سازمان مهم منطقه‌ای مانند سازمان پیمان امنیت جمعی و سازمان همکاری‌های شانگهای نیز وجود دارند که افغانستان را بدون کمک و حمایت باقی نخواهند گذاشت. چرا که وضع افغانستان به‌طور مستقیم وضع آسیای مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بنابراین با بعید ندانستن احتمال افزایش چالش‌ها بعد از سال 2014 باز هم امیدواریم که جامعه جهانی و کشورهای منطقه اقداماتی اتخاذ خواهند کرد تا تهدید و چالش‌ها از ناحیه افغانستان به حداقل برسد.

انتهای پیام/م


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

نروژ بودجه نظامی خود را افزایش می‌دهد

• نوشته شده توسط: ramin h

نروژ بودجه نظامی خود را افزایش می‌دهد

خبرگزاری فارس: دولت نروژ با انتشار گزارشی در خصوص نیازهای نظامی این کشور در 4 سال آینده میلادی از تصمیم خود برای افزایش 7 درصدی بودجه نظامی نروژ در سال 2013 میلادی خبر داد.

خبرگزاری فارس: نروژ بودجه نظامی خود را افزایش می‌دهد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "دیفنس نیوز"، دولت نروژ تصمیم دارد بودجه نظامی این کشور را با هدف بالا بردن قابلیت های عملیاتی نیروهای مسلح این کشور افزایش دهد.

بنا بر این گزارش، این افزایش بودجه نظامی شامل افزایش هزینه های دفاعی، به خدمت گرفتن نیروهای جدید در ارتش این کشور، مدرنیزه کردن جنگنده های ارتش و افزایش قابلیت های نیروهای دریایی و زمینی در نروژ است.

این گزارش افزود: دولت نروژ در گزارشی که در تاریخ 23 ماه مارس (4 فروردین) با انتشار بیانیه ای بر این افزایش بودجه تأکید کرده بود. در این گزارش نیازهای نظامی کشور نروژ از سال های 2013 تا 2016 آمده است.

بنا بر این گزارش، دولت نروژ در نظر دارد بودجه نظامی ارتش این کشور برای 4 سال آتی میلادی را به میزان 7 درصد افزایش دهد که این افزایش بودجه شامل پروژه های خرید جنگنده های اف-35 نیز می شود.

در حال حاضر بودجه نظامی نروژ برای سال جاری میلادی حدود 7 میلیارد دلار است و افزایش 7 درصدی در بودجه نظامی سال آتی میلادی اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/ن.ص


نظرات()

پنجشنبه 10 فروردین 1391

تردد روزانه 400 هزار وسیله نقلیه از راه‌های استان قزوین

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس پلیس راه استان قزوین خبر داد
تردد روزانه 400 هزار وسیله نقلیه از راه‌های استان قزوین

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راه استان قزوین با اعلام اینکه روزانه 400 هزار دستگاه وسیله نقلیه از راه‌های استان قزوین عبور می‌کنند، گفت: تلفات جاده‌ای در استان قزوین 14 درصد کاهش داشته است.

خبرگزاری فارس: تردد روزانه 400 هزار وسیله نقلیه از راه‌های استان قزوین

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین سرهنگ سیدمظفر حسینی امروز در حاشیه حضور رئیس پلیس راهور در محورهای مواصلاتی استان قزوین اظهار کرد: استان قزوین با 16 هزار کیلومتر مربع مساحت، یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت، 110 هزار نفر جمعیت کارگری، 146 مرکز آموزشی، 440 کیلومتر آزادراه، 480 کیلومتر بزرگراه، 600 کیلومتر راه اصلی معمولی، دو هزار و 500 کیلومتر راه آسفالته و دو هزار و 500 کیلومتر راه روستایی دارد.

وی افزود: وجود شش هزار و 300 کیلومتر راه در استان قزوین و همسایگی با دو استان پرجاذبه گیلان و مازندران و پل ارتباطی استان‌های مرکزی و تهران به غرب و شمال غرب کشور از دلایل اهمیت استان قزوین در زمینه راه و پلیس راه است.

رئیس پلیس راه استان قزوین تأکید کرد: روزانه 400 هزار دستگاه وسیله نقلیه در سطح محورهای مواصلاتی استان قزوین تردد می‌کنند که اگر به هر وسیله نقلیه 5 متر را اختصاص دهیم فاصله عدد دو هزار کیلومتر به دست می‌آید که فاصله قزوین تا مشهد می‌شود.

حسینی ادامه داد: از سال 85 تاکنون به مدت شش سال متوالی تصادفات در محورهای مواصلاتی استان قزوین کاهش چشمگیر داشته است.

وی اضافه کرد: استان قزوین از نظر کاهش تصادفات در کشور در سال 86 ششم کشور، در سال 87 چهارم کشور و در سال 88 رتبه نخست کشور را کسب کرد.

حسینی ادامه داد: در سال گذشته نیز تا پایان بهمن ماه کاهش 14 درصدی تصادفات جاده‌ای را در استان قزوین داشته‌ایم.

رئیس پلیس راه استان قزوین تصریح کرد: کاهش 45 درصدی تلفات جاده‌ای در سطح جاده‌های استان قزوین، این استان را در بین استان‌های موفق کشور قرار داده است.

حسینی تأکید کرد: تمام موفقیت‌های کسب شده در بحث کاهش تلفات جاده‌ای در استان قزوین با همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها و همچنین رعایت قوانین و مقررات توسط هم‌وطنان به دست آمده است.

وی با تأکید بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط مسافران نوروزی بیان کرد: رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، مدریت بازگشت مسافران نوروزی و همکاری با مأموران پلیس می‌تواند به پایان یک سفر خوش برای مسافران نوروزی کمک کند.

انتهای پیام/س10


نظرات()