چهارشنبه 14 تیر 1391

صدور دعوتنامه از مرسی برای ورود به ایران

• نوشته شده توسط: ramin h

توسط وزیرامورخارجه یا یکی از معاونین رییس جمهور
دعوت نامه مرسی برای حضور در ایران به زودی ارسال می شود

خبرگزاری فارس: مدیر کل امور بین الملل دفتر رییس جمهور از تسلیم دعوت نامه حضور مرسی در اجلاس غیر متعهدها از سوی وزیر امورخارجه یا یکی از معاونین رییس جمهور در آینده ای نزدیک خبر داد.

خبرگزاری فارس: دعوت نامه مرسی برای حضور در ایران به زودی ارسال می شود

محمد رضا فرقانی مدیر کل امور بین الملل دفتر ریاست جمهوری در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس با اشاره به این که مراحل دعوت از سران کشورها برای حضور در اجلاس غیر متعدها به زودی به پایان می رسد، در مورد ارسال دعوت نامه برای شرکت "محمد مرسی" رییس جمهور مصر برای حضور در اجلاس غیر متعهدها گفت: این دعوت نامه هنوز برای ایشان ارسال نشده است و هم اکنون در حال برنامه ریزی برای ارسال دعوت نامه به محمد مرسی برای شرکت در اجلاس غیر متعهدها هستیم.

مدیر کل امور بین الملل دفتر ریاست جمهوری درباره این که چه کسی این دعوت نامه را تسلیم رییس جمهور مصرخواهد کرد، گفت: به احتمال زیاد وزیر امور خارجه یا یکی از معاونین رییس جمهور برای دادن این دعوت نامه عازم قاهره خواهند شد.

*رحیمی به قاهره نمی رود

همچنین یک منبع آگاه در دفتر معاون اول رییس جمهور سفر محمد رضا رحیمی به قاهره برای ارسال دعوت نامه حضور مرسی در اجلاس غیر متعدها را تکذیب کرد.

بنابر این گزارش روزنامه الحیات در مطلبی از سفر محمد رضا رحیمی به قاهره برای ارسال این دعوت نامه خبر داده بود.

علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه نیز امروز در حاشیه هیئت دولت از آمادگی ایران برای پذیرایی از رییس جمهور مصر در تهران خبر داد.

صالحی با اشاره به اینکه اکنون ما باید ریاست اجلاس را از مصر تحویل بگیریم و رئیس جمهور مصر باید ریاست جنبش را به رئیس بعدی تحویل دهدگفت: از این نظر ما منتظر میزبانی از جناب آقای مرسی در ایران هستیم.


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic